اسید تارتاریک

خرید اسید تارتاریک خوراکی

خرید اسید تارتاریک خوراکی را با بهترین قیمت از واردکننده اسید تارتاریک تجربه کنید. فروش تارتاریک اسید با تضمین کیفیت و اصالت محصول در این مجموعه صورت می گیرد. پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای چین و آلمان گریدهای در غذایی و صنعتی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، دریافت آنالیز و دریافت قیمت روز اسید تارتاریک با ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت اسید تارتاریک

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت اسید تارتاریک خوراکی

نامهای دیگر  جوش ترش، اسید ترئریک، اسید راسمیک، اسید اوویک، اسید پاراتارتاریک، وینستون
فرمول شیمیایی C4H6O6
جرم مولی 150.087 g/mol
چگالی 1.79 g/cm³
شکل ظاهری  پودر سفید رنگ
خلوص  99.9%
گرید ⭐ غذایی، صنعتی
بسته‌بندی ⚡ کیسه‌های 25 کیلوگرمی
کشور تولید کننده ⚡ چین
قیمت اسید تارتاریک 💲 لطفا تماس بگیرید📞
حلالیت محلول در آب
E number E 334
خواص طعم‌دهنده، نگهدارنده، حجم‌دهنده
کاربرد افزودنی غذایی، داروسازی، صنعتی، کشاورزی
مشتقات کرم تارتار، نمک راشل، تارتارات پتاسیم آنتیموان، دیزوپروپیل تارتارات
کربوکسیلیک اسیدهای مرتبط

اسید مالیک، اسید مالئیک، اسید فوماریک

اسید تارتاریک به انگلیسی (Tartaric acid) به عنوان ماده سفت‌کننده، تقویت‌کننده طعم، طعم‌دهنده، مرطوب‌کننده و یک ماده کنترل‌کننده pH در مواد غذایی استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک چیست

اسید تارتاریک یک تنظیم‌کننده اسید در سیستم‌های غذایی است، به این معنی که طعم میوه‌ها را تقویت می‌کند و باعث تقویت سیستم‌های خمیر و رنگ می‌شود. بی‌بو است و طعم اسیدی دارد. فرم نمکی آن، معمولاً به عنوان کرم تارتار شناخته می‌شود. اسید تارتاریک به صورت یک ماده جامد بلوری سفید با تراکم 1.79 گرم در میلی‌لیتر و نقطه ذوب 206 درجه سانتی‌گراد است. همچنین یک ماده ارگانیک است که به طور طبیعی در گیاهان، میوه‌هایی از جمله:

 • موز
 • انگور
 • اسید تارتاریک در شراب و تمبر هندی ظاهر می‌شود.

مردم از سال‌های پیش به نحو مختلفی این ماده را استفاده کرده‌اند. به طور تجاری، این ماده در صنعت غذایی به عنوان مواد اولیه غذایی یک عامل افزودنی و طعم‌دهنده و همچنین در صنایعی مانند:

 • سرامیک
 • چاپ پارچه
 • دباغی
 • عکاسی و داروها استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک به عنوان یک اسید معطر دارای طعم و مزه‌ای است که به طور طبیعی ترش است و غذاها را به طعم ترش سوق می‌دهد و به راحتی در آب حل می‌شود.این ماده را به مواد غذایی دیگر اضافه می‌کنیم تا طعم آن ترش شود و به عنوان یک آنتی‌اکسیدان استفاده می‌شود. نمک اسید تارتاریک به عنوان تارتات‌ها شناخته می‌شود.

این نمک مشتق دی‌هیدروکسیل اسید بنچنیک است. بعد از مخلوط کردن آن با بی‌کربنات سدیم به عنوان پودر بیکینگ پودر در بازار به بازار عرضه می‌شود و در تهیه مواد غذایی به عنوان ماده سفت‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد.این اسید به غذاهایی اضافه می‌شود که به عنوان یک آنتی‌اکسیدان E334 به دلیل پخش طعم ترش خاص آن عمل می‌کند.

این اسید یک اسید آلفا هیدروکسی کربوکسیلیک است. بنابراین از نظر خاصیت اسید دارای خاصیت چربی و آلدریک است و همچنین مشتق دی هیدروکسیل اسید، سوکسینیک است. اسید تارتاریک یک محصول فرعی از شراب‌سازی است که به عنوان تنظیم‌کننده اسید در سیستم‌های غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسید تارتاریک
خرید اسید تارتاریک خوراکی

تاریخچه اسید تارتاریک

اولین‌ بار در سال 1769 توسط کارل ویلهلم شیله (Carl-Wilhelm-Scheele) شیمی‌دان سوئدی به‌دست آمد. استخراج آن در سال 1832 توسط ژان باپتیست بیوت توسعه یافت.وی توانایی اسید تارتاریک را در چرخش نور قطبی مشاهده کرد.لوئیس پاستور در سال 1847 با تحقیق در مورد اشکال بلورهای تارتارات آمونیوم سدیم، که کایرال بود، تحقیقات را ادامه داد. با مرتب سازی دستی کریستال‌های متفاوت شکل، پاستور اولین کسی بود که نمونه‌ای ناب از این اسید تهیه کرد.

گیاهان یا رسوبات و سایر مواد زائد از تخمیر با هیدروکسید کلسیم گرم می‌شوند و خنثی می‌شوند. سپس تری سیترات کلسیم رسوب‌شده با اسید سولفوریک برای تولید اسیـد تارتاریک آزاد انجام می‌شود. تارتاریک اسید عمدتاً از فلوترات از تولید اسید و نمک راشل می‌باشد. سومین نمک، تارتار تترات (آنتیموان پتاسیم تارتات)، از پتاسیم اسید و اکسید آنتیموان ساخته شده است.

منابع اسید تارتاریک

این یک اسید منحصر به فرد است که معمولاً در میوه یافت نمی‌شود، اما یکی از عناصر اصلی اسید موجود در انگور است. این یک اسید کلیدی است که در طی فرآیند تخمیر کنترل می‌شود زیرا در پایداری شراب و سطح pH آن نقش اساسی دارد. اسید تارتاریک با پتاسیم ترکیب شده و تیتانیوم پتاسیم را ایجاد می‌کند که در آن رسوب می‌کند و باعث کاهش اسیدیته و افزایش pH می‌شود.

اسید تارتاریک در شراب

از نظر غلظت قابل توجهی در انگور یافت می‌شود، اما این امر می‌تواند براساس عواملی از جمله انواع انگور و محتوای خاک تاکستان متفاوت باشد. اسید تارتاریک در ثبات شراب نقش اساسی دارد و بر طعم، رنگ و بوی محصول نهایی تأثیر می‌گذارد. مقدار بالای تارتاریک در یک شراب بطری نهایی نشانگر عدم ثبات شراب است، به همین دلیل، برای شراب‌سازان مهم است که سطح این ماده‌ی موجود در شراب را کنترل کنند. به طور کلی، تشخیص داده شده است که بین 5/0 تا 5 گرم در لیتر، سطح متوسط ​​قابل قبول است و کیت تشخیصی مواد غذایی Randox برای اندازه‌گیری اسید تارتاریک، به شراب‌سازان اجازه می‌دهد تا از این محدوده اندازه‌گیری کنند.

اسید تارتاریک در انگور

اسید تارتاریک یک اسید منحصر به فرد است که معمولا در میوه یافت نمی شود، اما جزء اسیدی اولیه در انگور است. این یکی از اسیدهای کلیدی است که در طول فرآیند تخمیر کنترل می شود زیرا نقشی حیاتی در پایداری شراب و سطوح pH آن ایفا می کند.

کاربردها و خواص اسید تارتاریک

اسیدتارتاریک به عنوان یک ماده اسیدی در نوشیدنی‌های گازدار، قرص‌ها، دسر ژلاتین و ژله‌های میوه به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود. این اسید بسیار کاربردی است، مثلاً:

 • در تمیز کردن و صیقل‌دادن فلزات
 • چاپ
 • رنگ‌رزی پشم
 • برخی از فرآیندهای چاپ و توسعه عکاسی.
 • نمک راشل در آینه‌های نقره‌ای، در پردازش پنیر استفاده می‌شود.

کرم تارتار به پودرهای پخت و پز، آب‌نبات‌های سخت و تافی‌ها اضافه می‌شود و آن را در تمیز کردن برنج، برداشت الکترولیتی از آهن و فولاد و پوشش فلزات دیگر با طلا و نقره استفاده می‌شود. عصاره تارتاریک به عنوان حشره‌کش استفاده می‌شود.

اسید تارتاریک دارویی خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد التهابی دارد که سیستم ایمنی بدن را سالم نگه می‌دارد. این عمل به هضم غذا کمک می‌کند و عملکرد روده را بهبود می‌بخشد. همچنین باعث افزایش تحمل گلوکز و جذب روده می‌شود. خرید اسید تارتاریک و مشتقات آن کاربردهای زیادی در بخش داروسازی دارند. به عنوان مثال، در تولید قرص‌های جوشان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اسید تارتاریک در صنایع غذایی

تارتاریک اسید به عنوان یکی از افزودنی‌های مجاز و کم خطر در صنایع غذایی به شمار می‌رود. برخی از کاربردهای آن در صنایع غذایی به شرح زیر است:

خاصیت ترش‌کنندگی

یکی از خواص تارتاریک اسید، خاصیت ترش کنندگی آن است که موجب می‌شود در تولید مواد غذایی گوناگونی از آن استفاده شود؛ به عنوان مثال از تارتاریک اسید به دلیل خاصیت ترش‌کنندگی‌اش در تولید آب‌نبات‌های ترش استفاده می‌شود.

طعم‌دهنده نوشیدنی‌ها

یکی دیگر از موارد کاربرد تارتاریک اسید در صنایع غذایی، استفاده از آن به عنوان طعم دهنده‌ی نوشیدنی‌ها است؛ به عنوان مثال از این ماده در طعم دادن به نوشیدنی‌های با طعم انگور استفاده می‌شود.

نگهدارنده مواد غذایی

یکی دیگر از کاربردهای این ماده در صنایع غذایی، استفاده به عنوان نگهدارنده است. از آنجا که این ماده باعث افزایش اسیدیته محلول می‌شود، می‌توان از آن به عنوان یک عامل ضد میکروبی برای جلوگیری از فساد غذاها استفاده کرد.

حجم دهنده

تارتاریک اسید در تولید بیکینگ پودر، که از آن در نانوایی‌ها و شیرینی فروشی‌ها به عنوان حجم دهنده استفاده می‌شود، نقش بسزایی دارد. اسید تارتاریک در واکنش با سدیم بی کربنات، گاز کربن دی اکسید تولید می‌کند که این گاز باعث افزایش حجم خمیر خواهد شد.

بسته‌بندی عسل

با تغییرات ناگهانی دما ممکن است ترکیبات موجود در عسل طبیعی نیز رسوب کنند، برای جلوگیری از این اتفاق به آن تارتاریک اسید اضافه می‌کنند.

تارتاریک اسید برای پوست

اسید تارتاریک (جوش ترش) دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده و یک آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است. AHA ها اسیدهای محبوب در محصولات مراقبت از پوست مانند سرم ها و ماسک ها هستند. به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و لایه برداری آن، اغلب برای کاهش خطوط و چین و چروک، هایپرپیگمانتاسیون، آکنه، منافذ بزرگ و رنگ پوست کدر/ناهموار استفاده می شود. 

فروش اسید تارتاریک صنعتی

فروش اسید تارتاریک خوراکی و صنعتی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی و آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تارتاریک اسید مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

اسید تارتاریک را از کجا بخریم

قیمت اسید تارتاریک عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. تارتاریک یکی از مواد افزودنی و مواد غذایی محبوب در اکثر کشورهاست.

 

به عنوان یک تأمین‌کننده و واردکننده اسید تارتاریک، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که این ماده را از چین و آلمان تهیه و وارد می‌کند، اطمینان حاصل کنید که این محصول را با قیمت مناسبی از ما خریداری خواهید کرد.در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

ال تارتاریک اسید چیست

ال تارتاریک اسید یک اسید تارتاریک است. این یک اسید مزدوج از ال تارتارات (1-) است. این انانتیومر یک اسید تارتاریک D است. اسید تارتاریک یک اسید دی کربوکسیلیک کریستالی سفید رنگ است که در بسیاری از گیاهان به ویژه تمر هندی و انگور یافت می شود.

اسید تارتاریک در انگور

اسید تارتاریک یک اسید منحصر به فرد است که معمولا در میوه یافت نمی شود، اما جزء اسیدی اولیه در انگور است. این یکی از اسیدهای کلیدی است که در طول فرآیند تخمیر کنترل می شود زیرا نقش مهمی در پایداری شراب و سطوح pH آن دارد.

اسید تارتاریک در صنایع غذایی چه کاربردی دارد

اسید تارتاریک اغلب به عنوان یک ماده اسیدی در نوشیدنی های با طعم انگور و لیموترش، دسرهای ژلاتینی، مربا، ژله و شیرینی ترش سخت استفاده می شود. نمک اسیدی تک پتاسیم، که بیشتر به عنوان "کرم تارتار" شناخته می شود، در پودرهای پخت و سیستم های خمیر مایه استفاده می شود.

جوش ترش برای شراب

تارتارات ها - یا به عبارتی عاشقانه تر، "الماس شراب" - از اسید تارتاریک تشکیل می شود که به طور طبیعی در همه شراب ها وجود دارد و ساختار، تنظیم PH و طعم را فراهم می کند. اسید تارتاریک یکی از سه اسید اصلی موجود در انگور در کنار اسیدهای مالیک و سیتریک است.

جوش ترش را از کجا تهیه کنیم

جوش ترش از کجا بخریم؟ این شرکت واردکننده جوش ترش از کشور چین در گرید خوراکی برای مصارف مختلف می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

تارتاریک اسید برای پوست

اسید تارتاریک دارای خواص آنتی اکسیدانی است و یک آلفا هیدروکسی اسید (AHA) است. AHA ها اسیدهای محبوب در محصولات مراقبت از پوست مانند سرم ها و ماسک ها هستند. به دلیل خواص آنتی اکسیدانی و لایه برداری آن، اغلب برای کاهش خطوط و چین و چروک، هایپرپیگمانتاسیون، آکنه، منافذ بزرگ و رنگ پوست کدر/ناهموار استفاده می شود. تارتاریک اسید به بهبود بافت پوست شما و کاهش علائم قابل مشاهده پیری کمک می کند.

فواید اسید تارتاریک چیست؟

فواید اسید تارتاریک بسیار زیاد است. سرشار از آنتی اکسیدان است و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند. همچنین به هضم غذا کمک می کند، به تنظیم نفخ کمک می کند و جذب روده را بهبود می بخشد.

کدام میوه حاوی اسید تارتاریک بیشتری است؟

اسید تارتاریک با پردازش ضایعات خمره های شراب تولید می شود، اما می توان آن را از برخی میوه های طبیعی نیز استخراج کرد. اول از همه، انگور حاوی بیشترین غلظت اسید تارتاریک طبیعی است.

اسید تارتاریک صنعتی چه کاربردی دارد؟

اسید تارتاریک به طور گسترده ای به عنوان یک ماده اسیدی در نوشیدنی های گازدار، قرص های جوشان، دسرهای ژلاتینی و ژله های میوه استفاده می شود. کاربردهای صنعتی زیادی دارد - به عنوان مثال، در تمیز کردن و صیقل دادن فلزات، در چاپ کالیکو، در رنگرزی پشم، و در برخی فرآیندهای چاپ و توسعه عکاسی.

روش ساخت اسید تارتاریک

اسید تارتاریک می تواند از راه های طبیعی و مصنوعی تولید شود. مسیر طبیعی شامل بازیابی نمک رسوب شده مایل به قرمز، بی تارتارات پتاسیم، از آرگول، رسوبات موجود در خمره های شراب است. مسیر شیمیایی مصنوعی شامل تولید مخلوط راسمیک اسید تارتاریک از انیدرید مالئیک است.

تارتاریک اسید دارویی

اسید تارتاریک برای چه مواردی در داروسازی استفاده می شود؟
اسید تارتاریک و مشتقات آن به طور گسترده در تولید دارو استفاده می شود. یک مثال این است که اسید تارتاریک برای ساختن نمک های جوشان استفاده شده است و هنگامی که با سیترات ترکیب شود می تواند طعم داروهای خوراکی را بهبود بخشد.

آیا اسید تارتاریک نگهدارنده است؟

کاربردهای اسید تارتاریک
- به عنوان اسیدی کننده و نگهدارنده طبیعی برای مارمالاد، بستنی، ژله، آب میوه، کنسرو و نوشیدنی ها. – به عنوان جوشان برای آب گازدار. – به عنوان امولسیفایر و نگهدارنده در صنعت نان سازی و در تهیه آب نبات و شیرینی.

نام دیگر اسید تارتاریک چیست؟

اسید تارتاریک، همچنین به نام دی هیدروکسی بوتاندیوئیک اسید، یک اسید دی کربوکسیلیک، یکی از اسیدهای گیاهی بسیار پراکنده، با تعدادی از مصارف غذایی و صنعتی است.

مقدار pH اسید تارتاریک چقدر است؟

به طور خاص، در pH 3.50، اسید تارتاریک در 23.4٪ به شکل غیر تفکیک نشده (H2T)، در 67.5٪ به صورت بی تارتارات (HT-) و در 9.1٪ باقی مانده در شکل یون تارتارات (T2-)

آیا اسید تارتاریک PH را کاهش می دهد؟

افزودن اسید تارتاریک روشی موثر برای کاهش pH در شراب‌های با pH بالا است، زیرا قوی‌ترین اسید است، در غلظت‌های بالاتر نسبت به سایر اسیدها وجود دارد و همچنین کنترل آن آسان است.

تفاوت بین اسید سیتریک و اسید تارتاریک چیست؟

تفاوت اصلی بین اسید تارتاریک و اسید سیتریک این است که اسید تارتاریک دی پروتیک است در حالی که اسید سیتریک تری پروتیک است. این بدان معناست که مولکول اسید تارتاریک دارای دو اتم هیدروژن برای آزادسازی به عنوان پروتون است در حالی که مولکول اسید سیتریک دارای سه اتم هیدروژن برای آزادسازی به عنوان پروتون است.

 

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • آرش

  سلام، ببخشید به عنوان مرطوب کننده اسید تارتاریک مناسب هست یا ماده دیگری رو پیشنهاد میدین؟

  پاسخ
 • علی

  سلام
  یک سری از مطالبی که اینجا بیان شده مربوط به پتاسیم هیدروژن کربنات یا همون بیکربنات پتاسیم که بش جوش شیرین خوب هم میگویند . متاسفانه موضوع پتاسیم تو ایران با ترجمه های اشتباه در اینترنت و حتی کتابهایی دانشگاهی بسیار آشفته است. بهترین پف کننده خمیر آرد بیکربنات پتاسیم که به اشتباه وارد کنندها کربنات پتاسیم وارد میکنند وزارت بهداشت هم بدون اطلاع به چوب سدیم بیکربنات (جوش شیرین) استفاده بیکربنات پتاسیم در پخت نان ممنوع کرده …. این هم نتیجه به مسخره گرفتن علم تو دانشگاهها با سهمیه چ و چ

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست