خرید اسید تارتاریک خوراکی

پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای چین و آلمان گریدهای در غذایی و دارویی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، دریافت آنالیز و خرید اسید تارتاریک خوراکی با ما تماس بگیرید.

واردکننده اسید تارتاریک

به انگلیسیاسید تارتاریک، جوش ترش، اسید ترئریک، اسید راسمیک، اسید اوویک، اسید پاراتارتاریک، وینستون
مشخصات ظاهریپودر سفید رنگ
خلوص99.9%
گریدغذایی، صنعتی
بسته‌بندیکیسه‌های 25 کیلوگرمی
کشور تولید کنندهچین
فرمول شیمیاییC2H5NO2
E numberE 334
خواصطعم‌دهنده، نگهدارنده، حجم‌دهنده
کاربردافزودنی غذایی، داروسازی، صنعتی، کشاورزی
مشتقاتکرم تارتار، نمک راشل، تارتارات پتاسیم آنتیموان، دیزوپروپیل تارتارات
کربوکسیلیک اسیدهای مرتبط

جهت استعلام قیمت این محصول با ما تماس بگیرید. 📞

خرید اسید تارتاریک (Tartaric acid) به عنوان ماده سفت‌کننده، تقویت‌کننده طعم، طعم‌دهنده، مرطوب‌کننده و یک ماده کنترل‌کننده pH در مواد غذایی استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک چیست

اسید تارتاریک یک تنظیم‌کننده اسید در سیستم‌های غذایی است، به این معنی که طعم میوه‌ها را تقویت می‌کند و باعث تقویت سیستم‌های خمیر و رنگ می‌شود. بی‌بو است و طعم اسیدی دارد. فرم نمکی آن، معمولاً به عنوان کرم تارتار شناخته می‌شود.خرید اسید تارتاریک به صورت یک ماده جامد بلوری سفید با تراکم 1.79 گرم در میلی‌لیتر و نقطه ذوب 206 درجه سانتی‌گراد است. همچنین یک ماده ارگانیک است که به طور طبیعی در گیاهان، میوه‌هایی از جمله:

 • موز
 • انگور
 • تمر هندی و همچنین در شراب‌های مختلف ظاهر می‌شود.

مردم از سال‌های پیش به نحو مختلفی این ماده را استفاده کرده‌اند. به طور تجاری، این ماده در صنعت غذایی به عنوان خرید مواد اولیه غذایی یک عامل افزودنی و طعم‌دهنده و همچنین در صنایعی مانند:

 • سرامیک
 • چاپ پارچه
 • دباغی
 • عکاسی و داروها استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک به عنوان یک اسید معطر دارای طعم و مزه‌ای است که به طور طبیعی ترش است و غذاها را به طعم ترش سوق می‌دهد و به راحتی در آب حل می‌شود.

این ماده را به مواد غذایی دیگر اضافه می‌کنیم تا طعم آن ترش شود و به عنوان یک آنتی‌اکسیدان استفاده می‌شود. نمک اسید تارتاریک به عنوان تارتات‌ها شناخته می‌شود. این نمک مشتق دی‌هیدروکسیل اسید بنچنیک است.بعد از مخلوط کردن آن با بی‌کربنات سدیم به عنوان پودر بیکینگ پودر در بازار به بازار عرضه می‌شود و در تهیه مواد غذایی به عنوان ماده سفت‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.این اسید به غذاهایی اضافه می‌شود که به عنوان یک آنتی‌اکسیدان E334 به دلیل پخش طعم ترش خاص آن عمل می‌کند.

این اسید یک اسید آلفا هیدروکسی کربوکسیلیک است. بنابراین از نظر خاصیت اسید دارای خاصیت چربی و آلدریک است و همچنین مشتق دی هیدروکسیل اسید، سوکسینیک است.اسید تارتاریک یک محصول فرعی از شراب‌سازی است که به عنوان تنظیم‌کننده اسید در سیستم‌های غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تاریخچه اسید تارتاریک

اولین‌بار در سال 1769 توسط کارل ویلهلم شیله (Carl-Wilhelm-Scheele) شیمی‌دان سوئدی به‌دست آمد.استخراج آن در سال 1832 توسط ژان باپتیست بیوت توسعه یافت.وی توانایی اسید تارتاریک را در چرخش نور قطبی مشاهده کرد.لوئیس پاستور در سال 1847 با تحقیق در مورد اشکال بلورهای تارتارات آمونیوم سدیم، که کایرال بود، تحقیقات را ادامه داد. با مرتب سازی دستی کریستال‌های متفاوت شکل، پاستور اولین کسی بود که نمونه‌ای ناب از این اسید تهیه کرد.

گیاهان یا رسوبات و سایر مواد زائد از تخمیر با هیدروکسید کلسیم گرم می‌شوند و خنثی می‌شوند. سپس سیترات کلسیم رسوب‌شده با اسید سولفوریک برای تولید اسیـد تارتاریک آزاد انجام می‌شود. تارتاریک اسید عمدتاً از فلوترات از تولید اسید و نمک راشل می‌باشد. سومین نمک، تارتار تترات (آنتیموان پتاسیم تارتات)، از پتاسیم اسید و اکسید آنتیموان ساخته شده است.

منابع اسید تارتاریک

این یک اسید منحصر به فرد است که معمولاً در میوه یافت نمی‌شود، اما یکی از عناصر اصلی اسید موجود در انگور است. این یک اسید کلیدی است که در طی فرآیند تخمیر کنترل می‌شود زیرا در پایداری شراب و سطح pH آن نقش اساسی دارد.اسید تارتاریک با پتاسیم ترکیب شده و تیتانیوم پتاسیم را ایجاد می‌کند که در آن رسوب می‌کند و باعث کاهش اسیدیته و افزایش pH می‌شود.

از نظر غلظت قابل توجهی در انگور یافت می‌شود، اما این امر می‌تواند براساس عواملی از جمله انواع انگور و محتوای خاک تاکستان متفاوت باشد.اسید تارتاریک در ثبات شراب نقش اساسی دارد و بر طعم، رنگ و بوی محصول نهایی تأثیر می‌گذارد. مقدار بالای تارتاریک در یک شراب بطری نهایی نشانگر عدم ثبات شراب است، به همین دلیل، برای شراب‌سازان مهم است که سطح این ماده‌ی موجود در شراب را کنترل کنند.به طور کلی، تشخیص داده شده است که بین 5/0 تا 5 گرم در لیتر، سطح متوسط ​​قابل قبول است و کیت تشخیصی مواد غذایی Randox برای اندازه‌گیری اسید تارتاریک، به شراب‌سازان اجازه می‌دهد تا از این محدوده اندازه‌گیری کنند.

کاربردها و خواص اسید تارتاریک

اسیدتارتاریک به عنوان یک ماده اسیدی در نوشیدنی‌های گازدار، قرص‌ها، دسر ژلاتین و ژله‌های میوه به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. این اسید بسیار کاربردی است، مثلاً:

 • در تمیز کردن و صیقل‌دادن فلزات
 • چاپ
 • رنگ‌رزی پشم
 • برخی از فرآیندهای چاپ و توسعه عکاسی.
 • نمک راشل در آینه‌های نقره‌ای، در پردازش پنیر استفاده می‌شود.

کرم تارتار به پودرهای پخت و پز، آب‌نبات‌های سخت و تافی‌ها اضافه می‌شود و آن را در تمیز کردن برنج، برداشت الکترولیتی از آهن و فولاد و پوشش فلزات دیگر با طلا و نقره استفاده می‌شود. عصاره تارتاریک به عنوان حشره‌کش استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی دارد که سیستم ایمنی بدن را سالم نگه می‌دارد. این عمل به هضم غذا کمک می‌کند و عملکرد روده را بهبود می‌بخشد. همچنین باعث افزایش تحمل گلوکز و جذب روده می‌شود.اسید تارتاریک و مشتقات آن کاربردهای زیادی در بخش داروسازی دارند. به عنوان مثال، در تولید قرص‌های جوشان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش اسید تارتاریک خوراکی

فروش اسید تارتاریک خوراکی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی و آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تارتاریک اسید مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

اسید تارتاریک را از کجا بخریم

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.تارتاریک یکی از مواد افزودنی و مواد غذایی محبوب در اکثر کشورهاست.

به عنوان یک تأمین‌کننده و واردکننده حرفه‌ای آن، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که این ماده را از چین و آلمان تهیه و وارد می‌کند، اطمینان حاصل کنید که این محصول را با قیمت مناسبی از ما خریداری خواهید کرد.در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام
  یک سری از مطالبی که اینجا بیان شده مربوط به پتاسیم هیدروژن کربنات یا همون بیکربنات پتاسیم که بش جوش شیرین خوب هم میگویند . متاسفانه موضوع پتاسیم تو ایران با ترجمه های اشتباه در اینترنت و حتی کتابهایی دانشگاهی بسیار آشفته است. بهترین پف کننده خمیر آرد بیکربنات پتاسیم که به اشتباه وارد کنندها کربنات پتاسیم وارد میکنند وزارت بهداشت هم بدون اطلاع به چوب سدیم بیکربنات (جوش شیرین) استفاده بیکربنات پتاسیم در پخت نان ممنوع کرده …. این هم نتیجه به مسخره گرفتن علم تو دانشگاهها با سهمیه چ و چ

  پاسخ
 • سلام، ببخشید به عنوان مرطوب کننده اسید تارتاریک مناسب هست یا ماده دیگری رو پیشنهاد میدین؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست