خرید اسید فرمیک

خرید اسید فرمیک

شرکت پیشگامان شیمی مفتخر است که فروش اسید فرمیک 85% را با بهترین کیفیت و مناسب‌­ترین قیمت از کشور چین وارد کرده و در اختیار تولیدکنندگان عزیز قرار می‌دهد. جهت اطلاع از روش خرید اسید فرمیک (Formic Acid) و دریافت آنالیز و استعلام قیمت فروش می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اسید فرمیک چیست؟

اسید فرمیک (جوهر مورچه) خالص یک مایع بی‌رنگ و مبهم با بوی تند است. این غشاهای مخاطی پوست را تحریک می‌کند. این ماده در دمای 8.4 درجه سانتی‌گراد (47.1 درجه فارنهایت) یخ می‌زند و در دمای 100.7 درجه سانتی‌گراد (213.3 درجه فارنهایت) جوش می‌زند.اسید فرمیک یا همان اسید متانوئیک ساده‌ترین اسید کربوکسیلیک است.

جوهر مورچه متوسط ​​در متابولیسم طبیعی است. در متابولیسم ترکیبات یک کربن شرکت می‌کند و کربن آن ممکن است در گروه‌های متیل تحت ترانسکتیلسیون قرار گیرد. در نهایت به دی‌اکسید کربن اکسید شده است. فرمیک معمولاً به عنوان یک محصول جانبی در تولید استات تولید می‌شود.این ماده واسطه مهمی در سنتز شیمیایی است و بطور طبیعی در بعضی از مورچه‌ها اتفاق می‌افتد.

کلمه “formic” از کلمه لاتین “مورچه”، “formica” آمده است که به جداسازی اولیه آن توسط تقطیر اجساد مورچه‌ها اشاره می‌کند. استرها، نمک‌ها و آنیون‌های حاصل از اسید فرمیک به فراتات گفته می‌شوند. از نظر صنعتی، اسید فرمیک از متانول تولید می‌شود.اسید فرمیک یک مایع بی‌رنگ و مبهم است که با آب می‌تواند مخلوط شود. در حالت مایع و جامد، اسید فسفریک می‌تواند به عنوان یک شبکه مؤثر بی‌نهایت از مولکول‌های هیدروژنی مرتبط شود.فرمول شیمیایی اسید فرمیک HCOOH است و یک مولکول مسطح است.

خصوصیات اسید فرمیک:

جوهر مورچه، برخلاف اسید استیک یک مایع بی‌رنگ است که بوی تند و نافذ در دمای اتاق دارد. این ماده با آب و اکثر حلال‌های آلی قطبی انحلال‌پذیری داشته و در هیدروکربن‌ها تا حدی محلول است. در هیدروکربن‌ها و در مرحله بخار، از مولکول‌های متصل به هیدروژن نسبت به مولکول‌های جداگانه تشکیل شده است. به دلیل گرایش به پیوند هیدروژن، اسید فرمیک گازی از قانون ایده‌آل گاز پیروی نمی‌کند. اسید فرمیک جامد، که می‌تواند در هر دو پلی‌مورف وجود داشته باشد، از یک شبکه مؤثر و بی‌پایان از مولکول‌های اسید فرمیک پیوند یافته به هیدروژن تشکیل شده است.جوهر مورچه یک جریان هوای کم‌جوش با آب (22.4٪) تشکیل می‌دهد. اسید فرمیک مایع تمایل به سوپرکول دارد.

تولید اسید فرمیک

در طبیعت، اسید متانوئیک در بیشتر مورچه‌ها و در زنبورهای بی‌پروا جنس Oxytrigona یافت می‌شود. مورچه‌های چوبی از جنس Formica می‌توانند اسید فرمیک را روی طعمه خود اسپری کنند تا از لانه دفاع کنند. همچنین در تریکوم‌های گزنه (Urtica dioica) یافت می‌شود. اسید فرمیک یکی از اجزای طبیعی جو است که عمدتاً به دلیل انتشار گازهای جنگلی است.

در سال 2009، ظرفیت جهانی تولید اسید فرمیک در سال 720،000 تن در سال بود، تقریباً به طور مساوی بین اروپا (350،000، عمدتاً در آلمان) و آسیا (370،000، عمدتاً در چین) تقسیم شده است. در حالی که تولید زیر 1000 تن در سال در تمام قاره‌های دیگر بود. این ماده در محلول‌های غلظت‌های مختلف بین 85 تا 99 درصد وزنی از نظر تجاری قابل دسترسی است.از سال 2009، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان BASF آلمان، شرکت شیمیایی:

  • Eastman
  • LC Industrial
  • Feicheng Acid Chemicals

هستند که بیشترین امکانات تولیدی در لودویگشافن (200000 تن در سال، BASF، آلمان)، اوولو (105،000، ایستمن، فنلاند) را دارند. قیمت‌های 2010 در حدود 650 یورو در هر تن (معادل حدود 800 دلار در هر تن) در اروپای غربی به 1250 دلار در هر تن در ایالات متحده رسیده است.

ساختار شیمیایی اسید فرمیک

ساختارهای الکترونیکی اسید فرمیک (HCOOH) و فرمت (HCOO—) در محلول‌های آبی بیش از یک محدوده pH از 1.88-8.87 با استفاده از ترکیبی از طیف‌سنجی فوتوالکترون اشعه ایکس (XPS)، جذب جزئی اشعه X با عملکرد الکترونی تعیین شده است. طیف‌سنجی (PEY XAS) و نظریه عملکردی چگالی (DFT). اندازه‌گیری XPS کربن 1s نشان‌دهنده یک تغییر انرژی اتصال از 1.3 .3 EV برای HCOO— محروم در مقایسه با HCOOH خنثی است.

چنین تمایز بین HCOOH خنثی و HCOO محروم نمی‌تواند تنها بر اساس طیف K-edge PEY XA مربوط به کربن ساخته شود. مستقل از pH، هیجانات حالت C1s → π * در 288.0 ولت رخ می‌دهد و ممکن است به این نتیجه نادرست منجر شود که سطح انرژی حالت π * برای هر دو گونه یکسان باشد.محاسبات DFT با مشاهدات تجربی سازگار است و نشان می‌دهد یک تغییر به انرژی بالاتر برای هر دو C1 اشغال شده (انرژی اتصال پایین‌تر) و مدار π * بدون استفاده از HCOO— محروم در مقایسه با HCOOH خنثی در محلول های آبی.

از متیل فرمات و فرمامید

هنگامی که متانول و مونواکسید کربن در حضور یک پایه قوی با هم ترکیب می‌شوند، نتیجه با توجه به معادله شیمیایی فرمت متیل فرمات است:

CH3OH + CO → HCO2CH3

در صنعت، این واکنش در فشار مایع در فاز مایع انجام می‌شود. شرایط واکنش معمولی 80 درجه سانتی‌گراد و 40 اتمسفر است. پرکاربردترین پایه سدیم متواکسید است. هیدرولیز متیل فرمات، اسید فرمیک تولید می‌کند:

HCO2CH3 + H2O → HCO2H + CH3OH

هیدرولیز اسید سولفوریک

هیدرولیز کارآمد متیل فرمات به مقدار زیادی آب نیاز دارد. برخی از مسیرها به طور غیر مستقیم با درمان اول متیل فرمات با آمونیاک برای دادن فرمامید ادامه می‌یابند که سپس با اسید سولفوریک هیدرولیز می‌شوند:

HCO2CH3 + NH3 → HC (O) NH2 + CH3OH
2 HC (O) NH2 + 2H2O + H2SO4 → 2HCO2H + (NH4) 2SO4

ضرر این روش، نیاز به دفع محصول جانبی سولفات آمونیوم است. این مشکل باعث شده است که برخی تولیدکنندگان روش‌های کارآیی با انرژی را برای جداسازی اسید فرمیک از آب اضافی مورد استفاده در هیدرولیز مستقیم ایجاد کنند. در یکی از این فرآیندها، که توسط BASF استفاده شده است، اسید فرمیک با استخراج مایع با پایه آلی از آب خارج می‌شود.

بیوسنتز:

جوهر مورچه به اسم مورچه‌هایی گفته می‌شود که غلظت بالایی از ترکیب در زهر آن‌ها وجود دارد. در مورچه‌ها اسید فرمیک از طریق سرم از طریق واسطه 5،10-متیل تترا هیدروفولات تولید می‌شود.پایه مخلوط جوهر مورچه، فرمات، همچنین به طور گسترده‌ای در طبیعت رخ می‌دهد. سنجش اسید فرمیک در مایعات بدن، که برای تعیین فرمات پس از مسمومیت با متانول طراحی شده است، بر اساس واکنش فرمات با فرمات باکتریایی دهیدروژناز است.

تاریخچه کشف اسید فرمیک:

برای بیش از 600 سال، طبیعت‌گرایان می‌دانستند که تپه‌های مورچه بخار اسیدی ایجاد می‌کنند. در سال 1671، طبیعت‌گرای  انگلیسی، جداسازی ماده فعال را توصیف کرد. برای انجام این کار او تعداد زیادی از مورچه‌های مرده را جمع‌آوری و دفن کرد و اسیدی کشف شد که بعداً به عنوان اسید فرمیک از واژه لاتین برای مورچه، فرمیک شناخته شد.

نام IUPAC مناسب آن است که در حال حاضر اسید متانولی است.هنگامی که مورچه غلظت سمی خود را ذخیره می‌کند، اسید آبی که در این غده نگهداری می‌شود، در زخم‌ها عبور می‌کند و در جت‌ها (تا فاصله یک متر در بعضی گونه‌ها!) به سوی مهاجمان مورچه منتقل می‌شود. از آن‌جایی که جوهر مورچه pH برابر با 2-3 است، مهاجمان معمولاً فرار می‌کنند و یا کشته می‌شوند.

کاربردهای اسید فرمیک:

اسید فرمیک (HCO2H)، همچنین اسید متانولی، ساده‌ترین اسید کربوکسیلیک، مورد استفاده در پردازش منسوجات و چرم است.جوهر مورچه برخی از فرآیندهای پوسیدگی را متوقف می‌کند و باعث می‌شود که مواد خوراکی ارزش غذایی خود را طولانی‌تر نگه دارد. بنابراین به طور گسترده‌ای برای حفظ غذای زمستانی برای گاو استفاده می‌شود.

استفاده از آن به عنوان نگه‌دارنده برای سیلو و خوراک دیگر حیوانات، 30٪ از مصرف جهانی در سال 2009 بود.استفاده عمده از اسید متانوئیک به عنوان یک ماده نگه‌دارنده و ضد باکتری در خوراک دام است. در اروپا، آن را در سیلوها (از جمله یونجه تازه) برای ترویج تخمیر اسید لاکتیک و مهار تشکیل اسید بوتیریک استفاده می‌شود.

همچنین اجازه می‌دهد تا تخمیر به سرعت و در دمای پایین‌تر اتفاق افتد.یکی از رایج‌ترین استفاده‌های صنعتی اسیدفرمیک در تولید چرم (29 درصد مصرف جهانی) است. اگر چه جوهر مورچه در تولید چرم بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، سایر صنایع در حال حاضر از اسیدفرمیک در روند رنگ‌رزی و تکمیل منسوجات (9 درصد مصرف جهانی) استفاده می‌کنند.

همچنین معمولاً در بسیاری از فرآیندهای تولید لاستیک (6درصد مصرف جهانی) به عنوان یک انعقاد کننده استفاده می‌شود. علاوه بر استفاده از آن در صنعت چرم، نساجی و لاستیک، مشتقات اسید فرمیک به تازگی برای کمک به مبارزه با شرایط جاده لغزنده در کشورهایی مانند اتریش و سوئیس توسعه‌یافته است.مزایای کاربرد جوهر مورچه (به عنوان داروی زنبورعسل در ایران) در صنعت زنبورداری شامل:

  • نابودی بیش از ۹۵ درصدی کنه
  • نابودی کنه واروآ
  • نابودی کنه آکاراپیس
  • قیمت مناسب و در دسترس بودن می‌توان اشاره کرد. (بهترین داروی کنه زنبورعسل)

استفاده از اسید متانوئیک به عنوان واسطه برای تولید نرمال بوتانول از دی‌اکسید کربن با استفاده از میکروب‌ها ممکن است.

جوهر مورچه به عنوان یک سلول سوخت

جوهر مورچه می‌تواند به عنوان یک سلول سوخت استفاده شود (می‌توان آن را به طور مستقیم در سلول‌های سوختی و بطور غیر مستقیم در سلول‌های سوخت هیدروژن استفاده کرد).این کشورها که با زمستان تلخ و جاده‌های بسیار خطرناکی مبارزه می‌کنند، اکنون از فرمیک استفاده می‌کنند که نمک‌هایی هستند که از اسید فسفریک به دست می‌آیند.

این ماده در محیط زیست سازگارتر هستند.گزارش شده است که جوهر مورچه‌درمانی مؤثر برای زگیل است.در آزمایشگاه اسید متانوئیک اغلب به عنوان مؤلفه‌ای از فاز متحرک در تجزیه و تحلیل و روش‌های جداسازی کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا (RP-HPLC) برای جداسازی ماکرومولکول‌های آب‌گریز مانند پپتیدها، پروتئین‌ها و ساختارهای پیچیده‌تر از جمله ویروس‌های دست نخورده استفاده می‌شود. به خصوص هنگامی که با تشخیص طیف‌سنجی جرمی زوج می‌شوید، اسید فرمیک مزایای بسیاری نسبت به اسید فسفریک سنتی استفاده می‌کند.

فروش اسید فرمیک

اسید متانوئیک در بشکه‌های 25 کیلوگرمی و آزمایشگاهی مرک آلمان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول جوهر مورچه مورد نیاز را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. 

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

بخش 1

بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.

بخش 2

بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.
فهرست