خرید آسه سولفام

خرید آسه سولفام پتاسیم

آسه سولفام پتاسیم یک پودر سفید و بی‌بو است که آزادانه روان می‌شود و دارای طعم شدیداً شیرین است. محلول 3٪ تقریباً 200 برابر شیرین‌تر از ساکارز است. این ماده آزادانه در آب محلول و در اتانول کمی محلول است. این مواد دارای گواهی‌نامه Kosher ،Pareve و Halal می‌باشد.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت آسه سولفام ویتاسوئیت

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

آسه سولفام را از کجا تهیه کنیم

✅ به انگلیسی ✔ ACESULFAME POTASSIUM
✅ Cas No 55589-62-3
✅ E number E 950
✅ فرمول شیمیایی C4H4KNO4S
✅ شکل ظاهری پودر سفید
✅ خلوص 99.9%
✅ بسته بندی کارتن 25 کیویی
✅ کشور تولید کننده ویتاسوئیت چین
💲 قیمت  تماس بگیرید 📞
✅ خاصیت شیرین‌کنندگی  200 برابر از شکر بیشتر است

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را به صورت پودر و گرانول در درام‌های 25 کیلویی از کشورهای چین با برند ویتاسوئیت و فرانسه وارد می‌کند.

آسه سولفام چیست

آسه سولفام پتاسیم یک شیرین کننده مصنوعی است که با نام Ace-K نیز شناخته می شود. استفاده از شیرین کننده های مصنوعی با توجه به برخی از خطرات بالقوه سلامتی آنها بحث برانگیز بوده است. اما برخی از این جایگزین‌های شکر راه خوبی برای کاهش مصرف مواد شیرین به شما ارائه می‌دهند و فوایدی برای سلامتی نیز دارند.

شیرینی آن 200 برابر شکر است و در دمای بالا و گرما پایدار می‌باشد و به همین دلیل حلالیت خوبی دارد و اجازه می‌دهد که شیرین‌کننده به عنوان افزودنی غذایی در طول پخت یا درون محصولاتی که نیاز به طول عمر طولانی دارند استفاده شود.

آسه سولفام پتاسیم (همچنین به عنوان آسه سولفام K یا Ace K شناخته می‌شود) یک جایگزین قند بدون کالری (شیرین‌کننده مصنوعی) است. برخلاف آسپارتام، آسه سولفام K در شرایط گرم، حتی در شرایط اسیدی یا نسبتاً گرم، پایدار است و باعث می‌شود از این ماده به عنوان یک ماده افزودنی غذایی در پخت استفاده شود یا در محصولاتی که به ماندگاری طولانی نیاز دارند.فروش آسه‌ سولفام در سال 1988 توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) به عنوان یک ماده‌ی جایگزین شکر با کالری کم مورد تأیید قرار گرفت.

مشخصات آسه سولفام K

آیتم مشخصات
شکل کریستال سفید
خلوص 99.0 % ~ 101.0%
Ultraviolet Absorption ≤ 227 +/- 2nm
Loss on Drying ≤ 1.0%
پتاسیم 17.0% – 21.0%
فلزات سنگین (به عنوان سرب) ≤ 10mg/kg
ناخالصی‌های کروماتوگرافی 20ppm

تولید آس سولفام

یک ماده شیمیایی کاملاً مصنوعی است. آسه سولفام از فرایندی ساخته شده است که استو استیک اسید و پتاسیم را با هم ترکیب می‌کند و یک محصول بلوری را تشکیل می‌دهد.

خواص آسه سولفام

آسه‌ سولفام به علت دارا بودن کالری کمتر نسبت به شکر و یک جایگزین مناسب برای استفاده در محصولات رژیمی انجام می گیرد. آسه سولفام K در دمای تا 250 درجه سانتی‌گراد پایدار است و با وجود تغییر دما، شیرینی خود را حفظ می‌کند. این امر باعث می‌شود در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالاتر از 200 درجه سانتی‌گراد، پخت مناسب باشد.

آس سولفام پتاسیم ماندگاری طولانی دارد. در حالت جامد 10 سال خواص خود را حفظ می‌کند. در محلول‌ها نیز هنگامی که مقدار pH بالاتر از 3 باشد، پایدار است. آس سولفام از محلول در آب بالایی برخوردار است و آن را به یک شیرین‌کننده ایده‌آل برای کاربردهای نوشیدنی‌ها تبدیل می‌کند.

کاربرد آسه سولفام پتاسیم

FDA اولین‌بار آسه سولفام پتاسیم را در سال 1988 برای استفاده در آدامس، نوشیدنی (از جمله قهوه فوری و چای)، ژلاتین و پودینگ تأیید کرد. طبق مصوبات اصلی FDA، این ماده همچنین برای استفاده به عنوان جایگزین قند تأیید شد، مادامی که هر بسته شامل بیش از معادل دو قاشق چای خوری شکر باشد.

در آن زمان، FDA آسه سولفام k را برای قنادی‌ها یا شیرینی‌های سخت یا نرم تأیید نمی‌کرد.در سال 2003، FDA تصویب خود را برای این محصول گسترش داد، بنابراین می‌تواند به عنوان “شیرین‌کننده عمومی و تقویت‌کننده عطر و طعم در مواد غذایی، از جمله گوشت و مرغ استفاده شود”.

فارل آلن می‌گوید، این ترکیب اکنون در طیف گسترده‌ای از غذاها و نوشیدنی‌ها شامل کلیه دسته‌های اصلی مواد غذایی به علاوه کالاهای پخته‌شده، دسرهای یخ‌زده، مواد پروتئینی و نوشیدنی‌های رژیم غذایی یافت می‌شود. همچنین در برخی از آب‌نبات‌های نرم و سخت و شیرینی‌های دیگر یافت می‌شود.فارل آلن می‌گوید، آسه سولفام k بهترین ترکیب است که با سایر شیرین‌کننده‌ها ترکیب می‌شود زیرا می‌تواند کمی طعم تلخ باقی بگذارد.

آسه سولفام پتاسیم

شیرین‌کننده‌‌های غیرمغذی

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی، چاقی در جهان از سال 1975 تقریباً سه برابر شده است. مشکل این است که ما کالری بیشتری نسبت به آنچه باید مصرف کنیم، مصرف می‌کنیم، که منجر به ایجاد چربی در بدن می‌شود. شکر منبع اصلی دریافت کالری در رژیم غذایی ما است.

در حقیقت، ارضای میل ما به سلیقه‌های شیرین اما اجتناب از کالری‌هایی که به همراه شکر به وجود می‌آیند، این است که چگونه جایگزین‌های قند در وهله اول به وجود آمدند.استفاده از شیرین‌کننده‌های مغذی برای اینکه هزینه‌ها کاهش یابند شروع شد و با کاهش نیاز به کالری ادامه پیدا کرد جالب است بدانید که که این شیرین‌کننده‌ها در واقع برای اهداف دیگری کشف شدند، زمانی که محققان دریافتند که این محصولات شیرین هستند و کالری کمتری نیز دارند استفاده از آن را شروع کردند.پنج شیرین‌کننده غیرمغذی مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) عبارت‌اند از:

که هر کدام از این محصولات به عنوان مواد اولیه غذایی و به عنوان یک افزودنی غذایی بسته به نوع ویژگی‌های آن‌ها کاربردهای متنوعی در صنایع غذایی دارند.

مشکل رژیم های غذایی با قند بالا

در حالی که دریافت قند اغلب برای افزایش وزن و مشکلات سلامتی بدی ایجاد می‌کند، تحقیقات زیادی در واقع این علائم را به کالری اضافی نسبت می‌دهند.به عبارت دیگر وقتی بیشتر از کالری، کالری مصرف می‌کنیم، در بدن چربی ایجاد می‌کنیم. این دلیل رشد چاقی در سراسر جهان است و به پتانسیل ابتلا به دیابت نوع 2 کمک می‌کند.

شکر حاوی کالری زیادی است، به همین دلیل برای کاهش کالری ما هدف قرار گرفته است.سرویس بهداشت ملی انگلیس حداکثر 5٪ از کالری مورد نیاز روزانه را از قندهای رایگان دریافت می‌کند. این مقدار تقریباً 7 مکعب شکر در روز برای یک فرد بزرگسال سالم است که این مقدار کمتر از مقدار قند یک قوطی کولا است.

تأثیرات آس سولفام K بر روی بدن

چیزی که باعث می‌شود آس K چنین جایگزینی مؤثر قند ایجاد شود، این واقعیت است که در بدن متابولیزه نمی‌شود. مستقیم از سیستم کلیوی عبور می‌کند. بیش از 90 مطالعه نشان داده‌اند که هیچ عارضه جانبی برای آسه سولفام K بر روی بدن انسان وجود ندارد.FDA حداکثر مقدار توصیه شده روزانه آسه سولفام k را 15 میلی‌گرم در هر کیلوگرم وزن بدن تعیین کرده است. این برابر است با مصرف 7.5 لیتر نوشابه تویط یک فرد 60 کیلوگرم در روز است.

با این حال، آس سولفام K اغلب در ترکیب با سایر شیرین‌کننده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا ترکیب اجزاء قند بیشتری مانند طعم می‌دهد و برخی از سلیقه‌های بعدی را پوشش می‌کند. بنابراین، برای اطمینان از مصرف بی‌خطر، توصیه می‌شود مواد تشکیل‌دهنده هر شیرین‌کننده را بررسی کنید.

چه نوع محصولات غذایی حاوی آسه سولفام پتاسیم هستند

پتاسیم آسه سولفام در حال حاضر در بیش از 4000 محصول در سراسر جهان استفاده می شود. در ایالات متحده، آسه سولفام پتاسیم برای استفاده در آب نبات ها، شیرین کننده های رومیزی، آدامس ها، نوشیدنی ها، مخلوط دسرها و محصولات لبنی، محصولات پخته شده، نوشیدنی های الکلی، شربت ها، دسرهای یخچالی و یخ زده، و سس ها و تاپینگ های شیرین تایید شده است.

چرا از پتاسیم آسه سولفام در ترکیبات شیرین کننده استفاده می شود؟ پتاسیم آسه سولفام اغلب در ترکیبات شیرین کننده استفاده می شود تا طعمی شبیه شکر در یک غذا یا نوشیدنی ایجاد کند. این ماده همچنین به این ترکیب کمک می کند تا شیرینی خود را در طول پخت یا پردازش حرارتی حفظ کند، که برای تهیه غذاها مانند کلوچه ها و آب نبات ها مهم است.آسه سولفام پتاسیم به ترکیبات کمک می کند تا شیرینی خود را در طول زمان حفظ کنند و در نتیجه ماندگاری شیرینی محصولات را افزایش دهند. علاوه بر این، غذاهای حاوی ترکیبی از آسه سولفام پتاسیم حاوی تا 40 درصد کمتر شیرین کننده کل هستند.

آیا می توانید با آسه سولفام پتاسیم پخت و پز کنید

آره. به دلیل پایداری، پتاسیم آسه سولفام شیرینی خود را در دمای پخت نرمال و در ترکیب با مواد اسیدی در غذاها و نوشیدنی ها حفظ می کند.

آسه سولفام پتاسیم چگونه ساخته می شود

آسه سولفام پتاسیم از فرآیندی ساخته می شود که شامل تبدیل یک ماده واسطه آلی، اسید استواستیک، و ترکیب آن با ماده معدنی طبیعی، پتاسیم، برای تشکیل یک شیرین کننده بسیار پایدار و کریستالی است.

بدن چگونه با آسه سولفام پتاسیم مقابله می کند

آسه سولفام پتاسیم متابولیزه یا در بدن ذخیره نمی شود. پس از مصرف، به سرعت جذب بدن می شود و سپس به سرعت بدون تغییر دفع می شود.

بدن چگونه با آسه سولفام پتاسیم مقابله می کند

آسه سولفام پتاسیم متابولیزه یا در بدن ذخیره نمی شود. پس از مصرف، به سرعت جذب بدن می شود و سپس به سرعت بدون تغییر دفع می شود.

آیا آسه سولفام پتاسیم بی خطر است

آره. پتاسیم آسه سولفام برای همه اقشار جامعه بی خطر و مناسب است. FDA، که آژانس دولتی مسئول تضمین ایمنی همه غذاهاست، از سال 1988، پتاسیم آسه سولفام را برای استفاده در بسیاری از محصولات غذایی در چندین موقعیت جداگانه تأیید کرده است. از ماده تشکیل دهنده

آیا سایر نهادهای نظارتی ایمنی آسه سولفام پتاسیم را بررسی کرده‌اند

آره. پتاسیم آسه سولفام برای استفاده در حدود 90 کشور تایید شده است. به عنوان مثال، به طور گسترده ای در غذاها و نوشیدنی ها در بریتانیا، آلمان، استرالیا و کانادا استفاده می شود. علاوه بر این، پتاسیم آسه سولفام توسط کمیته مشترک تخصصی مواد افزودنی غذایی سازمان بهداشت جهانی و کمیته علمی مواد غذایی اتحادیه اروپا بررسی شده و بی خطر شده است.

آیا اسه سولفام پتاسیم می تواند باعث سرطان شود

خیر. پتاسیم آسه سولفام به طور کامل در چندین مطالعه طولانی مدت حیوانی مورد آزمایش قرار گرفته است. آزمایش‌هایی که از مقادیری از این ماده استفاده کردند که بسیار بیشتر از مصرف معمولی یک فرد است، به وضوح هیچ شواهدی از سرطان یا تومور پیدا نکردند.

آیا زنان باردار می توانند از آسه سولفام پتاسیم استفاده کنند

آره. FDA استفاده از آسه سولفام پتاسیم را بدون محدودیت برای هر بخش از جمعیت تایید کرد. با این حال، زنان باردار باید توصیه های پزشک خود را در مورد تغذیه خود، از جمله استفاده از شیرین کننده های کم کالری، رعایت کنند.

آیا افراد مبتلا به دیابت می توانند از آسه سولفام پتاسیم استفاده کنند

آره. انجمن دیابت آمریکا گفته است که شیرین کننده های غیر مغذی تایید شده توسط FDA برای مصرف افراد مبتلا به دیابت بی خطر هستند.

مردم چه مقدار آسه سولفام پتاسیم می توانند مصرف کنند

FDA یک سطح مصرف روزانه قابل قبول (ADI) را برای بسیاری از مواد غذایی که برای استفاده پاک می کند تعیین می کند. ADI نشان‌دهنده مقدار ماده‌ای است که یک فرد می‌تواند هر روز با خیال راحت در طول عمر خود مصرف کند. برای آسه سولفام پتاسیم، این مقدار 15 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم (میلی گرم بر کیلوگرم) وزن بدن تعیین شده است.

برای یک فرد 60 کیلوگرمی (132 پوندی)، این مقدار معادل 900 میلی گرم استه سولفام پتاسیم در روز برای تمام عمر یا تقریباً 200 گرم (یک و نیم پوند) شکر در هر روز است. برای مثال، در سطوح متوسط ​​مصرف فعلی در نوشیدنی‌ها، این مقدار تقریباً معادل دو گالن نوشیدنی در روز است.

آیا مصرف بیشتر پتاسیم آسه سولفام نسبت به ADI بی خطر است

افراد ممکن است در مواردی با خیال راحت از این سطح تجاوز کنند. این به این دلیل است که ADI بیش از 100 برابر کوچک‌تر از بزرگترین مقدار ماده‌ای است که فرد می‌تواند بدون تجربه هیچ گونه اثرات فیزیولوژیکی مصرف کند. با این حال، برای مصرف کنندگان دشوار است که به طور مداوم پتاسیم اسه سولفام بیشتری نسبت به ADI مصرف کنند، زیرا غذاها حاوی مقادیر بسیار کمی از آسه سولفام پتاسیم هستند.

به عنوان مثال، اگر اسه سولفام پتاسیم تنها شیرین کننده کم کالری در همه دسته های غذایی باشد، میزان مصرف روزانه مورد انتظار برای مصرف کنندگان سنگین غذاها و نوشیدنی های حاوی اسه سولفام پتاسیم تنها حدود 3.8 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن خواهد بود که بسیار کمتر از ADI 15 میلی گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن.

آیا پتاسیم آسه سولفام به پوسیدگی دندان کمک می کند

خیر. پتاسیم آسه سولفام به پوسیدگی دندان کمک نمی کند. مطالعات نشان می دهد که باکتری های موجود در دهان، آسه سولفام پتاسیم را متابولیزه نمی کنند و بنابراین، آن را به پلاک یا اسیدهای مضری که باعث پوسیدگی دندان می شوند، تبدیل نمی کنند.

آیا محتوای پتاسیم آسه سولفام پتاسیم یک نگرانی بالقوه برای سلامتی است

خیر، پتاسیم که در بیشتر غذاها وجود دارد، یک ماده معدنی ضروری برای حفظ سلامتی است. مقدار پتاسیم موجود در آسه سولفام پتاسیم بسیار کم است. یک بسته شیرین کننده رومیزی حاوی آسسولفام پتاسیم فقط 10 میلی گرم پتاسیم دارد. در مقایسه، اکثر افراد روزانه تقریباً 2000 تا 3000 میلی گرم پتاسیم از غذاهای مختلف دریافت می کنند. به عنوان مثال، یک موز حاوی 400 میلی گرم است. یک پرتقال 252 میلی گرم؛ و یک سیب زمینی شیرین 390 میلی گرم پتاسیم.

آیا افراد واکنش های آلرژیک از آسه سولفام پتاسیم دارند

هیچ مدرکی مبنی بر اینکه آسه سولفام پتاسیم باعث واکنش های آلرژیک می شود وجود ندارد. در 15 سالی که این شیرین کننده در بازار در سراسر جهان عرضه شده است، هیچ واکنش آلرژیک اثبات شده ای گزارش نشده است. اگرچه این ماده حاوی گوگرد است که یک آلرژن شناخته شده است، ساختار گوگرد با سولفیت ها و داروهای سولفاتی که باعث واکنش های آلرژیک می شوند متفاوت است.

آیا محصولات شیرین شده با آسه سولفام پتاسیم دارای برچسب هشدار یا بیانیه اطلاعاتی مربوط به استفاده یا حضور آسه سولفام پتاسیم هستند

خیر. پتاسیم اسه سولفام هیچ اثری ندارد که مصرف کنندگان باید در مورد آن هشدار داده شوند.

آیا هنگام استفاده از آسه سولفام پتاسیم در نوشیدنی ها محصولات جانبی مضری وجود دارد

خیر. پتاسیم اسه سولفام یک ماده غذایی بسیار پایدار است. هیچ محصول جانبی را نمی توان در نوشیدنی ها در شرایط استفاده و نگهداری معمولی یافت. دانشمندان و مقامات نظارتی همه داده ها را به طور کامل بررسی کرده و به این نتیجه رسیده اند که حتی در شرایط اسیدی، دما و ذخیره سازی شدید، پتاسیم اسه سولفام برای استفاده در نوشیدنی ها بی خطر است.

آسه سولفام پتاسیم
خرید آسه سولفام

آیا آسه سولفام پتاسیم بی خطر است

آسه سولفام پتاسیم توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به عنوان یک شیرین کننده جایگزین تایید شده است. بیش از 90 مطالعه انجام شده است که نشان می دهد استفاده از آن بی خطر است.

فروش آسه سولفام

فروش آسه سولفام به صورت بسته‌بندی‌های 10 کیلویی انجام می‌گیرد برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره موجود در بالای همین صفحه تماس حاصل فرمائید.اسه سولفام پتاسیم به عنوان مواد اولیه غذایی است، از پایداری و طعم مناسب برخوردار است، مانند ساخارین، محلول در آب بوده، باعث افزایش شیرینی غذا، طعم خوب، بدون کالری و در بدن متابولیسم نمی‌شود. (برای افراد میان‌سال، بیماران چاق، شیرین‌کننده‌های دیابتی ایده‌آل است)، گرما و پایداری اسید و خوب، چهارمین نسل از شیرین‌کننده‌های مصنوعی فعلی جهان است.

سهم بازار آسه سولفام پتاسیم

در سال 2012 حدود 1.2 میلیون تن معادل از مجموع بازار جهانی 188 میلیون تن فروخته شد. (شکر حدود 155 میلیون تن بود) این مقدار 0.63٪ از کل بازار را به واحد شیرینی می‌دهد. از نظر ارزش به طور قابل توجهی کمتر خواهد بود.

حقایق جالب

اگرچه معمولاً مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما به طور معمول برای مصرف‌کننده معمولی شناخته شده نیست. مانند اکثر شیرین‌کنندههای مصنوعی به طور تصادفی کشف شد.کارل کلاوس، یک شیمی‌دان در هوخست در حال کار در یک آزمایشگاه بود که متوجه طعم شیرین روی کاغذی شد که لمس کرده بود. او فهمید که مقدار کمی از ماده شیمیایی که روی آن کار می‌کرد روی انگشتانش قرار گرفته است.

در سال 1988 توسط FDA تأیید شد و از آن زمان به عنوان شیرین‌کننده استفاده می‌شود. همچنین از این ماده در نسبت 33٪ با آسپارتام برای ایجاد شیرین‌کننده جدیدی به نام نمک آسپارتام-آسه سولفام استفاده می‌شود. این 350 برابر شیرین‌تر از شکر است و شماره E خاص خود را در اتحادیه اروپا دارد (E962).

تصویب

GRAS در سال 2003 در ایالات متحده آمریکا تایید شده است. در بیش از 100 کشور دیگر تأیید شده است. در EU به عنوان E950 تأیید شده است.

شیرین‌کننده آسه سولفام k را از کجا بخریم

این ماده اغلب با 40/60 همراه با آسپارتام استفاده می‌شود و دو شیرین‌کننده تمایل دارند تا طعم تلخ یکدیگر را از بین ببرند. (سیكلامات به همین دلیل اغلب 90/10 با سدیم ساخارین مخلوط می‌شود.) بعضی اوقات با شیرین‌كننده‌های دیگر مخلوط می‌شود. گاهی اوقات آن را به تنهایی در آب‌های طعم‌دار، جایی که شیرینی کم مورد نیاز است، استفاده می‌کنیم.

اسه سولفام پودری و گرانول (PSG) یکی از مواد افزودنی غذایی محبوب در اکثر کشورها است. به عنوان یک تأمین‌‌کننده و وارد کننده آسه سولفام، شرکت بین‌‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که از چین بار برند اسه سولفام گرانول (PSG) را خرید و وارد می‌کند. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما ظرف 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست