اسید سیتریک
 • خرید اسید سیتریک

  شرکت پبشگامان شیمی اسید سیتریک آبدار و خشک را با برندهای TTCA و اینساین از کشور چین وارد می‌کند. جهت استعلام قیمت و دریافت آنالیز و نمونه با ما تماس بگیرید.

  اسید سیتریک چیست

  اسید سیتریک (E330) یا جوهر لیمو یک اسید آلی ضعیف است. این از مواد نگه‌دارنده طبیعی است و از آن برای افزودن طعمی اسیدی یا ترش به غذاها و نوشابه‌ها استفاده می‌شود. اسید سیتریک در میوه‌ها و سبزیجات متنوعی وجود دارد که مهم‌ترین آن‌ها مرکبات مانند لیمو است.

  برای جلوگیری از جدا شدن چربی‌ها، به کارامل برای جلوگیری از تبلور ساکارز یا به جای آب‌لیمو ترش و به بستنی به عنوان یک ماده امولسیون‌کننده اضافه می‌شود.جوهر لیمو معمولاً در تولید شراب به عنوان یک جایگزین یا ضد آب که در آن از میوه‌هایی که دارای اسید طبیعی کمی هستند یا استفاده نمی‌شود، بکار برده می‌شود.

  علاوه بر این، از اسید سیتریک به عنوان عامل اصلی رسیدن در اولین مراحل ساخت پنیر موزارلا استفاده می‌شود.اسید سیتریک یک میان وعده کلیدی در متابولیسم است. نمک اسید سیتریک (سیترات سدیم) می‌تواند به عنوان آنتی‌اکسیدان‌ها به علت توانایی کلاته کلسیم مورد استفاده قرار گیرد.

  اسید سیتریک خشک یک عامل تجزیه مولکولی ضد انعقاد است.اسید سیتریک به طور طبیعی در میوه‌ها و سبزیجات رخ می‌دهد و به عنوان یک ماده نگه‌دارنده طبیعی و طعم‌دهنده در غذاها و نوشیدنی‌ها است. اسید سیتریک موجود در مواد غذایی همچنین در چرخه کربس متابولیسم انسان بسیار مهم است و شامل اکسیداسیون چربی‌ها، پروتئین‌ها و کربوهیدرات‌ها می‌باشد.

  مکانیسم عمل اسید سیتریک خشک به عنوان یک فعالیت اسیدی‌کننده است. اثر فیزیولوژیک جوهر لیمو خشک باعث کاهش فعالیت فاکتور انعقادی می‌شود. این محصول به علت خواص آنتی‌اکسیدانی آن به عنوان یک افزودنی در داروها استفاده می‌شود. این ماده پایداری، مواد تشکیل‌دهنده فعال را حفظ می‌کند و به عنوان نگه‌دارنده استفاده می‌شود، همچنین به عنوان یک اسیدولانت برای کنترل pH استفاده می‌شود و به وسیله کلاتینگ کلسیم در خون به عنوان یک ضد انعقاد عمل می‌کند.

  اسید سیتریک یک ماده افزودنی مهم

  ویژگی‌های اسید سیتریک آن را به یک ماده افزودنی مهم برای صنایع مختلف تبدیل می‌کند.مواد غذایی و نوشیدنی تقریباً 70٪ از مصرف اسید سیتریک، صنایع دارویی از 20٪ استفاده می‌کنند و 10٪ باقی‌مانده به مواد تمیز کننده می‌رود.

  تاریخچه اسید سیتریک

  اولین بار در سال 1784 توسط ویلیام کارل از آب‌لیمو جدا شد، تولید صنعتی اسید سیتریک در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده از لیمو ایتالیایی است. جیمز کرری، یک شیمی‌دان آمریکایی، یک فرآیند برای ساخت اسید سیتریک از مخمر را در سال 1917 کشف کرد، و Pfizer در سال 1919 شروع به تولید اسید سیتریک از قالب کرد.امروز 99 درصد اسید سیتریک از طریق تخمیر میکروبی ساخته می‌شود. فقط 1 درصد به طور طبیعی از میوه مرکبات حاصل می‌شود.

  اسید سیتریک در مواد غذایی

  براساس یک مطالعه فوریه 2015 که توسط ژورنال بین المللی علوم پایه و کاربردی منتشر شده است.مواد غذایی که به طور طبیعی حاوی سیتریک هستند، شامل: مرکبات،مانند:

  • لیمو
  • پرتقال
  • لیموترش هستند.

  انواع توت‌ها به ویژه:

  • توت‌فرنگی
  • تمشک
  • آناناس
  • گیلاس
  • گوجه‌فرنگی
  • برخی از انواع فلفل
  • کنگر
  • انواع خاصی از کاهو نیز حاوی اسید سیتریک است.

  براساس مقاله سال 2015 که توسط سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا منتشر شده است، اسیدسیتریک به عنوان یک افزودنی، غذاهای فرآوری شده را حفظ کرده و ماندگاری بیشتری به آن‌ها می‌دهد. در ساخت پنیر، اسیدسیتریک به تخمیر شیر سریع‌تر کمک می‌کند، و آن را به بخشی اساسی در تولید پنیر در مقیاس بزرگ تبدیل می‌کند.

  به طور سنتی، پنیر با اضافه‌کردن یک عامل باکتریایی به شیر ساخته می‌شود و به آن اجازه می‌دهد تا آهسته تخمیر شود. پنیر تولید شده تجاری از اسیدسیتریک برای سرعت بخشیدن به این فرآیند استفاده می‌کند. نوشیدنی‌ها، به ویژه آب‌میوه‌های طعم‌دار، حاوی اسید سیتریک به عنوان نگه‌دارنده و به عنوان طعم‌دهنده هستند.

  فرآورده‌های منجمد ارزان‌تر از اسید سیتریک به عنوان یک امولسیفایر چربی استفاده می‌کنند تا از جدا شدن چربی‌های گیاهی در بستنی و شربت جلوگیری کنند. هنگامی که به بی‌کربنات‌سدیم اضافه شود، باعث تحریک عملی در آب‌نبات و نوشیدنی‌های پودر می‌شود.اسید سیتریک یا جوهر لیمو در دو نوع “مونوهیدرات (آب‌دار)” و “آنهیدروز (خشک یا بدون آب)” به صورت پودر کریستال تولید می‌شود. این محصول معمولاً در کیسه‌های لمینت و چند لایه بسته‌بندی می‌گردد و به فروش می‌رسد.


  اسید سیتریک در نوشیدنی‌ها

  جوهر لیمو موجود در میوه‌ها، مانند انگورهای مورد استفاده برای شراب، شامل:

  • اسید تارتاریک
  • اسید مالیک
  • اسید سیتریک است.

  این اسیدها بر رنگ، تعادل و طعم شراب تأثیر می‌گذارند. این اسیدها همچنین بر رشد مخمرها در طی فرآیند تخمیر تأثیر می‌گذارند و رشد باکتری‌ها را محدود می‌کنند.بیشتر سیتریک موجود در شراب ارزان‌قیمت و تجاری توزیع‌شده، حاصل محلول‌های تخمیر ساکارز است که پس از فرآیند تخمیر اضافه می‌شوند.براساس مقاله سال 2015 که توسط Frontiers in Life Science منتشر شده است، جوهر لیمو نیز در آب‌میوه و سبزیجات، نوشیدنی‌ها، شربت‌های نوشیدنی و سدران یافت می‌شود.

  محصولات آرایشی و بهداشتی

  به عنوان یک ماده در محصولات مراقبت شخصی، جوهر لیمو می‌تواند به درخشندگی پوست، اصلاح نقاط تیره و به حداقل رساندن خطوط ریز کمک کند.محصولات حاوی این ماده را می‌توان برای استفاده در:

  • چشم
  • لب
  • دهان
  • بینی
  • همچنین برای استفاده ایمن در پوست نوزادان تهیه کرد.

  اسید سیتریک و نمک‌های آن نیز ممکن است در موهای زائد و اسپری‌های دئودورانت و بدن مورد استفاده قرار گیرد. سیترات سدیم، در رژ لب، صابون و مواد شوینده استفاده می‌شود.از جوهر لیمو و نمک‌های آن می‌توان برای حفظ مواد آرایشی و محصولات مراقبت شخصی و همچنین در تنظیم سطح pH آن‌ها استفاده کرد.

  کاربردهای پزشکی

  از جوهر لیمو برای کمک به از بین بردن باکتری های مضر و همچنین عفونت هایی که در سطح پوست وجود دارد، استفاده می‌شود. که عفونت‌ها در مبتلایان به دیابت، افراد مسن و افراد سیگاری شایع می‌باشد. همچنین می‌توان اسید سیتریک را با سدیم سیترات و پتاسیم سیترات ترکیب کرد تا سطح اسید در ادرار کاهش یابد تا از حملات نقرس جلوگیری شود.

  خاصیت آنتی‌اکسیدانی

  به عنوان آنتی‌اکسیدان، زمانی که از اسیدسیتریک استفاده می‌شود، می‌تواند در نگه‌داری طولانی‌تر به غذای خوراکی کمک کنند. به عنوان مثال، آب‌پاشیدن آب‌لیمو که حاوی جوهر است، روی سیب یا موز می‌تواند به جلوگیری از قهوه‌ای‌شدن آن‌ها کمک کند. اسید اسکوربیک که به عنوان ویتامین C معروف‌تر است، در سیتریک نیز یافت می‌شود و اغلب برای کمک به محافظت و حفظ نوشیدنی‌ها و گوشت‌های نوشابه استفاده می‌شود.

  محصولات پاک‌کننده

  این ماده به محصولات تمیز کننده تجاری اضافه می‌شود، زیرا این ماده به از بین‌بردن آب‌سخت روی ظروف شیشه‌ای کمک می‌کند. همچنین می‌توان از آن برای از بین‌بردن لکه‌های قهوه و چای، تغییر رنگ‌های زرد رنگ / قهوه‌ای و لکه‌های آب و ادرار استفاده کرد. برخی از کالاهای تجاری که حاوی اسید سیتریک هستند دارای آب هستند و می‌توانند باعث ایجاد خوردگی در فلزات شوند. برای به حداقل رساندن و جلوگیری از زنگ‌زدگی، فلز را بعد از تمیز کردن آن خشک کنید.

  خلاصه کاربرد اسید سیتریک

  • مورد استفاده به عنوان افزودنی در غذا و عامل طعم‌دهنده و نگه‌دارنده در مواد غذایی.
  • تنظیم‌کننده pH و در متوقف‌کردن بوتولیسم در محصولات کنسروی مفید واقع می‌شود.
  •  پروتئین گوشت را تجزیه می‌کند و گوشت را نرم می‌کند.
  • مورد استفاده در نان‌های خامه‌ای.
  • در شیر به لخته‌شدن سریع آن کمک می‌کند.
  • در فرآیند شراب‌سازی، اگر میوه‌ها حاوی مقدار زیاد سیتریک نیستند، به صورت مصنوعی اضافه می‌شوند تا ترشح شوند.
  • مورد استفاده در محصولات زیبایی پوست و مو برای از بین‌بردن رادیکال‌های آزاد.
  • به عنوان ماده تمیز کننده کاربرد دارد.

  غذاهای رستوران و اسید سیتریک

  غذاهای آسیایی اغلب حاوی آب‌لیمو و لیموترش هستند که حاوی سیتریک است. غذاهای هندی غالباً مضراب دارند، میوه‌ای که حاوی جوهر لیمو است. در دستور العمل‌های چینی معمولاً از مرکبات و مواد افزودنی اسید سیتریک استفاده نمی‌شود، به جز مرغ لیمو و انواع دستور العمل‌های شیرین و ترش حاوی آناناس، پرتقال و لیمو.

  غذای مدیترانه‌ای ممکن است شامل گوجه‌فرنگی، آب‌لیمو، آناناس و سایر میوه‌های عجیب و غریب باشد. غذاهای خاورمیانه معمولاً حاوی مرکبات نیستند. با این حال، هوموس را می‌توان با یا بدون آب‌لیمو تهیه کرد.غذاهای آمریکایی با سیتریک طبیعی وجود دارد، و به عنوان یک ماده افزودنی در:

  • شیرینی‌های کچاپ
  • سس مایونز
  • دسرها و دوره‌های اصلی وجود دارد.

  ایمنی و خطرات

  اسید سیتریک تولید شده معمولاً توسط سازمان غذا و داروی (FDA) به عنوان ایمن شناخته می‌شود. هیچ مطالعه علمی در مورد ایمنی جوهر لیمو تولید شده هنگام مصرف در مقادیر زیاد برای مدت طولانی وجود ندارد. هنوز گزارش‌هایی در مورد بیماری و واکنش‌های آلرژیک به مواد افزودنی گزارش نشده است.

  آنالیز اسید سیتریک

  خرید و فروش اسید سیتریک

  خرید و فروش اسید سیتریک

  جهت دریافت آنالیز جدیدتر اسید سیتریک با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

  فروش سیتریک اسید

  شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، سیتریک خشک و  آب‌دار مورد نیاز را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های 25 کیلوگرمی تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

  اسید سیتریک از کجا بخریم

  قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است وشما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.برای سفارش این محصول با مشاوران و کارمندان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست