کلرید کلسیم خوراکی

خرید کلرید کلسیم خوراکی

شرکت پیشگامان شیمی کلرید کلسیم خوراکی و صنعتی را با خلوص 77% و 96% به شکل پودری و پرک از کشور چین وارد می‌کند. جهت خرید کلرید کلسیم خوراکی و استعلام قیمت فروش آن با ما تماس حاصل فرمایید.کلرید کلسیم یک ترکیب معدنی کریستالی بی‌رنگ بوده که در آب بسیار محلول است. کلرید کلسیم خوراکی از نظر مواد غذایی با نظارت دقیق تولید می‌شود تا از خلوص و استحکام بالایی برخوردار باشد. این مورد در کاربردهای مختلفی در صنایع غذایی، نوشیدنی، آب آشامیدنی و صنایع دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فرمول مولکولی CaCl2 – CaCl2.2H2O دی‌هیدرات – CaCl2.4H2O Tetrahydrate – CaCl2.6H2O – هگزاهیدرات
جرم مولی 110.99 g/mol anhydrous
147.02 g/mol dihydrate
183.04 g/mol tetrahydrate
219.08 g/mol hexahydrate
شـکل ظاهری جامد سفید یا رنگی
چگالی  2.15 g/cm³ anhydrous
0.835 g/cm³ dihydrate
1.71 g/cm³ hexahydrate
دمای ذوب  ۷۷۲ °C (anhydrous)
دمای جوش >۱۶۰۰ °C
انحلال‌ پذیری در آب 74.5 g/100 ml (20 °C)
دیگر آنیون‌ها کلسیم فلورید
کلسیم برومید
کلسیم یدید
دیگر کاتیون‌ها منیزیوم کلرید
استرانسیوم کلرید
طبقه‌بندی ئی‌یو Irritant (Xi)

کلرید کلسیم چیست؟

کلرید کلسیم یک ترکیب یونی از کلر و کلسیم است که حلالیت بسیار خوبی در آب دارد و به‌ عنوان یک نمک در دمای اتاق جامد است و به عنوان یک هالید یونی معمولی عمل می‌کند که خاصیت حلالیت آسان آن در آب سبب کاربردهای گسترده این محصول در صنایع غذایی شده است.فرمول شیمیایی کلرید کلسیم CaCl2 است و جرم مولی آن 110.983 گرم در مول است.

این ترکیب یونی است از کاتیون کلسیم (Ca2 +) و دو آنیون کلر (Cl-) تشکیل شده است. فلز کلسیم دو ظرفیتی پیوند یونی با دو اتم کلر را تشکیل می‌دهد.کلرید کلسیم خوراکی در طبیعت به اشکال آب‌رسان آن به عنوان مواد معدنی نادر دی هیدرات و شش هیدرات وجود دارد. همچنین به میزان زیادی در آب نمک طبیعی از دریاچه‌های نمکی و رسوبات نمکی یافت می‌شود. کلرید کلسیم عمدتا با واکنش سنگ آهک (CaCO3) با اسید هیدروکلریک (HCl) تولید می‌شود.

CaCO3 + 2 HCl → CaCl2 + CO2 + H2O
این ماده همچنین به عنوان یک محصول فرعی اصلی در طول تولید خاکستر سودا (Na2CO3) توسط فرآیند Solvay تولید می‌شود، که در آن سنگ آهک با محلول NaCl واکنش نشان می‌دهد. 

خواص کلرید کلسیم خوراکی

​​خواص فیزیکی: کلرید کلسیم به عنوان یک پودر سفید بی‌بو، گرانول یا تکه‌های بی‌بو یافت می‌باشد. دارای چگالی 2.15 گرم در میلی لیتر ، نقطه ذوب 782 درجه سانتی‌گراد و نقطه جوش زیاد بیش از 1600 درجه سانتی‌گراد است.

خواص شیمیایی کلرید کلسیم خوراکی

CaCl2 بسیار محلول در آب، ریزگردها است (رطوبت هوا را جذب می‌کند) و ظریف است (آب کافی را برای تبدیل به مایع جذب می‌کند). این ماده در آب به روش بسیار گرمایی (مقدار زیادی گرما آزاد می شود) در آب حل می‌شود. کلرید کلسیم به طور کامل در آب از هم جدا می‌شود تا کاتیون‌های کلسیم و آنیون‌های کلرید را بدهد. در محلول‌های آبی، یون های کلسیم می‌توانند یون‌های دیگر را در واکنش‌های مبادله مانند تبدیل پتاسیم فسفات به کلسیم فسفات جابجا کنند:
3 CaCl2 + 2 K3PO4 → Ca3 (PO4) 2 + 6 KCl

کاربرد کلرید کلسیم خوراکی

چندین کاربرد مشابه با کلرید سدیم دارد و از آن به عنوان یک افزودنی غذایی، نگهدارنده مواد غذایی، در برخی از محلول‌های ضد یخ برای ذوب برف در جاده ها و به عنوان آب نمک در کارخانه های تبرید استفاده می شود. همچنین از این ماده به عنوان یک ماده شیمیایی برای استخر شنا، در کارخانه های تصفیه آب و برای اهداف خشک کن استفاده می شود.

کلرید کلسیم خوراکی در صنعت

این ماده همچنین در صنایع متالورژی، حفاری چاه نفت و صنایع لاستیکی، کاغذ، رنگ و رنگ کاربرد دارد.کلرید کلسیم همچنین به عنوان یک افزودنی در بعضی از پلاستیک‌ها و برای سریع‌تر خشک کردن بتن استفاده می‌شود. این ماده در انواع پاک‌ کننده‌های خانگی، مواد شوینده و مواد آرایشی یافت می‌شود.کلسیم پنجمین عنصر فراوان در بدن است و بخش عمده آن ساختار استخوان را تشکیل می‌دهد در واقع کلسیم نقش مهم فیزیولوژیکی را ایفا می‌کند که برای یکپارچگی عملکرد سیستم عصبی و عضلانی ضروری است و برای عملکرد طبیعی قلب ضروری است و یکی از عواملی است که در مکانیسم‌های درگیر در انعقاد خون عمل می‌کند.
کلرید کلسیم خوراکی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا به عنوان یک ماده ایمن مورد تأیید قرار گرفته و کاربرد‌های فراوانی در صنایع غذایی دارد و به عنوان خرید مواد اولیه غذایی شناخته شده است که کاربرد عمده این محصول در تولید پنیر و تولید ماءالشعیر می‌باشد که در صنعت تولید پنیر در همان ابتدای فرآیند تولید به شیر اضافه می‌شود که باعث انعقاد می‌شود و در فرآیند تولید ماءالشعیر، کلسیم کلراید نقش تنظیم‌کننده و کمبود مواد معدنی را ایفا می‌کند.

کلرید کلسیم خوراکی در صنایع غذایی

کلرید کلسیم در صنایع غذایی به‌عنوان یک امولسیفایر مورد استفاده قرار می‌گیرد و یک ماده‌ی سرشار از کلسیم می‌باشد که این ماده در رشد و استحکام ناخن‌ها و موها بسیار موثر می‌باشد.این ماده همچنین می‌تواند در داروها به ویژه برای درمان هیپوکلسمی، عدم تعادل الکترولیتی ناشی از سطح پایین کلسیم استفاهم چنین می‌تواند به صورت داخل وریدی تزریق شود تا سریعاً کلسیم خون افزایش یابد انستیتوی ملی بهداشت توضیح می‌دهد که کلسیم برای حرکت ماهیچه‌ها و ارتباط بین مغز و سایر قسمت‌های بدن ضروری است. همچنین به آزادسازی هورمون‌ها و آنزیم‌های مهم کمک می‌کند. کلسیم به طور کلی در دندان‌ها و استخوان‌ها ذخیره می‌شود و به قوی نگه داشتن این ساختارها کمک می‌کند.

اثرات سلامتی / خطرات ایمنی کلرید کلسیم خوراکی

این ماده به مقدار طبیعی سمی نیست و در مواد غذایی استفاده می‌شود. با این حال، خطر اصلی آن به دلیل خاصیت خشک شدن آن و واکنش گرمازدگی هنگام حل شدن در آب است. بنابراین، هنگامی که جامد با پوست مرطوب یا چشم‌ها در تماس باشد، می‌تواند باعث تحریک شدید و سوختگی خفیف شود. بلع زیاد می‌تواند منجر به حالت تهوع، استفراغ و درد شکم شود

سازمان غذا و دارو کلرید کلسیم خوراکی را GRAS ذکر کرده و معمولاً به عنوان ایمن شناخته می‌شود. براساس گفته کمیته مشترک FAO / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی، کلرید کلسیم موجود در مواد غذایی یک عامل محکم است و همچنین می‌تواند از آن برای جلوگیری از قهوه‌ای شدن استفاده شود. مواد تقویت‌کننده مواد افزودنی غذایی هستند که برای کمک به میوه‌ها و سبزیجات فرآوری شده ترد هستند.

کلرید کلسیم خوراکی را از کجا بخریم؟

خرید کلرید کلسیم خوراکی در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی انجام می گیرد. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه‌ی سفارش این محصول با شماره‌های موجود تماس بگیرید.

مطالعه بیشتر : wikipedia

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست