خرید گلوکونات سدیم

خرید سدیم گلوکونات

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشور های چین و آلمان به صورت پودری و گرانول در گرید های خوراکی و صنعتی وارد می‌ کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید گلوکونات سدیم با ما تماس بگیرید.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت سدیم گلوکونات خوراکی و صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت سدیم گلوکونات

به انگلیسی✅ Sodium Gluconate
نامهای دیگر نمک  اسید گلوکونیک
cas No 527-07-1
فرمول شیمیایی C6H11NaO7
گرید غذایی، صنعتی
شکل محصول ✅ پودر یا گرانول کریستالی سفید یا زرد
خلوص 99%
کاربرد ✅ در صنعت ساختمان یک کندگیر کننده کارآمد و یک نرم کننده و کاهش دهنده آب خوب برای بتن، سیمان، ملات و گچ است. عامل بازدارنده خوردگی، مواد تمیز کننده سطوح فولادی، صنایع آبکاری و رنگرزی آلومینا و افزودنی های غذایی خوب و تقویت کننده سدیم مواد غذایی.
برند و کشور تولیدی  چین
بسته بندی  کیسه 25 کیلویی
محل تحویل تهران – اصفهان
قیمت سدیم گلوکونات ✅ تماس بگیرید 📞

سنتز سدیم گلوکونات

گلوکونات‌ ها نمک‌ هایی از گلوکونیک اسید هستند. گلوکونیک اسید یک ترکیب آلی با فرمول مولکولی C6H12O7 است. در محلول آبی با pH اسیدی پایین، این ماده یون گلوکونات را تشکیل می‌ دهد. گلوکونیک اسید، نمک‌ های گلوکونات و استر های گلوکونات به طور گسترده‌ ای در طبیعت وجود دارند زیرا این ترکیبات از اکسیداسیون گلوکز حاصل می‌ شوند.

این ترکیب از یک زنجیره شش کربنی با پنج گروه هیدروکسیل تشکیل شده است و در انتها دارای یک گروه کربوکسیلیک اسید است. در محلول آبی، گلوکونیک اسید در تعادل با استر حلقوی گلوکونو دلتا لاکتون قرار دارد. از جمله مشتقات آن، گلوکونات لاکتات کلسیم ترکیبی از لاکتات کلسیم و گلوکونات کلسیم است.

سدیم گلوکونات نمک سدیم گلوکونیک اسید است که به وسیله تخمیر گلوکز ایجاد می‌ شود. محلول آبی آن حتی در دما های بالا در معرض اکسیداسیون یا کاهش است. با این حال، از نظر بیولوژیکی، سدیم گلوکونات به سادگی تخریب ‌می‌ شود در نتیجه مشکل فاضلاب ندارد.

سدیم گلوکونات یا سدیم دی گلوکونات، نمک سدیم اسید گلوکونیک با افزودنی غذایی اروپایی به شماره E576، با سایر گلوکونات‌ هایی که می‌ توان از آنها به عنوان ماده مغذی استفاده کرد، متفاوت است، این ماده عمدتاً به عنوان عامل کیلیت و پاک‌ کننده در صنایع غذایی و صنعتی استفاده می‌ شود.

ویژگی های سدیم گلوکونات

سدیم گلوکونات ترکیبی با فرمول C6-H11-O7-Na است. این ترکیب نمک سدیم، گلوکونیک اسید و دارای شماره  E576 است. این ماده دارای شکل ظاهری سفید تا قهوه‌ای مایل به زرد است، این ماده به صورت پودر کریستالی، بسیار محلول در آب، غیر سمی و به راحتی قابل تجزیه (98٪ بعد از 2 روز) و زیست تخریب‌ پذیر می‌ باشد.

فروش سدیم گلوکونات
فروش سدیم گلوکونات

سدیم گلوکونات نمک سدیم اسید گلوکونیک است که از تخمیر گلوکز تولید می شود. این پودر سفید مایل به قهوه ای مایل به زرد، دانه ای تا ریز، پودر کریستالی، بسیار محلول در آب است. این غیر خورنده، غیر سمی و مقاوم در برابر اکسیداسیون و کاهش، حتی در دماهای بالا است. به آسانی زیست تخریب پذیر است (تقریباً 98٪ پس از 2 روز).

در مواد شیمیایی کشاورزی، سدیم گلوکونات صنعتی در انواع فرمولاسیون کود ها استفاده می شود زیرا توانایی جذب مواد مغذی را افزایش می دهد. سدیم گلوکونات دارای خواص کلاتینگ عالی است و به راحتی انواع مواد مغذی مانند منابع معدنی، فسفات ها، کربنات ها، اگزالات ها و غیره را حل می کند. تولید گلوکونات های معدنی خنثی یا دارای بار منفی کمی که به آسانی و به سرعت توسط گیاهان از طریق منافذ برگ و ریشه جذب می شوند.

در ساخت و ساز، گلوکونات سدیم صنعتی یک کند گیر بسیار کارآمد و یک نرم کننده-افزایش دهنده/کاهنده آب خوب برای بتن، ملات و گچ است.

سدیم گلوکونات علاوه بر این دارای قدرت کیلیت عالی است، به ویژه در محلول های قلیایی و غلیظ قلیایی. با کلسیم، آهن، مس، آلومینیوم و سایر فلزات سنگین و ترکیبات مرتبط، کلات های پایدار را تشکیل می دهد. همچنین دارای خواصی است که از تلخی مواد غذایی جلوگیری می کند.

چگونه گلوکونات سدیم ساخته می شود

تولید گلوکونات سدیم تجاری شامل خنثی کردن اسید گلوکونیک با پایه سدیم یا اسیدی کردن گلوکونات کلسیم با اسید سولفوریک، فیلتر کردن محصول و خنثی کردن نتیجه با یک پایه سدیم است. روش های دیگر شامل خنثی سازی مداوم اسید گلوکونیک تشکیل شده در طی تخمیر کشت غوطه ور است.

کاربردهای سدیـم گلوکونات چیست

این یک عنصر چند منظوره است که می تواند در زمینه های زیادی مورد استفاده قرار گیرد و معمولاً به دلیل خاصیت کلاتینگ برجسته آن در مصارف غذایی و صنعتی استفاده می شود. همچنین برای بافر PH و بهبود طعم در غذا استفاده می شود.

خاصیت برجسته سدیم گلوکونات، قدرت کیلیت عالی آن است، به ویژه در محلول های قلیایی و غلیظ قلیایی. با کلسیم، آهن، مس، آلومینیوم و سایر فلزات سنگین، کلات‌ های پایدار تشکیل می‌ دهد و از این نظر از سایر عوامل کیل‌ کننده مانند EDTA، NTA و ترکیبات مرتبط پیشی می‌ گیرد.

محلول های آبی گلوکونات سدیم در برابر اکسیداسیون و احیا حتی در دما های بالا مقاوم هستند. با این حال، به راحتی از نظر بیولوژیکی تجزیه می شود (98٪ پس از 2 روز)، و بنابراین مشکلی برای فاضلاب ایجاد نمی کند. و در آخر این که خاصیت آن را دارد که از تلخی مواد غذایی جلوگیری کند.

به عنوان افزودنی مواد غذایی

در هنگام استفاده از گلوکونات‌ سدیم خوراکی به عنوان افزودنی مواد غذایی (E576) نقش یک تثبیت‌ کننده، جدا ساز و ضخیم‌ کننده را دارد. موارد استفاده به عنوان افزودنی های غذایی:

 • محصولات لبنی
 • میوه‌ های فرآوری شده
 • سبزیجات
 • گیاهان و ادویه‌ جات و ترشی‌ جات
 • غلات
 • گوشت فرآوری‌ شده
 • ماهی‌ های نگه‌ داری‌ شده و …
خرید سدیم گلوکونات
سدیم گلوکونات خوراکی در صنایع مواد غذایی

گلوکونات سدیم درجه غذایی را می توان به صورت زیر استفاده کرد:

 • یک عامل جدا کننده با کیلیت کردن یون های فلزی نامطلوب.
 • بافر PH در نوشیدنی
 • بهبود دهنده طعم و مزه نوشیدنی با پوشاندن نت های خارج یا کاهش تلخی/پس طعم شیرین کننده های مصنوعی، پروتئین ایزوله سویا، مواد معدنی یا کافئین.
 • یک تثبیت کننده در فرآورده های گوشتی با افزایش ظرفیت اتصال آب گوشت و بهبود سفتی و برش پذیری آن. در همین حال، سدیم گلوکونات جایگزین فسفات است.

سدیم گلوکونات در محصولات آرایشی و بهداشتی

گلوکونات‌ سدیم به عنوان یک عامل کیلیت ساز برای تشکیل کمپلکس با یون‌ های فلزی که می‌ تواند بر پایداری و ظاهر محصولات آرایشی تأثیر بگذارد، مورد استفاده قرار می‌ گیرد. گلوکونات‌ ها نیز در محصولات مراقبت از دهان و دندان مانند خمیر دندان استفاده می‌ شوند که از آن برای استخراج کلسیم استفاده می‌ شود و به جلوگیری از گینویویت کمک می‌ کند.

سدیم گلوکونات در محصولات پاک‌ کننده

سدیم گلوکونات صنعتی معمولاً در بسیاری از پاک‌ کننده‌ های خانگی و صنعتی یافت می‌ شود. در پاک‌ کننده‌ های قلیایی مانند مواد شوینده ماشین ظرف‌ شویی و مواد پاک‌ کننده از فعالیت یون‌ های آب سخت (منیزیم و کلسیم) جلوگیری می‌ کند و باعث می‌ شود تا ماده تمیز کننده به حداکثر توانایی خود برسد. به عنوان یک وسیله پاک‌ کننده خاک برای مواد شوینده استفاده می‌ شود زیرا باعث شکستن کلسیم می‌ شود که خاک را به پارچه می‌ کشد و مانع بازگشت دوباره خاک به پارچه می‌ شود. این ماده زمانی که از پاک‌ کننده‌ های قوی با مواد سوزان استفاده می‌ شود، به محافظت فلزاتی مانند فولاد ضد زنگ کمک می‌ کند.

گلوکونات سدیم به عنوان نگه‌ دارنده طبیعی

گلوکونات‌ سدیم خوراکی به عنوان نگه‌ دارنده طبیعی استفاده می‌ شود. این ترکیب باعث جلوگیری از رشد میکروب در محصولات می‌ شود و آن‌ ها را برای مصرف‌ کنندگان خود ایمن نگه می دارد.

سایر کاربرد‌ های گلوکونات سدیم

سدیم گلوکونات صنعتی به طور گسترده‌ ای در رنگ‌ رزی نساجی، چاپ و تصفیه آب سطحی فلزات مورد استفاده قرار می‌ گیرد. همچنین از این ماده به عنوان ماده شلاتینگ، ماده تمیز کننده سطح فولاد، ماده تمیز کننده بطری‌ های شیشه‌ ای و همچنین به عنوان ماده شیمیایی برای صنایع سیمان، آبکاری و آلومینا استفاده می‌ شود. موارد استفاده از سدیم گلوکونات در صنعت بسیار گسترده است، می‌ تواند به عنوان ماده تمیز کننده، مواد افزودنی، کاهنده آب، کند کننده، تثبیت‌ کننده آب و دارو و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

استفاده از سدیم گلوکونات به عنوان عامل تمیز کننده سطح فولاد

سطح فولادی به منظور انطباق با مصارف خاص مانند ساخت بشقاب قلع، صفحه گالوانیزه، سطح آبکاری شده با کروم (برق)، سطح دال، نیاز به آبکاری، کروم، نیکل، قلع دارد. برای تمیز کردن دقیق سطح فولاد، با افزودن سدیم گلوکونات در ماده تمیز کننده، اثر بسیار خوبی حاصل خواهد شد.

استفاده از سدیم گلوکونات به عنوان تثبیت کننده کیفیت آب

از آنجا که سدیم گلوکونات صنعتی دارای خاصیت مهاری عالی است، بنابراین به طور گسترده‌ ای برای تثبیت کننده کیفیت آب از جمله سیستم آب خنک کننده در گردش در شرکت‌ های پتروشیمی، دیگ فشار کم، عامل تصفیه سیستم آب خنک کننده موتور استفاده می‌ شود.

کاربرد سدیم گلوکونات دارویی

به عنوان تنظیم کننده تعادل اسید و باز در بدن انسان، برای بازگرداندن عملکرد عصبی طبیعی، همچنین می‌ تواند براساس همان هدف به عنوان یک افزودنی غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. این ماده یک پودر بی رنگ سفید است که در آب بسیار محلول است. می توان از آن به عنوان یک ماده کمکی به عنوان بافر و تنظیم کننده pH در محصولات زیر استفاده کرد:

 • شربت ها
 • تعلیق
 • قرص های قابل بلع / خوراکی پراکنده
 • کپسول های سخت
 • لوازم آرایشی
فروش سدیم گلوکونات
سدیم گلوکونات در استفاده پزشکی

گلوکونات سدیم به عنوان یک کیلیت و حالت دهنده پوست در محصولات آرایشی و بهداشتی و مراقبت شخصی عمل می کند. و معمولاً می توانیم آن را در محصولات مراقبت از پوست مانند کرم صورت، صابون و خمیر دندان پیدا کنیم.

گلوکونات سدیم صنعتی در  ساخت و ساز

بتن از سیمان، سنگ ریزه، مواد افزودنی و آب تشکیل شده است. ماهیت و خصوصیات بتن عمدتا به ماهیت گروت بستگی دارد. ترکیبات بتنی می‌ تواند برخی از اثرات مفیدی مانند شتاب لخته شدن، جامد شدن آهسته، ایجاد حباب، باعث کاهش مصرف آب و افزایش انعطاف‌ پذیری و غیره می‌ شود. این می‌ تواند به عنوان ماده افزودنی در بتن مورد استفاده قرار گیرد، این ماده در بتن به عنوان كاهش‌ دهنده آب و تأخیر كننده نیز عمل می‌ کند.

سدیم گلوکونات صنعتی به طور کلی به تنهایی استفاده نمی‌ شود، بلکه در ترکیب با سایر نگهدارنده‌ ها مانند کربوهیدرات‌ ها نیز به کار می‌ رود و همراه با فسفات استفاده می‌ شود. این ماده یک پودر کریستالی است. در شرایط مناسب و شرایط کنترل شده تولید می‌ شود. این ترکیب از نظر شیمیایی خالص و غیر خورنده است. دارای کیفیت ثابتی است. این ویژگی‌ ها تضمین می‌ کند که نتایج قابل اعتماد و قابل تکرار در برنامه است. سدیم گلوکونات صنعتی، به عنوان یک عامل کاهنده استفاده می‌ شود. با اضافه کردن یک عامل کاهنده، نسبت آب به سیمان (W / C) کاهش می‌ یابد.

1) با تغییر دادن نسبت آب به سیمان (W / C) کارایی را افزایش می‌ دهید.
2) استحکام سیمان را هنگام ثابت نگه داشتن محتوا بتن و کاهش محتوای آب، افزایش می‌ یابد (یعنی W / C پایین تر). هنگامی که مقدار سدیم گلوکونات 0.1٪ بود، می‌ توان مقدار آب را 10٪ کاهش داد.
3) با کاهش مقدار آب و سیمان با نسبت کاهش سیمان، نسبت W / C ثابت نگه داشته می‌ شود. در این حالت ماده کاهش‌ دهنده سدیم گلوکونات به عنوان سیمان عمل می‌ کند.

عامل کیلیت

با قدرت جذب خوب (بیش از EDTA، NTA و برخی دیگر از ترکیبات مرتبط) برای ترکیب با یون های فلزی دو و سه ظرفیتی مانند کلسیم، آهن، مس، آلومینیوم برای تشکیل کلات های پایدار و خارج کردن آنها از آب یا محلول در حالت قلیایی. pH و تاثیر کمی بر دما دارد. با توجه به این ویژگی، به طور گسترده ای در موارد زیر استفاده می شود:

 • تصفیه آب
 • شستشوی بطری
 • مهار خوردگی
 • درمان سطح فلز
 • نظافت صنعتی
 • کند گیر بتن

علاوه بر این، می توان آن را در صنعت ساخت و ساز، به عنوان یک افزودنی تقویت کننده سیمان کند کننده استفاده کرد.

سدیم گلوکونات در بتن

این ماده می‌ تواند زمان شروع و پایان استحکام بتن را به میزان قابل توجهی به تأخیر می‌ اندازد. جهت خرید مواد اولیه صنعتی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

موارد مصرف گلوکونات سدیم دارویی

سدیم گلوکونات دارویی یک عامل حالت دهنده پوست و یک عامل کیلیت (ماده ای که کف کردن در آب سخت را بهبود می بخشد) است. شما اغلب می توانید سدیم گلوکونات را در صابون، کرم ضد آفتاب، شامپو، خمیر دندان، محصولات مو، آرایش و انواع دیگر محصولات مراقبت شخصی بیابید.

سدیم گلوکونات دارویی به عنوان یک نگهدارنده طبیعی استفاده می شود. از رشد میکروب ها در محصولات ما جلوگیری می کند تا آنها را برای مصرف کنندگان ما ایمن نگه دارد. همچنین به عنوان یک شلاتور (یا جدا کننده) عمل می کند که به محصولات پاک کننده کمک می کند تا در آب سخت بهتر کف کنند.

خواص سدیم گلوکونات

  • نام دیگر: سدیم دی گلوکونات – نمک سدیم D – گلوکونیک اسید
  • شناسه محصول: CAS 527-07-1
  • فرمول شیمیایی: NaC6H11O7
  • خلوص: %99+
  • جرم مولی: 218.14 گرم بر مول
  • مواد کاهنده: 0.5%
  • کلرید: حداکثر 0.07٪
  • سولفات: حداکثر 0.05٪
  • ظاهر: جامد کریستالی سفید حلالیت: محلول در آب 590 گرم در لیتر در دمای 25 درجه سانتی گراد
  • فلزات سنگین: حداکثر 0.002%
  • سرب: حداکثر 0.001٪
  • نقطه ذوب: محلول در آب 590 گرم در لیتر . 25 درجه سانتی گراد

گلوکونات سدیم در آب سرد و آب گرم محلول است. فقط تا حدی در متانول و اتانول محلول است.

خرید سدیم گلوکونات
خرید و فروش سدیم گلوکونات خوراکی

ایمنی استفاده از سدیم گلوکونات

هیچ عوارض جانبی ناشی از قرار گرفتن در معرض سدیم گلوکونات، در بی‌ مهرگان آبزی و مهره‌ داران آبزی در بالا ترین دوز های آزمایش شده (به ترتیب 100 میلی گرم بر لیتر و 1000 میلی‌ گرم بر لیتر) مشاهده نشده است. در نتیجه، هیچ تأثیری در غلظت های کمتر از 100 میلی‌ گرم در لیتر برای مهره داران آبزی انتظار نمی‌ رود. دو مطالعه اثر قرار گرفتن در معرض حاد سدیم گلوکونات در جلبک‌ ها را بررسی کردند.

قرار گرفتن S. subspicatus در معرض این ماده منجر به زیست توده 70٪ شد. نتایج حاصل از سدیم گلوکونات اطلاعات کافی را بیان می‌ کند، نشان می‌ دهد اسید D- گلوکونیک خطرات زیست محیطی کمی برای مهره داران آبزی، بی‌ مهرگان آبزی و جلبک‌ ها را دارد، بر اساس معیار های با نگرانی پایین، معیار سمیت حاد آبزی 100 میلی‌ گرم در لیتر است.

آیا سدیم گلوکونات بی خطر است

Whole Foods این ماده را در استاندارد های کیفیت مراقبت از بدن خود قابل قبول دانسته است. موسسه ملی بهداشت گزارش می دهد که این ماده محرک پوست یا چشم نیست.

فروش سدیم گلوکونات خوراکی

فروش سدیم گلوکونات خوراکی و صنعتی در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌ باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ های مشتریان عزیز، محصولات مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

وارد کننده گلوکونات سدیم

این شرکت یکی از واردکنندگان گلوکونات سدیم در گریدهای خوراکی، دارویی و صنعتی می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست