فروش آب اکسیژنه عمده

خرید آب اکسیژنه

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده آب اکسیژنه برند پاشا از کشور ترکیه و دگوسا در گالن های 65 کیلویی با خلوص 35% و 50% می باشد. شما عزیزان می توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید با کارشناسان فروش ما ارتباط برقرار کنید. هیدروژن پراکساید در گریدهای خوراکی و صنعتی موجود می باشد.

هیدروژن پراکسید چیست و چه کاربردی دارد؟

تفاوت هیدروژن پراکسید با آب اکسیژنه در چیست؟  هیدروژن پراکسید (H2O2) یک مایع آبی کم‌ رنگ است که یک محلول رقیق بی‌ رنگ و چسبناک‌ تر از آب به نظر می‌رسد. این یک اسید ضعیف است.این ماده خاصیت اکسید کننده قوی دارد و یک سفیدکننده قدرتمند است که بیشتر برای سفید کننده کاغذ استفاده می‌شود، اما به عنوان یک ماده ضدعفونی‌کننده و به عنوان یک اکسید کننده نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

این ماده بی‌رنگ در دمای اتاق و با طعم تلخ است. مقادیر کمی پراکسید هیدروژن گازی به طور طبیعی در هوا رخ می‌دهد.این ماده ناپایدار است و با آزاد شدن حرارت به راحتی در اکسیژن و آب تجزیه می‌شود.

اگرچه غیر قابل اشتعال است، اما یک ماده اکسید کننده قدرتمند است که هنگام تماس با مواد آلی می‌تواند باعث احتراق خودبخودی شود.پراکسید هیدروژن در بسیاری از خانواده‌ها با غلظت کم (3-9٪) برای کاربردهای دارویی و به عنوان لباس و سفید کننده مو یافت می‌شود.

تاریخچه هیدروژن پراکسید

قدیمی‌ترین کاربرد شناخته شده این ماده به عنوان سفید کننده بود، که در آغاز قرن بیستم بوجود آمد.از سال 1920 تا 1950، این ماده از طریق الکترولیز تولید شد. این روش پراکسید هیدروژن خالص تولید می‌کند.امروزه از فرآیندهای خود اکسیداسیون برای تولید پراکسید هیدروژن استفاده می‌شود.

در طی این فرآیندها، هیدروژن ماده اولیه است. تطبیق‌پذیری پراکسید هیدروژن همه‌کاره است، می‌تواند برای بسیاری از کاربردها مورد استفاده قرار گیرد. می‌توان از آن در کلیه رسانه‌ها استفاده کرد. هوا، آب، فاضلاب و خاک. گاهی اوقات همراه با عوامل دیگر، برای تقویت و تسریع فرآیندها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پراکسید هیدروژن بیشتر برای از بین‌بردن آلاینده‌ها از پساب و از هوا استفاده می‌شود.این رشد باکتری را مورد بحث قرار می‌دهد (به عنوان مثال رسوب زیستی در سیستم‌های آبی) و با افزایش اکسیژن می‌تواند رشد باکتری‌ها (به عنوان مثال اصلاح زیستی خاک‌های آلوده و آب‌های زیرزمینی) را تقویت کند.همچنین می‌توان از آن برای درمان آلودگی‌هایی که به راحتی اکسیده می‌شوند (به عنوان مثال آهن و سولفیدها) و آلودگی‌هایی که اکسیداسیون آن‌ها مشکل است استفاده کرد (به عنوان مثال مواد جامد محلول، بنزین و سموم دفع آفات).

کاربردهای هیدروژن پراکسید در صنعت

پراکسید هیدروژن به شکل کاربامید پراکسید به طور گسترده‌ای برای سفید کردن دندان‌ها (سفید کننده) استفاده می‌شود، هم در محصولات حرفه‌ای و هم در محصولات خود مصرفی.آب اکسیژنه (H2O2) یک جزء کاملاً مستند از سلول‌های زنده است.نقش مهمی در دفاع میزبان و واکنش‌های بیوسنتتیکی اکسیداتیو دارد.علاوه بر این شواهد در حال رشد وجود دارد که نشان می‌دهد H2O2 در سطوح پایین به عنوان یک ماده سیگنالینگ به ویژه در موجودات بالاتر عمل می‌کند.

در صنعت، این ماده در غلظت‌های بالاتر به عنوان سفید کننده پارچه و کاغذ، به عنوان جزئی از سوخت‌های موشک و برای تولید لاستیک فوم و مواد شیمیایی آلی استفاده می‌شود. پرتال مواد سمی CDC-ATSDR پراکسید هیدروژن، تثبیت‌شده به عنوان جامد کریستالی در دماهای پایین ظاهر می‌شود.

کاربردهای هیدروژن پراکسید یا آب اکسیژنه

 • سفید کننده و دفع‌کننده پارچه
 • خمیر چوب، مو، خز، و غیره به عنوان منبع پراکسیدهای آلی و معدنی
 • صنعت کاغذ و خمیر کاغذ
 • پلاستیسایزرها
 • سوخت موشک
 • اسفنج لاستیکی
 • تولید گلیسیرین
 • آنتی‌کلر
 • رنگ‌رزی
 • آبکاری
 • ضدعفونی‌کننده
 • معرف آزمایشگاهی
 • اکسیداسیون
 • هیدروکسیلاسیون
 • اکسیداسیون و کاهش کنترل ویسکوزیته برای نشاسته‌ها و مشتقات سلولز
 • پالایش و تمیز کردن فلزات
 • ماده سفید کننده و اکسید کننده مواد غذایی
 • عامل خنثی‌کننده در تقطیر شراب
 • ضد عفونی‌کننده بذر
 • جایگزین کلر در تصفیه آب و فاضلاب

آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده و فعال در خرید و فروش مواد شیمیایی در ایران می باشد. جهت خرید آب اکسیژنه در گریدهای آزمایشگاهی، صنعتی و خوراکی  35% – 50% با ما تماس بگیرید.این ماده به صورت سه گرید آزمایشگاهی و صنعتی و خوراکی به بازار عرضه می‌گردد. و بیشتر برای استفاده صنعتی تولید شده است.

گرید صنعتی آن حاوی فلزات سنگین بسیار خطرناک و تثبیت‌کننده‌هایی است که می‌توانند در بافت چربی بدن انسان اختلالاتی را بوجود آورند. به همین دلیل گرید صنعتی از گرید خوراکی آن جدا شده است.آب اکسیژنه خوراکی یا فود گرید که تولید آن هزینه بسیار بالایی دارد. از لحاظ غلظت این ماده فقط در دو نوع خوراکی 35 درصد و 50 درصد تولید می‌شود.آب اکسیژنه آزمایشگاهی: برای انجام آزمایش‌های تحقیقاتی و پژوهشی در دانشگاه‌ها و آزمایشگاه‌ها و در واکنش‌های مختلف شیمیایی بکار برده می‌شود.

 • نام‌های دیگر: هیدروژن پراکسید – پروکسید هیدروژن
 • فرمول شیمیایی: H2O2
 • درجه خلوص: 35%- 50%- 65%
 • گرید: غذایی-صنعتی

پراکسید هیدروژن ساده‌ترین عضو کلاس پراکسیدها است. از چندین فرآیند تولید، اصلی‌ترین آنها شامل واکنش‌های اکسیژن از هوا با ترکیبات آلی خاص، به ویژه آنتراکینون یا ایزوپروپیل الکل است.

آب اکسیژنه یا هیدروژن پراکسید چیست؟

هیدروژن پراکسید، یک ماده شیمیایی است که به عنوان یک مایع بی‌رنگ ظاهر می‌شود، در طیف گسترده‌ای از محصولات تمیزکننده و مراقبت شخصی از جمله رنگ مو و سفید کننده‌ها، خمیردندان و دهانشویه‌ها، پاک کننده های حمام و پاک‌کننده‌های لکه استفاده می‌شود.

هیدروژن پراکسید (H2O2) از رایج‌ترین نوع اکسیدها محسوب می‌شود که از این محصول به عنوان سفیدکننده نیز استفاده می کنند، که رنگ آن کمی آبی و ویسکوزیته آن بیشتر از آب است که به سختی می‌توان آن را تهیه کرد.

از یک نوع پیوند ساده مولکولی اکسیژن-اکسیژن تشکیل می‌شود، که مزه تلخی دارد، و در آب به راحتی قابل حل است.آب اکسیژنه (H2O2) یک مایع واضح است که از آب سنگین‌تر است اما خیلی خوب با آب مخلوط می‌شود. هیدروژن پراکسید (محلول سه درصد) اغلب برای ضد عفونی و تمیز کردن استفاده می‌شود. بوی ضعف دارد و عموماً مایع غیر قابل کنترل است. این ماده از نظر تجاری در غلظت‌های مختلف در دسترس است.

برخی از برنامه ها محلول های ضعیف هیدروژن پراکسید 10 درصد یا کمتر را درخواست می‌کنند. کاربردهای ویژه هیدروژن پراکسید از غلظت‌های درجه فنی استفاده می‌کنند که از خلوص 35 درصد است. به طور کلی، هرچه غلظت هیدروژن پراکسید بیشتر باشد، با اکسیژن واکنش نشان داده و باعث احتراق و سوختگی سایر مواد می‌شود.

هیدروژن پراکسید قبل از رسیدن به نقطه‌جوش تجزیه می‌شود. این ماده ناپایدار است و با پیوستن کاتالیزور به آهستگی تفکیک می‌شود، به همین دلیل است که برای ذخیره در یک محلول اسیدی به یک تثبیت‌کننده نیاز است، تجزیه ای ماده بدون در نظر گرفتن کاتالیزور روند کندی در پیش دارد ولی با وجود فلزاتی نظیر نقره، پلاتین، یا… به شدت واکنش‌پذیر است به همین دلیل است که این ماده در گالن‌های پلاستیکی با وجود یک پایدار کننده نگه‌داری می‌شود.

آب اکسیژنه

کاربردهای آب اکسیژنه ، هیدروژن پراکسید

خرید آب اکسیژنه در صنایع شیمیایی به عنوان خرید مواد اولیه صنعتی جهت تولید محصولات مختلفی رایج می باشد.

 • به عنوان ضد عفونی‌کننده و شست و شوی زخم‌های سطحی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • به عنوان یک ماده ضد میکروبی و یک ماده اکسید کننده استفاده می‌شود.
 • برای از بین بردن بوی بد بدن به همچنین سفید شدن و محو کردن لکه‌های صورت کاربرد دارد.
 • مورد استفاده برای از بین‌بردن قارچ‌های پا و بهبود زخم‌ها.
 • برای شست و شوی دهان و  و تمیزی دندان و همچنین درمان عفونت‌های گلو کاربرد فراوان دارد.
 • این محصول برای تمیز کردن وسایل آشپزخانه و همچنین نظافت حمام و سرویس‌های بهداشتی بکار گرفته می‌شود.
 • در بسیاری از محصولات مراقبت از مو این محصول استفاده و باعث درخشندگی موها می‌شود، ولی استفاده بیش از حد این محصول باعث شکنندگی و ریزش در مو می‌شود.
 • برای سفید کردن پنبه، پشم، واکس، کتان، ابریشم و… بکار می‌رود.
 • به عنوان جایگزین مواد آلی در آب استخر استفاده می‌شود.
 • به عنوان نوعی اکسید کننده در محیط‌های اسیدی و بازی استفاده می‌شود.
 • مورد استفاده برای از بین‌بردن انگل.

تولید آب اکسیژنه صنعتی

 • آب اکسیژنه از ترکیب هیپراکسیدها با اسید سولفوریک رقیق‌شده بدست می‌آید.
 • آب اکسیژنه صنعتی با ترکیب آنترانیکون با هیدروژن در کنار کاتالیزگر پالادیم بدست می‌آید.

نکات ایمنی در استفاده از آب اکسیژنه

محصولات مبتنی بر آب اکسیژنه که توسط مصرف‌کنندگان برای مصارف خانگی خریداری می‌شوند، معمولاً حاوی حدود 3 درصد پراکسید هیدروژن هستند.برای استفاده ایمن از دستورالعمل‌های سازنده پیروی می‌کند. کمیسیون اروپایی بهداشت و درمان و مصرف‌کننده آزمایش‌های گسترده‌ای در مورد ایمنی پراکسید هیدروژن در محصولات سفید کننده دندان انجام داد و مشخص کرد که “استفاده از محصولات سفید کننده دندان حاوی کمتر از 0.1 تا 6 درصد پراکسید هیدروژن ایمن در نظر گرفته شده است.

FDA  اثرات این ماده را به عنوان یک ماده افزودنی غذایی آزمایش کرده و آن را در لیست عمومی که به عنوان ایمن (GRAS) شناخته می‌شود قرار داده است.FDA  همچنین اظهار داشته است که این ماده “برای استفاده به عنوان یک عامل بهبود زخم خوراکی ایمن است.”

فروش آب اکسیژنه ، هیدروژن پراکسید

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول آب اکسیژنه مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های 65 کیلوگرمی به صورت گالن و تتراپک تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.این محصول باید در ظروف پلی‌اتیلن، فولاد ضد زنگ یا آلومینیوم منتقل شود. هنگامی که هیدروژن پراکسید با مواد قابل اشتعال مانند چوب، کاغذ، روغن یا پنبه (سلولز) در تماس باشد، ممکن است خود به خود احتراق ایجاد شود.

هنگامی که با مواد آلی مانند الکل‌ها، استون و سایر کتون‌ها، آلدهیدها و گلیسرول‌ها مخلوط شود، ممکن است انفجارهای سنگینی رخ دهد.وقتی پراکسید هیدروژن با موادی مانند آهن، مس، کروم، سرب، نقره، منگنز، سدیم، پتاسیم، منیزیم، نیکل، طلا، پلاتین، متالوئیدها، اکسیدهای فلزی یا نمک‌های فلزی در تماس باشد، این ممکن است منجر به انفجارهای قدرتمند شود. به همین دلیل است که معمولاً به شکل رقیق شده منتقل می‌شود.

موارد استفاده دیگری از هیدروژن پراکسید چیست؟

در غلظت‌های کم، می‌تواند به عنوان شستشوی دهان مورد استفاده قرار گیرد تا مخاط و یا تحریکات جزئی دهان از بین برود. در خانه نیز می‌توان از آن برای کمک به از بین بردن لکه‌های قالب و کپک از ماشین ظرفشویی، ضدعفونی‌کننده پیشخوان‌ها و تخته‌های برش استفاده کرد و با از بین بردن باکتری‌ها از آنها سبزیجات را شستشو داد.

آیا در صورت استنشاق یا مصرف، آب اکسیژنه مضر است؟

محصولات پراکسید هیدروژن رقیق، که به طور معمول حاوی حدود 3 درصد هستند، برای مصارف منظم خانگی بی خطر هستند. در اشکال غلیظ‌تر، به عنوان مثال محلول‌هایی که حاوی 30 درصد هستند، در صورت عدم استفاده صحیح می‌توانند خطرناک باشند.این غلظت‌های بالاتر ممکن است در کاربردهای صنعتی که پارچه‌ها و کاغذهای سفید کننده در آن اتفاق می‌افتد، یافت شود. محدودیت مجاز قرار گرفتن در معرض مؤسسه ملی ایمنی و بهداشت کار در مورد هیدروژن پراکسید در غلظت‌های بالاتر 1 قسمت در میلیون برای یک تغییر کار 8 ساعته است.
 
استنشاق این ماده به صورت بخارات، میاد یا آئروسل‌ها می‌تواند در مناطق با تهویه ضعیف باعث آسپیراسیون شود.محصولات هیدروژن پراکسید رقیق شده حاوی 3 تا 5 درصد هیدروژن پراکسید به راحتی از طریق پوست دست نخورده جذب نمی‌شوند، اما می‌توانند برای غشاهای مخاطی ملایم باشند. مصرف آب اکسیژنه از هر حجم توصیه نمی‌شود.
 

هیدروژن پراکسید به عنوان ضدعفونی کننده

پراکسید هیدروژن در برابر طیف گسترده‌ای از میکروارگانیسم‌ها از جمله باکتری‌ها، مخمرها، قارچ‌ها و اسپورها فعال است. از نظر تجاری 3 درصد در صورت استفاده در سطوح بی‌جان یک ماده ضدعفونی‌کننده پایدار و مؤثر است.این ماده در غلظت‌های 3 تا 6 درصد برای ضدعفونی‌کننده هواکش‌ها، پارچه‌ها و آندوسکوپ‌ها استفاده می‌شود. همچنین در لیست ضد میکروب‌های ضد آلی فعال برای استفاده در برابر COVID-19 در سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد.
 
بیشتر بخوایند : wikipedia ، bitly ، rebrandly

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست