خرید استئارات کلسیم

خرید استئارات کلسیم

استئارات کلسیم پودر کریستالی سفید رنگ با فرمول شیمیایی C17H35COO)2Ca) و وزن مولکولی 607.00 است. این ماده به عنوان کلسیم اکتادکانویک اسید نیز شناخته می شود. نقطه‌ذوب آن ℃ 179 ~ 180 است. محلول در آب، اتانول سرد و دی‌اتیل‌اتر، بنزن داغ، تولوئن است. در اتانول گرم و دی‌اتیل به مقدار کمی محلول است. در صورت واکنش با اسید قوی به اسید استئاریک و نمک کلسیم مربوطه تبدیل می‌شود.

جهت دریافت انالیز

و استعلام قیمت استئارات کلسیم

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت استئارات کلسیم

جهت دریافت قیمت استئارات کلسیم گرید غذایی و صنعتی با کارشناسان ما از طریق شماره های موجود در سایت یا ارسال ایمیل به آدرس sale@irchem.ir در ارتباط باشید.

استئارات کلسیم چیست

استئارات کلسیم یک صابون فلزی اسید استئاریک است که از جایگزینی یون های کلسیم با یون های اسید هیدروژن به وجود می آید و ظاهر آن پودر سفید رنگ است. استئارات کلسیم اولین بار در سال 1924 برای بهبود بافت خمیر نان و کاهش سطح گردی آرد مورد استفاده قرار گرفت و خواص منحصر به فرد آن باعث استفاده از آن در بسیاری از صنایع غیر غذایی شده است.

استئارات کلسیم، همچنین به عنوان اسید اکتادکانوئیک کلسیم شناخته می شود، یک کربوکسیلات کلسیم است که به عنوان صابون کلسیم طبقه بندی می شود. استئارات کلسیم به صورت تجاری در 50 درصد آب یا به صورت پودر اسپری موجود است. برخلاف صابون هایی که حاوی سدیم و پتاسیم هستند، کلسیم استئارات در آب نامحلول است و به خوبی کف نمی کند. شکل (1) ساختار مولکولی استئارات کلسیم را نشان می دهد.

فروش استئارات کلسیم
شکل (1): ساختار مولکولی استئارات کلسیم

تولید استئارات کلسیم

این ترکیب با واکنش بین کلرید کلسیم و سدیم استئارات در محلول آبی می‌تواند به عنوان یک رسوب سفید تولید شود. در زیر معادله شیمیایی آن آمده است:

CaCl2 + 2C17H35COONa (C17H35COO)2Ca + 2NaCl

همچنین می‌توان با واکنش اسید استئاریک با آهک، استئارات کلسیم ایجاد کرد. در زیر معادله شیمیایی آن آمده است:

2C17H35COOH + CaO → (C17H35COO)2Ca + H2O

این ترکیب به صورت پودر سفید و ابریشمی با خواص زیر است:
در شرایط دمایی بسیار پایدار است. این ترکیب غیر سمی است و حتی به عنوان یک افزودنی غذایی E470 استفاده می‌شود. این ماده بسیار مقاوم در برابر آب است و خواص ضد آب دارد و به عنوان یک روان‌کننده، تثبیت‌کننده و ضخیم‌کننده در فرآیندهای مختلف عمل می‌کند.

موارد استفاده از استئارات کلسیم چیست؟

استئارات کلسیم به دلیل داشتن خاصیت روان کننده و دفع آب در مواد غذایی، آرایشی و دارویی به عنوان ماده ضد کپک مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد استئارات کلسیم درصنایع غذایی

استات کلسیم برای اولین‌بار در سال 1924 برای بهبود بافت خمیر نان و کاهش سطح گرد و غبار در آرد مورد استفاده قرار گرفت و خواص بی‌نظیر آن باعث شده که در بسیاری از صنایع غیر غذایی نیز مفید واقع شود. این ماده در هنگام افزودن به مواد دیگر، اصطکاک را کاهش می‌دهد، سرعت جریان را افزایش و مانع کپک زدن می شود. همچنین ممکن است از آن در ژل‌ها استفاده شود یا به پودرهای آرایشی اضافه شود. در آب، استون، اتر و الکل سرد نامحلول است. در نان، یک خمیر ساز است که به عنوان ماده روان‌کننده عمل می‌کند و معمولاً همراه با سایر نرم‌کننده‌های خمیر مانند مونو گلیسیرید استفاده می‌شود. لیست مواد غذایی زیر می‌تواند شامل استئات کلسیم باشد:

 • محصولات نانوایی
 • مکمل‌های کلسیم
 • خوشبوکننده
 • آب‌نبات‌های نرم و سخت
 • چربی‌ها و روغن‌ها
 • محصولات گوشتی
 • محصولات ماهی
 • غذاهای میان وعده

کاربرد استئارات کلسیم در صنایع آرایشی و بهداشتی

هنگامی که انواع خاصی از اسیدهای چرب با یک ماده قلیایی گرم می‌شوند، نمک حاصل به عنوان صابون شناخته می‌شود. اسید استئاریک یکی از مؤثرترین عناصر صابون‌ها است. استئارات کلسیم یک ماده مصنوعی است که با واکنش اسید استئاریک و اکسید کلسیم در کنار هم ایجاد می‌شود. این ترکیب مهمترین نوع نمک کلسیم است، اما به دلیل عدم حلالیت آن، معمولاً در صابون مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. این ماده با مواد مصنوعی که محلول در آب هستند جایگزین شده است.

عموماً به دلیل خاصیت روان کاری آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده امولسیون را از جدا شدن در فازهای روغن و آب در مواد آرایشی و محصولات مراقبت شخصی حفظ می‌کند. این ماده غالباً در مواد آرایشی، به ویژه محصولات آئروسل طراحی شده برای حالت دادن به موها موجود است. همچنین در پودرهای آرایشی، پمادها و بسته‌بندی ها یافت می‌شود. با وجود خطر بسیار کم برای تحریک پوستی، تماس موضعی ممکن است باعث قرمزی، خارش و سوزش چشم شود.

استئارات کلسیم
خرید استئارات کلسیم
 • داروسازی

این ماده می‌تواند به عنوان یک عامل رهاسازی قارچ در ساخت قرص و کپسول دارویی استفاده شود.

 • پلاستیک

استئارات کلسیم به عنوان روان‌کننده، ماده ترشح‌کننده و اسید پاک‌کننده (برای خنثی کردن اسید هیدروکلریک) در ساخت پلاستیک‌ها استفاده می‌شود، به عنوان مثال. وینیل پلی کلرید (PVC) و پلی اتیلن (PE).

در پلاستیک‌ها، می‌تواند به عنوان یک جداکننده اسید یا خنثی‌کننده در غلظت‌های بالاتر از 1000 ppm و روان‌کننده یا عامل آزادکننده عمل کند. استئارات کلسیم نیز در کنسانتره های پلاستیکی رنگی برای بهبود خشک شدن رنگدانه استفاده می شود.

 • صنعت کاغذ

در صنعت کاغذ از استئارات کلسیم استفاده می شود زیرا این ماده افزودنی کم هزینه ای است که عمر کاغذ را افزایش داده و ظاهری نیمه مات به آن می بخشد.

 • عامل ضد کف

معمولاً در فرمولاسیون عوامل ضد کف مختلف استفاده می شود. به طور کلی، مواد ضد کف از عوامل نامحلول در محیط کف تشکیل شده است. مهم است که این ضد کف ها ویسکوزیته پایینی داشته باشند و به راحتی در محیط پخش شوند. دوز استئارات معمولاً 0.5٪ تا 1٪ در بالای ماده جامد در پراکندگی است.

 • استفاده‌های دیگر

همچنین می‌توان از آن در پوشش، کاغذ، لاستیک، بتن، پارچه، ماده ضدعفونی‌کننده و غیره استفاده کرد. برای خرید استئارات کلسیم با ما تماس بگیرید.

استئارات کلسیم در بتن

انتقال رطوبت و یون های تهاجمی به داخل بتن اثرات مخربی بر دوام سازه بتن مسلح دارد. برای مقابله با این مشکل، مواد افزودنی ضد رطوبت، مانند استئارات کلسیم، را می توان در طرح مخلوط بتن گنجاند تا ورود آب و یون های مهاجم به بتن را محدود کند. استئارات کلسیم یک ماده افزودنی ضد رطوبت است که می تواند یک لایه ضد آب در امتداد منافذ مویرگی ایجاد کند. در نتیجه می تواند نفوذپذیری بتن را در شرایط غیر هیدرواستاتیکی کاهش دهد.

آیا استئارات کلسیم یک اتصال دهنده است؟ کلسیم استئارات نمک کلسیم اسید استئاریک است که به عنوان یک عامل ضد انعقاد، اتصال دهنده و امولسیفایر عمل می کند.

ساختار استئارات کلسیم

این ترکیب از دو آنیون استئارات و کاتیون کلسیم ساخته شده است.  در کل 36 کربن در طول ساختار مولکول آن وجود دارد.

آیا استئارت کلسیم یک ترکیب وگان است؟

استئارات کلسیم در طیف گسترده‌ای از مواد غذایی از جمله نمک، ادویه‌جات ترشی‌جات، شیرینی‌پزی، محصولات میان وعده و مخلوط‌های خشک استفاده می‌شود. در بعضی از وب‌سایت‌ها استئارات کلسیم به عنوان یک ترکیب مشتق‌شده از حیواناتی مانند گاوها و خوک‌ها تولید می‌شود. در وب‌سایت‌های دیگر، آن را به عنوان یک محصول گیاهی که از روغن نباتی گرفته می‌شود، معرفی می‌کنند. بنابراین حقیقت چیست؟ آیا وضعیت استئارات کلسیم در طی چند سال گذشته تغییر کرده است؟

منبع استئارت کلسیم

مواد اولیه و اصلی اسید استئاریک یک اسید چرب اشباع طبیعی است که به صورت گلیسیرید در چربی‌ و روغن‌های حیوانی و روغن‌های گیاهی موجود است.
منبع حیوانی رایج: پیه نهنگ، گوشت گاو، گوشت خوک
منبع گیاهی رایج: کره کاکائو، روغن سویا، روغن پالم، روغن نارگیل، روغن زیتون و روغن ذرت.
بیشترین اسید استئاریک مورد استفاده در تولید استئارات کلسیم از روغن‌های گیاهی است. بنابراین از این طریق می توان آن را استئارات کلسیم گیاهی نامید.

استئارات کلسیم در محصولات غذایی بسیار کمتری نسبت به چند دهه پیش وجود دارد. امروزه، آن را جایگزین مواد دیگر به ویژه، سیلیکون دی اکساید  کرده اند. امروزه استئارات کلسیم، استئارات منیزیم و همچنین اسید استئاریک عناصری هستند که احتمالاً در مواد غذایی و مکمل‌های غذایی به عنوان اتصال‌دهنده یا روان‌کننده معرفی می‌شوند. طبق مطالعات مربوط به دو ماده دوم، استئارات منیزیم و اسید استئاریک استفاده شده در مواد غذایی و مواد دارویی، امروزه از گیاهان تهیه می‌شوند.

آیا استئارات کلسیم سمی است؟

استئارات کلسیم، هنگامی که در دوزهای مناسب در محصولات غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد اساساً ” ایمن” است و طبق گفته تولیدکنندگان هیچ تهدیدی برای سلامتی ایجاد نمی‌کند. طبق بررسی شورای مشاوره فنی هیئت ملی استاندارد های ارگانیک، تا زمانی که این ماده به غذاها اضافه شود، هیچ تأثیری بر سلامت انسان ندارد. با این وجود، در دوزهای بالا، علائمی مانند درد معده مشاهده شده است.

با بیان این نکته، شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد عوارض جانبی حتی در دوزهای عادی نیز وجود داشته است، حتی اگر این محصول در بسیاری از غذاها، مواد آرایشی و محصولات پلاستیکی یافت شود.در دوزهای بالا که باعث سمیت حاد می‌شوند استئارات کلسیم ممکن است باعث علائم دستگاه گوارش مانند درد شکم، اسهال، حالت تهوع و استفراغ شود. اثرات سیستمیک مانند زنگ زدن در گوش، سرگیجه، فشار خون بالا و تاری دید نیز ممکن است رخ دهد.

این علائم به عنوان عوارض جانبی در دوزهای نرمال موجود در تندرنس گوشت گزارش نشده است. در اروپا نمک‌های کلسیم اسیدهای چرب (E470a) به عنوان مواد تشکیل‌دهنده تأیید شده و ایمنی آن به عنوان مواد افزودنی غذایی توسط EFSA در سال 2018 مورد بررسی مجدد قرار گرفته است. EFSA نتیجه گرفت که هیچ گونه نگرانی در مورد موارد استفاده و میزان استفاده استئارات کلسیم گزارش نشده است و نیازی به ایجاد مقدار روزانه قابل قبول دریافت عددی (ADI) از آن نیست.

خرید استئارات کلسیم
فروش استئارات کلسیم

فروش استئارات کلسیم

فروش استئارات کلسیم در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول استئارات کلسیم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل ‌و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. برای دریافت قیمت استئارات کلسیم با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست