خرید لاکتات کلسیم

خرید و فروش لاکتات کلسیم

در خرید لاکتات کلسیم به چه نکاتی باید توجه کرد؟ لاکتات کلسیم شامل چه کاربردهایی است؟ کدام صنعت بیشترین مصرف لاکتات کلسیم را دارد؟ کشورهای واردکننده لاکتات کلسیم کدامند؟کلسیم یکی از مواد معدنی است، که به‌ صورت طبیعی در انواع مواد غذایی یافت می‌شود. این ماده به شکل‌ دهی و محافظت از استخوان‌ها کمک می‌کند. لاکتات کلسیم به عنوان کلسیم-L-2-هیدروکسی پروپریونات شناخته می‌شود. دارای طیف رنگ سفید تا کرم و به شکل پودر بلوری و گرانول است و معمولاً به عنوان نگهدارنده و اصلاح کننده مواد غذایی استفاده می‌شود.

جهت دریافت آنالیز و نمونه

و استعلام قیمت لاکتات کلسیم فودگرید

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

کلسیم لاکتات معمولاً یک پودر کریستالی و یک ماده قوام بخش و ژل‌کننده در سناریوهای مختلف آشپزی است. به طور معمول، کریستال‌های نمکی مانند که در قسمت خارجی برخی پنیرها یافت می‌شوند، همان لاکتات کلسیم است. این ماده افزودنی همچنین در رابطه با آلژینات سدیم در طی فرآیندهای کروی‌سازی و کروی‌سازی معکوس استفاده می‌شود.

در بسیاری از موارد، این روش در مقایسه با سایر روش‌ها میزان تلخی کمتری به همراه دارد. از این گیاه به عنوان یک حجیم کننده مواد غذایی، نگهدارنده در میوه‌ها و به عنوان جوش شیرین استفاده می شود. یکی دیگر از کاربردهای Calcium lactate کنترل سطح pH و در نتیجه تنظیم‌ میزان اسید است.

لاکتات‌ کلسیم چیست؟

لاکتات کلسیم نمکی است، که از دو آنیون برای هر کاتیون کلسیم تشکیل شده است، این محصول به صورت تجاری با خنثی‌سازی لاکتیک با کربنات کلسیم یا هیدروکسید کلسیم آماده می‌شود که محصول به‌دست آمده به عنوان یک عامل تقویت‌کننده، طعم‌دهنده، عامل نیتروژن، تثبیت‌کننده و حجیم کننده استفاده می‌شود.

لاکتات کلسیم با مخلوط شدن اسید لاکتیک با کربنات کلسیم یا هیدروکسید کلسیم تولید می‌شود. در حالی که لاکتات کلسیم در صنایع غذایی به عنوان مکمل کلسیم به منظور غنی‌سازی مواد غذایی استفاده می‌شود، نقش‌های مختلفی را نیز در صنایع غذایی به عنوان یک ماده سفت‌کننده، غلیظ‌کننده، تقویت‌کننده طعم و خمیر کننده ایفا می کند.

لاکتات کلسیم نسبت به دو شکل دیگر کلسیم (کربنات کلسیم و سیترات کلسیم) که معمولاً در مکمل‌ها استفاده می‌شود، دارای کلسیم اساسی است، بنابراین برای دریافت همان دوز ممکن است، نیاز به مصرف قرص‌های بیشتری داشته باشید.

ویژگی‌های لاکتات کلسیم

یون لاکتات کایرال است و دارای دو انانتیومر L (+,S)، D (−,R) است. ایزومر L همان ماده‌ای است كه به طور معمول توسط موجودات زنده سنتز و متابولیزه می‌شود، اما بعضی از باكتری‌ها می‌توانند فرم D را تولید كرده، یا L را به D تبدیل كنند. بنابراین لاكتات كلسیم زمانی كه همه آنیون‌ها از یك نوع هستند، نیز دارای ایزومرهای D و L است.

برخی از فرآیندهای سنتز، ترکیبی از این دو را در قسمت‌های مساوی تولید می‌کند و در نتیجه نمک DL (راسمیک) ایجاد می‌شود. هر دو شکل L و DL به صورت کریستال در سطح پنیر چدار که زمان زیادی از تولید آن گذشته باشد، وجود دارد.

قابلیت انحلال در آب نمک لاکتات کلسیم به شکل DL (راسمیک) بسیار کمتر از ایزومرهای خالص L یا D است. پنتاهیدرات در اتمسفر خشک بین 35 تا 135 درجه سانتی‌گراد، آب از دست داده و از حالت بلوری خود فاصله می گیرد. این فرآیند در دمای 25 درجه سانتی‌گراد و رطوبت نسبی 75 درصد معکوس می‌شود.

کاربردهای لاکتات کلسیم‌

در پزشکی، کلسیم‌لاکتات معمولا به عنوان یک آنتی‌اکسیدان کاربرد دارد و همچنین برای درمان کمبود کلسیم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده را جهت جلوگیری از پوسیدگی دندان به غذاهای بدون قند اضافه می‌کنند. همچنین کلسیم‌لاکتات به عنوان یک نگه‌دارنده در محصولات غذایی و شوینده‌های دهان و دندان استفاده می شود.

  • کاربرد دارویی

این ماده در داروسازی برای جلوگیری یا درمان سطح پایین کلسیم خون در افرادی که مقدار کافی کلسیم از رژیم‌های غذایی خود دریافت نمی‌کنند، استفاده می‌شود. ممکن است از این دارو برای درمان شرایط ناشی از سطح پایین کلسیم مانند ریزش استخوان (پوکی استخوان)، استخوان‌های ضعیف (پوکی استخوان / راکت)، کاهش فعالیت غده پاراتیروئید (هیپوپاراتیروئیدیسم) و بیماری خاص ماهیچه‌ها (تتانیای نهفته) استفاده شود.

همچنین ممکن است در بعضی از بیماران برای اطمینان از دریافت مقدار کافی کلسیم مورد استفاده قرار گیرد. (به عنوان مثال، زنانی که باردار، پرستار یا دچار یائسگی هستند، افرادی که داروهای خاصی مانند فنیتوئین، فنوباربیتال یا پردنیزون مصرف می‌کنند)

کلسیم نقش بسیار مهمی در بدن دارد. برای عملکرد طبیعی اعصاب، سلول‌ها، ماهیچه‌ها و استخوان‌ها لازم است. اگر مقدار کافی کلسیم در خون وجود نداشته باشد، بدن کلسیم را از استخوان‌ها می‌گیرد و از این طریق استخوان‌ها را تضعیف می‌کند. دریافت مقدار مناسب کلسیم برای ساختن و نگه داشتن استخوان‌های قوی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

  • از کمبود کلسیم جلوگیری کنید

دلیل اصلی مصرف لاکتات کلسیم پیشگیری یا درمان کمبود کلسیم است. اگر کلسیم و ویتامین D کافی مصرف نکنید، میزان کلسیم بدن شما بسیار کاهش می‌یابد. از دیگر دلایل کمبود کلسیم، کمبود منیزیم و اختلالات غدد پاراتیروئید یا کلیه است. تا زمانی که سطح کلسیم شما به طور متوسط پایین نیاید، ممکن است هیچ علامتی نداشته باشید. در این مرحله ممکن است، دچار خشکی پوست یا گرفتگی عضلات شوید. با شدیدتر شدن این کمبود، ممکن است، مغز آسیب ببیند و اسپاسم عضله و تشنج رخ دهد، یا ضربان قلب نامنظمی ایجاد شود.

  • تصفیه آب

لاکتات کلسیم به عنوان یک ماده منعقد کننده برای حذف مواد جامد معلق از آب کاربرد دارد. همچنین لاکتات کلسیم به عنوان جایگزینی تجدید پذیر، غیر سمی و زیست تخریب پذیر برای کلرید آلومینیوم AlCl3 شناخته شده است.

  • خالص سازی اسید لاکتیک

در گذشته از لاکتات کلسیم در تهیه اسید لاکتیک برای مصارف خوراکی و پزشکی به صورت واسطه‌ای استفاده می شد. اسید ناخالص از منابع مختلف به لاکتات کلسیم تبدیل شده، با تبلور خالص سازی شده و سپس با تیمار اسید سولفوریک که کلسیم را به عنوان سولفات کلسیم رسوب می‌دهد، دوباره به اسید تبدیل می‌شود. این روش محصول خالص‌تری نسبت به آنچه با تقطیر اسید اصلی به دست می‌آمد، حاصل می‌آورد. اخیراً از لاکتات آمونیوم به عنوان جایگزین کلسیم در این فرآیند استفاده می شود.

  • ایمنی

مصرف بیش از حد مجاز این ماده احتمال بروز علائم آلرژیک را افزایش می‌دهد. این علائم شامل: تهوع یا استفراغ، کاهش اشتها، یبوست، تشنگی یا تکرر ادرار می‌باشد. حتماً پس از بروز علائم فوق به سرعت به پزشک مراجعه کنید. در دوران بارداری و شیردهی بهتر است، از مصرف مواد خوراکی حاوی این ماده شیمیایی خودداری کنید و یا با مشورت پزشک معالج اقدام نمایید.

فروش کلسیم لاکتات

لاکتات کلسیم در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی موجود است. برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود تماس بگیرید. این محصول از کشور چین با برند foodchem و از کشور آلمان با برند BASF وارد می‌شود.

لاکتات کلسیم را از کجا بخریم؟

جهت خرید لاکتات کلسیم در گریدهای غذایی و دارویی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. کلسیم لاکتات یکی از محبوب‌ترین مواد افزودنی و مواد تشکیل‌دهنده صنایع غذایی در اکثر کشورها است. به عنوان یک تهیه‌کننده و تولید کننده حرفه‌ای لاکتات کلسیم، شرکت پیشگامان شیمی تقریباً 10 سال است، که لاکتات کلسیم را از چین تهیه و صادر می‌کند، لطفاً از دارا بودن مجوز برای خرید لاکتات کلسیم اطمینان حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست