خرید بنزوات سدیم

خرید بنزوات سدیم

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی محصول بنزوات سدیم را از کشورهای چین و آلمان با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت وارد می‌کند. لطفاً جهت خرید و استعلام قیمت خرید بنزوات سدیم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

معرفی بنزوات سدیم

همانطور که می‌دانید، لوازم آرایشی برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها به مواد نگهدارنده نیاز دارند. یکی از مواد نگهدارنده‌ای که به جای گزینه‌های سمی استفاده می‌کنیم، بنزوات سدیم است. اطلاعات غلطی در مورد این ماده منتشر شده در سطح وب وجود دارد که ادعا می‌کند برای انسان ناامن و سمی است.

نکته اصلی این است که مواد نگهدارنده برای ایمن نگه داشتن محصولات مراقبت شخصی مورد نیاز است و همه مواد نگهدارنده برای سلامتی شما مضر نیستند.سدیم بنزوات نمک اسید بنزوئیک است. این ماده با خنثی سازی اسید بنزوئیک و موادی تولید می‌شود که در محصولات مختلف از مواد غذایی تا مواد آرایشی وجود دارد.

این ماده همچنین به طور طبیعی در چای‌ها و برخی از میوه‌ها و سبزیجات وجود دارد، بنابراین سعی کنید که در غذاها نیز وجود داشته باشد – و در عین حال “غذاهای سالم”.

بنزوات سدیم چیست؟

بنزوات سدیـم که به آن نمک اسید بنزوئیک نیز گفته می‌شود، پودر کریستالی محلول در آب است و از ترکیب هیدروکسید سدیم و اسید بنزوئیک تولید شده و دارای رنگ سفید می‌باشد. از این ماده به‌عنوان یک نگه‌دارنده در صنایع غذایی استفاده می‌شود و بیشتر کاربرد آن در محصولات اسیدی می‌باشد.

بر روی محصول بنزوات‌سدیم را با همین نام یا E 211 مشخص می‌کنند.بنزوات سدیـم نوعی ماده نگهدارنده عذایی بوده که بیشتر در شیرینی‌های میوه‌ای، انواع مربا، انواع نوشیدنی‌های اسیدی، سالادهای بسته بندی، و غذاهای اسیدی بکار برده می‌شود. این ماده دارای pH اسیدی است.PH  مناسب برای عملکرد بنزوات سدیـم در محدوده  4 تا 5.2 می‌باشد.

به همین خاطر برای استفاده در مواد غذایی اسیدی بسیار مناسب می باشد.مواد نگهدارنده شیمیایی مانند بنزوات سدیـم اغلب در غذاهای فرآوری شده برای جلوگیری از رشد باکتریها استفاده می‌شود، مخمر یا سایر میکروارگانیسم‌های زنده‌ای که می‌توانند غذای شما را خراب کنند.وقتی این ماده با آب ترکیب شود، بنزوئیک اسید تولید می‌شود.

بنزوئیک اسید نوعی ماده نگهدارنده جهت محافظت از مواد غذایی است .بنزوئیک اسید نیز به طور طبیعی در برخی از میوه‌ها، مانند زغال اخته، آلو و سیب یافت می‌شود.سازمان غذا و داروی آمریكا بنزوات سدیـم را به طور گسترده مورد مطالعه قرار داده است و دریافته است كه در مصرف مقادیر موجود در رژیم های غذایی طبیعی، ایمن است.

استفاده از بنزوات سدیم به عنوان نگهدارنده غذایی

خرید بنزوات سدیم معمولاً به عنوان مواد نگهدارنده غذایی انجام می گیرد که در بین ترکیبات “معمولاً بی‌خطر” (GRAS) توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده ذکر شده است و می‌تواند در غذاهای با غلظت حداکثر 0.1٪ باشد.

اگرچه در غذاهای متنوعی وجود دارد، مطالعات جمعیت نشان می‌دهد كه نوشابه‌ها منبع اصلی رژیم غذایی بنزوات‌ها هستند.این ماده با E نامبر اختصاری ‏E211‎‏ بکار برده می‌شود. دریافت و مصرف ۵/۰ گرم از آن به طور روزانه برای انسان بی‌خطر می‌باشد.

بنزوات سدیم در صنایع غذایی

این اولین ماده‌ای است که توسط FDA مورد تأیید قرار گرفت و به‌طور گسترده به‌ عنوان یک مکمل غذایی استفاده می‌شود. این مکانیسم با جذب اسید بنزوئیک توسط سلول آغاز می‌شود. اگر PH سلول به مقادیر ۵ یا کمتر کاهش یابد فرآیند تخمیر گلوکز توسط فسفوفروکتوکیناس تا ۹۵٪ کاهش می‌یابد و سلول مخمر یا کپک از بین می‌رود.

بیشترین کاربرد این محصول در:

  • نوشابه‌های گازدار
  • سس‌های سالاد
  • مرباها و آب‌میوه‌ها
  • ترشی‌جات
  • محصولات آرایشی و بهداشتی نظیر کرم‌ها، مایعات دستشویی و… می‌باشد.

ابن ماده به‌عنوان افزودنی مجاز غذایی در صنایع غذایی تا مقادیر ۰٫۱٪ توسط سازمان غذا و دارو مجاز اعلام شده ‌است.این ماده به عنوان نگهدارنده همچنین در مارگارین تا ۱/۰ درصد مجاز تشخیص داده شده است. توجه داشته باشید جهت نگهداری مارگارین میتوان از بنزوات سدیم یا پتاسیم استفاده کرد، زیرا نمک ممکن است دارای اثر هم افزایی با بنزوات سدیم باشد.

بنزوات سدیم در نوشابه

طبق برنامه بین‌المللی ایمنی شیمیایی، بنزوات سدیم به دلیل تقاضای شربت ذرت با فروکتوز بالا در نوشیدنی‌های گازدار، به شدت توسط صنعت نوشابه استفاده می‌شود. بنزوات سدیم میزان اسیدیته نوشابه‌ها را افزایش می‌دهد، که همچنین باعث افزایش طعم و مزه شما از شربت ذرت با فروکتوز بالا می‌شود.

در پشت یک قوطی نوشابه، می‌توانید بنزوات سدیم را به عنوان E211 در لیست مواد تشکیل‌دهنده پیدا کنید، که همان عددی است که به عنوان یک افزودنی غذایی به آن اختصاص داده شده است.

خرید بنزوات سدیم به منظور استفاده در داروهای پزشکی، تولید رنگ، محصولات دخانیات و به عنوان یک مهار کننده زنگ‌زدگی و کپک انجام  می‌شود. بنزوات سدیم موجود در غذا وقتی با سایر مواد غذایی حاوی ویتامین C ترکیب شود می‌تواند سمی باشد.

منابع حاوی بنزوات سدیم

این ماده به‌طور طبیعی در زغال‌اخته، آلو، دارچین و سیب وجود دارد و به‌عنوان یک نگه‌دارنده، در فرمولاسیون لوازم آرایشی و بهداشتی برای جلوگیری از رشد میکروب‌ها و قارچ‌ها بسیار مؤثر می‌باشد. همچنین ترکیب این محصول با کافئین می‌تواند اثر ضد آفتاب داشته باشد و حفاظت UVB را با فعالیت آنتی‌اکسیدان تامین کند.

این ماده باعث از بین برد باکتری‌ها نمی‌شود بلکه فقط موجبات توقف فعالیتشان را فراهم می‌کند. همچنین بنزوات سدیم توانایی غیر فعال‌سازی قارچ‌ها را نیز دارد. اثرات این ماده را می‌توان در شرایط اسیدی با pH کم‌تر از 6/3 مشاهده کرد.

استفاده از بنزوات سدیم در داروسازی

خرید بنزوات سدیم به عنوان نگهدارنده در برخی از داروهای با نسخه و بدون نسخه، به ویژه در داروهای مایع مانند شربت سرفه انجام می شود. علاوه بر این، می‌تواند در تولید قرص روان کننده وجود داسته باشد و باعث شفافیت و صاف بودن قرص‌ها شود و به آن‌ها کمک می‌کند تا بعد از بلعیدن سریع تجزیه شوند.

سرانجام، ممکن است مقادیر بیشتری بنزوات سدیم برای درمان افزایش سطح آمونیاک خون تجویز شود. آمونیاک یک محصول جانبی از تجزیه پروتئین است و سطح آن در خون ممکن است در برخی از شرایط پزشکی به طور خطرناکی بالا برود.

مقدار مصرف بنزوات سدیم

در اتحادیه اروپا، پس از مطالعات بیشمار، نظر نهایی این است که اسید بنزوئیک و سدیم بنزوات برای استفاده برای مواد نگهدارنده و غیر نگهدارنده در محصولات شستشوی لوازم آرایشی با حداکثر غلظت 2.5٪ و در محصولات آرایشی بهداشتی برای مراقبت از دهان حداکثر غلظت 1.7٪ در بدن امن هستند. و در محصولات اسپری شونده غلظت آن تا 0.5٪‌ می‌تواند امن باشد.

چرا هنوز در مورد بنزوات سدیم نگرانی وجود دارد؟

به نظر می‌رسد اطلاعات نادرست در مورد بنزوات سدیم به دلیل نگرانی از وجود بنزن در نوشیدنی‌ها ناشی شده است، که از مقالاتی مانند این مقاله منتشر شده در سال 2008 نشأت گرفته است: “وجود بنزن به عنوان یک آلاینده ناشی از حرارت آب هویج برای نوزادان در یک بررسی کلی از نوشیدنی‌ها”.

این مطالعه در واقع یک لیست طولانی از نوشیدنی‌ها را برای آلودگی بنزن مورد تجزیه و تحلیل قرار داد، اما نشان داد که تنها مقادیر قابل تشخیص در آب هویج برای نوزادان است، که البته نگرانی از مطالعات بر روی بنزن را افزایش می‌دهد. بنزن، ماده شیمیایی که با افزایش خطر ابتلا به سرطان خون و سایر سرطان‌های مرتبط است.

در حالی که بنزوات سدیم حاوی بنزن نیست، در صورت ترکیب با ویتامین C، همچنین به عنوان اسید اسکوربیک شناخته می‌شود، می‌تواند بنزن ایجاد کند.به عنوان یک مصرف‌کننده، می‌توانید با عدم خرید محصولات، به ویژه نوشابه‌هایی که اسید اسکوربیک و بنزوات سدیم را به عنوان مواد تشکیل‌دهنده برچسب زده‌اند، خطر قرار گرفتن در معرض بنزن را کاهش دهید.

به عنوان یک ماده نگهدارنده گرید غذایی، بیشتر نگرانی‌های مربوط به سدیم بنزوات ناشی از مطالعاتی است که در مورد مصرف آن انجام شده است، به خصوص در مقادیر زیاد.به همین دلیل، این اطلاعات به عنوان یک مواد نگهدارنده آرایشی مورد بحث قرار نمی‌گیرند و بازنویسی می‌شوند.

فروش بنزوات سدیم

بنزوات سدیم در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی، محصول کشور چین موجود می‌باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود در داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

قیمت بنزوات سدیم خوراکی

بنزوات سدیم معمولاً به عنوان نگهدارنده غذایی و یا آرایشی بکار برده می‌شود. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای خرید بنزوات سدیم، خرید مواد اولیه غذایی و دریافت اطلاع از چگونگی سفارش و قیمت‌های این محصول با مشاوران ما در شرکت پیشگامان شیمی تماس بگیرید.این ماده در درجه اول به غذاهای اسیدی افزوده می‌شود تا طعم آنها افزایش یابد.

این ماده را می‌توان در غذاهایی مانند ترشی، سس، مربا و آب میوه مشاهده کرد. غذاهایی که حاوی سرکه هستند، مانند سس‌های سالاد، به طور معمول حاوی مقادیر بسیار زیادی بنزوات سدیم هستند. بنزن، پیش ماده بنزوات سدیم، در مقادیر بسیار کمی به طور طبیعی در برخی از میوه‌ها، سبزیجات، گوشت‌ها، لبنیات و حتی آب آشامیدنی یافت می‌شود.

وارد کننده بنزوات سدیم

سدیم بنزوات یکی از مواد افزودنی و نگهدارنده مواد غذایی محبوب در اکثر کشورهاست. به عنوان یک تامین کننده و واردکننده حرفه ای سدیم بنزوات ، شرکت بین المللی پیشگامان شیمی تقریباً 15 سال است که انواع نگهدارنده های غذایی و آرایشی را از چین و آلمان تهیه و وارد می کند ، لطفا مطمئن باشید که بنزوات سدیم را در فودچم خریداری کنید .

در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید ، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

به طور خلاصه

سدیم بنزوات نوع رایج نگهدارنده غذا است و نمک سدیم بنزوئیک اسید است. تولید کنندگان مواد غذایی با سنتز ترکیبات، هیدروکسید سدیم و اسید بنزوئیک، با هم بنزوات سدیم می‌سازند. بنزوات سدیم علاوه بر استفاده به عنوان نگهدارنده غذا، نقش‌های دیگری نیز در تولید مواد غذایی دارد.

برخی از عوارض جانبی در مصرف بیش از حد بنزوات سدیم در غذاها وجود دارد، بنابراین با پزشک خود در این باره صحبت کنید تا مطمئن شوید که دوزهای مضر مواد نگهدارنده را مصرف نمی‌کنید.سدیم بنزوات با داشتن خواص ضد قارچی، مواد غذایی را حفظ می‌کند، از مواد غذایی در برابر حمله قارچ‌هایی که باعث خراب شدن غذا می‌شوند و به طور بالقوه شما را بیمار می‌کنند، محافظت می‌کند.

بنزوات سدیم با ورود به سلول‌های منفرد موجود در غذا و متعادل‌سازی سطح pH آن، باعث افزایش اسیدیته غذایی می شود. با کاهش pH داخل سلول برخی غذاها، بنزوات سدیم محیطی را ایجاد می کند که در آن قارچ ها نمی توانند رشد و گسترش پیدا کنند.

سدیم بنزوات را از کجا بخریم؟

خرید سدیم بنزوت در گذشته کار سختی به شمار می‌رفته است. چرا که برای خرید این محصول لازم بود مسیر زیادی طی شده و در محل شرکت توزیع کننده آن را خریداری کنید.اما پیشگامان شیمی امروز آماده است سدیم بنزوات مورد نیاز شما را با بهترین قیمت و بیشترین کیفیت ارائه کند. کافی است با کارشناسان ما تماس گرفته و سفارش دهید.
این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی

نام و نام خانوادگی(Required)

مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست