Search
Generic filters

در آزمایشگاه‌های مختلف با اهداف آزمایشگاهی گوناگون، نیاز به خرید مواد اولیه آزمایشگاهی وجود داشته و با در نظر گرفتن میزان حساسیت موجود در خصوص مواد اولیه آزمایشگاهی، لازم است که حتما این مواد از تأمین‌کننده یا شرکت های فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی صورت بگیرد. کاملا مشخص است که کمترین اشکالی در خصوص مواد اولیه بخش‌های آزمایشگاهی مختلف، می تواند نتیجه آزمایش‌ها را مخدوش ساخته و در این زمینه مشکلات زیادی به وجود بیاورد.

در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم موضوع خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی باید به چه طریقی صورت بگیرد و برای آن که نتیجه فعالیت‌های آزمایشگاهی هیچ گونه مخدوشی نداشته باشد، تا چه اندازه این مساله اهمیت داشته و ملاحظات آن چیست.

خرید مواد آزمایشگاهی

خرید مواد آزمایشگاهی طیف وسیعی از مواد مختلف را در بر می‌گیرد که برخی از آن‌ها نیازمند شرایط نگهداری خاص و حمل و نقل مخصوص به خود هستند. همین طور به لحاظ رده قیمتی نیز تفاوت قابل توجهی میان انواع مواد اولیه مورد نیاز در آزمایشگاه‌ها وجود دارد.

با توجه به حساسیت موضوع، برای خرید مواد اولیه مورد نیاز در یک آزمایشگاه، فارغ از این که حجم مواد مورد نیاز چه اندازه باشد، باید به سراغ شرکت‌های تولیدکننده داخلی یا تأمین‌کننده وارداتی رفت که این مواد را از بهترین کیفیت ارائه داده و ضمانت قطعی در خصوص آن‌ها وجود داشته باشد.

مواد شیمیایی اولیه مورد نیاز در آزمایشگاه‌ها می‌تواند شامل مواردی چون گرافن، نانو ذرات اکسید تنگستن، نانو ذرات اکسید روی، نانو ذرات سلنیوم، نانو ذرات کاربید تنگستن، نانو ذرات سیلیکا، نانو ذرات سیلیما نانو شل، نانو ذرات سیلیکا یو اس نانو، بوتانول، نانو ذرات نقره یو اس نانو، اکتانول، 1 و 3 فنیل دی آمین یا همان متا فنیل دی آمین، 1 نفتیل اتیلن دی آمین دی هیدروکلراید، نانو رس، نانو رس بنتونیت، نانو رس کلوزیت، 1 متیل 2 پیرولیدون، 1 و 3 و 5 بنزن تری کربونیل کلراید و… باشد.همان طور که مشاهده می‌کنید این مواد اولیه کاملا تخصصی بوده و قابل شناسایی برای افراد معمولی و بدون دانش لازم نیستند.

از کدام شرکت فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی باید خرید؟

اما در صورتی که نیاز به خرید جزئی یا کلی مواد شیمیایی آزمایشگاهی باشد، باید به نکات زیر توجه نمایید:
به سراغ شرکت های تأمین‌کننده‌ یا فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی بروید که محصولات کاملی داشته باشد: اگر قرار باشد برای خرید مواد آزمایشگاهی دوره گردی کرده و هر بخشی از آن را از یک تأمین‌کننده یا تولیدکننده خریداری کنید، به مشکلات زیادی در این زمینه برخورد خواهید کرد. تقدم و تأخر تحویل، نیاز به جا به جایی پول با چند واحد و … از ساده‌ترین مسائلی هستند که در این حوزه خواهید داشت. شما باید با چند واحد تولیدی و تأمین‌کننده هماهنگی های لازم را انجام داده و یک خط خرید مستقیم و مستقل نخواهید داشت. اما در صورتی که در خرید این مواد اولیه مورد نیاز، تنها با یک تامین کننده وارد مذاکره شوید، همیشه می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که با تمام شدن هر یک از لاین های مواد اولیه آزمایشگاهی یا نیاز به خرید یک نوع ماده اولیه جدید، کافی است که با همین تأمین‌کننده تماس گرفته و تمامی خرید خود را به راحتی انجام خواهید داد.

به سراغ تأمین‌کننده و فروش مواد آزمایشگاهی حرفه‌ای بروید: در حال حاضر در هر حوزه‌ای با خیل عظیمی از فروشندگان روبرو هستیم. برای خرید مواد آزمایشگاهی باید حتما به سراغ تأمین‌کننده یا تولیدکننده دست اول رفته و محصولات را بدون واسطه خریداری کرد. در این موضوع حذف واسطه نه تنها به دلیل جلوگیری از افزایش قیمت مورد توجه قرار می گیرد، بلکه به دلیل حساسیت مواد شیمیایی آزمایشگاهی، با خرید از مبدأ نسبت به شرایط نگهداری و سایر موارد حائز اهمیت در خصوص این مواد و محصولات، اطمینان خاطر بیشتری خواهیم داشت.

پیش از خرید از رضایت مشتریان تحقیقات کاملی به عمل بیاورید: در هر زمینه‌ای لازم است که پیش از خرید از یک شرکت یا کمپانی، رضایت مشتریان سابق آن را دنبال کرده و از سوابق شرکت اطمینان یابید. حال که قرار به خرید مواد آزمایشگاهی چون آکریل آمید، آب ژاول صنعتی و … است، باید حتماً جستجویی در سوابق شرکت ارائه‌دهنده کرده و ببینید چه شرکت‌های و آزمایشگاه‌های دیگری، در شمار مشتریان آن قرار دارند. به این صورت بهتر می توانید نسبت به خرید یا عدم خرید از این شرکت تصمیم‌گیری نمایید. گاهی اوقات برخی از آزمایشگاه‌ها یا واحدهای دیگر، با خرید جزئی از یک تأمین‌کننده، کیفیت محصولات آن را سنجیده، سپس به خرید روی می‌آورند.

کلام آخر

در پیشگامان شیمی می‌توانید خرید مواد شیمیایی و سایر صنایع را با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت انجام داده و بهترین تجربه خرید را داشته باشید. شرکت پیشگامان شیمی در زمینه فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی به صورت کاملا تخصصی فعالیت کرده و مجموعه کاملی از این مواد و محصولات را در ویترین خود جای داده است

فهرست