خرید آمومینیوم کلراید

فروش نشادرچینی

آمونیوم کلراید یا نشادر یک ترکیب شیمیایی شگفت انگیز است و در سفید کننده‌های دندان، دئودورانت‌ها، پاک کننده‌های کاسه توالت، درمان‌های چرم، سیمان، لاک‌ها، رنگ ها و آفت کش‌ها استفاده می‌شود. چه کارفرمایی باشید که با آمونیوم کار می‌کند یا مصرف کننده‌ای که از محصولات حاوی آن استفاده می‌کند باید بدانید که چگونه با آن رفتار کنید. نشادر چیست؟ چگونه عمل می‌کند؟ آمونیوم کلرید از کجا تهیه کنیم؟ و چه چیزهایی باید در مورد آن بدانید؟ این محتوا را بخوانید تا متوجه شوید!

خرید آمونیوم کلراید صنعتی

خرید نشادر صنعتی، که نمک آمونیاک و کلرید هیدروژن است را می‌توانید با خیال راحت از مجموعه پیشگامان شیمی با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت نشادر داشته باشید. استفاده اصلی نشادر به عنوان یک منبع نیتروژن در کود و به عنوان یک الکترولیت در سلول‌های خشک است و همچنین به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از اجزای گالوانیزه، تینینگ و جوش لحیم‌کاری برای حذف پوشش‌های اکسید از فلزات است و به این ترتیب میزان چسبندگی را در لحیم‌کاری بهبود می‌بخشد.

معادل انگلیسی Ammonium chloride
اسامی دیگر نشادر، نمک آمونیاک، سالمیاک
cas number 12125-02-9
فرمول شیمیایی NH4Cl
درصد خلوص 98%
شکل ظاهری پودر سفید رنگ
گرید صنعتی
بسته بندی کیسه 25 کیلویی
محل تحویل تهران
قیمت جهت دریافت قیمت نشادر چینی تماس بگیرید

نشادر چیست؟

نشادر یک ترکیب معدنی با فرمول NH4Cl و یک جامد سفید و بی‌بو است. این ترکیب در آب بسیار محلول می‌باشد. محلول‌های آمونیوم کلرید، کمی اسیدی هستند. نمک آمونیوم معمولاً روی زباله‌های حاصل از میعان گازهای مشتق شده از زغال سنگ تشکیل می‌شود. همچنین در بعضی از انواع دریچه‌های آتشفشانی یافت می‌شود. نمک آمونیوم عمدتاً به عنوان کود و ماده شیرین کننده در برخی از مشروبات الکلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمک آمونیوم محصول واکنش اسید هیدروکلریک و آمونیاک است.

آمونیوم کلرید در هر دو فرم بدون آب و سه هیدرات یافت می‌شود. ساختار شبکه آن سه‌گانه است. این ماده می‌تواند با ترکیباتی مانند هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم واکنش دهد تا گاز آمونیاک تولید کند.

فروش آمونیوم کلراید صنعتی

خواص آمونیوم کلراید

NH4C فرمول شیمیایی

53.49 g·mol⁻¹

جرم مولی
بی‌بو خواص فیزیکی

1.519 g/cm3

چگالی

338in ⁰C, 640 in ⁰F, and 611 in K

نقطه ذوب

520 in ⁰C, 968 in ⁰F, and 793 in K

نقطه جوش
آمونیاک مایع، هیدرازین، به مقدار کمی محلول در استون و محلول در دی‌اتیل اتر، ااتیل استات (244 گرم در لیتر در -15 درجه سانتی‌گراد، 294 گرم در لیتر در 0 درجه سانتی‌گراد، 383 گرم در لیتر در دمای 25  درجه سانتی‌گراد) انحلال پذیری

−314.43 kJ/mol

آنتالپی استاندار

−202.97 kJ/mol

انرژی آزاد گیبس

1.642 at 20 ⁰C

ضریب شکست (nD)

تولید آمونیوم کلرید

نشادر محصول فرآیند سلوی ( Solvay process) است. به غیر از کلرید آمونیوم، کربنات سدیم محصول دیگری از فرآیند سلوی است.

CO2 + 2 NH3 + 2NaCl + H2O → 2NH4Cl + Na2CO3

معمولاً از این روش برای به حداقل رساندن آزادسازی آمونیاک از برخی فعالیت‌های صنعتی استفاده می‌شود. از نظر تجاری، نشادر از ترکیب آمونیاک (NH3) با هیدروژن کلرید (گاز) یا اسید هیدروکلریک تهیه می‌شود.

NH3 + HCl → NH4Cl

واکنش – برای آزادسازی گاز آمونیاک، آمونیوم کلراید با باز قوی واکنش نشان می‌دهد.

NH4Cl + NaOH → NH3 + NaCl + H2O

با گرم کردن این ترکیب، آمونیوم کلراید طبیعت خنثی را نشان می‌دهد. اما در واقعیت، به آمونیاک تجزیه می‌شود و گاز کلرید هیدروژن روی حرارت قرار می‌گیرد.

NH4Cl → NH3 + HCl

محلول نشادر در آب، دارای pH در محدوده 4.6 تا 6 است.

تاریخچه آمونیوم کلراید

در زمان باستان دو منبع برای این ماده وجود داشت.
منبع اول. منافذ ذخایر ذغال سنگ زیرزمینی در آسیای میانه، به طور خاص، در کوه‌های تیان شان بود.
منبع دوم. نشادر فومارول‌های آتشفشان کوه تفتان در جنوب شرقی ایران بود.
کلمه نشادر از اصطلاح ایرانی نشادر گرفته شده است که به معنای دوباره جاودانه است. نشادر در آن زمان در امتداد جاده ابریشم از شرق به چین و از غرب به سرزمین‌های مسلمان و اروپا منتقل می‌شد. اعراب مصر آمونیوم کلراید را در 800 A.D از سوزاندن سرگین  شتر کشف کردند که  بعدها به عنوان منبع جایگزین آن در آسیای میانه تبدیل شد.

موارد مصرف کلرید آمونیوم:

  • کودهای شیمیایی کاربرد اصلی نشادر به عنوان منبع نیتروژن در کودها است.
  • فلزکاری – در تهیه فلزاتی که با روکش قلع، گالوانیزه یا لحیم کاری شده‌اند به عنوان ux استفاده می‌شود.
  • پزشکی – درحوزه پزشکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در داروهای سرفه استفاده می‌شود. داروی آمونیوم کلراید برای کاهش تهوع و استفراغ مفید هستند. در درمان آلکالوز متابولیک شدید، آمونیوم کلراید به عنوان یک عامل اسیدی کننده سیستمیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. در آزمایش بارگیری اسید خوراکی برای تشخیص اسیدوز توبول دیستال کلیوی نیز مفید است.
قیمت آمونیوم کلراید صنعتی
خرید پودر نشادر
  • غذا – از آمونیوم کلراید خوراکی به عنوان یک ماده مغذی مخمر در تهیه نان و به عنوان یک ترکیب اسیدی استفاده می‌شود. در شیرینی‌های تیره موسوم به سلمیاک، از نشادر به عنوان ادویه استفاده می‌شود. سلمیاک یک شیرینی تیره است که در شمال اروپا و سایر کشورهای مجاور از محبوبیت بالایی برخوردار است. در کوکی‌های پخته شده از آن برای به دست آوردن بافت ترد استفاده می‌شود. به عنوان نشادر در ایران، تاجیکستان، هند، پاکستان و برخی از کشورهای عربی شناخته شده است. در سمبوسه‌ها و زلوبیا از نشادر برای بهبود تردی آن‌ها استفاده می‌شود.
  • آزمایشگاه – برای تولید دمای پایین در حمام‌های خنک کننده، از نشادر استفاده می‌شود. به عنوان یک محلول بافر، آمونیوم کلرید همراه با آمونیاک استفاده می‌شود.
  • شناوری – با کمک محلول کلرید آمونیوم، ماهی مرکب غول پیکر و برخی دیگر از گونه‌های بزرگ ماهی مرکب، خاصیت شناوری خنثی در آب دریا را حفظ می‌کنند زیرا چگالی محلول آمونیوم کلرید کمتر از چگالی آب دریا است. 
  • سایر کاربردها – برای کاهش مشکلات تورم خاک رس، از نشادر به میزان 5 درصد در محلول آبی استفاده می‌شود. نشادر به عنوان الکترولیتی در باتری‌های روی و کربن استفاده می‌شود. در شامپو و مواد تمیز کننده نیز استفاده می‌شود. نشادر به عنوان چسب برای اتصال دو تخته سه لا استفاده می‌شود. برای رنگ آمیزی، برنزه کردن، چاپ نساجی و خوشه بندی پنبه از نشادر در صنایع نساجی و چرم استفاده می‌شود. در آغاز قرن بیستم در پیل لکلانشه، آمونیوم کلرید در محلول آبی به عنوان الکترولیت مورد استفاده قرار گرفت. 

اثرات آمونیوم کلراید

آمونیوم کلرید جاذب رطوبت است و باید در ظروف در بسته در فضای خشک و دارای تهویه مناسب نگهداری شود. این ترکیب باید از نیترات آمونیوم و کلرات پتاسیم به صورت جدا نگهداری شود. کلرید آمونیوم همچنین با اکسید کننده‌های قوی مانند پرمنگنات‌ها، نمک‌های سرب و نقره، تری فلوراید برم و قلیاها و کربنات‌های آن‌ها به شدت واکنش می‌دهد.

این ماده شیمیایی نه تنها برای انسان مضر است، بلکه برای آبزیان نیز سمی شناخته شده است، بنابراین ضروری است اقداماتی برای جلوگیری از آسیب‌های زیست محیطی انجام شود. همیشه آمونیوم کلرید را مطابق با قوانین فدرال، ایالتی و محیط زیست محلی در ظروف دربسته دور بیندازید تا از رسیدن آن به زهکش‌ها، فاضلاب‌ها و آبراه‌ها جلوگیری شود.

ایمنی استفاده از آمونیوم کلراید

قرار گرفتن در معرض نشادر به میزان متوسط خطرناک است و باعث تحریک، تنگی نفس، سرفه، حالت تهوع و سردرد می‌شود. بیشترین میزان قرار گرفتن در نتیجه تماس با فرم دود این ماده شیمیایی (فوم آمونیوم موریات و بخور سالون آمونیونی) است که یک ذره کاملاً تقسیم شده و در هوا پراکنده است. دو‌د می‌تواند باعث تحریک شدید چشم شود. قرار گرفتن مداوم در معرض آن می‌تواند باعث حساسیت مانند آسم شود یا بر عملکرد کلیه تأثیر بگذارد.

در صورت تماس تصادفی، فوراً به مراقبت‌های پزشکی توجه کنید و این اقدامات و کمک‌های اولیه را انجام دهید:
تماس با پوست: بلافاصله پوست را با آب و صابون ضد عفونی شستشو داده و از نرم کننده بر روی ناحیه تحریک شده استفاده کنید.
تماس چشمی: حداقل 15-20 دقیقه چشم را با آب بشویید.
بلع: دهان را کاملاً با آب بشویید. استفراغ را القا نکنید.
استنشاق: مصدوم را به هوای تازه منتقل کنید و در صورت لزوم از تنفس مصنوعی استفاده کنید.

برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض آمونیوم کلرید، رعایت نکات ایمنی مناسب هنگام کار با این مدت در محیط کار، بسیار اهمیت دارد. برای جلوگیری از بروز حوادث، کارمندان را در مورد نحوه استفاده و نگهداری مناسب آموزش دهید. در هر زمان از لباس‌های محافظ، عینک و دستکش‌های غیرقابل نفوذ استفاده کنید. حتماً بعد از دست زدن به این ماده، دستان خود را بشویید. اطمینان حاصل کنید که در هر مکانی که نشادر مورد استفاده قرار می گیرد، ایستگاه‌های تهویه مناسب و شستشوی چشم وجود دارد. در صورت آلودگی لباس، سریعا آن را تعویض کنید. همچنین مهم است که غلظت های موجود در هوا کنترل شود.

قیمت آمونیوم کلراید صنعتی
خرید نشادر ایرانی

فروش نشادر صنعتی

فروش نشادر کلرید آمونیوم در تهران و مشهد در کیسه‌های 25 کیلوگرمی باتری گرید تیانجین با کیسه زرد و چاپ مثلثی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، فروش آمونیوم کلراید صنعتی مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت آمونیوم کلراید و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت پودر نشادر

جهت خرید نشادر باطری گرید، ایرانی و تیانجین چین با ما تماس بگیرید. قیمت نشادر صنعتی و خوراکی با توجه به اینکه این محصول وارداتی می باشد تابعی از نرخ ارز، هزینه های حمل و تعرفه گمرکی می باشد.

طرحواره پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست