فروش سدیم سلنیت

سدیم سلنیت یک ترکیب غیر معدنی با فرمول Na2SeO است. این ماده‌ای جامد و محلول در آب و سفید است. دکاهیدرات یک عنصر رایج در مولتی‌ویتامین‌ها و خوراک دام به عنوان منبع سلنیم است. نمک بدون آب در تولید برخی شیشه‌ها استفاده می‌شود. اگرچه selenates بسیار سمی هستند، بسیاری از خواص فیزیکی selenate سدیم و سولفات سدیم مشابه هستند.

ویژگی‌های شیمیایی سدیم سلنیت:

سلنیت سدیم به وسیله اکسیداسیون سلنیوم تولید می‌شود که ابتدا با اسید نیتریک تولید می‌شود و اسید سلنوز تولید می‌کند. اسید سلنوس برای تشکیل سلنیوم سدیم خنثی می‌شود. سلنیوم سدیم در یک محیط پراکسید هیدروژن بر پایه اکسیداسیون می‌شود تا یک سلنات تولید شود که سپس اسپری خشک می‌شود. 

Se + 2HNO3 → H2SeO3 + NO + NO2

H2SeO3 + Na2CO3 → Na2SeO3 + H2O + CO2

Na2SeO3 + H2O2 → Na2SeO4 + H2O.

این در مدت کوتاهی پس از کشف سلنیم توسط Jöns Jacob Berzelius در سال 1817 آماده شد.

سدیم سلنیت فعال‌کننده خاصی از PP2A است و دارای خواص نفوذی سیستم عصبی مرکزی و حداقل عصبی با قابلیت بیولوژیک عالی خوراکی است.

سدیم سلنیت نمک سدیم اسید سلنیک است. با توجه به قابلیت زیست‌پذیری عالی آن، دی سدیم سلنات به عنوان یک پیوست‌کننده برای گیاهان و حیوانات استفاده می‌شود، آن در بخش کشاورزی و غذا برای حفاظت زیست محیطی محصولات و به عنوان یک افزودنی خوراک برای تغذیه دام استفاده می‌شود. یکی از اولین کاربرد سدیم سلنات در صنعت شیشه بود.
سدیم سلنات معمولا در غلظت‌های مختلف موجود است.

کاربرد سدیم سیلنت در صنعت شیشه:

یکی از اولین برنامه‌های کاربردی سلنیت سدیم در صنعت شیشه بود. سلنیوم یک رنگ قرمز در شیشه تولید می‌کند. شیشه‌ای مذاب با سلنیت سدیم و سپس ترانس اسیدهای آرسنیک به منظور کاهش ترکیبات و تولید سلنیوم عنصری به کار می‌رود. سدیم سلنیت همچنین به عنوان عامل رنگ‌آمیزی در تولید شیشه استفاده می‌شود. رنگ قرمز آن را به شیشه می‌دهد مکمل رنگ سبز داده شده توسط اکسید آهن در روند تولید است. هنگامی که با هم استفاده می‌شود، دو ترکیب شیشه ای رنگی تولید می‌کنند. 

سلنیت سدیم یک عنصر رایج در برخی از حشره‌کش‌ها است که در برابر علف‌های هرز، شته‌ها و مواد غذایی استفاده می‌شود. برای اکثر حشرات، یک دوز 10 میلی‌گرم بر کیلوگرم به اندازه کافی برای مرگ است. همچنین در برخی از قارچ‌کش‌ها استفاده می‌شود.

سلنیوم به عنوان یک ماده معدنی که در دوزهای بالا سمی است، یک کوفاکتور برای گلوتاتیون پراکسیداز، آنزیم ضد اکسیدان است که خنثی‌کننده پراکسید هیدروژن است. سلنیم ممکن است برای محافظت در برابر برخی از سرطان‌ها، به ویژه سرطان پروستات باشد. مکمل‌های غذایی بالا با سلنیت سدیم ممکن است مانع از پیشرفت سرطان پروستات مقاوم به هورمون شود، به طوری که دارای اثرات ضد انعقاد زودرس می‌باشد. (NCI04) از NCIt SEDIUM SELENATE یک کریستال رامبلی رنگی است. در بعضی از برنامه‌های کاربردی باغبانی به‌عنوان یک حشره‌کش استفاده می‌شود.

دیگر محصولات: دی کلسیم فسفات

فروش سدیم سلنات:

سدیم سلنات در کیسه‌های ۲۵کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سدیم سلنات مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست