فروش مونو پروپیلن گلایکول

خرید مونو پروپیلن گلایکول MPG

مونو پروپیلن گلایکول یا MPG یک ماده مایع مصنوعی است که آب را جذب می‌کند. پروپیلن گلیکول همچنین برای ساخت ترکیبات پلی‌استر استفاده می‌شود و به عنوان حلال و نرم‌کننده در داروها قابل استفاده است.پروپیلن گلیکول در صنایع شیمیایی، مواد غذایی و دارویی به عنوان ضد یخ استفاده می‌شود، اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) پروپیلن گلیکول را به عنوان یک افزودنی که “به طور کلی به عنوان ایمن شناخته شده است” برای استفاده در غذا طبقه‌بندی کرده است.

خرید مونو پروپیلن گلایکول (MPG)
خرید مونو پروپیلن گلایکول (MPG)

این ماده برای جذب آب اضافی و حفظ رطوبت در برخی از داروها، لوازم آرایشی و یا مواد غذایی استفاده می‌شود. این ماده در صنایع دارویی و بهداشتی در تولید پاک‌کننده و شوینده ضدعفونی‌کننده و انواع کرم‌ها و لوسیون‌ها کاربرد دارد.

پروپیلن گلایکول به عنوان حلال و نرم‌کننده در داروها قابل استفاده است. در محصولات آرایشی و بهداشتی به عنوان مرطوب‌کننده، امولسیون‌کننده کاربرد دارد. به عنوان رقیق‌کننده و حلال در شوینده‌ها قابل استفاده است.

پروپیلن گلیکول همچنین برای ایجاد دود مصنوعی یا مه استفاده شده در آموزش آتش‌نشانی و در تولیدات تئاتر استفاده می‌شود. نام‌های دیگر پروپیلن گلیکول عبارت‌اند از:

 • دی‌هیدروکسی پروپان
 • پروپان دیول
 • متیل گلیکول است.

این محصول مایع روشن، بی‌رنگ و کمی نوشیدنی در دمای اتاق است. همچنین می‌تواند در هوا به شکل بخار وجود داشته باشد، اگر چه پروپیلن گلیکول باید گرم شود و یا به آرامی برای ایجاد یک بخار ایجاد شود. پروپیلن گلیکول عملاً بی‌بو و بی‌مزه است.

خرید مونو پروپیلن گلایکول (MPG)
فروش مونو پروپیلن گلایکول (MPG)

کاربرد پروپیلن گلایکول:

مونو پروپیلن گلیکول به عنوان یک افزودنی برای کمک به پردازش مواد غذایی و بهبود بافت، طعم، ظاهر و عمر مفید محصولات استفاده می‌شود.

 • عامل ضد انقباض:

این ماده باعث جلوگیری از چسبیدن اجزای مواد غذایی به یکدیگر می‌شود.

 • آنتی‌اکسیدان:

عمر مفید مواد غذایی را از طریق محافظت از آن‌ها در برابر بدتر شدن توسط اکسیژن گسترش می‌دهد.

 • حامل:

دیگر مکمل‌های غذایی یا مواد مغذی مورد استفاده در پردازش مانند رنگ، طعم یا آنتی‌اکسیدان‌ها را از بین می‌برد.

 • تثبیت‌کننده خمیر:

این نشاسته و گلوتن را در خمیر تغییر می‌دهد تا آن را پایدارتر کند.

 • امولسیفایر:

این مانع از جدا شدن مواد غذایی از قبیل روغن و سرکه در سس سالاد می‌شود.

 • نگه‌دارنده رطوبت:

این امر به غذاهای حاوی رطوبت پایدار کمک می‌کند و مانع از خشک‌شدن می‌شود.

 • روان‌کننده:

به عنوان روان‌کننده چربی دوست در تولید انواع روغن نباتی کاربرد دارد.

 • تثبیت‌کننده و ضخیم‌کننده:

می‌توان آن را برای نگه‌داشتن اجزای مواد غذایی با هم یا ضخیم‌شدن آن‌ها در طول و پس از پردازش استفاده کرد.

آیا پروپیلن گلیکول موجود در غذا خطرناک است؟

پروپیلن گلیکول توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) “به طور کلی ایمن شناخته می‌شود” GRAS)).در ایالات متحده، می‌توان از آن به عنوان یک افزودنی غذایی مستقیم و غیرمستقیم استفاده کرد. در اروپا، فقط در مواد غذایی به عنوان حلال برای رنگ‌ها، امولسیون کننده‌ها، آنتی اکسیدان‌ها و آنزیم‌ها مجاز است، با حداکثر 0.45 گرم در هر پوند (1 گرم در کیلوگرم) در محصول نهایی غذایی.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می‌کند حداکثر مصرف 11.4 میلی‌گرم پروپیلن گلیکول در هر پوند از وزن بدن (25 میلی‌گرم در کیلوگرم) در روز باشد. قرارگیری در معرض پروپیلن گلیکول از طریق مواد غذایی در ایالات متحده 15 میلی‌گرم در هر پوند (34 میلی‌گرم در کیلوگرم) در روز است.

در مقایسه، یک نفر که علائم مسمومیت پیدا کرده بود روزانه 213 گرم پروپیلن گلیکول دریافت می‌کرد. برای یک بزرگسال 120 پوندی (60 کیلوگرمی)، این بیش از 100 برابر مقدار متوسط ​​رژیم غذایی است.فقط یک مورد مستند از مسمومیت ناشی از غذا وجود دارد.

مردی مقدار زیادی ویسکی دارچین حاوی پروپیلن گلیکول نوشید و بیهوش شد. در حالی که علائم وی نیز به دلیل الکل بود، برخی از آن‌ علائم را می‌توان به پروپیلن گلیکول نسبت داد.به طور کلی، به غیر از افراد مبتلا به آلرژی و یک مورد مصرف بیش از حد، هیچ مورد دیگری از اثرات منفی یا سمی پروپیلن گلیکول در غذاها گزارش نشده است.

با این حال، چون میزان مصرف فعلی بیش از حد توصیه شده برآورد شده است، ممکن است عاقلانه باشد که منابع غذایی حاوی مونو پروپیلن گلایکول را در جایی که می‌توانید کاهش دهید، خصوصاً که منابع اصلی آن غذاهای بسیار فرآوری شده هستند.

خطرات مونو پروپیلن گلایکول برای افرادی که بیماری کلیوی یا کبدی دارند

در بزرگسالان با عملکرد طبیعی کبد و کلیه، مونو پروپیلن گلایکول خیلی سریع تجزیه و از خون خارج می‌شود.از طرف دیگر، در افراد مبتلا به بیماری کلیوی یا بیماری کبدی، این روند ممکن است به همان اندازه کارآمد نباشد. این می‌تواند منجر به تجمع مونو پروپیلن گلایکول و اسید لاکتیک در جریان خون شود و علائم سمیت ایجاد کند.

بعلاوه، از آنجا که حداکثر محدودیت دوز برای مونو پروپیلن گلایکول مورد استفاده در داروها وجود ندارد، در برخی شرایط ممکن است دوزهای بسیار بالایی را دریافت کنید.

یک زن مبتلا به آسیب کلیوی به دلیل نفس تنگی و تورم گلو با لورازپام تحت درمان قرار گرفت. وی بیش از 72 ساعت 40 برابر میزان توصیه شده مونو پروپیلن گلایکول دریافت کرد که منجر به اسیدوز و سایر علائم سمیت شد.در بیماران جدی که دچار نارسایی می‌شوند غالباً عملکرد کلیه یا کبد مختل می‌شود و همچنین ممکن است در اثر درمان‌های دارویی طولانی مدت یا با دوز بالا خطر افزایش یابد.

به عنوان مثال، در یک مطالعه، 19٪ از بیماران بحرانی که تحت درمان با داروی لورازپام بودند، نشانه‌هایی از سمیت مونو پروپیلن گلایکول مشاهده شد.برای افراد مبتلا به بیماری کلیه و کبد، در صورت لزوم ممکن است از گزینه‌های دارویی بدون مونو پروپیلن گلایکول استفاده شود. هیچ مدرکی مبنی بر نگرانی در مورد مقادیر رژیم غذایی وجود ندارد.

خرید مونو پروپیلن گلایکول (MPG)
قیمت مونو پروپیلن گلایکول (MPG)

واکنش‌های پوستی و آلرژیک

انجمن درماتیت تماسی آمریکا، پروپیلن گلیکول را به عنوان آلرژن در سال 2018 معرفی کرده است.در واقع، تخمین زده می شود که 0.8 تا 3.5 درصد از افراد به پروپیلن گلیکول حساسیت پوستی داشته باشند.شایع‌ترین واکنش پوستی یا درماتیت، ایجاد بثورات در صورت یا به صورت پراکندگی کلی روی بدن است.

درماتیت سیستمیک پس از خوردن غذا و مصرف داروها و داروهای داخل وریدی حاوی پروپیلن گلیکول گزارش شده است.یک مطالعه بر روی 38 فرد حساس که از طریق دهان به آن‌ها پروپیلن گلیکول داده شد، نشان داد که 15 نفر از آن‌ها در عرض 3 تا 16 ساعت بثورات ایجاد می‌کنند.

علاوه بر این، پروپیلن گلیکول می‌تواند باعث درماتیت تماسی تحریک‌کننده شود. در این حالت، ممکن است در افراد حساس، بثورات در اثر تماس پوست با محصولات حاوی آن مانند شامپو یا مرطوب کننده ایجاد شود.افرادی که قبلاً دچار بیماری پوستی یا پوست حساس شده‌اند، در معرض خطر حساسیت تماسی به این ماده افزودنی قرار دارند.

برای افرادی که درماتیت آلرژیک دارند بهتر است از تمام منابع حاوی پروپیلن گلیکول خودداری کنند. در مورد درماتیت تماسی از مصرف محصولات حاوی آن که با پوست تماس دارند خودداری کنید.

ایمنی:

این ماده اگر با چشم تماس پیدا کند باعث حساسیت خفیف چشم و قرمزی و درد چشم می‌شود. تماس با پوست باعث خارش و تحریک آن شود. همچنین به عنوان عواملی خطرناک برای بیماری آسم و سایر مشکلات حاد تنفسی شناسایی می‌شود.

خرید مونو پروپیلن گلایکول (MPG)
خرید مونو پروپیلن گلایکول (MPG)

فروش مونو پروپیلن گلایکول:

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول مونو پروپیلن گلایکول با برند SKC کره مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست