کازئینات سدیم

خرید کازئینات سدیم

کازئینات سدیم یک افزودنی محبوب مواد غذایی در اکثر کشورها است. به عنوان یک تامین کننده و وارد کننده سدیم کازئینات، شرکت بین المللی پیشگامان شیمی تقریباً 10 سال است که این محصول را از چین تهیه و صادر می کند. با اطمینان کامل کازئینات سدیم را از سایت ما خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید. ما ظرف 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت کازئینات سدیم 

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

کازئینات سدیم (Caseinate Sodium)، نمک سدیم کازئین (یک پروتئین شیر) یک ماده افزودنی غذایی چند منظوره است و به همراه کلسیم کازئینات، پروتئین لبنیاتی هستند که معمولاً به عنوان امولسیفایر، ضخیم‌کننده یا تثبیت‌کننده مواد غذایی استفاده می‌شوند. این ماده باعث بهبود خواص مواد غذایی و طعم و بوی آنها می شود.

کازئینات سدیم چیست؟

کازئین سدیم یک پروتئین شیری چند منظوره و خالص است که با ترکیب کازئین استخراج شده با ترکیبات سدیم حاصل می‌شود. کازئین سدیم ذرات پودری شکلی هستند که بی‌بو، بی‌مزه و از عطر و طعم کمی برخوردار هستند و به راحتی در آب حل می‌شوند. این محلول خنثی است و با افزودن اسیدها بارندگی کازئین تولید می‌کند. کازئین، پروتئین سفید رنگی است که حدود 80 درصد از پروتئین موجود در شیر پستان را شامل می‌شود.

کازئین سدیم، خود را با ظاهر سفید، زرد و حلالیت در آب مشخص می‌کند. در مقایسه با دیگر کازئینات مانند کازئینات کلسیم و اسید کازئین، سدیم کازئین محتوای پروتئینی بالاتری دارد و بیشترین حلالیت در آب را داراست. این ترکیب دارای بسیاری از برنامه‌های کاربردی در صنایع غذایی است. نقش اصلی این ماده به عنوان امولسیفایر است.

امولسیون کازئین سدیم به طور عمده به کازئین کمک می‌کند. این امر به این دلیل است که کازئین پروتئین است، مولکول‌های آن دارای دو گروه آب دوست و آبگریزی هستند که برای دستیابی به امولسیون می‌توانند جذب آب و مواد چربی شوند. طبق اداره غذا و داروی آمریکا (FDA)، کازئینات سدیم به عنوان یک ماده شناخته‌شده به طور اساسی (GRAS) تعیین شده است. با این حال، تعدادی از عوارض جانبی مرتبط با مصرف سدیم کازئین وجود دارد. کازئینات سدیم یک ماده بسیار کاربردی است که برای رسیدن به پراکندگی و حلالیت سریع در کاربردهای غذایی و دارویی طراحی شده است.

فروش کازئینات سدیم

تولید کازئینات سدیم

کازئین سدیم از پروتئین، چربی، کلسیم، سدیم، لاکتوز و غیره تشکیل شده است. همانند کازئینات کلسیم با استفاده از پروتئین کازئین با یک ماده قلیایی تولید می‌شود. کازئین نامحلول از این طریق به فرم محلول تبدیل می‌شود. بطور کلی کازئین از شیر کم چرب به دو روش تهیه می‌شود، توسط اسید یا انعقاد توسط رنت، یکی اسید کازئین و دیگری روش رنت کازئین است. مراحل ساخت ساده به شرح زیر است:

1. کازئین اسید

شیر تازه، پس از فرآیند تصفیه، پاستوریزه می شود. سپس اسید لاکتیک، اسید استیک، هیدروکلریک اسید یا اسید سولفوریک را اضافه کرده و pH را 4.6 تنظیم کنید.

2. رنت کازئین

از شیر بدون چربی تهیه شده، سپس رنتاز اضافه کرده تا یک رسوب منعقد شده تشکیل شود.

ویژگی‌های کازینات سدیم

ظاهر گرانول یا پودر زرد کم‌رنگ؛ عملاً بدون بو.
CAS number 9005-46-3
Chemical formula NA
Molecular weight NA
حلالیت محلول در آب

کازئینات سدیم به خودی خود یک پروتئین با وزن مولکولی بالا است که در محلول آبی ویسکوزیته خاصی دارد. استفاده‌های ترکیبی با برخی از ضخیم‌کننده‌ها، مانند کاراگینان، گوارگام و CMC می‌تواند تا حد زیادی ضخامت و تعلیق آن را بهبود بخشد. اثر هم‌افزایی با کاراگینان بهترین است. علاوه بر افزایش ویسکوزیته، می‌تواند توانایی امولسیون‌کننده را نیز بهبود بخشد. امولسیون آن می‌تواند در مدت زمان طولانی با دمای 120 درجه استریل شود بدون اینکه ثبات و عملکرد آن را از بین ببرد.

خواص کازئینات سدیم

کازئینات سدیم با داشتن امولسیون، کف‌کنندگی، ضخیم شدن، هیدراتاسیون، ژل و سایر خواص آن یک پروتئین است و در صنایع غذایی، آرایشی و دارویی بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • صنعت غذا
به دلیل خاصیت محلول در آب، استفاده از آن در مواد غذایی گسترده‌تر از کازئین است. کاربردهای رایج در بستنی، فرآورده‌های گوشتی، نان، محصولات غلات و غیره است. بیایید عملکردها و کاربردهای پیشنهادی آن را در گروه‌های غذایی مشاهده کنیم.
 
 • سوسیس

این ماده می‌تواند توزیع چربی را به طور مساوی انجام دهد و چسبندگی گوشت را تقویت کند. 

 • بستنی
میزان معمول مصرف سدیم کازئینات 0.2-0.3٪ است. یک تثبیت‌کننده امولسیون‌کننده که می‌تواند از کوچک شدن و تغییر شکل ناشی از کمبود مواد جامد شیر جلوگیری کند. محتوای لاکتوز را در فرمولاسیون کاهش دهید و از تبلور لاکتوز در حین انجماد و ذخیره محصول نهایی جلوگیری کنید.
 
 
 • نانوایی
این ترکیب با پروتئین گلوتن برای بهبود پایداری و احتباس گاز در شبکه گلوتن، تقویت خاصیت ارتجاعی و سختی خمیر ترکیب می شود. علاوه بر این، سدیم کازئینات همچنین می تواند با آمیلاز تداخل داشته باشد. از این طریق عمر مفید نان را افزایش می‌دهد.
 • قهوه
این ماده اصلی ترکیب قهوه جوش یا خامه لبنیات به دلیل سه ویژگی آن است:
 1. دارای پروتئین بالایی است.
 2. یک اثر امولسیون‌کننده قوی با چربی است و می‌تواند از تجمع چربی جلوگیری کند.
 3. با افزایش ویسکوزیته باعث می‌شود طعم محصولات خوشمزه‌تر شود.
 • مکمل غذایی
به دلیل داشتن پروتئین زیاد، می‌توان آن را با محصولات غلات ترکیب کرد تا محصولات غلات با پروتئین بالا، غذاهای شیرخوار و غذاهای دیابتی تولید شود. علاوه بر این، کازئینات سدیم می تواند به محصولات لبنی مانند مارگارین، شکلات، دسر و پنیر به عنوان یک امولسیون‌کننده و کف‌کننده اضافه شود تا ویسکوزیته را افزایش دهد.
 
 • لوازم آرایشی
طبق “بانک اطلاعاتی کمیسیون اروپا برای اطلاعات در مورد مواد تشکیل‌دهنده محصولات آرایشی”، کازئینات سدیم به عنوان یک ماده ضد الکتریسیته مو، نرم‌کننده مو و تهویه پوست در محصولات آرایشی و بهداشتی عمل می‌کند.

کاربرد کازئینات سدیم

ویژگی های کازئینات سدیم

کازئین سدیم دارای امولسیون و تثبیت‌کننده مطلوب و همچنین افزایش ویسکوزیته، چسبندگی، فوم و عملکردهای تثبیت‌کننده کف است. همچنین اغلب برای تقویت پروتئین استفاده می‌شود. از آنجایی که این یک نوع ماده امولسیون محلول در آب است، کاربرد گسترده‌ای دارد. کازئین سدیم اثر هیدرولیکی قوی دارد و کاربرد وسیع‌تری نسبت به کازئین دارد. این ماده می‌تواند در:

 • گوشت
 • محصولات گوشتی آبزی
 • بستنی
 • بیسکویت
 • نان
 • رشته‌فرنگی
 • سایر محصولات دانه استفاده شود.

در سوسیس، می‌توان آن را برای تولید توزیع چربی یک‌نواخت و افزایش خواص گوشت استفاده کرد. استفاده از سدیم کازئین در بستنی به حباب محصولات پایدار کمک می‌کند و مانع تراکم و انقباض قند می‌شود.

دوز مصرف کازئینات سدیم

سدیم کازئینات را می توان به عنوان مکمل غذایی، غلیظ کننده، امولسیفایر و تثبیت کننده بافت در مواد غذایی مانند نان، بیسکویت، آب نبات، کیک، بستنی، نوشیدنی های لبنی، پنیر خامه ای و مارگارین، سوپ، فست فود، گوشت و محصولات دریایی استفاده کرد.

در سوسیس می توان از آن برای یکنواخت کردن توزیع چربی و افزایش خاصیت چسبندگی گوشت استفاده کرد. مقدار مصرف در سوسیس 0.2٪ – 0.3٪ است. در کیک اسفنجی، می تواند خاصیت ارتجاعی را بهبود بخشد.

در بستنی، استفاده از کازئینات سدیم به پایداری حباب محصولات و جلوگیری از تراکم و انقباض قند کمک می کند.

در نان، بیسکویت و رشته فرنگی، دوز 0.2٪ – 0.5٪ است. در شیرینی، دونات و شکلات خارجی 0.59٪ -5.0٪ در حالی که در محصولات لبنی 0.2٪ – 0.39٪ است. علاوه بر این، صمغ ژلان را می توان در محصولات لبنی و تخم مرغ نیز استفاده کرد.

آیا کازئینات سدیم برای خوردن بی‌خطر است؟

بله، ایمنی آن به عنوان یک افزودنی غذایی مورد تأیید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA)، اتحادیه اروپا برای ایمنی مواد غذایی (EFSA)، کمیته مشترک FAO / WHO در مورد افزودنی‌های مواد غذایی (JECFA) و سایر مقامات است.

FDA

كازئینات سدیم معمولاً در صورت استفاده مطابق با روش تولید مناسب، ایمن (GRAS) شناخته می‌شود و می‌تواند به عنوان ماده ضد عفونی‌كننده، امولسیفایر، ماده طعم‌دهنده، مكمل مواد مغذی، تثبیت‌كننده یا ضخیم‌كننده و برای سایر كاركردهای موجود در مواد غذایی مورد استفاده قرار گیرد.

JECFA

کلاس عملکرد: مواد افزودنی غذایی، امولسیفایر، تثبیت‌کننده.

کازئینات سدیم
خرید عمده کازئینات سدیم

عوارض جانبی احتمالی چیست؟

گاهی اوقات مصرف‌کنندگان این سؤال را دارند که آیا کازئینات سدیم برای سلامتی ما بد است و عوارض جانبی آن چیست. خطرات سلامتی تقریباً وجود ندارد، اما برخی از افراد ممکن است نسبت به لاکتوز حساس باشند و در صورت حساسیت به شیر به عنوان یک پروتئین شیر ممکن است دچار مشکل شوند.

عدم تحمل لاکتوز

با آلرژی متفاوت است. FDA اظهار داشت که مواد غذایی حاوی کازئینات سدیم ممکن است سطح لاکتوز کمی داشته باشند و ممکن است علائم زیر را به شرح زیر ایجاد کنند:

 • گرفتگی معده
 • نفخ
 • حالت تهوع
 • اسهال

حساسیت به شیر

ممکن است باعث ایجاد حساسیت در افرادی شود که به شیر حساسیت دارند.

سؤالات متداول

 • آیا برای بارداری بی خطر است؟

بله، بی‌خطر است اما برای شرایط استفاده بهتر با پزشک خود مشورت کنید.

 • طبیعی است؟

خیر،طبق فرآیند تولیدی توضیح داده شده، کازئین یک ماده طبیعی است اما کازئینات سدیم یک ماده افزودنی مصنوعی است.

 • آیا حلال است؟

بله، این ماده به طور کلی حلال شناخته می‌شود زیرا طبق قانون اسلامی مجاز و حلال است.

 • آیا بدون گلوتن است؟

بله، این ماده بدون گلوتن مطابق با تعریف FDA است، که حاوی گندم، چاودار، جو یا کراس بذر این غلات نیست.

 • آیا وگان است؟

همانطور که از شیر ساخته شده وگان نیست. بنابراین گیاه‌خواران باید از این کار اجتناب کنند.

 • آیا پروتئین شیر است؟

بله

 • آیا آلرژن است؟

بله، از آنجاییکه مشتق شیر است یک ماده حساسیت زای غذایی است.

 • آیا حاوی لاکتوز است؟

بله، ممکن است حاوی مقادیر لاکتوز کمی باشد که باید افراد بسیار حساس از آن اجتناب کنند.

 • کازئینات سدیم در مقابل کازئین؟

کازئینات سدیم، رایج‌ترین شکل کازئین است و به طور گسترده از کازئین در آن استفاده می‌شود زیرا محلول در آب است در حالی که کازئین نیست.

فروش کازئینات سدیم:

فروش کازئینات سدیم در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای سفارش این محصول، استعلام قیمت پودر کازئینات سدیم و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارمندان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

آنالیز کازئینات سدیم

آنالیز کازئینات سدیم خوراکی به شرح زیر است: جهت دریافت آنالیز رسمی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

 

ITEMS STANDARD
Appearance Creamy Powder
Content >=% 90.0
Moisture =<% 6.0
Mold =<g 10
PH 6.0-7.5
Fat =<% 2.00
Ash =<% 6.00
Viscosity Mpa.s 200-3000
Solubility   >=% 99.5
Total Plate Count  =< 30000/G
Pathogenic Bacteria Negative
E.coil Not available at 0.1g
Salmonella Not available at 0.1g

کازئینات سدیم از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از تولیدکننده های معتبر ایرانی و چینی تامین می کند. کازئینات سدیم (سدیم کازئینات) همچنین به عنوان کازئین سدیم شناخته می شود. کازئین شیر به عنوان ماده اولیه است و در آب با یک ماده قلیایی در نمک های محلول حل نمی شود. این یک اثر تقویت کننده قوی است. به عنوان یک افزودنی غذایی ، کازئینات سدیم بی خطر و بی ضرر است.

کازئینات سدیم یک ماده ضخیم کننده عالی امولسیون است که معمولاً در صنایع غذایی برای بهبود احتباس چربی در غذاها و آب، جلوگیری از سینرزیس و توزیع یکنواخت مواد مختلف در فرآوری مواد غذایی به کار می رود تا باعث بهبود بیشتر مواد غذایی شود.

جهت خرید مواد اولیه غذایی با کارشناسان ما تماس بگیرید. این ماده تقریباً در همه صنایع غذایی از جمله نان، بیسکویت، آب نبات، کیک، بستنی، نوشیدنی ها، مارگارین، فست فود، سس گوشت، گوشت و محصولات گوشت آبزی و غیره استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست