اسید تارتاریک

خرید اسید تارتاریک خوراکی

خرید اسید تارتاریک خوراکی را با بهترین قیمت از واردکننده اسید تارتاریک تجربه کنید. فروش تارتاریک اسید با تضمین کیفیت و اصالت محصول در این مجموعه صورت می گیرد. پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای چین و آلمان گریدهای در غذایی و صنعتی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، دریافت آنالیز و دریافت قیمت روز اسید تارتاریک با ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت اسید تارتاریک

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

واردکننده اسید تارتاریک

نامهای دیگر  جوش ترش، اسید ترئریک، اسید راسمیک، اسید اوویک، اسید پاراتارتاریک، وینستون
شکل ظاهری  پودر سفید رنگ
خلوص  99.9%
گرید ⭐ غذایی، صنعتی
بسته‌بندی ⚡ کیسه‌های 25 کیلوگرمی
کشور تولید کننده ⚡ چین
قیمت اسید تارتاریک 💲 لطفا تماس بگیرید📞
فرمول شیمیایی C2H5NO2
E number
E 334
خواص
طعم‌دهنده، نگهدارنده، حجم‌دهنده
کاربرد افزودنی غذایی، داروسازی، صنعتی، کشاورزی
مشتقات کرم تارتار، نمک راشل، تارتارات پتاسیم آنتیموان، دیزوپروپیل تارتارات
کربوکسیلیک اسیدهای مرتبط

اسید مالیک، اسید مالئیک، اسید فوماریک

اسید تارتاریک به انگلیسی (Tartaric acid) به عنوان ماده سفت‌کننده، تقویت‌کننده طعم، طعم‌دهنده، مرطوب‌کننده و یک ماده کنترل‌کننده pH در مواد غذایی استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک چیست

اسید تارتاریک یک تنظیم‌کننده اسید در سیستم‌های غذایی است، به این معنی که طعم میوه‌ها را تقویت می‌کند و باعث تقویت سیستم‌های خمیر و رنگ می‌شود. بی‌بو است و طعم اسیدی دارد. فرم نمکی آن، معمولاً به عنوان کرم تارتار شناخته می‌شود. اسید تارتاریک به صورت یک ماده جامد بلوری سفید با تراکم 1.79 گرم در میلی‌لیتر و نقطه ذوب 206 درجه سانتی‌گراد است. همچنین یک ماده ارگانیک است که به طور طبیعی در گیاهان، میوه‌هایی از جمله:

 • موز
 • انگور
 • اسید تارتاریک در شراب و تمبر هندی ظاهر می‌شود.

مردم از سال‌های پیش به نحو مختلفی این ماده را استفاده کرده‌اند. به طور تجاری، این ماده در صنعت غذایی به عنوان مواد اولیه غذایی یک عامل افزودنی و طعم‌دهنده و همچنین در صنایعی مانند:

 • سرامیک
 • چاپ پارچه
 • دباغی
 • عکاسی و داروها استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک به عنوان یک اسید معطر دارای طعم و مزه‌ای است که به طور طبیعی ترش است و غذاها را به طعم ترش سوق می‌دهد و به راحتی در آب حل می‌شود.این ماده را به مواد غذایی دیگر اضافه می‌کنیم تا طعم آن ترش شود و به عنوان یک آنتی‌اکسیدان استفاده می‌شود. نمک اسید تارتاریک به عنوان تارتات‌ها شناخته می‌شود.

این نمک مشتق دی‌هیدروکسیل اسید بنچنیک است. بعد از مخلوط کردن آن با بی‌کربنات سدیم به عنوان پودر بیکینگ پودر در بازار به بازار عرضه می‌شود و در تهیه مواد غذایی به عنوان ماده سفت‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.این اسید به غذاهایی اضافه می‌شود که به عنوان یک آنتی‌اکسیدان E334 به دلیل پخش طعم ترش خاص آن عمل می‌کند.

این اسید یک اسید آلفا هیدروکسی کربوکسیلیک است. بنابراین از نظر خاصیت اسید دارای خاصیت چربی و آلدریک است و همچنین مشتق دی هیدروکسیل اسید، سوکسینیک است. اسید تارتاریک یک محصول فرعی از شراب‌سازی است که به عنوان تنظیم‌کننده اسید در سیستم‌های غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسید تارتاریک
خرید اسید تارتاریک در ایران

تاریخچه اسید تارتاریک

اولین‌بار در سال 1769 توسط کارل ویلهلم شیله (Carl-Wilhelm-Scheele) شیمی‌دان سوئدی به‌دست آمد. استخراج آن در سال 1832 توسط ژان باپتیست بیوت توسعه یافت.وی توانایی اسید تارتاریک را در چرخش نور قطبی مشاهده کرد.لوئیس پاستور در سال 1847 با تحقیق در مورد اشکال بلورهای تارتارات آمونیوم سدیم، که کایرال بود، تحقیقات را ادامه داد. با مرتب سازی دستی کریستال‌های متفاوت شکل، پاستور اولین کسی بود که نمونه‌ای ناب از این اسید تهیه کرد.

گیاهان یا رسوبات و سایر مواد زائد از تخمیر با هیدروکسید کلسیم گرم می‌شوند و خنثی می‌شوند. سپس تری سیترات کلسیم رسوب‌شده با اسید سولفوریک برای تولید اسیـد تارتاریک آزاد انجام می‌شود. تارتاریک اسید عمدتاً از فلوترات از تولید اسید و نمک راشل می‌باشد. سومین نمک، تارتار تترات (آنتیموان پتاسیم تارتات)، از پتاسیم اسید و اکسید آنتیموان ساخته شده است.

منابع اسید تارتاریک

این یک اسید منحصر به فرد است که معمولاً در میوه یافت نمی‌شود، اما یکی از عناصر اصلی اسید موجود در انگور است. این یک اسید کلیدی است که در طی فرآیند تخمیر کنترل می‌شود زیرا در پایداری شراب و سطح pH آن نقش اساسی دارد. اسید تارتاریک با پتاسیم ترکیب شده و تیتانیوم پتاسیم را ایجاد می‌کند که در آن رسوب می‌کند و باعث کاهش اسیدیته و افزایش pH می‌شود.

از نظر غلظت قابل توجهی در انگور یافت می‌شود، اما این امر می‌تواند براساس عواملی از جمله انواع انگور و محتوای خاک تاکستان متفاوت باشد.اسید تارتاریک در ثبات شراب نقش اساسی دارد و بر طعم، رنگ و بوی محصول نهایی تأثیر می‌گذارد. مقدار بالای تارتاریک در یک شراب بطری نهایی نشانگر عدم ثبات شراب است، به همین دلیل، برای شراب‌سازان مهم است که سطح این ماده‌ی موجود در شراب را کنترل کنند. به طور کلی، تشخیص داده شده است که بین 5/0 تا 5 گرم در لیتر، سطح متوسط ​​قابل قبول است و کیت تشخیصی مواد غذایی Randox برای اندازه‌گیری اسید تارتاریک، به شراب‌سازان اجازه می‌دهد تا از این محدوده اندازه‌گیری کنند.

کاربردها و خواص اسید تارتاریک

اسیدتارتاریک به عنوان یک ماده اسیدی در نوشیدنی‌های گازدار، قرص‌ها، دسر ژلاتین و ژله‌های میوه به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. این اسید بسیار کاربردی است، مثلاً:

 • در تمیز کردن و صیقل‌دادن فلزات
 • چاپ
 • رنگ‌رزی پشم
 • برخی از فرآیندهای چاپ و توسعه عکاسی.
 • نمک راشل در آینه‌های نقره‌ای، در پردازش پنیر استفاده می‌شود.

کرم تارتار به پودرهای پخت و پز، آب‌نبات‌های سخت و تافی‌ها اضافه می‌شود و آن را در تمیز کردن برنج، برداشت الکترولیتی از آهن و فولاد و پوشش فلزات دیگر با طلا و نقره استفاده می‌شود. عصاره تارتاریک به عنوان حشره‌کش استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی دارد که سیستم ایمنی بدن را سالم نگه می‌دارد. این عمل به هضم غذا کمک می‌کند و عملکرد روده را بهبود می‌بخشد. همچنین باعث افزایش تحمل گلوکز و جذب روده می‌شود. خرید اسید تارتاریک و مشتقات آن کاربردهای زیادی در بخش داروسازی دارند. به عنوان مثال، در تولید قرص‌های جوشان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تارتاریک اسید در صنایع غذایی

تارتاریک اسید به عنوان یکی از افزودنی‌های مجاز و کم خطر در صنایع غذایی به شمار می‌رود. برخی از کاربردهای آن در صنایع غذایی به شرح زیر است:

خاصیت ترش‌کنندگی

یکی از خواص تارتاریک اسید، خاصیت ترش کنندگی آن است که موجب می‌شود در تولید مواد غذایی گوناگونی از آن استفاده شود؛ به عنوان مثال از تارتاریک اسید به دلیل خاصیت ترش‌کنندگی‌اش در تولید آب‌نبات‌های ترش استفاده می‌شود.

طعم‌دهنده نوشیدنی‌ها

یکی دیگر از موارد کاربرد تارتاریک اسید در صنایع غذایی، استفاده از آن به عنوان طعم دهنده‌ی نوشیدنی‌ها است؛ به عنوان مثال از این ماده در طعم دادن به نوشیدنی‌های با طعم انگور استفاده می‌شود.

نگهدارنده مواد غذایی

یکی دیگر از کاربردهای این ماده در صنایع غذایی، استفاده به عنوان نگهدارنده است. از آنجا که این ماده باعث افزایش اسیدیته محلول می‌شود، می‌توان از آن به عنوان یک عامل ضد میکروبی برای جلوگیری از فساد غذاها استفاده کرد.

حجم دهنده

تارتاریک اسید در تولید بیکینگ پودر، که از آن در نانوایی‌ها و شیرینی فروشی‌ها به عنوان حجم دهنده استفاده می‌شود، نقش بسزایی دارد. اسید تارتاریک در واکنش با سدیم بی کربنات، گاز کربن دی اکسید تولید می‌کند که این گاز باعث افزایش حجم خمیر خواهد شد.

بسته‌بندی عسل

با تغییرات ناگهانی دما ممکن است ترکیبات موجود در عسل طبیعی نیز رسوب کنند، برای جلوگیری از این اتفاق به آن تارتاریک اسید اضافه می‌کنند.

فروش اسید تارتاریک خوراکی

اسید تارتاریک خوراکی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی و آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تارتاریک اسید مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

اسید تارتاریک را از کجا بخریم

قیمت اسید تارتاریک عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. تارتاریک یکی از مواد افزودنی و مواد غذایی محبوب در اکثر کشورهاست.

به عنوان یک تأمین‌کننده و واردکننده اسید تارتاریک، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که این ماده را از چین و آلمان تهیه و وارد می‌کند، اطمینان حاصل کنید که این محصول را با قیمت مناسبی از ما خریداری خواهید کرد.در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام، ببخشید به عنوان مرطوب کننده اسید تارتاریک مناسب هست یا ماده دیگری رو پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
 • سلام
  یک سری از مطالبی که اینجا بیان شده مربوط به پتاسیم هیدروژن کربنات یا همون بیکربنات پتاسیم که بش جوش شیرین خوب هم میگویند . متاسفانه موضوع پتاسیم تو ایران با ترجمه های اشتباه در اینترنت و حتی کتابهایی دانشگاهی بسیار آشفته است. بهترین پف کننده خمیر آرد بیکربنات پتاسیم که به اشتباه وارد کنندها کربنات پتاسیم وارد میکنند وزارت بهداشت هم بدون اطلاع به چوب سدیم بیکربنات (جوش شیرین) استفاده بیکربنات پتاسیم در پخت نان ممنوع کرده …. این هم نتیجه به مسخره گرفتن علم تو دانشگاهها با سهمیه چ و چ

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست