ژلاتین

خرید ژلاتین خوراکی

پیشگامان شیمی پودر ژلاتین حلال خوراکی را با بلوم‌های مختلف و با کیفیت عالی وارد می‌کند. جهت خرید ژلاتین گیاهی و دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت انواع ژلاتین 

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش ژلاتین وارداتی

ژلاتین خالص یکی از افزودنی‌ها و مواد غذایی محبوب در اکثر کشورها است. شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی به عنوان یک تأمین‌کننده و وارد کننده حرفه‌ای ژلاتین، تقریباً 10 سال است که این ماده را از ترکیه و ایتالیا وارد می‌کند. در صورت داشتن هرگونه سؤال و مشکل، لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمل ارسال کنید، ما ظرف 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

واردکننده پودر ژلاتین اصل

معادل انگلیسی Gelatin
شناسه محصول 9000-70-8
دسته‌بندی ضخیم‌کننده
نام‌های دیگر E441
شکل ظاهری زرد روشن
گرید خوراکی، دارویی
بسته‌بندی کیسه 25 کیلویی
کشور تولید کننده ترکیه، ایتالیا
خلوص 99%
قیمت پودر ژلاتین فله تماس بگیرید 📞
کاربرد اصلی عامل ژل‌کننده، ضخیم‌کننده در غذا
موارد مصرف دسرهای ژلاتینی، مارشمالو، مربا، ماست، پنیر خامه‌ای و مارگارین، آب‌نبات، و شیرینی‌ها، آبجو، ژله، دراژه، سوسیس، 
منبع استخوان گاو
شرایط نگهداری شرایط سرد و خشک. ظرف 6 ماه از باز شدن استفاده کنید

معرفی ژلاتین

ژلاتین پروتئین خالص و ماده غذایی طبیعی است. این ماده از پوست خوک و گاو یا از استخوان‌های حیوانات ساخته شده است که همه آن‌ها توسط مقامات دام‌پزشکی مورد تأیید قرار گرفته است. آن‌ها حاوی پروتئین کلاژن هستند که ما برای تولید Gelatin استفاده می‌کنیم. این پروتئین شامل 84 تا 90 درصد پروتئین و 2 درصد نمک معدنی است و بقیه آن‌ آب است.

کلاژن مهم‌ترین اسکلروپروتئین در بدن انسان و حیوان است. واحد اصلی شامل یک زنجیره پروتئین حدود 1050 اسید آمینه است.  پیوند متقابل میان بسیاری از حلقه‌های سه‌گانه، فیبرهای کلاژن را ایجاد می‌کنند که دارای، شبکه سه‌بعدی هستند و در بافت هم‌بند در پوست و استخوان ایجاد می‌شود.

ژلاتین
انواع ژلاتین

Gelatin حاوی مواد نگه‌دارنده یا افزودنی‌های دیگر نیست و بدون ترکیبات چربی، کلسترول و اسید اوریک است. این ترکیب به عنوان یک ماده غذایی اساس دسرهای ژله‌ای است. در نگهداری میوه و گوشت و تهیه شیرخشک، مرینک، تافی و فوندانت استفاده می‌شود. همچنین برای شفاف سازی آبجو و شراب استفاده می‌شود. کاربردهای صنعتی آن شامل کپسول‌های دارویی، پوشش‌های صفحه عکاسی و مواد برنزه شدن است.

مواد خام برای تولید ژلاتین

استخوان، پوست و بافت حیوانات از کشتارگاه‌ها بدست می‌آید. کارخانه‌های فرآوری Gelatin معمولاً در همین نزدیکی قرار دارند تا این محصولات جانبی حیوانی بتوانند به سرعت پردازش شوند. از اسیدها و مواد قلیایی مانند آهک سوزاننده یا کربنات سدیم برای استخراج مواد معدنی و باکتری از قسمت‌های حیوانی استفاده می‌شود.

این ماده در کارخانه فرآوری مواد غذایی تولید می‌شند و یا از فروشندگان خارجی خریداری می‌شود. شیرین‌کننده‌ها، طعم‌دهنده‌ها و رنگ‌دهنده‌ها در تهیه Gelatin غذایی اضافه می‌شوند. این‌ها می‌توانند به صورت مایع یا پودر باشند.

ژلاتین
قیمت پودر ژلاتین صنعتی

تولید ژلاتین

 • بازرسی و برش

هنگامی که قطعات حیوانی به کارخانه فرآوری مواد غذایی می‌رسند، از نظر کیفیت، مورد بازرسی قرار می‌گیرند. قطعات پوسیده دور انداخته می‌شوند. سپس، استخوان‌ها، بافت‌ها و پوست در دستگاه‌های خردکن بارگیری می‌شوند که قطعات را به قطعات کوچک با قطر (12.7 سانتی‌متر) برش می‌دهند.

 • چربی‌زدایی و تفت دادن

قسمت‌های حیوانی از زیر اسپری‌های آب فشار عبور داده می‌شوند تا قطعات را بشویند. سپس با خیساندن در آب داغ چربی‌زدایی می‌شوند تا محتوای چربی به حدود 2٪ کاهش یابد. یک تسمه نقاله استخوان‌ها و پوست‌های چربی‌زده شده را به خشک کن صنعتی منتقل می‌کند و در آنجا تقریباً برای 30 دقیقه در دمای 200 درجه فارنهایت (100 درجه سانتی‌گراد) بو داده می‌شوند.

 • درمان اسید و آکالین

قسمت‌های حیوانی تقریباً به مدت پنج روز در گلدان‌های آهک یا نوع دیگری از اسید یا آکالی خیس می‌شوند. این فرآیند بیشتر مواد معدنی و باکتری‌ها را از بین می برد و ترشح کلاژن را تسهیل می‌کند. شستشوی اسیدی معمولاً یک اسید کلریدریک 4٪ با PH کمتر از 1.5 است. شستشوی قلیایی یک کربنات پتاسیم یا سدیم با pH بالاتر از 7 است.

 • غلیان

تکه‌های استخوان، بافت و پوست درون دستگاه‌های بزرگ استخراج‌کننده آلومینیوم قرار گرفته و در آب مقطر جوشانده می‌شوند. لوله‌ای که از دستگاه استخراج خارج می‌شود به کارگران اجازه می‌دهد مایعاتی را که اکنون حاوی ژلاتین است خارج کنند. مایع با حرارت دادن با فلش تا حدود 375 درجه فارنهایت (140 درجه سانتی‌گراد) به مدت تقریبی چهار ثانیه استریل می‌شود.

 • تبخیر و سنگ‌زنی

از دستگاه استخراج، مایعات از طریق فیلترها عبور داده می‌شود تا بیت‌های جدا شود. ساختار شیمیایی ژلاتین همان چیزی است که آن را در آب محلول می‌کند. ژل‌ها و فیلم‌های قابل هضم را تشکیل می‌دهند که محکم، انعطاف‌پذیر و شفاف هستند و یک عمل اتصال مثبت ایجاد می‌کند که در پردازش مواد غذایی، داروسازی، عکاسی و تولید کاغذ مفید است.

استخوان، بافت یا پوست که هنوز متصل هستند از فیلترهای مایع به داخل اواپراتورها منتقل می‌شود، ماشین‌هایی که مایع را از Gelatin جامد جدا می‌کنند. مایع به بیرون لوله منتقل شده و دور ریخته می‌شود. ژلاتین از طریق دستگاه‌هایی که آن را به ورق فشار می‌دهند منتقل می‌شود. ورق‌های حاصل، بسته به کاربرد نهایی آن از طریق آسیاب عبور داده می‌شوند و آنها را به یک پودر ریز تبدیل می‌کند.

 • طعم‌دهنده و رنگ‌آمیزی

در صورت استفاده از آن در صنایع غذایی، ممکن است در این مرحله مواد شیرین‌کننده، طعم‌دهنده و رنگ‌دهنده اضافه شود. مقادیر از پیش تعیین شده این افزودنی‌ها کاملاً در Gelatin پودر شده مخلوط می‌شود.

 • بسته‌بندی

فرآیند بسته‌بندی به صورت خودکار انجام می‌شود و مقادیر از پیش تعیین شده، در قیف‌هایی ریخته می‌شود که از طریق آن ژلاتین به درون کیسه‌های ساخته شده از پلی پروپیلن یا کاغذ چند لایه پایین می‌رود. سپس کیسه‌ها را بسته‌بندی می‌کنند.

 • کنترل کیفیت

تولیدکنندگان باید به الزامات سختگیرانه پردازش مواد غذایی ملی و بین‌المللی پایبند باشند. این آیین نامه‌ها شامل پاکیزگی کارخانه، تجهیزات و کارکنان هستند و رعایت درصد مجاز مواد افزودنی، طعم‌دهنده‌ها و رنگ دهنده‌ها است.

فناوری‌های خودکار و رایانه‌ای به پردازنده‌ها اجازه می‌دهد تا مقدار مواد تشکیل‌دهنده، زمان و دما، اسیدیته و قلیایی بودن و میزان جریان را از پیش تعیین و کنترل کنند. دریچه‌ها در امتداد خطوط لوله نصب می‌شوند تا نمونه‌برداری مداوم از محصول امکان‌پذیر شود.

Gelatin با مقادیر مختلف از نمونه که قدرت یا استحکام ژل را اندازه‌گیری می‌کنند، پردازش می‌شود. مقاومت مورد نظر مربوط به نحوه استفاده از ژلاتین است. مقدار مواد تشکیل‌دهنده در تمام مراحل تولید از نظر فنی اندازه‌گیری و کنترل می‌شود.

کاربرد ژلاتین

شایع‌ترین استفاده از ژلاتین، گرید خوراکی و به دنبال آن ژلاتین‌ دارویی، عکاسی و فنی است. این Gelatin به طوری منحصر به فرد است که از خواص این محصول می‌توان:

 • توانایی ژل
 • ضخیم‌شدن
 • تثبیت‌شدن
 • فوم یا آب‌بندی

را نام برد. علاوه بر این، ژلاتین باعث آلرژی شناخته نمی‌شود، 100 درصد طبیعی است و کلسترول، پورین و چربی آزاد است. یکی دیگر از دلایل داشتن یک عنصر مناسب برای تمیز کردن برچسب می‌باشد.

انواع ژلاتین خوراکی

 1. ژلاتین برگ

یکی از انواع ژلاتین، Gelatin برگ است. این ماده در:

 • مصرف خانوار
 • آشپزی
 • نانوایی‌ها
 • مغازه‌های شیرینی فروشی و قصابی
 • غذا
 • دیگر برنامه‌های غیر صنعتی

استفاده می‌شود. پودر ژلاتین اصل به مربع بریده می‌شود و یک الگوی نوری است که حاصل فرآیند تولید است. در نگاه اول به کشش ورق‌ها، ژلاتین برگ بیشتر شبیه آثار هنری است. مزیت بزرگی از Gelatin برگ این است که استفاده از آن طی پخت و پز آسان است.

 1. ژلاتین درمانی

Gelatin فوری را می‌توان به طور مستقیم تحت شرایط سرد و به ویژه برای محصولات نهایی که به درجه حرارت حساس هستند و نباید گرم شوند، توسعه داد. اغلب برای تثبیت غذاها مانند کیک، دسر و دیگر ظروف شیرین و سرد استفاده می‌شود.

طیف وسیعی از Gelatin می‌تواند بسته به نوع کاربرد یا نیازهای مشتری، تولید شود. انواع مختلفی از آن وجود دارد که بر اساس چندین عامل متفاوت است. یکی از مهم‌ترین ارزش بلوم این است که توانایی Gelatin برای ژلاتینه کردن را مشخص می‌کند. اکثریت قریب به اتفاق ژلاتین به صورت یک پودر سفید، بی‌بو و بی‌مزه تولید می‌شود.

پودر ژلاتین برای صورت

زمانی که ماسک صورت ژلاتین خشک می شود، رطوبت و مواد مغذی را به پوست شما تزریق می کند که باعث تحریک و رشد کلاژن می شود، پوست آسیب دیده را التیام می بخشد، خاصیت ارتجاعی را بهبود می بخشد و حجم می دهد. در حالی که این کار ادامه دارد، ژلاتین نیز به آرامی به آلودگی ها، روغن، سلول های مرده و سمومی که روی سطح پوست شما هستند متصل می شود، و آنها را از پوست جدا می کند.

مضرات ژلاتین گاوی

مکمل های ژلاتین می‌توانند عوارض جانبی مانند ناراحتی معده، آروغ زدن و نفخ شکم داشته باشند. برخی از افراد واکنش‌های آلرژیک به آن دارند. توسط FDA بی خطر تلقی می‌شود. ما نمی دانیم مصرف دوزهای بالای مکمل های ژلاتین چقدر ایمن است. برخی از متخصصان نگران هستند که این ماده خطر آلوده شدن به برخی بیماری‌های حیوانی را دارد. تاکنون هیچ موردی از ابتلای افراد به این روش گزارش نشده است.

آنالیز ژلاتین

قیمت پودر ژلاتین فله
قیمت پودر ژلاتین فله

جهت دریافت آنالیز جدیدتر با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

فرق ژلاتین گاوی و خوکی چیست؟

ژلاتین گاوی و خوکی هر دو از پوست و استخوان حیوانات به دست می آیند اما از حیوانات متفاوتی. ژلاتین گاوی از پوست و استخوان گاو تولید می شود در حالی که ژلاتین خوکی از پوست و استخوان خوک تولید می شود.

در مورد خصوصیات فیزیکی و شیمیایی ژلاتین، ژلاتین گاوی و خوکی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. با این حال، به دلیل تفاوت در محیط زیست حیوانات و نحوه تغذیه آنها، ممکن است ترکیبات کمی متفاوتی در ژلاتین گاوی و خوکی وجود داشته باشد.

همچنین، برخی افراد به دلیل مسائل فرهنگی یا مذهبی، ترجیح می دهند از یک نوع ژلاتین به جای دیگری استفاده کنند. برای مثال، در برخی کشورها، مصرف ژلاتین خوکی به دلیل اعتقادات مذهبی ممنوع است و در برخی موارد، ژلاتین گاوی به عنوان جایگزین استفاده می شود.

فروش پودر ژلاتین خوراکی

این ماده در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلویی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای دریافت قیمت پودر ژلاتین کیلویی و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و کارمندان فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید.

قیمت پودر ژلاتین فله

این مجموعه پودر ژلاتین بدون طعم را برای محصولات پخته شده عرضه می کند. برای ارسال سریع و دریافت قیمت ژلاتین قنادی و شیرینی پزی و برای پاستیل به صورت عمده فروشی با ما تماس بگیرید!

مراکز فروش ژلاتین حلال

در ایران ژلاتین حلال خوراکی در مقادیر کم در داروخانه ها به فروش می رسد. اما اگر به دنبال خرید عمده این محصول در کیسه های 25 کیلوگرمی هستید میتوانید از شرکت های معتبر واردکننده استعلام قیمت بگیرید.

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • فرهنگ اسلام

  فرق ژلاتین گاوی و خوکی چیست؟

  پاسخ
 • علی نیا

  سلام
  ببخشید فرق ژلاتین با بلوم های مختلف در چیه؟

  پاسخ
  • دکتر محمد رضا سلیمی

   درود
   بلوم یکی از شاخص‌هایی است که برای اندازه‌گیری قدرت ژله‌ای شدن ژلاتین استفاده می‌شود. بلوم به عنوان یک واحد اندازه‌گیری استفاده می‌شود که نشان دهنده میزان ژله‌ای شدن ژلاتین در محلول‌های آبی است. بلوم های مختلف، بر اساس میزان ژله‌ای شدن ژلاتین در محلول‌های آبی، از ۱۰۰ تا ۱۵۰۰ بلوم تعریف می‌شوند.

   بلوم بالاتر به معنی ژله‌ای شدن قوی‌تر ژلاتین و بلوم پایین‌تر به معنی ژله‌ای شدن ضعیف‌تر ژلاتین است. در صنایع غذایی، بسته به نوع محصول و کاربرد آن، از ژلاتین با بلوم مختلف استفاده می‌شود. به عنوان مثال، در ساخت شیرینی، ژلاتین با بلوم پایین مورد استفاده قرار می‌گیرد تا باعث شود شیرینی ظاهری ژله‌ای داشته باشد، در حالی که در ساخت پنیر، ژلاتین با بلوم بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد تا باعث شود پنیر به صورت سفت و چسبنده باشد.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست