استون

خرید و فروش عمده استون

پیشگامان شیمی به عنوان یک تأمین‌کننده پیشرو در حلال‌های با خلوص بالا، این محصول را برای صنعت شما ارائه می‌دهیم. جهت دریافت آنالیز، خرید استون گرید دارویی و صنعتی در بشکه های 165 کیلوگرمی و اطلاع از قیمت فروش با ما تماس بگیرید.استون ممکن است یک ماده شیمیایی ساده باشد، اما همه صنایع می‌توانند از ترکیب آن بهره‌مند شوند. در تجارت ناخن، استون یک حلال بسیار مهم است. هنگامی که به یک سالن ناخن می‌روید، با بوی متمایز آن مورد استقبال قرار می‌گیرید. در مواد آرایشی، بیشترین کاربرد این ماده در حذف لاک ناخن است.

استون چیست

فرمول شیمیایی: CH3COCH3
نام‌های دیگر: پروپانون، دی‌متیل‌فرمالدئید، دی‌متیل‌کتال، دی‌متیل‌کتن، کتن پروپان، متیل کتن، ACETONE ، استون یک مایع بی‌رنگ است که به عنوان یک حلال و یک ضد عفونی‌کننده استفاده می‌شود، که یکی از اجزای کتون در طی کتوآکیدوز است. یک حلال آلی رنگی، فرار و قابل اشتعال است که به طور طبیعی در گیاهان، درختان، آتش‌سوزی جنگل‌ها، اگزوز خودرو و به عنوان یک محصول فروپاشی متابولیسم چربی حیوانات رخ می‌دهد. این عامل معمولاً در مقدار بسیار کمی در ادرار و خون موجود است.

مقدار بیشتر در ادرار و خون دیابتی‌ها یافت می‌شود.این ترکیب شیمیایی یک حلال عالی است زیرا می‌تواند مواد دیگر را حل کند. با توجه به این که قابل پخش بودن و قطبی بودن است، می‌تواند با محصولاتی از آب گرفته تا ترکیبات ارگانیک مختلف کار کند.

به دلیل این قطبیت، می‌تواند با حلال‌های قطبی مانند آب در هم آمیخته باشد.استون تحت طبقه‌بندی کتون‌ها قرار می‌گیرد، که ترکیبات آلی حاوی یک گروه کربونیل هستند که به دو گروه هیدروکربنی متصل می‌شوند. این ترکیب دارای یک گروه کربونیل است که در آن کربن و اکسیژن با پیوند مضاعف به یکدیگر پیوند می‌خورند و به عنوان ساده‌ترین کتون شناخته می‌شوند. استون به طور طبیعی در گیاهان و به عنوان محصول متابولیسم حیوانات تولید می‌شود. در بدن انسان به میزان کم در ادرار و خون وجود دارد.

استون ممکن است به میزان محدودی در محصولات خانوار، از جمله لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی نیز مورد استفاده قرار گیرد، جایی که شایع‌ترین کاربرد آن در فرمول‌های پاک‌کردن ناخن لهستانی است. این محصول در دوزهای بالاتر سمی است و همچنین در بدن انسان به عنوان یک فرآورده متابولیسم رخ می‌دهد. 

کاربردهای استون

صنعت مراقبت شخصی:

این ماده بیشتر به عنوان ماده اصلی در حذف لاک ناخن شناخته می شود. سایر محصولات آرایشی، مانند کرم‌های پوستی و آرایش، حاوی استون به عنوان یک حلال برای ارائه مواد شیمیایی مختلف هستند. این ماده همچنین یک ماده اساسی در لایه‌بردارهای شیمیایی پوست برای مقابله با آکنه است.

صنعت داروسازی:

مواد و پرکننده‌های فعال از استون به عنوان یک حلال برای تهیه مقدار مناسب دارو در هر دوز استفاده می‌کنند. بنابراین، داروهای معمول تمایل به استفاده از آن به عنوان یک ماده تحریک‌کننده دارند. اغلب برای نجس‌زدایی الکل نیز استفاده می‌شود.

صنعت نساجی:

استون نه تنها لاک ناخن را از بین می‌برد بلکه می‌تواند لثه، روغن و سایر مواد چسبنده را نیز از پارچه‌های خام مانند پنبه یا ابریشم جدا کند. به عنوان یک حلال، کاملاً رزین‌ها، اپوکسی و چسب را از سطوح سخت یا نرم جدا می‌کند. هنگام جوشکاری، استفاده از استون پس از جوش نهایی شار روزن را از بین می‌برد. یک ماده خشک‌کننده عالی در کارهای فلزی نیز هست.

صنعت الکترونیک:

برای عملکرد حداکثر، الکترونیک به اجزای فوق العاده تمیز نیاز دارد و استون همه آوار را از بین می‌برد.

صنعت محیط زیست:

به دلیل خاصیت چربی‌زدایی، لکه‌های روغن از بین می‌برد، لجن را از بین می‌برد و آن را از سطح آب، گیاهان دریایی یا حیوانات خارج می‌کند. از آنجا که یک ترکیب ارگانیک است، برای حیوانات و محیط زیست غیر سمی محسوب می‌شود.

صنعت نفت:

به عنوان یک افزودنی بنزین، باعث می‌شود گاز راحت‌تر در داخل موتورها از بین نرود و از آن رقیق شود و بخار آن محترق شود. این کارآیی سوخت را بهبود می‌بخشد.

خواص استون

  • این ترکیب به طور گسترده‌ای استفاده می‌شود زیرا می‌تواند به آسانی با آب مخلوط شود و به سرعت در هوا تبخیر می‌شود.
  • به طور گسترده‌ای در صنایع نساجی برای پاک‌کردن پشم و ابریشم سفید کننده استفاده می‌شود.
  • ممکن است برای کاهش ویسکوزیته محلول‌های لاک استفاده شود.
  • معمولاً به عنوان یک حلال برای تولید پلاستیک و دیگر محصولات صنعتی استفاده می‌شود.
  • ممکن است به میزان محدودی در محصولات خانوار، از جمله لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی نیز مورد استفاده قرار گیرد.
  • مورد استفاده بهداشتی برای تمیز کردن سطوح مختلف.
  • مورد استفاده در آزمایشگاه‌ها به عنوان حلال آپروتیک قطبی.

روش‌های تولید استون

روش رایج:83 درصد محصولات بازار با غرآیندی به عنوان کومن (cumene process) تولید و عرضه می‌شود در نهایت این فرآیند بنزن با پروپیلن الکیه شده و در نتیجه اکسیداسیون با اکسیژن محصولاتی مانند فنول و استون خالص تهیه می‌شود.سایر فرآیندها شامل: اکسیداسیون مستقیم پروپیلن و هیدراسیون پلی پروپیلن که در نتیجه آن ایزوپروپیل الکل تهیه شده و سپس با اکسیداسیون ایزوپروپیل الکل استون تهیه می‌شود.

فروش استون

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول استون مورد نیاز را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های 160 کیلوگرمی با خلوص 99.9% تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.این محصول از شرکت‌های پتروکم فرانسه، ساسول آفریقای جنوبی و کومهو کره خریداری و به شما عرضه می‌شود.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.استون به شکل طبیعی در محیط زیست موجود است، در هر حال فرآیندهای شیمیایی مقدارهای بیشتری از آن را به محیط زیست وارد می‌کنند. این ماده می‌تواند از راه هوا وارد آب و خاک شده و با سرعت مجدداً بخار شده و سپس وارد هوا شود.

استون از کجا بخریم؟

استون یکی از موادی است که معمولاً ما آن را به نام لاک پاک کن می‌شناسیم. با این حال این ماده کاربرد گسترده‌‌ای در صنعت دارد. با توجه به این کاربردها، پیشگامان شیمی به عنوان یکی از شرکت‌های پیشگام در ارائه مواد اولیه شیمیایی این محصول را نیز ارائه می‌کند. کافی است با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

wikipedia

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست