Search
Generic filters

زمینه محصولات دارویی و پزشکی بسیار گسترده بوده و شرکت‌های تولیدکننده این محصولات برای راه‌اندازی خط تولیدات خود، به مواد اولیه دارویی و پزشکی گوناگونی نیاز خواهند داشت. همان طور که حتماً می‌دانید میزان حساسیت در حوزه تولیدات دارویی و پزشکی بسیار بالا بوده و حتی با چیزی پیچیده‌تر از مواد اولیه لازم برای حوزه محصولات آرایشی و بهداشتی روبرو هستیم. مواد اولیه دارویی و پزشکی، به صورت مستقیم با جان و سلامت افراد سر و کار داشته و به هیچ روی کمترین ضریب خطا یا ناخالصی در مورد آن‌ها پذیرفته نیست.

در واقع باید گفت که نه تنها هیچ ضریبی از خطا و ناخالصی در خصوص خرید مواد اولیه دارویی و پزشکی پذیرفته نیست، بلکه هر مشکلی در این حوزه می‌تواند پیگیری‌های قضایی جدی داشته و مشکلات زیادی را برای واحد تولیدکننده مواد اولیه و همین طور کارخانه‌ها و شرکت‌های سازنده محصولات دارویی و پزشکی ایجاد کند. از این جهت و به جز آن به دلیل تعهد اخلاقی جامعه پزشکی و داروسازی به سلامت مردم و بیمارانی که ناچار به استفاده از انواع و اقسام داروها هستند، این مواد اولیه از مجراهای کاملا مطمئن و با عبور از فیلترهای گوناگون خریداری می‌شوند.

خرید مواد اولیه دارویی عمده

برخی از مواد اولیه دارویی در کشور ما تولید شده و می‌توان برای تأمین آن‌ها به سراغ تولیدکنندگان داخلی رفت. البته در این حوزه نیز احتمالا تفاوت‌هایی اگر چه جزئی، به لحاظ کیفیت میان تولیدکنندگان داخلی وجود دارد که حتما از سوی شرکت‌های سازنده محصولات دارویی مورد توجه قرار می‌گیرد. بدیهی است که کیفیت مواد اولیه در کیفیت و کارایی محصولات پزشکی و داروهای تولیدی، به صورت مستقیم دخالت دارد. در صورتی که مواد اولیه از کیفیت لازم برخوردار نباشند (حتی بدون هیچ‌گونه مشکل)، در نهایت داروهای تولیدی که از این مواد اولیه در ساخت و فرمولاسیون آن‌ها استفاده شده است، کارایی و کیفیت لازم را نخواهند داشت.

به جز این برخی دیگر از محصولات دارویی به شکل کلی یا مواد اولیه ساخت آن‌ها، به دلایل مختلف داخل کشور تولید نشده و از شرکت‌های سازنده خارجی وارد می‌شوند. به طور مثال واردات قابل توجهی در این زمینه از کشور آلمان و شرکت‌های داروسازی و ساخت مواد اولیه دارویی داریم.

در ایران نیز شرکت‌های تولیدکننده دارو، در دو الگوی مختلف فعالیت می‌کنند:

خرید مواد اولیه صنایع دارویی از واردات مستقیم

در شرایطی که امکان تولید مواد اولیه دارویی یا پزشکی در کشور وجود نداشته باشد، برخی از شرکت‌های بزرگ سازنده و تولید دارو، به صورت مستقیم نسبت به واردات این مواد اولیه اقدام می‌کنند. گاهی اوقات این فرمول به کاهش قیمت به دلیل دست اول بودن خرید منجر شده و گاهی اوقات به دلیل مشکلات واردات و هزینه‌های ناشی از آن، نرخ بالاتری را برای شرکت‌ها رقم خواهد زد. به هر حال تجربیات شرکت‌های تولید دارو و همین طور نوع مواد لازم، میزان مواد لازم و دیگر عوامل در انتخاب این که واردات به صورت مستقیم صورت گرفته یا از طریق شرکت‌های تأمین‌کننده دیگر، انجام پذیرد، اثر خواهد داشت.

گاهی اوقات نیز این موضوع شناور است. شرکت‌های تولیدکننده دارو و محصولات پزشکی، برخی از مواد اولیه مورد نیاز خود را وارد کرده و برخی دیگر را از شرکت‌های وارد کننده واسط خریداری و تهیه می‌کنند.

فروش مواد اولیه داروسازی توسط شرکت های وارد کننده

برخی دیگر از شرکت‌های تولیدکننده انواع و اقسام داروهای پزشکی و محصولات دارویی، به ویژه آن‌هایی که در ابعاد کوچک‌تری فعالیت می کنند، خرید خود را از شرکت‌های وارد کننده واسط انجام داده و هرگز به صورت مستقیم با واردات درگیر نمی‌شوند. بدیهی است که واردات مواد اولیه دارویی و پزشکی، با مشکلات و چالش های بسیاری روبرو است و با خرید از شرکت‌های وارد کننده واسط، می توان به یکباره تمامی این مشکلات را کنار زده و به راحتی در کشور، خرید عمده مواد اولیه دارویی و پزشکی را انجام داد.

از کجا خرید عمده مواد اولیه دارویی و پزشکی را انجام دهیم؟

برای خرید مواد اولیه دارویی و پزشکی باید به یک تولیدکننده یا واردکننده معتبر مراجعه داشته و اطمینان حاصل نمود که تمام مواد عرضه شده توسط این واحد تولیدی و یا واردکننده، با کیفیت درجه اول تولید شده‌اند. در صورتی که کمترین مشکلی در این زمینه وجود داشته باشد، امکان استفاده از مواد اولیه وجود نداشته و داروهای تولیدی، گواهینامه استاندارد لازم را دریافت نخواهند کرد.
دقت داشته باشید که با توجه به حساسیت داروهای پزشکی و محصولات دارویی و این که چطور با سلامت و جان انسان ها در ارتباط مستقیم هستند، به دست آوردن مجوزهای لازم، چالش‌های سنگین خود را داشته و این حوزه کاملا تخصصی و بدون هیچ‌گونه حاشیه خطا به حساب می‌آید.

کلام آخر

در پیشگامان شیمی به عنوان واردکننده و شرکت فروش مواد اولیه دارویی برای کارخانه‌های صنعتی، تولیدی، دارویی، صنایع غذایی و… می‌توانید بهترین مواد اولیه دارویی را تهیه کرده و از موجودی همیشگی این کمپانی، اطمینان خاطر داشته باشید. برای خرید مواد اولیه دارویی با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمائید.

برخی مواد اولیه دارویی شامل: خرید اسید فولیک ، خرید هیالورونیک اسید ، خرید تائورین ، خرید ریبوفلاوین ، خرید مانیتول ، خرید سوربیتول ، خرید سدیم ساخارین

فهرست