خرید اسید فرمیک

خرید اسید فرمیک

شرکت پیشگامان شیمی اسید فرمیک 85% را با بهترین کیفیت و مناسب‌­ترین قیمت از کشور چین وارد کرده و در اختیار تولیدکنندگان عزیز قرار می‌دهد. جهت اطلاع از روش خرید اسید فرمیک (Formic Acid) و دریافت آنالیز و استعلام قیمت اسید فرمیک چینی می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت اسید فرمیک 85 درصد

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

⭐ به انگلیسی Formic acid
⭐ cas no 64-18-6
⭐ فرمول مولکولی HCOOH
⭐ شکل ظاهری مایع بی رنگ شفاف
⭐ رنگ شفاف
⭐ گرید غذایی، صنعتی، کشاورزی
⭐ خلوص 85% – 90%
⭐ تولید کننده  چین، آلمان
⭐ بسته بندی گالن 35 کیلوگرمی
⚡ قیمت لطفا تماس بگیرید📞
ذخیره سازی در دمای 2-8°C

اسید فرمیک چیست؟

اسید فرمیک خالص (جوهر مورچه)، یک مایع بی‌رنگ با بوی تند است که غشاهای مخاطی پوست را تحریک می‌کند. این ماده در دمای 8.4 درجه سانتی‌گراد (47.1 درجه فارنهایت) یخ می‌زند و در دمای 100.7 درجه سانتی‌گراد (213.3 درجه فارنهایت) به نقطه جوش می رسد. اسید فرمیک یا همان اسید متانوئیک ساده‌ترین اسید کربوکسیلیک است.

جوهر مورچه در متابولیسم ترکیبات یک کربن شرکت می‌کند و کربن آن ممکن است در گروه‌های متیل تحت ترانسکتیلسیون قرار گیرد. در نهایت به دی‌اکسید کربن اکسید می شود. فرمیک به عنوان یک محصول جانبی در تولید استات تولید می‌شود. این ماده واسطه مهمی در سنتز شیمیایی است.

کلمه “formic” از کلمه لاتین “مورچه”، “formica” آمده است که به جداسازی اولیه آن توسط تقطیر اجساد مورچه‌ها اشاره می‌کند. استرها، نمک‌ها و آنیون‌های حاصل از اسید فرمیک به فراتات گفته می‌شوند. از نظر صنعتی، اسید فرمیک از متانول تولید می‌شود. اسید فرمیک یک مایع بی‌رنگ و مبهم است که با آب می‌تواند مخلوط شود. در حالت مایع و جامد، اسید فسفریک می‌تواند به عنوان یک شبکه مؤثر بی‌نهایت به مولکول‌های هیدروژنی مرتبط شود. فرمول شیمیایی اسید فرمیک HCOOH است و یک مولکول مسطح است.

خصوصیات اسید فرمیک:

جوهر مورچه، برخلاف اسید استیک یک مایع بی‌رنگ است که بوی تند و نافذ در دمای اتاق دارد. این ماده با آب و اکثر حلال‌های آلی قطبی انحلال‌پذیری داشته و در هیدروکربن‌ تا حدی محلول است. در هیدروکربن‌ها و در مرحله بخار، از مولکول‌های متصل به هیدروژن نسبت به مولکول‌های جداگانه تشکیل شده است. به دلیل گرایش به پیوند هیدروژن، اسید فرمیک گازی از قانون ایده‌آل گاز پیروی نمی‌کند. اسید فرمیک جامد، که می‌تواند در هر دو پلی‌مورف وجود داشته باشد، از یک شبکه مؤثر و بی‌پایان از مولکول‌های اسید فرمیک پیوند یافته به هیدروژن تشکیل شده است. جوهر مورچه یک جریان هوای کم‌جوش با آب (22.4٪) تشکیل می‌دهد. اسید فرمیک مایع تمایل به سوپرکول دارد.

تولید اسید فرمیک

در طبیعت، اسید متانوئیک در بیشتر مورچه‌ها و در زنبورهای بی‌پروا جنس Oxytrigona یافت می‌شود. مورچه‌های چوبی از جنس Formica می‌توانند اسید فرمیک را روی طعمه خود اسپری کنند تا از لانه دفاع کنند. اسید فرمیک در گیاه گزنه نیز وجود دارد و در تریکوم‌های گزنه (Urtica dioica) یافت می‌شود. اسید فرمیک یکی از اجزای طبیعی جو است که عمدتاً به دلیل انتشار گازهای جنگلی است.

در سال 2009، ظرفیت جهانی تولید اسید فرمیک 85 درصد در سال، 720،000 تن در سال بود که تقریباً به طور مساوی بین اروپا (350،000، عمدتاً در آلمان) و آسیا (370،000، عمدتاً در چین) تقسیم شده است. در حالی که در تمام قاره‌های دیگر تولید زیر 1000 تن در سال بود. این ماده در محلول‌هایی با غلظت‌های مختلف بین 85 تا 99 درصد وزنی از نظر تجاری قابل دسترسی است. بزرگ‌ترین تولیدکنندگان BASF آلمان، شرکت شیمیایی:

  • Eastman
  • LC Industrial
  • Feicheng Acid Chemicals

هستند که بیشترین امکانات تولیدی در لودویگشافن (200000 تن در سال، BASF، آلمان)، اوولو (105،000، ایستمن، فنلاند) را دارند. 

خرید اسید فرمیک زنبورداری

ساختار شیمیایی اسید فرمیک

ساختارهای الکترونیکی اسید فرمیک (HCOOH) و فرمت (HCOO—) است و در محلول‌های آبی بیش از یک محدوده pH از 1.88-8.87 با استفاده از ترکیبی از طیف‌سنجی فوتوالکترون اشعه ایکس (XPS)، جذب جزئی اشعه X با عملکرد الکترونی تعیین شده است. طیف‌سنجی (PEY XAS) و نظریه عملکردی چگالی (DFT). اندازه‌گیری XPS کربن 1s نشان‌دهنده یک تغییر انرژی اتصال از 1.3 .3 EV برای HCOO— محروم در مقایسه با HCOOH خنثی است.

چنین تمایز بین HCOOH خنثی و HCOO محروم نمی‌تواند تنها بر اساس طیف K-edge PEY XA مربوط به کربن ساخته شود. مستقل از pH، هیجانات حالت C1s → π * در 288.0 ولت رخ می‌دهد و ممکن است به این نتیجه نادرست منجر شود که سطح انرژی حالت π * برای هر دو گونه یکسان باشد. محاسبات DFT با مشاهدات تجربی سازگار است و نشان می‌دهد یک تغییر به انرژی بالاتر برای هر دو C1 اشغال شده (انرژی اتصال پایین‌تر) و مدار π * بدون استفاده از HCOO— محروم در مقایسه با HCOOH خنثی در محلول های آبی.

متیل فرمات و فرمامید

هنگامی که متانول و مونواکسید کربن در حضور یک پایه قوی با هم ترکیب می‌شوند، نتیجه با توجه به معادله شیمیایی فرمت متیل فرمات است:

CH3OH + CO → HCO2CH3

در صنعت، این واکنش در فشار مایع در فاز مایع انجام می‌شود. شرایط واکنش معمولی 80 درجه سانتی‌گراد و 40 اتمسفر است. پرکاربردترین پایه سدیم متواکسید است. هیدرولیز متیل فرمات، اسید فرمیک تولید می‌کند:

HCO2CH3 + H2O → HCO2H + CH3OH

هیدرولیز اسید سولفوریک

هیدرولیز کارآمد متیل فرمات به مقدار زیادی آب نیاز دارد. برخی از مسیرها به طور غیر مستقیم با درمان اول متیل فرمات با آمونیاک برای دادن فرمامید ادامه می‌یابند که سپس با اسید سولفوریک هیدرولیز می‌شوند:

HCO2CH3 + NH3 → HC (O) NH2 + CH3OH
2 HC (O) NH2 + 2H2O + H2SO4 → 2HCO2H + (NH4) 2SO4

ضرر این روش، نیاز به دفع محصول جانبی سولفات آمونیوم است. این مشکل باعث شده است که برخی تولیدکنندگان روش‌های کارآیی با انرژی را برای جداسازی اسید فرمیک از آب اضافی مورد استفاده در هیدرولیز مستقیم ایجاد کنند. در یکی از این فرآیندها، که توسط BASF استفاده شده است، اسید فرمیک با استخراج مایع با پایه آلی از آب خارج می‌شود.

بیوسنتز:

در مورچه‌ها اسید فرمیک از طریق سرم از طریق واسطه 5،10-متیل تترا هیدروفولات تولید می‌شود. پایه مخلوط جوهر مورچه، فرمات، همچنین به طور گسترده‌ای در طبیعت وجود دارد. سنجش اسید فرمیک در مایعات بدن، که برای تعیین فرمات پس از مسمومیت با متانول طراحی شده است، بر اساس واکنش فرمات با فرمات باکتریایی دهیدروژناز است.

تاریخچه کشف اسید فرمیک:

برای بیش از 600 سال، طبیعت‌گرایان می‌دانستند که تپه‌های مورچه بخار اسیدی ایجاد می‌کنند. در سال 1671، طبیعت‌گرای  انگلیسی، جداسازی ماده فعال را توصیف کرد. برای انجام این کار او تعداد زیادی از مورچه‌های مرده را جمع‌آوری و دفن کرد و اسیدی کشف شد که بعداً به عنوان اسید فرمیک از واژه لاتین برای مورچه، فرمیک شناخته شد.

نام IUPAC مناسب آن است که در حال حاضر اسید متانولی است. هنگامی که مورچه غلظت سمی خود را ذخیره می‌کند، اسید آبی که در این غده نگهداری می‌شود، در زخم‌ها عبور می‌کند. از آن‌جایی که pH جوهر مورچه برابر با 2-3 است، مهاجمان معمولاً فرار می‌کنند و یا کشته می‌شوند.

کاربردهای اسید فرمیک:

اسید فرمیک خوراکی (HCO2H)، همچنین اسید متانولی، ساده‌ترین اسید کربوکسیلیک مورد استفاده در پردازش منسوجات و چرم است. جوهر مورچه برخی از فرآیندهای پوسیدگی را متوقف می‌کند و باعث می‌شود که مواد خوراکی ارزش غذایی خود را طولانی‌تر نگه دارد. بنابراین به طور گسترده‌ای برای حفظ غذای زمستانی برای گاو استفاده می‌شود.

استفاده از آن به عنوان نگه‌دارنده برای سیلو و خوراک دیگر حیوانات، 30٪ از مصرف جهانی در سال 2009 بود. استفاده عمده از اسید متانوئیک به عنوان یک ماده نگه‌دارنده و ضد باکتری در خوراک دام است. در اروپا، از آن، در سیلوها (از جمله یونجه تازه) برای ترویج تخمیر اسید لاکتیک و مهار تشکیل اسید بوتیریک استفاده می‌شود.

همچنین اجازه می‌دهد تا تخمیر به سرعت و در دمای پایین‌تر اتفاق افتد. یکی از رایج‌ترین استفاده‌های صنعتی اسید فرمیک در تولید چرم (29 درصد مصرف جهانی) است. اگر چه جوهر مورچه در تولید چرم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، سایر صنایع در حال حاضر از فرمیک اسید در روند رنگ‌رزی و تکمیل منسوجات (9 درصد مصرف جهانی) استفاده می‌کنند.

همچنین در بسیاری از فرآیندهای تولید لاستیک (6درصد مصرف جهانی) به عنوان یک منعقد کننده استفاده می‌شود. علاوه بر استفاده از آن در صنعت چرم، نساجی و لاستیک، مشتقات اسید فرمیک به تازگی برای کمک به مبارزه با شرایط جاده لغزنده در کشورهایی مانند اتریش، سوئدی و سوئیس توسعه‌یافته است. مزایای کاربرد جوهر مورچه (به عنوان داروی زنبورعسل در ایران) در صنعت زنبورداری شامل:

  • نابودی بیش از ۹۵ درصدی کنه
  • نابودی کنه واروآ
  • نابودی کنه آکاراپیس
  • قیمت مناسب و در دسترس بودن می‌توان اشاره کرد. (بهترین داروی کنه زنبورعسل)

استفاده از اسید متانوئیک به عنوان واسطه برای تولید نرمال بوتانول از دی‌اکسید کربن با استفاده از میکروب‌ها ممکن است.

جوهر مورچه به عنوان یک سلول سوخت

جوهر مورچه می‌تواند به عنوان یک سلول سوخت استفاده شود (می‌توان آن را به طور مستقیم در سلول‌های سوختی و بطور غیر مستقیم در سلول‌های سوخت هیدروژن استفاده کرد). این کشورها که با زمستان تلخ و جاده‌های بسیار خطرناکی روبرو هستند، اکنون از فرمیک استفاده می‌کنند که نمک‌هایی است که از اسید فسفریک به دست می‌آیند.

این ماده در محیط زیست سازگارتر است. گزارش شده است که جوهر مورچه‌، درمانی مؤثر برای زگیل است. در آزمایشگاه اسید متانوئیک اغلب به عنوان مؤلفه‌ای از فاز متحرک در تجزیه و تحلیل و روش‌های جداسازی کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (RP-HPLC) برای جداسازی ماکرومولکول‌های آب‌گریز مانند پپتیدها، پروتئین‌ها و ساختارهای پیچیده‌تر از جمله ویروس‌های دست نخورده استفاده می‌شود. اسید فرمیک مزایای بسیاری نسبت به اسید فسفریک سنتی استفاده می‌کند.

فروش اسید فرمیک

فروش عمده اسید فرمیک در بشکه‌های 25 کیلوگرمی و آزمایشگاهی مرک آلمان، آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی به عنوان وارد کننده اسید فرمیک آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول جوهر مورچه مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. 

سوالات متداول

اسید فرمیک برای پروانه موم خوار

اعتقاد بر این است که اثرات بخار اسید فرمیک و استیک باعث از بین بردی پروانه های موم خوار می شود. با این حال شفیره پروانه مومی در پیله کمی محافظت می شود، به این معنی که آنها باید کمی طولانی تر در معرض این مواد قرار بگیرند.

اسید فرمیک برای کنه

چندین مطالعه نشان داده اند که اسید فرمیک کنه ها را دفع می کند. اسید فرمیک یک اسید آلی فرار است که توسط مورچه ها برای دفاع یا علامت گذاری تولید می شود.

اسید فرمیک چگونه ساخته می شود

بیشتر آن از مونوکسید کربن ساخته می‌شود، یا با حرارت دادن آن با هیدروکسید سدیم برای تولید فرمات سدیم، که سپس اسیدی می‌شود، یا از طریق واکنش کاتالیز شده با باز CO و متانول برای تولید متیل فورمات، که با اسید هیدرولیز می‌شود. اسید فرمیک نیز محصول جانبی اصلی تولید اسید استیک است.

اسید فرمیک چه خاصیتی دارد

اسید فرمیک مایعی کم اشتعال، زیست تخریب پذیر و پایدار در شرایط محیطی با نقطه جوش 101 درجه سانتی گراد و نقطه انجماد 8.3 درجه سانتی گراد است. این مایع بی رنگ، شفاف و خورنده با بوی تند است

کاربرد اسید فرمیک در صنایع غذایی

کاربرد اصلی اسید فرمیک به عنوان یک عامل نگهدارنده و ضد باکتری در خوراک دام می باشد. هنگامی که روی یونجه تازه یا سایر سیلوها اسپری می شود، فرآیندهای پوسیدگی خاصی را متوقف می کند و باعث می شود که خوراک ارزش غذایی خود را برای مدت طولانی تری حفظ کند، و بنابراین به طور گسترده ای برای نگهداری غذای زمستانی برای گاو استفاده می شود.

فرمیک اسید قوی است یا ضعیف

اسید فرمیک نمونه مهمی از اسید ضعیف است و به طور طبیعی در بدن برخی مورچه ها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست