خرید آلژینات سدیم

خرید آلژینات سدیم خوراکی

شرکت پبشگامان شیمی واردکننده آلژینات سدیم و افزودنی‌های غذایی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید آلژینات سدیم گرید خوراکی و صنعتی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرد.

معرفی کوتاه

به انگلیسیSodium Alginate
شناسه محصول9005-38-3
فرمول شیمیاییC5h7o4coona
نام های دیگرآلژینیک اسید
شکل ظاهریپودر سفید یا زرد
گریدغذایی ، دارویی، صنعتی
بسته بندیکیسه 25 کیلویی
کشور تولید کنندهچین، آلمان
خواصضخیم کننده ، امولسیفایر ، عامل تعلیق کننده ، تثبیت کننده
قیمتتماس بگیرید
محل نگهداریمحل خشک سرد

آبزیان بدلیل داشتن پروتئین زیاد و همچنین اسیدهای چرب غیر اشباع نسبت به فساد حساسیت بسیار بالای دارند. به‌همین خاطر از مواد نگه‌دارنده برای به تأخیر انداختن فساد در گوشت این محصولات استفاده می‌شود که آلژینات سدیم بدلیل خاصیت ضد اکسیداسیونی بهترین افزودنی برای این‌گونه محصولات می‌باشد.

آلژینات سدیم یک محصول پلی‌ساکارید طبیعی است که برای اولین‌بار در یک برنامه ثبت اختراع توسط شیمی‌دان انگلیسی ادوارد سی سی استنفورد در سال 1881 کشف شد. تا به امروز جلبک قهوه‌ای هنوز منبع اصلی مورد استفاده برای استخراج آلژینات سدیم هستند.

این گروه شامل بسیاری از جلبک دریاها، مانند گزنه دریایی است که در دریاهای سرد شمالی یافت می‌شود. علاوه بر صنایع غذایی، از خواص ژلینگ آلژینات سدیم سال‌هاست که در کاربردهای پزشکی، دندانپزشکی و آرایشی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آلژینات سدیم پودری
فروش آلژینات سدیم
آلژینات سدیم (یک محصول غذایی حاصل از جلبک‌های قهوه‌ای یا جلبک دریایی) یک ماده ضخیم‌کننده و ژل‌کننده است که با حضور کلسیم، ژل‌های پایدار گرما را تشکیل می‌دهد. این خاصیت به آشپزها اجازه می‌دهد تا کره‌هایی را با تکنیک معروف به کروی‌سازی درست کنند.
خرید آلژینات سدیم سال‌هاست که در صنایع غذایی برای تولید غذاهای شبیه ژل مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده از رشته‌های بلند تشکیل‌شده از واحدهای کربوهیدرات به‌وجود آمده است. این زنجیره‌های طولانی به آن اجازه می‌دهند تا در غلظت‌های کم به عنوان ماده ضخیم‌کننده بسیار کارآمد عمل کند (به عنوان مثال 1٪).
ژل‌های ایجاد شده از آلژینات‌ها توانایی شگفت‌آور مقاومت در برابر حرارت را تا دمای 150 درجه سانتی‌گراد بدون ذوب نگه دارند و به آن‌ها امکان استفاده در غذاهای گرم مانند آبگوشت را می‌دهند. وقتی آلژینات به مایع اضافه شود، به عنوان ضخیم‌کننده عمل می‌کند.
در حضور یون‌های کلسیم، مخلوطی که حاوی آلژینات باشد، ژل تشکیل می‌دهد. یون‌های کلسیم خود را بین رشته‌های آلژینات قرار می‌دهند و به آن‌ها امکان اتصال و تشکیل ژل را می‌دهند.

آلژینات سدیم چیست؟

خرید آلژینات سدیم (sodium alginate) یک پلی‌ساکارید است که از جلبک‌های دریایی قهوه‌ای رنگ که در سواحل شمالی آتلانتیکا، آسیا و آمریکای شمالی رشد می‌کند به‌دست می‌آید. این ماده به‌دلیل خاصیت بیو پلیمری و ارزان‌قیمت و همچنین خاصیت تجزیه‌پذیری بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

همچنین یک ماده‌ی بی‌خظر است که مورد تأیید سازمان غذا و داروی آمریکا نیز می‌باشد. این ماده به‌ عنوان یک امولسیفایر، عامل ژل‌ساز و تثبیت‌کننده در صنایع غذایی و همچنین به‌دلیل مقاومت بالای آن در برابر گرما و حرارت در طول پخت و پز به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش آلژینات سدیم یک محصول پلی‌ساکارید طبیعی است که برای اولین‌بار در یک برنامه ثبت اختراع توسط شیمی‌دان انگلیسی ادوارد سی سی استنفورد در سال 1881 کشف شد. تا به امروز جلبک قهوه‌ای هنوز منبع اصلی مورد استفاده برای استخراج آلژینات سدیم هستند.

خواص سدیم آلژینات

سدیم آلژینات دو عملکرد را انجام می دهد: یکی ویسکوزیته محلول را افزایش می دهد و دو محکم به کلسیم متصل می شود و ژل ایجاد می کند. آشپزهای سراسر جهان از این قابلیت برای ساخت خاویار یا کره های تقلبی استفاده می کنند. این کره ها می توانند قطره های کوچک تنگ یا حباب های کاملاً بزرگ با مراکز مایع باشند.

شخصی که این روش را از تکنسین های مواد غذایی گرفت و آن را به جریان اصلی تبدیل کرد ، سرآشپز کاتالان فران آدریا ، از رستوران elBulli بود. فران نام این فرآیند را کروی نامید. تعدادی از پودرهای کلسیم وجود دارد که می توانند برای این فرآیند تجزیه استفاده شوند. کلرید کلسیم ، گلوکونات کلسیم، لاکتات کلسیم و کربنات کلسیم از مشهورترین آنها هستند.

روش‌های کروی‌سازی

دو روش اصلی برای ایجاد کروی‌سازی وجود دارد که بر اساس مقدار کلسیم موجود در محصول که در حباب ژل محصور می‌شود متفاوت است. برای موادی که فاقد کلسیم هستند، یک مایع طعم‌دار با آلژینات سدیم مخلوط می‌شود و قطرات این مخلوط در محلول دمای اتاق ساخته‌شده از آب و لاکتات کلسیم یا گلوکونات کلسیم ریخته می‌شوند (هر دو نسبت به سایر اشکال کلسیم تلخ‌تر هستند).
“کروی‌سازی” معکوس، روشی برای استفاده با موادی است که سرشار از کلسیم هستند، در این حالت کلسیم اضافی (در صورت لزوم) درون یک مایع طعم‌دار ترکیب می‌شود و در حالی که آلژینات سدیم در آب مخلوط می‌شود. هر دو روش نتیجه مشابهی را ارائه می‌دهند: حوزه‌ای از مایع که توسط یک غشای ژل نازک نگه داشته می‌شود، از لحاظ بافتی شبیه به خاویار است.

کاربرد آلژینات سدیم

1. تثبیت‌کننده

 • جایگزین نشاسته و کاراژین
 • آلژینات سدیم در نوشیدنی‌ها
 • محصولات لبنی
 • محصولات یخ‌زده

می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

2. پرکننده و امولسیون

به عنوان افزودنی مواد غذایی، آلژینات سدیم به‌طور عمده در:

 • طعم سالاد
 • پودینگ مربا
 • سس گوجه‌فرنگی
 • محصولات کنسرو شده

استفاده می‌شود.

3. هیدراتاسیون

آلژینات سدیم می‌تواند رشته‌فرنگی، ورمیشیل و برنج را بیشتر سازگاری دهد.

4. خواص دارویی

با استفاده از این ویژگی، آلژینات سدیم می‌تواند به انواع ژل تبدیل شود. همچنین می‌تواند به عنوان پوشش برای محصولات:

 • میوه
 • گوشت
 • جلبک دریایی

از هوا استفاده شود و همچنان طولانی‌تر نگه داشته شود. به عنوان نوعی مواد افزودنی غذایی طبیعی، خرید آلژینات سدیم کاربردهای گسترده و چشم‌انداز کاربردهای خوبی در صنایع غذایی دارد. انواع اصلی آلژینات‌های مورد استفاده در صنایع غذایی عبارت‌اند از:

 • آلژینات سدیم
 • آلژینات پتاسیم 
 • آلژینات آمونیوم
 • آلژینات پروپیلن گلیکول
آلژینات سدیم
فروش آلژینات سدیم

1. مواد غذایی کاربردی

از عملکرد فیزیولوژیکی آلژینات سدیم می‌توان برای تولید چندین نوع مواد غذایی کاربردی مانند مواد غذایی با عملکرد رژیم غذایی، با مقاومت در برابر سه بیماری یعنی:

 • فشار خون بالا
 • لیپیدیدمی
 • هایپرگلیسمی

و با عملکرد حذف فلزات سنگین استفاده کرد. خوردن طولانی مدت مواد غذایی حاوی آلژینات سدیم مانند یک فرمول پزشکی سنتی با عملکرد به اصطلاح کاهش‌دهنده قند خون در درمان بیماری‌هایی مانند:

 • فشار خون بالا
 • بیماری عروق کرونر قلب
 • چاقی
 • دیابت
 • مشکلات روده

مفید واقع می‌شود.

2. فرآورده‌های گوشتی

آلژینات سدیم می‌تواند به طور مؤثری رطوبت محصولات گوشت را در طی فرآیند پخت و پز کاهش دهد. به خصوص هنگامی که در محصولات غذایی گرم استفاده می‌شود. مزایای غیر قابل مقایسه‌ای با کاراگینان با خاصیت برگشت‌پذیر حرارتی دارد. پس از تشکیل ژل آلژینات سدیم، محصولات از چسبندگی مطلوب گوشت برخوردار هستند.

در نتیجه، هنگامی که در محصولات گوشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، آلژینات سدیم نه تنها می‌تواند به افزایش عملکرد مواد غذایی کمک کند بلکه باعث بهبود خواص بافت، کاهش هزینه تولید و بهبود کیفیت محصولات می‌شود.

3. نوشیدنی:

خرید آلژینات سدیم به عنوان نوعی پلی‌ساکارید محلول در آب طبیعی، نمک سدیم اسید آلژنیک یک افزودنی نوشیدنی عالی است. مقدار مشخصی از آلژینات سدیم اضافه‌شده به نوشیدنی‌ها می‌تواند در ضخیم‌شدن و امولسیون‌کردن نقش داشته باشد.

مزایای استفاده در نوشیدنی‌ها:

 • آب‌میوه و سبزیجات

این کمک می‌کند تا از چیدمان و رسوب چنین نوشیدنی‌ها در دوره تضمین کیفیت جلوگیری شود.

 • نوشیدنی‌های لبنی

این ماده به جلوگیری از تجمع و رسوب پروتئین شیر کمک کرده و از افزودن مواد دیگر مانند آب‌میوه تازه از رسوب جلوگیری می‌کند.

 • نوشیدنی‌های شیر

این به جلوگیری از رسوب چربی و پروتئین از رسوب کمک می‌کند.

 • نوشیدنی‌های معلق

از روش فیلم‌سازی آلژینات سدیم می‌توان در بسته‌بندی آب‌میوه و سبزیجات برای تشکیل ذرات معلق استفاده کرد.

 • نوشیدنی‌های پروتئینی گیاهی

به جلوگیری از انعقاد پروتئین شیر و سایر ذرات جامد کمک می‌کند.

4. بستنی و ژله
نمک سدیم اسید آلژنیک به ساخت بستنی با نسبت انبساط حجم بالا، صاف، طعم عالی و قابلیت ضد ذوب مطلوب کمک می‌کند. یک عامل تثبیت‌کننده مطلوب می‌تواند نوشیدنی‌های سرد مانند بستنی، ظاهری نرم ایجاد کند.

بستنی با افزودن آلژینات سدیم نیز ذخیره خوبی نخواهد داشت و افراد به سختی می‌توانند وجود آن را هنگام غذا خوردن حس کنند در حالی که برخی از مواد تثبیت‌کننده باعث تولید کریستال‌های یخی می‌شوند.

به عنوان یک عامل تثبیت‌کننده در نوشیدنی‌های سرد مانند:
 • بستنی جایگزین ژلاتین
 • نشاسته
فروش آلژینات سدیم باعث می‌شود مواد مخلوط پایدار، یکنواخت، آسان برای هم بزنید و حل شوند. حتی می‌تواند جریان را تنظیم کند و محصولات را قادر می‌سازد از ظاهر صاف و عملکرد مطلوب ایجاد کنند.نسبت انبساط هنوز نسبتاً زیاد است و محصولات دارای طعمی خوب و یک‌دست هستند. مقدار كاهش آن نسبت به ساير عوامل تثبيت‌كننده دوز، مقدار كاهش آن 0.3٪ ~ 0.3٪ است.

چگونه با خرید آلژینات سدیم  آن را به یک مایع اضافه کنیم؟

به طور کلی، آلژینات‌سدیم به راحتی در هر درجه حرارت مایع، هیدرات و ژل را پراکنده می‌کند و بالاتر از 266 درجه فارنهایت (130 درجه سانتی‌گراد) ذوب می‌کند.با این وجود، آسان‌تر است که پودر آلژینات‌سدیم را کم‌کم به مایع اضافه کنید، در حالی که مرتباً با مخلوط کن غوطه‌وری یا مخلوط می‌شود.

اگر آلژینات به درستی پراکنده نشود، توده‌های کوچکی در محلول قابل مشاهده خواهند بود. سعی کنید از صاف‌کردن بیش از حد جلوگیری کنید، زیرا حباب‌های هوا می‌توانند در محلول ضخیم‌شده گیر بیفتند.به منظور جلوگیری از پیچیده‌شدن این حباب‌ها در فرآیند کروی‌سازی، ممکن است بخواهید که آماده‌سازی برای چند ساعت در یخچال قرار بگیرد.

چه مقدار پودر سدیم آلژینات استفاده می کنم؟

بهترین نقطه شروع استفاده از 0.5 گرم پودر سدیم آلژینات در هر 100 میلی‌لیتر محلول است. این یک نقطه شروع اساسی است، به احتمال زیاد برای در نظر گرفتن مواد تشکیل‌دهنده مورد استفاده و روش هیدراتاسیون باید تغییراتی ایجاد شود. پودر آلژینات سدیم بدون نیاز به حرارت برای فعال شدن در آب سرد مخلوط می‌شود.

تشخیص آلژینات سدیم تقلبی

یک تست شناسایی جالب برای آلژینات‌های سدیم وجود دارد. برای آزمایش اینکه آیا پودر سفید شما واقعاً آلژینات سدیم است، انجام تست ID آسان است. باید تشکیل رسوب با کلرید کلسیم ایجاد شود. به محلول 0.5٪ پودر آلژینات سدیم در هیدروکسید سدیم، یک پنجم حجم آن را به محلول کلرید کلسیم 2.5٪ اضافه کنید.

رسوبی ژلاتینی حجیم تشکیل می‌شود. این آزمایش آلژینات سدیم را از صمغ عربی، سدیم کربوکسی متیل سلولز، کاراگینان، ژلاتین، صمغ گاتی، صمغ کارایا، صمغ لوبیای خرنوب، متیل سلولز و صمغ کتیرا متمایز می‌کند.

فروش آلژینات سدیم

شما می‌توانید برای تهیه این محصول در بسته‌های 25 کیلویی به سایت پیشگامان شیمی مراجعه نمائید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی یکی از برترین شرکت‌ها در زمینه تأمین مواد اولیه در ایران می‌باشد.این شرکت واردکننده مواد اولیه دارویی، صنعتی، آرایشی بهداشتی، اسانس‌ها، غذایی با بهترین قیمت و کیفیت می‌باشد. این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال می‌شود.

آنالیز آلژینات سدیم گرید غذایی

ITEMSSpecifications
Appearancewhite or yellowish granular or powder
Viscosity (1% solution)300 –  500 mpa.s
Assay(on dry basis)98.0% min
Loss on drying(105o­C, 2hr)15% max
PH6.0 – 7.5
Heavy metals(as Pb)0.004% max
Lead(Pb)0.001% max
Arsenic(As)0.0003% max
Ash18 – 24%
Particle size40 mesh: 100% pass
Total plate count2000/g max
Yeasts and moulds100/g max
Pathogens germsabsence
S. aureusNegative
Pseudomonas aeruginosaNegative
Salmonella sp.Negative
C. perfringensNegative

خرید آلژینات سدیم خوراکی

قیمت آلژینات سدیم

سدیم آلژینات یکی از مواد افزودنی و محبوب مواد غذایی در اکثر کشورها است. به عنوان یک تأمین‌کننده و وارد کننده آلژینات سدیم، شرکت بین‌المللی پیشگامان شیمی تقریباً 10 سال است که آلژینات سدیم را از چین و آلمان تهیه و وارد می‌کند، لطفا مطمئن باشید که این ماده را در سایت ما خریداری کنید. در صورت بروز هرگونه سوال و مشکل لطفاً از طریق sales@irchem.ir برای ما ایمیل ارسال کنید، ما در عرض 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

فروش سدیم آلژینات آزمایشگاهی

شرکت پیشگامان شیمی به عنوان نماینده مرک آلمان، فروش آلژینات سدیم آزمایشگاهی را د ایران انجام می‌دهد.

سدیم آلژینات از کجا بخریم؟

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مواد اولیه در گریدهای مختلف می‌باشد. این شرکت سال هاست که به ارائه سدیم آلژینات پرداخته است. از این رو به سادگی می‌توانید به پیشگامان شیمی اعتماد کنید. کافی است یک بار با کارشناسان ما صحبت کرده تماس بگیرید.

این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست