خرید سیلیکون دی اکساید

خرید سیلیکون دی اکساید

خرید سیلیکون دی اکساید را از کجا انجام دهیم ؟ سیلیکون دی اکساید چه کاربردی دارد و چطور میتوانیم از آن استفاده درست داشته باشیم یک ترکیب شیمیایی متشکل از سیلیکون و اکسیژن با فرمول شیمیایی SiO2 است. نام‌ دیگر سیلیکون دی اکساید: اروزیل، کوارتز، سیلیکا، اکسید سیلیکیک، اکسید سیلیس کریستالی، ضد کلوخه و E551 است. دی اکسید سیلیکون ترکیبی است که به طور طبیعی در پوسته زمین در حالت کریستالی یافت می‌شود.

نام دیگر سیلیکون دی اکساید چیست

نام‌ دیگر سیلیکون دی اکساید: اروزیل، کوارتز، سیلیکا، اکسید سیلیکیک، اکسید سیلیس کریستالی، ضد کلوخه و E551 است. دی اکسید سیلیکون ترکیبی است که به طور طبیعی در پوسته زمین در حالت کریستالی یافت می‌شود.

این ترکیب در صنایع مختلف از مواد غذایی و آرایشی گرفته تا ساخت و ساز و الکترونیک کاربردهای مختلفی دارد. دی اکسید سیلیکون دقیقا چیست و چه خواصی دارد؟ کاربرد سیلیکون دی اکساید چیست؟ آیا بی خطر است؟ سیلیکون دی اکساید را از کجا بخریم؟ و … با ما همراه باشید تا پاسخ تمام سوالات خود را در مورد سیلیکون دی اکساید دریافت کنید.

خواص sio2
نام انگلیسی Silicon Dioxide
فرمول شیمیایی سیلیکون دی اکساید SiO2
وزن مولکولی  SiO2

60.08 g/mol

چگالی سیلیکون دی اکساید

2.648 g/cm3

نقطه ذوب سیلیکون دی اکساید

1,713 °C

نقطه جوش سیلیکون دی اکساید

2,950 °C

سیلیکون دی اکساید چیست؟

سیلیکون دی اکساید، همچنین به عنوان کوارتز شناخته می‌شود، ترکیب جالبی است که در زمین به وفور یافت می‌شود. 60 درصد از پوسته زمین و 93 درصد از سنگ‌های شناخته شده را تشکیل می‌دهد. در در برخی از موجودات و حیوانات، بدن انسان (جزئی از رباط‌ها، غضروف و ماهیچه‌های انسان است)، به‌علاوه برخی از گیاهان (به‌ویژه غلات) و در آب آشامیدنی یافت می‌شود. برای سلامت استخوان‌ها، پوست، مو، دندان‌ها و ناخن‌ها ضروری است. کمبود دی اکسید سیلیکون می‌تواند منجر به تشکیل استخوان ضعیف، پوست و دندان ناسالم شود.همان‌طور که گفته شد دی اکسید سیلیکون به طور طبیعی در بسیاری از گیاهان یافت می‌شود، از قبیل:

 • سبزیجات سبز برگ سبز
 • چغندر
 • فلفل دلمه‌ای
 • برنج قهوه‌ای
 • جو
 • یونجه

خواص دی اکسید سیلیکون

سیلیکون دی اکساید در شرایط نرمال دما و فشار یک ماده معدنی جامد و متبلور است. نسبتاً سخت است (نمره 7 در مقیاس Mohs). سیلیکون دی اکساید خالص بی‌رنگ است، اما اگر آلاینده‌هایی در نمونه کوارتز وجود داشته باشد، ممکن است رنگی باشد. به عنوان مثال، حضور مقادیر کمی آهن، به آن رنگ صورتی می‌دهد. کوارتز شیری دارای حباب های هوا یا محتویات مایعی است که باعث می‌شود کانی سفید به نظر برسد.

سیلیکون دی اکساید دارای نقطه ذوب و جوش بسیار بالایی است: 3110 درجه فارنهایت و 4046 درجه فارنهایت. برای ذوب شن آن به یک کوره بزرگ و داغ نیاز است تا شیشه ساخته شود! سیلیکون دی اکساید با اسید هیدروفلوئوریک واکنش می‌دهد. این واکنش برای اچ کوارتز در صنعت نیمه هادی استفاده می‌شود. همچنین با اکسیدهای فلزی مانند اکسید سدیم یا اکسید سرب واکنش می‌دهد. از این واکنش‌ها می‌توان برای تولید انواع شیشه مانند شیشه بوروسیلیکات یا شیشه سربی استفاده کرد. شیشه بوروسیلیکات نوعی شیشه است که می‌تواند دمای بالا را تحمل کند، اغلب در ظروف شیشه‌ای برای آزمایشگاه‌ها استفاده می‌شود.

انواع سیلیکون دی اکسید

انواع مختلفی از سیلیکون دی اکسید وجود دارد که از نظر ترکیب شیمیایی یکسان هستند، اما آرایش اتمی متفاوتی دارند. ترکیبات دی اکسید سیلیکون را می‌توان به دو گروه کریستالی (دارای سه فرم کوارتز، تریدیمیت و کریستوبالیت) و آمورف (سیلیس غیر کریستالی) تقسیم کرد. سیلیکا کریستالی، دارای ساختارهایی با الگوهای تکرارشونده سیلیکون و اکسیژن هستند، در مقابل ساختارهای شیمیایی آمورف به طور تصادفی‌تر به هم مرتبط شده‌اند.

تمام اشکال سیلیکا جامدات بی‌بو هستند که از اتم های سیلیسیم و اکسیژن تشکیل شده‌اند. ذرات سیلیکا در هوا معلق می‌شوند و گرد و غبار غیر‌قابل انفجار تشکیل می‌دهند. دی اکسید سیلیکون ممکن است با سایر عناصر فلزی و اکسیدها ترکیب شود و سیلیکات را ایجاد کند.

خرید و فروش سیلیکون دی اکساید
منابع طبیعی سیلیکون دی اکساید

کاربردهای خرید سیلیکون دی اکساید

دی اکسید سیلیکون یک ماده رایج است که در انواع کاربردهای صنعتی، از سرامیک گرفته تا شیشه استفاده می‌شود. در صنایع غذایی، بیشتر به عنوان یک عامل آنتی کیک استفاده می‌شود. بسیاری از مواد غذایی، مانند شکر و آرد، تمایل دارند در شرایط مرطوب به هم بچسبند.

رطوبت همچنین باعث رشد باکتری‌ها می‌شود و می‌تواند عمر مفید محصول را کوتاه کند. دی اکسید سیلیکون با جذب رطوبت اضافی از جو از این امر جلوگیری می‌کند. می‌توان آن را مستقیماً با غذا مخلوط کرد یا در بسته بندی مخصوص خود، همانطور که در بسته خشک کننده وجود دارد، استفاده کرد.

اروزیل به بسیاری از غذاها و مکمل‌ها اضافه می‌شود و همچنین به عنوان یک افزودنی مواد غذایی در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مکمل‌ها، سیلیکون دی اکساید برای جلوگیری از چسبندگی مواد تشکیل‌دهنده‌ی مکمل‌ها استفاده می‌شود.

دی اکسید سیلیکون برای بهبود استخوان‌های ضعیف، سکته مغزی، بیماری آلزایمر، ریزش مو، بیماری‌های قلبی و افزایش قدرت استخوان استفاده می‌شود. علاوه بر این، این ترکیب می‌تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان را در طول زندگی کاهش دهد. تعدادی از محصولات و صنایع که در آن‌ها از سیلیکون دی اکساید استفاده شده است عبارت‌اند از:

 • مکمل‌ها
 • تونرهای چاپگر
 • پلاستیک
 • محصولات آرایشی و بهداشتی از جمله خمیر دندان
 • حشره‌کش‌ها
 • پاک‌کننده‌ها
 • سرامیک و کاشی
 • بتن

همچنین شایان ذکر است که انواع مختلفی از دی اکسید سیلیکون وجود دارد، در نتیجه اطمینان حاصل کنید که از سیلیکون دی اکساید خوراکی در محصولات غذایی استفاده شده است.

فروش عمده سیلیکون دی اکساید
خرید سیلیکون دی اکساید

عوارض سیلیکون دی اکساید

سیلیکون دی اکساید مانند بسیاری از مواد شیمیایی می‌تواند عوارضی را ایجاد کند؛ برخی از این عوارض اثبات شده‌اند ولی برای برخی دیگر دلایل کافی وجود ندارد و تنها هشدارهایی درباره آن داده شده است. سیلیس کریستالی پودر شده سمی است و استنشاق آن خطرناک است و می‌تواند باعث التهاب شدید بافت ریه، برونشیت و سرطان ریه شود؛ علاوه بر آن ممکن است موجب بروز بیماری‌های خود ایمنی سیستمیک مانند لولپوس و آرتریت روماتوئید شود. همچنین استنشاق دوزهای بالای دی اکسید سیلیکون آمورف باعث التهاب کوتاه مدت غیر دائمی شود. برخی از پژوهشگران نیز معتقدند که سیلیکون دی اکساید باعث بروز آکنه و خفگی پوست می‌شود و بهتر است افرادی که پوست چرب و مستعد آکنه دارند، لوازم آرایشی که حاوی این ماده است را مورد استفاده قرار ندهند؛ اما برخی دیگر از پژوهشگران با این نظر مخالف هستند و معتقدند که این ماده موجب بروز این مشکلات برای پوست نمی‌شود.

همانطور که گفته شد تا کنون تحقیقات مختلف خطرات زیادی در رابطه با مصرف خوراکی این ماده را نشان نداده‌اند و بیشتر در سطح هشدار است. سازمان غذا و داروی آمریکا برای مصرف این ماده، محدودیت‌های وضع کرده و طبق آن سیلیکون دی اکساید نباید بیش از 2 درصد از وزن کل یک ماده‌ی غذایی را تشکیل دهد؛ از آنجا که برای دوزهای بالاتر تحقیقات کافی صورت نگرفته، این محدودیت وضع شده است.

خرید سیلیکون دی اکساید از پیشگامان شیمی

سیلیکون دی اکساید در کیسه‌های 10 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سیلیکون دی اکساید مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت سیلیکون دی اکساید، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

نتیجه گیری درباره خرید سیلیکون دی اکساید

سیلیکا یک ترکیب طبیعی است که در محیط اطراف ما یافت می‌شود. دی اکسید سیلیکون در واقع یک محصول پرکننده رایج است. این عامل در بسیاری از محصولات غذایی کاربرد دارد. مکمل‌های سیلیکون به عنوان دارو استفاده می‌شود. علاوه بر این، کاربردهای آن فقط به غذا و دارو محدود نمی شود و از آنجایی که سیلیکون بسیار فراوان و همه کاره است، تولیدکنندگان در سایر صنایع نیز کاربردهای زیادی برای آن پیدا می‌کنند.

سوالات متداول مربوط به دی اکسید سیلیکون

آیا دی اکسید سیلیکون سرطان زا است؟

ممکن است با برخی از کارشناسان مواجه شوید که می گویند دی اکسید سیلیکون می تواند باعث سرطان شود. در حالی که این درست است، اما تنها زمانی رخ می‌دهد که شما در دوزهای بالایی از آن را استنشاق کرده باشید. این مورد در مشاغل خاصی مانند معدن، ساخت و ساز و سندبلاست است. سیلیکای استفاده شده در غذا، نمی‌تواند به ریه آسیب برساند.

آیا مصرف دی اکسید سیلیکون بی خطر است؟

کارشناسان معتقدند که عوارض جانبی دی اکسید سیلیکون نادر است و مصرف این افزودنی غذایی حداقل خطر را به همراه دارد.

عملکرد دی اکسید سیلیکون چیست؟

دی اکسید سیلیکون به بسیاری از غذاها و مکمل ها اضافه می‌شود. و به عنوان یک افزودنی غذایی، به عنوان یک عامل ضد انعقاد برای جلوگیری از کلوخه شدن عمل می‌کند. در مکمل ها، برای جلوگیری از چسبیدن مواد پودری مختلف به هم استفاده می‌شود.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست