آنتی اکسیدان TBHQ

خرید آنتی اکسیدان TBHQ

شرکت پیشگامان شیمی انواع آنتی‌اکسیدان‌های صنایع غذایی را از کشورهای آلمان و هند وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید آنتی اکسیدان TBHQ با ما تماس بگیرید.

مشخصات tbhq

فرمول شیمیایی C10H14O2
وزن مولکولی 166.22
cas No 1948-33-0
به انگلیسی Tert-butylhydroquinone
شکل محصول پودری سفید رنگ
خلوص 99%
کاربرد نگهدارنده طبیعی
برند و کشور تولیدی  یاشو هندوستان
بسته بندی درام 25 کیلویی
محل تحویل تهران

آنتی اکسیدان TBHQ گرید غذایی برای استفاده در تثبیت روغن‌های مختلف، چربی‌ها، مواد غذایی و مواد آرایشی در برابر زوال اکسیداتیو ایجاد شده است، بنابراین باعث جلوگیری از اکسیده شدن و افزایش عمر مفید محصولات می‌شود.TBHQ (E319) مؤثرترین آنتی‌اکسیدان برای روغن‌های گیاهی بسیار اشباع نشده و بسیاری از چربی‌های خوراکی حیوانی است. TBHQ در هنگام استفاده از آهن هیچ‌گونه تغییر رنگی نشان نمی دهد و در صورت افزودن به روغن‌ها، چربی‌ها و غذاهای مختلف، بو و طعم قابل ملاحظه‌ای ایجاد نمی‌کند.این ماده در چربی‌ها و روغن‌ها از محلول خوبی برخوردار است و می‌تواند با سایر آنتی اکسیدان ها مانند BHA ترکیب شود تا ترکیبات آنتی اکسیدانی بسیار مؤثری تولید کند. آنتی اکسیدان ترتیلی بوتیل هیدروکینون (TBHQ) به طور گسترده ای در غذاهای مختلف جهان استفاده می‌شود. سایر انتی اکسیدان ها شامل: BHA ،BHT و آسکوربیل پالمیتات برای کاربردهای خاص غذایی است.خرید آنتی اکسیدان TBHQ به عنوان یک آنتی اکسیدان مصنوعی انجام می گیرد که برای افزایش ماندگاری غذاهای روغنی و چرب استفاده می‌شود. در غذاهای فرآوری شده، برای جلوگیری از تغییر رنگ و تغییر در طعم و بو، روی مواد غذایی یا روی بسته‌بندی آن اسپری می‌شود. محصولات دیگر، مانند مواد آرایشی، عطرها، لاک‌ها و لاک‌ها حاوی TBHQ برای حفظ ثبات هستند.

آنتی اکسیدان TBHQ چیست؟

تاریخچه شناسایی آنتی اکسیدان‌ها بر می‌گردد به اوایل قرن‌های 19 و 20 که کارشناسان علوم پزشکی به بحث و تبادل در مورد آن‌ها پرداخته‌اند و اما TBHQ چیست؟ بنا به تعریف رسمی مؤسسه ملی بهداشت عبارت است از یک پودر کریستالی  سفید رنگ تا قهوه‌ای که بوی بسیار کمی دارد و در آب محلولیت بالایی دارد که در واقع به عنوان آنتی‌اکسیدان در غذا و لوازم آرایشی و به عنوان یک تثبیت‌کننده شیمیایی استفاده می‌شود و همچنین به‌عنوان یک عنصر بی‌اثر در برخی از حشره‌کش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان یک افزودنی غذایی، شماره E آن E319 است.آنتی‌اکسیدان‌ها به عنوان خرید مواد اولیه غذایی در بعضی غذاها مانند چربی‌ها و روغن‌های پردازش‌شده مانند:

 • روغن کلزا
 • گوشت ماهی‌ها
 • غذاهای غیر آلی
 • نوشیدنی‌های غیر الکلی
 • شیرسویا
 • زغال‌اخته

یافت می‌شود در واقع بدن انسان به مصرف آنتی‌اکسیدان‌ها وابسته است که می‌توان با گنجاندن غذاهای گیاهی در برنامه غذایی این ماده را برای بدن تامین کرد هر چند این ماده در محصولات گوشتی و ماهی‌ها نیز وجود دارد ولی مقدار آن در غذاهای گیاهی به نسبت بیشتر می‌باشد.TBHQ یک آنتی اکسیدان بسیار آبگریز است و در نتیجه یک رفتار خاص ایجاد می شود. این رفتار همچنین باعث می‌شود که محلول شدن در چربی‌ها یا روغن‌ها آسان نباشد. آنتی اکسیدان TBHQ در واسط‌های فاز چربی با آب یا هوا متمرکز می‌شود. دقیقاً این رابط روغن، چربی و فرآورده‌های غذایی است که اکسیداسیون به راحتی شروع می‌شود، TBHQ در آنجا آماده است تا کار خود را انجام دهد.

آنتی اکسیدان TBHQ
خرید آنتی اکسیدان TBHQ

انواع آنتی اکسیدان‌ها

ویتامین C: یک آنتی‌اکسیدان محلول در آب است که فواید زیادی از جمله جلوگیری از نارسایی‌های سیستم ایمنی، محافظت در برابر بیماری‌های قلبی و عروقی، محافظت در برابر بیماری‌های چشم برای بدن دارد.
ویتامین E: یک ویتامین مهم برای بدن می‌باشد که روند پیری را به تأخیر می‌اندازد و در محصولاتی مانند تخم آفتاب‌گردان، بادام، فندق، جوانه‌ی گندم، انبه، روغن آووکادو، کدو حلوایی، کیوی وجود دارد.
فلاونوئیدها: یک مجموعه از آنتی‌اکسیدان‌ها می‌باشد که اثرات سودمندی برای بدن دارد و در همه‌ی غذاهای گیاهی وجود دارد.

کاربرد آنتی اکسیدان TBHQ

 • نگه‌دارنده غذا

در غذاها، TBHQ به عنوان یک نگه‌دارنده برای روغن‌های گیاهی غیر اشباع و بسیاری از چربی‌های خوراکی حیوانی استفاده می‌شود. این باعث تغییر رنگ در حضور آهن نمی‌شود و عطر و طعم یا بوی ماده‌ای را که آن را اضافه می‌کند تغییر نمی‌دهد. این می‌تواند با دیگر نگه‌دارنده‌ها مانند هیدروکسی بوتیل آنیزول (BHA) ترکیب شود. این محصول به طیف گسترده‌ای از غذاها اضافه می‌شود، با بالاترین حد (1 گرم / کیلوگرم) مجاز برای ماهی‌های یخ‌زده و محصولات ماهی. مزیت اصلی آن افزایش عمر نگه‌داری محصول است.در هنگام استفاده از آنتی اکسیدان ها، اهمیت ویژه ای دارد که آنتی اکسیدان کاملاً حل شود و به طور همگن در چربی یا روغن مخلوط شود. از آنجا که فقط برای مقابله با مواد غذایی فقط مقادیر کمی آنتی اکسیدان مورد نیاز است، روش ترکیب آنتی اکسیدان ها موفقیت تثبیت را تعیین می‌کند. همچنین می توان از آن در لوازم آرایشی استفاده کرد. برای روغن‌ها و چربی‌ها بهترین روش استفاده از آنتی اکسیدان TBHQ به عنوان یک فرمولاسیون آنتی اکسیدان غلیظ و مایع است.

دیگر کاربردها

 • در عطر، آن را به عنوان ثابت‌کننده برای کاهش نرخ تبخیر و بهبود ثبات استفاده می‌شود.
 • از لحاظ صنعتی به عنوان یک تثبیت‌کننده برای جلوگیری از اتوکلاو شدن پراکسیدهای آلی استفاده می‌شود.
 • این به عنوان یک آنتی‌اکسیدان در بیودیزل مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • به لاک‌ها، رزین‌ها و افزودنی‌های نفتی اضافه شده است.
 • به عنوان آنتی اکسیدان برای صنعت لاستیک و پلاستیک
 • مواد افزودنی PVC
 • در واسطه های دارویی و سنتز آلی استفاده می شود
 • به عنوان تثبیت کننده استفاده می شود: جلوگیری از اکسیداسیون رزین و سایر مواد
 • به عنوان بازدارنده پلیمریزاسیون (اکریلات / متاکریلات) استفاده می شود: حفظ مونومر پلی الفین

ایمنی tbhq

FDA مقدار مجاز آنتی اکسیدان TBHQ را تا 0.02 درصد از کل روغن موجود در مواد غذایی تعیین کرده است. مصرف 1 گرم TBHQ می‌تواند باعث شود تا شما علائمی از تهوع تا فروپاشی را تجربه کنید، در حالی که 5 گرم یک مقدار کشنده است.

فروش آنتی اکسیدان TBHQ

خرید آنتی اکسیدان TBHQ (ترشیو بوتیل هیدروکینون) در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی محصول کشورهای هند و آلمان انجام می‌گیرد. برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود در بالای همین صفحه تماس بگیرید.TBHQ موجود به عنوان پودر کریستالی سفید و سبک، و دارای عطر و بوی کمی خاص است. ترت بوتیل هیدروکینون (TBHQ) یک محصول حیاتی از مواد افزودنی غذایی است. تقریباً در آب حل نمی‌شود، اما در اتانول، اسید استیک، اتیل استر، اتر و روغن گیاهی و غیره محلول است. ترشیو بوتیل هیدروکینون برای بسیاری از روغن‌ها به ویژه روغن نباتی نقش ضد انفجار را بازی می‌کند. در هنگام ملاقات با آهن و مس تغییر رنگ نخواهد داد، اما در صورت وجود قلیایی به صورتی تبدیل می‌شود. و شرکت ما یک تأمین‌کننده ترت بوتیل هیدروکینون با کیفیت بالا در ایران است.

آنتی اکسیدان TBHQ  را از کجا بخریم؟

TBHQ یک ماده افزودنی غذایی آنتی اکسیدانی پودر کریستالی سفید، شماره E 319 است. یک آنتی اکسیدان عالی برای روغن‌های گیاهی است و همچنین می‌تواند در چربی‌های حیوانی نیز استفاده شود. همچنین برای محافظت از روغنهای گیاهی خام در حین نگهداری مناسب است. جهت استعلام قیمت این آنتی اکسیدان با ما تماس بگیرید. جهت آشنایی با کاربرد آنتی اکسیدان در صنایع غذایی با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست