خرید سوربیتان مونو اولئات ( اسپن 80 )

خرید سوربیتان مونو اولئات (اسپن 80)

شرکت پیشگامان شیمی با داشتن چندین سال سابقه در واردات مواد اولیه شیمیایی و امولسیفایرهای تخصصی محصول سوربیتان مونو اولئات یا همان اسپن 80 را از کشورهای مالزی و هند وارد می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید اسپن 80 با کارشناسان ما تماس بگیرید.

فروش اسپن 80

بازرگانی پیشگامان شیمی به عنوان یک وارد کننده و تاجر مواد اولیه شیمیایی، طیف گسترده ای از روغن ها و چربی های گیاهی یا حیوانی و همچنین محصولات مشتق شده مانند اسیدهای چرب، استرهای اسید چرب، الکل های چرب، اتوکسیلات ها و موم ها را ارائه می دهد. فروش اسپن 80 به عنوان یکی از محصولات اصلی این شرکت در صدر واردات این شرکت می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت اسپن 80 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

امولسیون کننده ها

امولسیون کننده‌های مورد استفاده در برنامه های غذایی تحت سلطه مونو دی گلیسیرید و مشتقات آن‌ها هستند. با این حال، گروه دیگری از ترکیبات، به جای گلیسرول از سوربیتول، گروه امولسیفایرهای معروف به استرهای سوربیتان را تشکیل می‌دهند، که می‌توانند بیشتر به پلی سوربات تبدیل شوند.استرها و پلی سوربات‌های سوربیتان در صنایع غیر غذایی اغلب به عنوان “سورفاکتانت‌های غیر یونی” شناخته می‌شوند، در حالی که “امولسیفایر” اصطلاح ترجیحی برای همین ترکیبات در صنایع غذایی است. در حالی که شاید کمتر از 15٪ از امولسیون کننده‌های غذایی استفاده شده را تشکیل می‌دهد، این گروه از امولسیون کننده‌های منحصر به فرد نقش مهمی در تولید محصولات غذایی صنعتی دارند.

تاریخچه اسپن 80

در دهه 1930، محققان دریافتند که مانیتول، که به طور طبیعی در مقادیر کم مشاهده می‌شود، می‌تواند با الکترولیز قند به طور موثرتری سنتز شود. با این حال، در طی سنتز شیمیایی مانیتول، چهار برابر مقدار ایزومر مرتبط، سوربیتول، تولید شد.استفاده تجاری از سوربیتول مورد نیاز بود. از آنجا که سوربیتول دارای خواص مشابه گلیسرول بود، به زودی مستقیماً در برنامه های غذایی و آرایشی به عنوان گزینه جایگزین شد. همچنین مشخص شد که سوربیتول می‌تواند به راحتی به ویتامین C تبدیل شود، یا با اسیدهای چرب در ایجاد استرها واکنش نشان دهد، که ثابت می‌شود امولسیون کننده‌های ارزشمندی برای غذاها و سایر کاربردها هستند.

در سال 1938، شرکت اطلس پودر استرهای اسید چرب سوربیتان تجاری را با نام تجاری “Span” معرفی کرد. تقریباً در همان زمان، دانش پیرامون اکسید اتیلن و واکنش پذیری آن با اتم‌های فعال هیدروژن، همراه با در دسترس بودن تجاری آن، تولید امولسیون کننده‌های مشتق شده از پلی اتیلن را آغاز کرد.تا سال 1942، استرهای پلی اکسی اتیلن (20) سوربیتان یا پلی سوربات‌ها با نام تجاری “توئین” تجاری شدند. اگرچه Span و Tween به ترتیب نام تجاری ثبت شده برای استرهای سوربیتان و پلی سوربات‌ها هستند

اما این اصطلاحات اغلب به عنوان نام‌های معمول استفاده می‌شوند یا به جای هم در منابع علمی به کار برده می‌شوند.استرها و پلی سوربات‌های سوربیتان از جمله امولسیون کننده‌های دارای کارایی بالا هستند که به طور جهانی شناخته می‌شوند، از نظر نظارتی مورد استفاده قرار می‌گیرند و نه تنها در صنایع غذایی بلکه در صنایع مراقبت شخصی، لوازم آرایشی، نساجی و دارویی نیز استفاده می‌شوند.

سوربیتان‌ها از طریق حذف آب از سوربیتول یا سوربوز و ترکیبات مربوطه در ترکیب استر با اسیدهای چرب و با زنجیره های جانبی کوتاه الیگو (اکسید اتیلن) و انتهای اسید چرب حاصل می‌شوند تا مواد شوینده و سورفکتانت مانند پلی سوربات را تشکیل دهند.شکل ظاهری آن‌ها ممکن است از مایع روغنی، چرکی به رنگ کهربا، تا رنگ کرم روشن، تا دانه‌های برنزه یا پوسته پوسته و یا یک ماده جامد سخت و مومی با بوی کمی متفاوت باشد. همچنین از آن‌ها به عنوان سورفاکتانت یا مواد امولسیون کننده در تهیه امولسیون‌ها، کرم‌ها، و پماد برای کاربرد دارویی و آرایشی استفاده می‌شود . استفاده از سوربیتان در استنشاق کننده‌های آسم در ایجاد اسپاسم برونش در کودکان دخیل است.

سوربیتان مونو اولئات چیست

سوربیتان مونو اولئات (اسپن 80) یک افزودنی غذایی با شماره E494 است که دارای فرمول شیمیایی C24-H44-O6 هست و ثبات‌پذیری پایداری در شرایط عادی دارد.در آب، اتانول، ایزوپروپانول و اتر محلول و در استون نامحلول است.مایع چسبنده رنگی، مایع چسبناک، به رنگ کرم نور، به دانه‌های قهوه‌ای مایل به زرد و یا دانه‌های نرم و یا یک جامد مومی سخت و با بوی کمی است.این ماده مخلوطی از استر سوربیتول و اسید اولئیک هست. ملایم مشتق‌شده از قند است.

  • ظاهر (شفاف) روشن است.
  • ظاهر (رنگ) زرد کم‌رنگ است.
  • ظاهر (فرم) مایع چسبنده.
  • حداکثر مقدار اسید 10.
سوربیتان مونو اولئات (اسپن 80)
خرید سوربیتان مونو اولئات (اسپن 80)

کاربردها و ویژگی‌های سوربیـتان مونو اولئات (اسپن 80)

استرهای سوربیتان به طور گسترده‌ای به عنوان امولسیون کننده‌های W / O استفاده می‌شود و هنگامی که در ترکیب با استرهای سوربیتان اتوکسیله (محدوده Tween) استفاده شود، به ثبات کلی امولسیون‌های O / W کمک می‌کند.تنظیم نسبت Span / Tween باعث تولید سیستم‌های امولسیون کننده با مقادیر مختلف HLB می‌شود که امکان امولسیون طیف وسیعی از روغن‌ها و موم‌ها را فراهم می‌کند.سوربیتان ‌مونو اولئات امولسیفایر غیر آلی و سورفاکتانت است و در لوازم آرایشی و مواد غذایی استفاده می‌شود.

امولسیفایر سوربیتان مونو اولئات، عاملی که مخلوطی از مواد تشکیل‌دهنده را نگه‌داری می‌کند که به طور معمول قادر به مخلوط کردن آن نیستند، ماده‌ای است که باعث پخش پراکندگی ترکیبات در مواد غذایی می‌شود.سوربیتان مونو اولئات به طور گسترده‌ای در محصولات مراقبت شخصی استفاده می‌شود.

این امولسیفایر، مخصوصاً برای اجزای چربی غیر اشباع مثل الکل یا روغن‌های گیاهی توصیه می‌شود. عامل پراکنده برای مایعات نامحلول در مایعات لیپوفیلیک دیگر. سوربیتان مونو اولئات به عنوان یک عامل مرطوب‌کننده و پراکنده برای رنگ‌دانه‌ها در لوازم آرایشی رنگی و اکسید روی / دی اکسید تیتانیوم در محصولات مراقبت از پوست استفاده می‌شود.سوربیتان مونو اولئات یک ماده‌ی زیست‌تخریب‌پذیر بر پایه یک اسید چرب طبیعی (اسید اولئیک) و الکل سوربیتول است.

به عنوان امولسیفایرها، تثبیت‌کننده‌ها و ضخیم‌کننده‌ها در مواد غذایی، لوازم آرایشی و محصولات دارویی. در صنعت نساجی به عنوان روان‌کننده‌های فیبر و نرم‌کننده‌ها.استفاده از سوربیتان مونو اولئات در استنشاق آسم در ایجاد برونکواسپاسم ثانویه در کودکان دخالت دارد.این شرکت وارد کننده اسپن 60 و اسپن 20 و امولسیفایر های تخصصی آرایشی و غذایی می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

کاربرد سوربیتان مونو اولئات ( اسپن 80 )

سوربیتان مونو اولئات به عنوان امولسیون کننده، حل کننده، تثبیت کننده، نرم کننده، عامل ضد استاتیک و …..مناسب برای دارو، مواد آرایشی، منسوجات، رنگ و…..به عنوان امولسیون مواد منفجره W / O، عامل آماده سازی پارچه، تولید مواد خوراکی و آرایشی، پخش کننده رنگ مهره دار، تثبیت کننده دی اکسید تیتانیوم، حشره کش، ماده مرطوب کننده و امولگاتور در سموم دفع آفات، مواد حلال کننده تولید روغن، ضد زنگ، روغن نرم کننده، روان کننده و نرم کننده پارچه و چرم استفاده می‌شود.

آئین نامه‌ها

استفاده از پلی سوربات‌ها و استرهای سوربیتان در بسیاری از کشورهای جهان در غذاها مجاز هستند. با این حال هنوز چندین کشور در خاورمیانه و ژاپن این محصولات را تأیید نکرده اند. حتی در صورت مجاز بودن، استرهای سوربیتان و پلی سوربات‌ها به صورت دقیق تنظیم می‌شوند، بنابراین سطح کاربرد و استفاده از آن‌ها به وضوح محدود می‌شود.در ایالات متحده، سوربیتان مونوستئارات تنها استر سوربیتان است که در CFR به عنوان یک افزودنی غذایی مستقیم ذکر شده است.

سوریتان تری استئارات دارای یک GRAS وضعیت تعیین شده است که در FDA ثبت شده است، برای استفاده محدود تا 0.5٪ از نظر وزنی در مارگارین مجاز است.پلي سوربات 60، پلي سوربات 80 و پلي سوربات 85 همگي به عنوان مواد افزودني مستقيم مواد غذايي در قانون مقررات فدرال منتشر شده توسط آژانس غذا و دارو آمريكا ذکر شده‌اند.

جالب است بدانید نسخه اتوکسیله سوربیتان مونولئات (پلی سوربات 80) مجاز است و سوربیتان مونولئات غیر اتوکسیله مجاز نیست.در اتحادیه اروپا، طیف وسیع‌تری از پلی سوربات و استرهای سوربیتان مجاز است. با این حال، در عمل، آن‌ها مانند آمریکای شمالی معمولاً استفاده نمی‌شوند.

فروش سوربیتان مونو اولئات

فروش اسپن 80 در بشکه‌های 200 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی به عنوان وارد کننده اسپن 80، آمادگی دارد محصول سوربیتان مونو اولئات (اسپن 80) مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

ایــن مــقالـه از ۴ رای ۴.۸۸ امــتـیـاز گــرفتــ
spinner در حال ثبت رای
مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست