خرید نیتریت سدیم

خرید نیتریت سدیم

نیتریت سدیم خوراکی یک پودر سفید رنگ می باشد. پیشگامان شیمی این محصول را از کشور آلمان با برند BASF و کشور چین در گرید صنعتی و خوراکی وارد می‌ کند. جهت خرید نیتریت سدیم خوراکی (Sodium nitrite)، دریافت آنالیز و استعلام قیمت نیتریت سدیم آن با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید. 

جهت دریافت انالیز

و استعلام قیمت نیتریت سدیم 

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

به انگلیسی Sodium nitrite
مشخصات ظاهری
پودر سفید رنگ
خلوص 99%
گرید غذایی ، صنعتی
بسته بندی کیسه 25 کیلوگرمی
⭐کشور تولید کننده چین ، آلمان BASF
فرمول شیمیایی NaNO2
شرایط نگهداری
جای خشک و خنک
حلالیت محلول در اب
⭐نیتریت سدیم قیمت
استعلام تلفنی 💯

نیتریت سدیم چیست

نیتریت سدیم خوراکی (e 250) یک ترکیب معدنی با فرمول شیمیایی NaNO2 است. این ماده یک پودر کریستالی سفید تا کمی زرد رنگ است که در آب بسیار محلول است. ماده مفیدی برای انواع ترکیبات آلی مانند انواع داروها، رنگ‌ ها و سموم دفع آفات است اما احتمالاً بیشتر به عنوان یک افزودنی غذایی شناخته می‌ شود که در گوشت‌ های فرآوری‌ شده و (در بعضی کشورها) در محصولات ماهی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. سدیم نیتریت راهی آسان برای دادن سایه صورتی به گوشت‌ های فرآوری‌ شده است.

نیتریت با میوگلوبین گوشت واکنش نشان می‌ دهد و باعث تغییر رنگ می‌ شود، ابتدا به نیتروسمیوگلوبین (قرمز روشن) تبدیل می‌ شود، سپس در گرم‌ کردن، به نیتروسوهموکروم (یک رنگ‌ دانه صورتی) تبدیل می‌ شود. در صنعت بسته‌ بندی گوشت از خرید نیتریت سدیم برای جلوگیری از بوتولیسم استفاده می‌ شود. چندین پردازنده بزرگ گوشت نیز بدون تکیه بر نیتریت یا نیترات، گوشت فرآوری‌ شده تولید می‌ کنند.

نیتریت سدیم
خرید و فروش نیتریت سدیم چینی

نیتریت سدیم خوراکی یک نمک و یک آنتی اکسیدان است که در گوشت هایی مانند ژامبون، بیکن و هات داگ استفاده  می شود. نیتریت سدیم، عملکردی حیاتی برای سلامت عمومی ایفا می کند: از رشد باکتری های عامل بوتولیسم و فساد آن جلوگیری می کند. نیتریت سدیم همچنین به گوشت های پخته شده رنگ و طعم خاص می دهد. همچنین، تحقیقات حمایت شده توسط USDA نشان می دهد که سدیم نیتریت می تواند به جلوگیری از رشد لیستریا مونوسیتوژنز، یک باکتری محیطی که می تواند باعث بیماری در برخی از جمعیت های در معرض خطر شود، کمک کند.

کاربرد نیتریت سدیم صنعتی

عمده‌ ترین کاربرد نیتریت سدیم صنعتی برای تولید ترکیبات ارگانونیتروژن است. این ماده برای تبدیل آمین‌ ها به ترکیبات دیازو، که پیش‌ سازهای اصلی بسیاری از رنگ‌ ها، مانند رنگ‌ های دیازو هستند، معروف هستند. ترکیبات نیتروسو از نیتریت‌ ها تولید می‌ شوند که در صنعت لاستیک استفاده می‌ شوند. این ماده در انواع کاربردهای متالورژی، برای فسفات‌ کردن استفاده می‌ شود. نیتریت سدیم یک مهار کننده موثر در خوردگی است و به عنوان یک ماده افزودنی در گریس‌ های صنعتی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. به عنوان یک محلول آبی در سیستم‌ های خنک‌ کننده حلقه بسته و در حالت مذاب به عنوان واسطه انتقال حرارت استفاده می‌ شود.

کاربرد پزشکی نیتریت سدیم

این ماده در لیست داروهای ضروری سازمان بهداشت جهانی است زیرا در صورت مسمومیت با سیانید یک داروی کارآمد است. این همراه با تیوسولفات سدیم استفاده می‌ شود.

نیتریت سدیم در صنایع غذایی

در ایام قدیم از نمک برای حفظ گوشت استفاده شده است. فرآورده‌ های گوشتی حاوی نمک معمولاً به رنگ قهوه‌ای مایل به خاکستری بود. با افزودن سدیم نیتریت به همراه نمک، گوشت رنگ قرمز و سپس صورتی ایجاد می‌ کند که با گوشت‌ های فرآوری شده مانند:

 • ژامبون
 • بیکن
 • هات‌ داگ
 • بولونیا

همراه است.

نیتریت سدیم در سوسیس

در اوایل دهه 1900 استفاده از این ماده به عنوان یک افزودنی در مواد غذایی رایج شد. نیتریت سدیم طعم و رنگ مناسب به گوشت می‌ بخشد، باعث مهار اکسیداسیون لیپید ها که منجر به حساسیت می‌ شود و رشد میکروارگانیسم‌ های بیماری‌ زا را مهار می‌ کند. توانایی نیترات سدیم در پرداختن به موارد ذکر شده منجر به تولید گوشت با ماندگاری طولانی شده و باعث بهبود رنگ و طعم مطلوب می شود.

طبق گفته دانشمندانی که در صنعت گوشت کار می‌ کنند نیتریت سدیم، ایمنی مواد غذایی را بهبود بخشیده است. نیتریت عدد E250 را دارد. از نیتریت پتاسیم (E249) به همین روش استفاده می‌ شود. این مصارف برای استفاده در اتحادیه اروپا، ایالات متحده، استرالیا و نیوزلند و همچنین ایران تصویب شده است. ظاهر و طعم گوشت یک مؤلفه مهم پذیرش مصرف‌ کننده است. سدیم نیتریت مسئول رنگ قرمز مطلوب گوشت است. نیتریت بسیار کمی برای القاء این تغییر مورد نیاز است. طبق گزارشات، برای تحریک این تغییر رنگ مطلوب، 2 تا 14 قسمت در میلیون (ppm) لازم است. با این حال، برای افزایش طول عمر این تغییر رنگ، به میزان بالاتری نیاز است.

خرید نیتریت سدیم
وارد کننده نیتریت سدیم

مکانیسمی که مسئولیت این تغییر رنگ است تشکیل مواد nitrosylating توسط نیتریت است که توانایی انتقال اکسید نیتریک را دارد و متعاقباً با میوگلوبین واکنش نشان می‌ دهد تا رنگ گوشت پخته‌ شده تولید شود. طعم منحصر به فرد در ارتباط با گوشت پخته‌ شده نیز تحت تأثیر افزودن نیتریت سدیم قرار دارد. با این حال، مکانیسم اساسی این تغییر ذائقه هنوز کاملاً درک نشده است.

مهار رشد میکروبی

سدیم نیتریت به دلیل نقش آن در مهار رشد اسپورهای کلستریدیوم بوتولینوم در گوشت‌ های یخ‌ زده شناخته‌ شده است. مکانیسم این فعالیت ناشی از مهار خوشه‌ های آهن گوگردی است که برای متابولیسم انرژی کلستریدیوم بوتولینوم ضروری هستند. با این حال، نیترات سدیم درجات مختلفی از کارآیی را برای کنترل رشد سایر فساد ها یا بیماری‌ های ایجادکننده میکروارگانیسم‌ ها داشته است. حتی اگر مکانیسم‌ های مهاری برای نیترات سدیم به خوبی شناخته نشده باشند، اثر بخشی آن به عوامل مختلفی از جمله:
 • سطح باقی‌ مانده نیتریت
 • pH
 • غلظت نمک
 • کاهش‌ دهنده‌ های موجود
 • میزان آهن

بستگی دارد. علاوه بر این، نوع باکتری‌ ها بر اثربخشی نیترات سدیم تأثیر می‌ گذارد. به طور کلی توافق بر این است که نیتریت سدیم برای کنترل پاتوژن‌ های گرم منفی از جمله سالمونلا و اشرشیا کولی مؤثر نیست. سایر مواد افزودنی غذایی (مانند لاکتات سدیم و سوربات پتاسیم) محافظت مشابهی در برابر باکتری‌ ها دارند اما رنگ صورتی دلخواه را ارائه نمی‌ دهند.

مهار پراکسیداسیون لیپید ها

نیتریت سدیم همچنین می تواند به طور موثری توسعه رطوبت اکسیداتیو را به تأخیر بیندازد. پراكسيداسيون چربي‌ ها يكي از دلايل مهم در وخامت كيفيت فرآورده‌ هاي گوشتي (سستي و طعم‌ هاي ناخوشايند) است. سدیم نیتریت به عنوان یک آنتی‌اکسیدان مسئول ایجاد رنگ است. نیتریت سدیم با پروتئین‌ ها و یون‌ های فلزی واکنش نشان می‌ دهد و رادیکال‌ های آزاد توسط اکسید نیتریک را خنثی می‌ کند (یکی از محصولات جانبی آن). خنثی‌ سازی این رادیکال‌ های آزاد چرخه اکسیداسیون لیپید ها را که منجر به لک‌ زدایی می‌ شود، خاتمه می‌ دهد.

عوارض نیتریت سدیم

در حالی که این ماده شیمیایی مانع از رشد باکتری ها می‌ شود، اما به مقدار زیاد برای حیوانات و انسان‌ ها سمی است. LD50 نیترات سدیم در موش ها 180 میلی‌ گرم در کیلو گرم و LDLo انسانی آن 71 میلی‌ گرم بر کیلو گرم است. به این معنی که یک فرد با وزن 65 کیلوگرم احتمالاً باید حداقل 4.6 گرم مصرف کند تا منجر به مرگ وی شود.

برای جلوگیری از سمیت، نیتریت سدیم (مخلوط شده با نمک) که به عنوان یک افزودنی غذایی به فروش می‌ رسد به رنگ صورتی روشن است تا از اشتباه گرفتن آن با نمک یا شکر ساده جلوگیری شود. سدیم نیتریت ها به طور طبیعی در مقادیر قابل توجهی در سبزیجات مشاهده نمی‌ شوند. با این حال، نیتریت سدیم در سبزیجات تجاری موجود است و یک مطالعه در یک منطقه کشاورزی در شمال پرتغال، میزان نیترات سدیم باقی‌ مانده را در 34 نمونه از سبزیجات مانند:

 • انواع مختلف کلم
 • کاهو
 • اسفناج
 • جعفری
 • شلغم

بین 54 تا 2440 میلی‌ گرم بر کیلو گرم نشان داد. جوشاندن سبزیجات نیتریت سدیم را کاهش می‌ دهد. حضور نیتریت در بافت حیوانات نتیجه متابولیسم اکسید نیتریک است. اکسید نیتریک می‌ تواند به صورت de novo از اکسید نیتریک سنتاز با استفاده از آرژنین یا از نیترات یا نیتریت خورده شده ایجاد شود.

سم انسانی برای کنترل گراز وحشی

در استرالیا به دلیل سمیت سدیم نیتریت زیاد (خوک Sus scrofa) برای کنترل خوک‌ های وحشی و گراز وحشی تولید می‌ شود. این ماده باعث ایجاد متهموگلوبین در خوک می‌ شود یعنی میزان اکسیژن آزاد شده از هموگلوبین را کاهش می‌ دهد. بنابراین حیوان احساس ضعف می‌ کند و بی‌ هوش می‌ شود.

تولید نیتریت سدیم

تولید صنعتی سدیم نیتریت یکی از دو فرآیند، کاهش نمک نیترات یا اکسیداسیون اکسید های ازت پایین را دنبال می‌ کند. یک روش از نیترات سدیم مذاب به عنوان نمک و سرب که اکسیده می‌ شود استفاده می‌ کند در حالی که روش جدید تر برای استفاده از نیتریت سدیم از آهن‌ های قراضه استفاده می‌ کند.

یک روش متداول‌ تر شامل واکنش کلی اکسید های ازت در محلول آبی قلیایی، با افزودن یک کاتالیزور است. شرایط دقیق بستگی به استفاده از اکسید های نیتروژن و اکسید کننده دارد، زیرا شرایط برای کنترل بیشتر از اکسیداسیون اتم نیتروژن باید با دقت کنترل شوند. نیتریت سدیم همچنین با کاهش نمک نیترات در اثر قرار گرفتن در معرض:

 • گرما
 • نور
 • اشعه یونیزه‌ کننده
 • هیدروژن
 • کاهش الکترولیتی

تولید شده است.

نیتریت سدیم
فروش نیتریت سدیم

ایمنی نیتریت سدیم

چند سال پیش مردم می‌ شنیدند که نیتریت‌ سدیم موجب سرطان می‌ شود. تحقیقات علمی متعددی ایمنی این ماده را ارزیابی کرده‌ اند و نتیجه‌ گیری‌ ها اساساً یکسان بوده است. این ماده نه تنها ایمن است، بلکه یک ابزار بهداشت عمومی محسوب می‌ شود زیرا دارای پیشینه ثابت‌ شده برای جلوگیری از بوتولیسم است.

برنامه ملی سم‌ شناسی، یک آژانس در وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، یک مطالعه چند ساله برای ارزیابی ایمنی سدیم نیتریت انجام داد. این تحقیق نشان داد که نیتریت سدیم در سطوح مورد استفاده ایمن است. دانشمندان نتیجه گرفته‌ اند که نیتریت سدیم یک درمان بالقوه برای پیوند اعضاء، حملات قلبی، بیماری سلول‌ های دائمی و مشکلات عروقی پا است.

دوز مصرف نیتریت سدیم

در ایالات متحده ، سرویس ایمنی و بازرسی مواد غذایی (FSIS) استفاده از سدیم یا پتاسیم نیتریت را در همه محصولات به جز بیکن در سطوح زیر مجاز می دانند:

 • در ترشی به نسبت ppm 200 یا 0.02%
 • 0.02 کیلوگرم برای هر 45 کیلو گوشت (60 گرم در 100 کیلوگرم) در محلول خشک

آیا گوشت های پخته شده منبع اصلی نیتریت سدیم هستند

مقدار نیترات در برخی سبزیجات می تواند بسیار زیاد باشد. به عنوان مثال، اسفناج ممکن است حاوی 500 تا 1900 قسمت در میلیون نیترات سدیم باشد. کمتر از پنج درصد از مصرف روزانه نیتریت سدیم از گوشت های پخته شده تامین می شود. تقریباً 93 درصد نیتریت سدیم از سبزیجات و غده‌ های برگ‌ دار و بزاق خود ما به دست می‌ آید. سبزیجات حاوی نیترات سدیم هستند که در تماس با بزاق دهان به سدیم نیتریت تبدیل می شوند.

آیا می توان گوشت های پخته شده را بدون نیتریت سدیم تولید کرد

گوشت های پخته شده طبق تعریف خود باید حاوی نیتریت سدیم باشند. سدیم نیتریت ماده ای است که به محصولی مانند ژامبون رنگ و طعم می دهد. بدون نیتریت سدیم، عمر مفید این محصولات به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

خرید نیتریت سدیم
فروش نیتریت سدیم صنعتی

برخی از محصولات فرآوری نشده امروزه از مواد گیاهی مانند آب کرفس استفاده می کنند که ممکن است به طور طبیعی حاوی نیترات باشد تا رنگ و طعمی شبیه به گوشت های پخته شده سنتی بدهد. هنگامی که نیترات سدیم موجود در کرفس یا سایر سبزیجات حاوی نیترات سدیم، در معرض انواع خاصی از باکتری های موجود در محصول قرار می گیرد، نیترات به نیتریت سدیم تبدیل می شود که منجر به ویژگی های مشابه محصولات گوشتی سنتی می شود. مقدار نیتریت سدیم مصرفی از این نوع محصولات در مقایسه با محصولات گوشتی سنتی تقریباً یکسان است.

برخی می گویند نیتریت سدیم باعث سرطان می شود. آیا نیتریت سدیم بی خطر است؟

تحقیقات متعددی ایمنی نیتریت سدیم را ارزیابی کرده‌ اند و نتیجه‌ گیری اساساً یکسان بوده است: نیتریت سدیم نه تنها بی‌ خطر است، بلکه به عنوان یک ابزار بهداشت عمومی ضروری است زیرا سابقه اثبات شده ای در پیشگیری از بوتولیسم دارد. برنامه ملی سم شناسی یک آژانس در وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، یک مطالعه چند ساله برای ارزیابی ایمنی نیتریت سدیم انجام داد. این مطالعه نشان داد که نیتریت سدیم در سطوح مورد استفاده بی خطر است.

آیا این درست است که نیتریت سدیم ممکن است فواید سلامتی داشته باشد

دانشمندان مؤسسه ملی سلامت طی چند سال گذشته، تعدادی از مطالعات را اعلام کرده اند که مزایای سلامتی نیتریت سدیم را مستند می کند. این دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که سدیم نیتریت یک درمان جدید بالقوه برای پیوند اعضا، حملات قلبی، بیماری سلول داسی شکل و مشکلات عروقی پا است.

نیتریت سدیم به صورت یک جامد کریستالی سفید متمایل به زرد ظاهر می شود. غیر قابل احتراق است اما سوزاندن مواد قابل احتراق را تسریع می کند. اگر مقادیر زیادی در آتش سوزی درگیر شود ممکن است انفجار ایجاد شود. اگر توسط ترکیبات آمونیوم آلوده شود، تجزیه خود به خود می تواند رخ دهد و گرمای حاصل ممکن است مواد قابل احتراق اطراف را مشتعل کند. قرار گرفتن در معرض حرارت طولانی مدت ممکن است منجر به انفجار شود. اکسید های سمی نیتروژن در آتش سوزی های این ماده تولید می شود. به عنوان نگهدارنده مواد غذایی و برای ساخت مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

نیتریت سدیم یک نمک سدیم معدنی است که نیتریت به عنوان ضد یون دارد. به عنوان نگهدارنده مواد غذایی و پادزهر مسمومیت با سیانید استفاده می شود. به عنوان یک نگهدارنده مواد غذایی ضد میکروبی، یک عامل ضد فشار خون، آنتی اکسیدان غذایی، سم و پادزهری برای مسمومیت با سیانید است. این ماده یک نمک نیتریت و یک نمک سدیم معدنی است.

محلول نیتریت سدیم به صورت محلول شفاف بی رنگ تا زرد وجود دارد. برای محیط زیست مضر و تا حدودی سمی است و به عنوان نگهدارنده و برای ساخت مواد شیمیایی دیگر استفاده می شود.

تاریخچه

نیتریت سدیم یک ترکیب بسیار پایدار است که فقط در شرایط ایسکمی، هیپوکسی یا pH پایین NO آزاد می‌ کند، بنابراین درمان قلبی عروقی با نیتریت ترجیحاً برای بافت‌ های ایسکمیک یا هیپوکسیک هدف قرار می‌ گیرد و خطر اثرات سیستمیک و افت فشار خون را کاهش می‌ دهد.

نیتریت سدیم از نظر نام و کاربرد مشابه نیترات سدیم است. هر دو مواد نگهدارنده ای هستند که در گوشت های فرآوری شده مانند سالامی، هات داگ و بیکن استفاده می شوند. نیتریت سدیم توسط چندین واکنش شیمیایی که شامل کاهش نیترات سدیم است، سنتز شده است. تولید صنعتی نیتریت سدیم در درجه اول از طریق جذب اکسید های نیتروژن به کربنات سدیم آبی یا هیدروکسید سدیم است.

در طول سال‌ ها، نیتریت سدیم نگرانی‌ هایی را در مورد ایمنی آن در غذاها ایجاد کرده است، اما همچنان در حال استفاده است و نشانه‌ هایی وجود دارد که ممکن است واقعاً سالم باشد. نیتریت سدیم در دهه 1960 تولید شد. در سال 1977، وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) ممنوعیت آن را در نظر گرفت اما حکم نهایی وزارت کشاورزی ایالات متحده در مورد افزودنی در سال 1984 صادر شد و اجازه استفاده از آن را داد.

مطالعات در دهه 1990 برخی از اثرات نامطلوب نیتریت سدیم را نشان داد. به عنوان مثال پتانسیل ایجاد سرطان خون در دوران کودکی و سرطان مغز. در اواخر دهه 1990، برنامه ملی مسمومیت (NTP) بررسی نیتریت سدیم را آغاز کرد و پیشنهاد کرد که نیتریت سدیم را به عنوان یک ماده سمی رشدی و تولید مثلی فهرست کند، اما گزارشی در سال 2000 توسط NTP پیشنهاد کرد که نیتریت سدیم یک ماده سمی نیست و آن را از آن حذف کرد.

اکنون اعتقاد بر این است که می تواند به پیوند اعضا و مشکلات عروقی پا کمک کند، در حالی که از حملات قلبی و بیماری سلول داسی شکل جلوگیری می کند.

فروش نیتریت سدیم خوراکی

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده نیتریت سدیم چینی و آلمانی با برند BASF می‌ باشد. این ماده در گریدهای مختلف با بهترین قیمت نیترات سدیم صنعتی و بهترین کیفیت در بسته‌ بندی‌ های 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌ باشد.

وارد کننده نیتریت سدیم چینی

پیشگامان شیمی وارد کننده، تأمین‌ کننده و عمده فروش نیتریت سدیم خوراکی در ایران است. شما می‌ توانید قیمت نیتریت سدیم را از طریق تماس با ما یا ارسال درخواست به ایمیل: info@irchem.ir یا درج پیغام در سایت irchem دریافت کنید. اطمینان داشته باشید که می‌ توانید خرید مواد اولیه غذایی را با قیمت خوب از این مجموعه داشته باشید.

سوالات متداول

نیتریت سدیم در مواد غذایی

نیتریت سدیم به عنوان یک عامل رنگی یا نگهدارنده در مواد غذایی و همچنین یک عامل ضد میکروبی در گوشت و ماهی و برخی پنیرها استفاده می شود. در مقادیر زیاد می تواند برای انسان سمی باشد و باعث متهموگلوبینمی شود.

واکنش سدیم نیتریت با آب

نوع واکنش شیمیایی: برای این واکنش یک واکنش خنثی سازی داریم. استراتژی های متعادل سازی: در اینجا یک واکنش خنثی سازی وجود دارد. HNO3 و NaOH با هم ترکیب شده و نمک و آب را تشکیل می دهند. نمک نیترات سدیم است.

نیتریت سدیم با چه چیزی واکنش نشان می دهد؟

نیتریت سدیم با اسیدهای قوی (مانند هیدروکلریک، سولفوریک و نیتریک) واکنش می دهد و دی اکسید نیتروژن تشکیل می دهد و با آمونیاک مایع و سایر ترکیبات آمونیوم واکنش می دهد و مواد واکنش پذیر و انفجاری تشکیل می دهد.

سدیم نیترات قطبی است یا ناقطبی

نیترات سدیم قطبی نیست. نیترات سدیم یک ماده یونی است به این دلیل که سدیم یک الکترون را به طور کامل به یون نیترات از دست می دهد تا به پایداری برسد.

سدیم نیتریت کم محلول است؟

تمام نمک های نیترات در آب "محلول" هستند. به یاد داشته باشید، چیزی به نام "نامحلول" وجود ندارد. هر نمکی تا حدی در آب محلول است. تمام نیترات ها حل می شوند .

نیتریت سدیم در سوسیس

نیتریت سدیم یک نمک و یک آنتی اکسیدان است که برای بهبود گوشت هایی مانند ژامبون، بیکن و هات داگ استفاده می شود. نیتریت یک عملکرد حیاتی سلامت عمومی را ایفا می کند: از رشد باکتری های عامل بوتولیسم جلوگیری می کند و از فساد آن جلوگیری می کند. نیتریت همچنین به گوشت های پخته شده رنگ و طعم خاص خود را می دهد.

نیتریت سدیم در چه مواردی استفاده می شود؟

نیتریت سدیم یک نمک و یک آنتی اکسیدان است که برای نگهدارنده گوشت هایی مانند ژامبون، بیکن و هات داگ استفاده می شود. نیتریت سدیم یک عملکرد حیاتی برای سلامت عمومی است: رشد باکتری های عامل بوتولیسم را مسدود می کند و از فساد آن جلوگیری می کند. نیتریت سدیم همچنین به گوشت های پخته شده رنگ و طعم خاص آنها را می دهد.

تفاوت بین نیترات سدیم و نیتریت سدیم چیست؟

نیترات سدیم یک ترکیب شیمیایی طبیعی است که در طول فتوسنتز ایجاد می شود در حالی که نیتریت سدیم به صورت مصنوعی ساخته می شود.

دوز مصرف نیتریت سدیم در سوسی و کالباس چقدر است

دوز مصرف استاندارد 120 تا 160 پی پی ام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست