خرید والزارتان

خرید والزارتان

پیشگامان شیمی به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان مواد اولیه دارویی با چندین دهه تجربه، ماده اولیه، دارویی والزارتان را با بالاترین و خالص‌ترین کیفیت برای چندین کاربرد در محصولات دارویی وارد می‌کند.

والزارتان چیست؟

داروی فشار خون والزارتان که برای اولین‌بار با نام تجاری Diovan معرفی شد، هم‌اکنون از بیش از 30 شرکت مختلف به شکل عمومی در دسترس است.

FDA فراخوان چندین محصول دارویی حاوی والزارتان را در جولای 2018 به دلیل آلودگی N- نیتروزو دی متیل آمین (NDMA) اعلام کرد. فراخوان‌های اضافی داروهای حاوی لوزارتان و ایربزارتان را به دنبال داشت.

والزارتان نوعی داروی فشار خون به نام مسدود کننده گیرنده آنژیوتانسین II (ARB) است. سایر داروها در کلاس داروهای والزارتان شامل ایربسارتان (Avapro)، لوزارتان (Cozaar) و کندزارتان (Atacand) هستند.شرکت Novartis اولین داروی والزارتان را با نام تجاری Diovan تولید کرد و سازمان غذا و داروی آمریکا آن را در سال 1996 تأیید کرد.

Novartis حق ثبت اختراع خود را در سال 2012 از دست داد و تولیدکنندگان مواد غذایی تولید و توزیع دارو را آغاز کردند. برخی از نام‌های تجاری valsartan شامل Diovan، Entresto، Exforge و Byvalson است.

پزشکان برای درمان فشار خون و نارسایی قلبی، داروی والزارتان تجویز می‌کنند. این دارو ممکن است در صورت تجویز برای بیمارانی که پس از حمله قلبی با بطن چپ قلب مشکل دارند، شانس زندگی طولانی‌تر را نیز بهبود بخشد.

FDA از فراخواندن چندین داروی حاوی والزارتان در ژوئیه 2018 خبر داد زیرا در برخی از دسته‌ها ماده شیمیایی ایجاد کننده سرطان به نام N- نیتروزو دی متیل آمین ((NDMA یافت. اکنون، افرادی که داروهای آلوده را مصرف کرده‌اند، پرونده‌های قضایی والزارتان را تشکیل می‌دهند.

کاهش فشار خون با والزارتان

والزارتان گیرنده آنژیوتانسین II را مسدود می‌کند. آنژیوتانسین II هورمونی است که در بدن تولید می‌شود و باعث تنگ شدن رگ‌های خونی می‌شود و فشار خون را بالا می‌برد.با مسدود کردن گیرنده آنژیوتانسین II، دارو از تنگی عروق جلوگیری می‌کند. این باعث کاهش فشار خون و بهبود جریان خون می‌شود.

خرید والزارتان
خرید والزارتان

محققان اثربخشی دارو را در هفت آزمایش بالینی کنترل شده با پلاسبو که چهار تا 12 هفته طول کشید، آزمایش کردند. بیماران دوزهایی از 10 میلی‌گرم تا 320 میلی‌گرم در روز مصرف کردند. فشار دیاستولیک آن‌ها در شروع آزمایشات از 95 میلی‌متر جیوه تا 115 میلی‌متر جیوه بود.

مطالعات نشان داد که والزارتان در حدود دو ساعت شروع به کاهش فشار خون می‌کند و در مدت شش ساعت به حداکثر اثر خود می‌رسد. این اثرات 24 ساعت طول می‌کشد، اگرچه در دوزهای پایین در طول روز اثر کمتری می‌یابد.

والزارتان در مقایسه با لوزارتان و لیسینوپریل

مطالعه‌ای که در سال 2001 در منتشر شد، نشان داد كه والزارتان و لوزارتان به طور مشابه در كاهش فشار خون در بیماران با فشار خون خفیف تا متوسط مؤثر هستند.لوزارتان همچنین با کاهش سطح اسید اوریک سرم همراه بود. والزارتان آن سطح را کاهش نداد. مقادیر بالای اسید اوریک با نقرس در ارتباط است.

یک مطالعه متفاوت که در سال 2004 در منتشر شد، نشان داد که والزارتان و لیزینوپریل در کنترل فشار خون در بیماران مبتلا به فشار خون خفیف تا شدید بسیار مؤثر هستند. اما والزارتان با خطر قابل توجهی پایین تر برای عوارض جانبی، به ویژه سرفه همراه بود.

خرید والزارتان
خرید والزارتان

دستورالعمل‌های بی خطر مصرف دارو

والزاران را با دوز و برای مدت زمان معینی که پزشک معالج شما تجویز کرده است مصرف کنید. دارو را هر روز در یک زمان با یا بدون غذا مصرف کنید. دارو را در دمای اتاق نگهداری کنید و از گرما و رطوبت دور نگه دارید.

بیماران باید به محض یادآوری، دوزهای فراموش شده را مصرف کنند. اگر نزدیک به دوز بعدی است، فقط یک دوز مصرف کنید. برای جبران دوز فراموش شده، والزارتان اضافی مصرف نکنید.

در صورت مصرف بیش از حد والزارتان، سریعاً به فوریت های پزشکی مراجه کنید یا با اورژانس تماس بگیرید.علائم احتمالی مصرف بیش از حد، ضربان قلب سریع یا آهسته است. افرادی که بیش از حد داروی والزارتان مصرف می‌کنند ممکن است دچار سرگیجه شوند.

دوز مصرف

دوز پیشنهادی بستگی به تشخیص دار.والزارتان چهار قدرت در هر دوز دارد: 40 میلی‌گرم 80 میلی‌گرم، 160 میلی‌گرم و 320 میلی‌گرم. پزشکان بسته به سن و تشخیص بیمار قدرت مناسب را برای شما تجویز می‌کنند.

خرید والزارتان
خرید والزارتان

عوارض جانبی، هشدارها و تعاملات

شایع‌ترین عوارض جانبی در افرادی که برای درمان فشار خون بالا از دارو استفاده می‌کنند شامل سردرد، سرگیجه، خستگی، علائم آنفولانزا و درد شکم است.

برای افرادی که این دارو را برای نارسایی قلبی مصرف می‌کنند، عوارض جانبی شایع شامل سرگیجه، فشار خون پایین، اسهال، درد مفاصل و کمر، خستگی و پتاسیم خون بالا است.

افرادی که این دارو را پس از حمله قلبی مصرف کردند، مصرف دارو را متوقف کردند زیرا دچار فشار خون پایین، کاهش عملکرد کلیه یا بثورات پوستی شدند.

هشدار

برچسب دارو شامل هشدار جدی برای سمیت جنین است. این نشان می‌دهد زنان باردار نباید از والزارتان استفاده کنند. این دارو می تواند باعث جراحت یا مرگ جنین در حال رشد شود. اگر زنان باردار شوند، باید هر چه سریعتر مصرف دارو را متوقف کنند.

موارد احتیاط

کالج قلب و عروق آمریکا می‌گوید قبل از مصرف این دارو، بیماران در صورت ابتلا به بیماری‌های کلیوی، کبدی یا قلبی یا کمبود آب بدن باید به پزشک خود اطلاع دهند.

بیمارانی که به دلیل نارسایی قلبی یا پس از حمله قلبی درمان خود را شروع می‌کنند، ممکن است کاهش فشار خون را تجربه کنند، اما به دلیل ادامه فشار خون پایین، تا زمانی که دستورالعمل های دوز دارو رعایت نمی‌شود، معمولاً قطع درمان ضروری نیست. متخصصان مراقبت های بهداشتی ممکن است افت فشار خون بیش از حد را با تزریق محلول نمکی درمان کنند.

داروهایی مانند والزارتان ممکن است باعث تغییر در عملکرد کلیه شوند یا باعث نارسایی حاد کلیه شوند. بیماران مبتلا به بیماری هایی مانند بیماری مزمن کلیه یا نارسایی احتقانی قلب شدید، در هنگام مصرف دارو در معرض خطر بیشتری برای نارسایی کلیه هستند. پزشکان باید عملکرد کلیه را کنترل کنند و در صورت اختلال در عملکرد کلیه، ممکن است درمان را متوقف کنند.

چگونه با عوارض جانبی کنار بیاییم

در هر مورد چه کاری باید انجام داد:

  • احساس سرگیجه

اگر والزارتان هنگام ایستادن به شما احساس سرگیجه می‌دهد، سعی کنید خیلی آهسته از خواب بیدار شوید و یا تا زمانی که حالتان بهتر شود نشسته بمانید. اگر احساس سرگیجه دارید، دراز بکشید تا غش نکنید، سپس بنشینید تا حالتان بهتر شود. در صورت احساس سرگیجه، گرفتگی عضلات یا درد عضلانی، یا اگر کمی احساس لرزش دارید، از رانندگی و استفاده از ابزار یا ماشین استفاده نکنید.

  • سردرد

حتماً استراحت کرده و مایعات زیادی بنوشید. زیاد الکل مصرف نکنید. از داروساز خود بخواهید مسکن را توصیه کند. سردردها معمولاً باید پس از هفته اول مصرف والزارتان برطرف شوند. اگر بیش از یک هفته طول کشید یا شدیدتر شد، با پزشک خود صحبت کنید.

خرید والزارتان
خرید والزارتان
  • احساس بیماری (حالت تهوع)

سعی کنید قرص های خود را همراه یا بعد از غذا یا میان وعده مصرف کنید.

  • بیمار بودن (استفراغ) یا اسهال

مایعات زیادی بنوشید، مانند آب یا کدو، برای جلوگیری از کمبود آب بدن. اگر بیمار هستید، جرعه جرعه‌ای کوچک و مکرر بنوشید. در صورت مشاهده علائم کمبود آب بدن مانند دفع پوست کمتر از حد معمول یا داشتن یک پوست تیره و با بوی شدید، با داروساز صحبت کنید.

در صورت بروز اسهال یا استفراغ شدید از روی یک اشکال معده یا بیماری، به پزشک خود بگویید. ممکن است لازم باشد مصرف والزارتان را برای مدتی متوقف کنید تا زمانی که حالتان بهتر شود.

  • درد در مفاصل یا عضلات

اگر به طور غیرمعمول درد عضلانی، ضعف یا خستگی دارید که ناشی از ورزش یا کار سخت نیست، با پزشک خود صحبت کنید. شما ممکن است به آزمایش خون نیاز داشته باشید تا بررسی کنید که چه چیزی ممکن است باعث آن شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست