خرید پلی وینیل الکل چینی

خرید پلی وینیل الکل

فروش پلی وینیل الکل صنعتی با بهترین کیفیت محصول کشور چین و تایوان در این مجموعه انجام می شود. جهت خرید پلی وینیل الکل چینی با ضمانت اصالت کالا و بهترین قیمت پلی وینیل الکل تایوان با ما تماس بگیرید. پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای چین و تایوان وارد می‌کند. 

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت پلی وینیل الکل

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت عمده پلی وینیل الکل

به انگلیسی✅ Polyvinyl alcohol
نامهای دیگر PVOH; پلی اتانول، هموپلیمر؛ PVA ، پلی وینول
cas No 9002-89-5
گرید PVA 0588, 1788, 2488, 2688
مش 80-120
شکل محصول ✅ پودر و پرک سفید
خلوص 99%
کاربرد ✅ کاغذ، چسب، نساجی، ساخت و ساز، سرامیک، بسته‌بندی و الکترونیک
برند و کشور تولیدی  چین
بسته بندی  کیسه 25 کیلویی
محل تحویل تهران – اصفهان
قیمت✅ تماس بگیرید 📞

معرفی پلی وینیل الکل

اولین‌بار پلی وینیل الکل توسط هرمان و هایهنل در سال 1924 با هیدرولیز کردن پلی وینیل استات در اتانول همرا با هیدروکسید پتاسیم تهیه شد. پلی وینیل الکل به صورت تجاری معمولاً با یک فرآیند پیوسته از پلی وینیل استات تولید می‌شود. گروه‌های استات با مبادله استر با متانول در حضور متیلات سدیم بی‌آب یا هیدروکسید سدیم آبی هیدرولیز می‌شوند. خصوصیات فیزیکی و کاربردهای خاص آن به درجه پلیمریزاسیون و میزان هیدرولیز بستگی دارد. پلی وینیل الکل به دو دسته تقسیم می‌شود: نیمه هیدرولیز شده و کاملاً هیدرولیز شده.

PVA تا حدی هیدرولیز شده در غذاها استفاده می‌شود. پلی وینیل الکل یک پودر گرانول بی بو و بی مزه، شفاف، سفید یا کرم است. این ترکیب به عنوان یک فیلم مانع رطوبت برای قرص‌های مکمل غذایی و برای غذاهایی که حاوی مواد خوراکی خشک همراه با ترکیباتی که باید از جذب رطوبت محافظت شوند، استفاده می‌شود.

پلی وینیل الکل
قیمت عمده پلی وینیل الکل

پلی وینیل الکل به عنوان یک محصول طبیعی شناخته نشده است. چسب پلی وینیل الکل شفاف یک پلیمر است که از پلی وینیل استات با جایگزینی گروه‌های استات با گروه‌های هیدروکسیل تهیه می‌شود. این ماده به عنوان یک داروی درمانی و روان‌کننده چشم و همچنین در ساخت پوشش‌های سطحی اسفنج‌های مصنوعی، لوازم آرایشی و دیگر محصولات استفاده می‌شود.

ساختار و خواص پلی وینیل الکل

PVA یک ماده فعال (پلیمرهایی که بوسیله مکانیسم‌های رادیکال‌های آزاد مانند پلی وینیل کلراید تشکیل می‌شوند معمولاً اکتیو هستند) است که تبلور را به نمایش می‌گذارد. از نظر ریزساختار، عمدتاً از پیوندهای 1،3دیول [-CH2-CH (OH) -CH2-CH (OH) -] اما چند درصد از 1،2-دیول [-CH2-CH(OH)-CH(OH)-CH2-] تشکیل شده است. بستگی به شرایط پلیمریزاسیون پیش ساز وینیل استر دارد.

پلی وینیل الکل که دارای خاصیت تشکیل فیلم، امولسیون و چسبندگی عالی است. همچنین در برابر روغن، گریس و حلال‌ها مقاوم است. از مقاومت کششی و انعطاف‌پذیری بالایی برخوردار است و همچنین دارای اکسیژن و خاصیت سد معطر می‌باشد. با این حال، این خصوصیات به رطوبت بستگی دارد. آب جذب شده در سطوح رطوبت بالاتر به عنوان نرم‌کننده عمل می‌کند وباعث کاهش مقاومت کششی پلیمر و افزایش طول و قدرت آن می‌شود.

ناخالصی‌های احتمالی

ناخالصی‌های حاصل از فرآیند تولید شامل استات سدیم، متانول و متیل استات است. سطح استات سدیم، یک محصول جانبی واکنش، در تست اشتعال کنترل می‌شود. باقیمانده متانول و متیل استات در طی فرایند تولید کنترل می‌شوند. هیچ اطلاعات دقیقی در مورد وجود مونومر واکنش داده نشده در پلیمر در دسترس نیست.

چسب پلی وینیل الکل شفاف یک پلیمر مصنوعی محلول در آب است که به صورت گرانول یا پودر سفید خامه‌ای رنگ و بدون بو می‌باشد. این ترکیب دارای نقش‌های مختلفی در برنامه‌های تجاری و صنعتی مانند کاغذ سازی، منسوجات و چاپ است. پلی وینیل الکل در محلول‌های چشمی به عنوان یک روان‌کننده برای جلوگیری از تحریک و یا برای از بین بردن خشکی چشم کاربرد دارد.

تفاوت PVA ،PVA ،PVC

PVA گاهی اوقات با پلی وینیل استات (با نام مستعار PVA یا PVAc – چسب چوب) اشتباه گرفته می‌شود. با توجه به اینکه بعضاً با مخفف مشابه نام‌گذاری می‌شوند. همچنین گاهی اوقات تصور می‌شود که PVA مربوط به پلی وینیل کلراید (با نام مستعار PVC – پلاستیک سمی) است. اگرچه همه آنها حاوی کلمه “پلی وینیل” و انواع مختلفی از پلیمرها هستند اما  در واقع مواد بسیار مختلفی هستند.

انواع گرید پلی وینیل الکل:

پلی وینیل الکل = پلیمر غیر سمی، زیست تخریب‌پذیر

پلی وینیل استات = پلیمر لاستیکی که معمولاً به عنوان چسب استفاده می‌شود.

پلی وینیل کلراید = پلیمر پلاستیکی سمی که اغلب حاوی فتالات و فلزات سنگین است.

پلی وینیل الکل
قیمت عمده پلی وینیل الکل

کاربرد پلی وینیل الکل:

استفاده‌های اصلی در صنایع زیر است:

  • کاغذ
  • چسب
  • نساجی
  • ساخت و ساز
  • سرامیک
  • بسته‌بندی و الکترونیک 

خواص فیزیکی و شیمیایی PVOH بسیار متنوع است و دارای ویژگی های زیر است:

  • حلالیت در آب
  • ویژگی‌های تشکیل‌دهنده فیلم عالی
  • استحکام کششی
  • همچنین دارای مقاومت در برابر حلال‌های آلی و قدرت پراکندگی است.

پلی‌وینیل یک ترکیب آلی طبیعی یا مصنوعی ساخته شده از ماده غیر کریستالی یا چسبناک است. از این رو، اغلب به عنوان نقطه شروع برای ایجاد رزین‌های دیگر مانند پلی وینیل بوتیل (PVB) و یا پی وی سی رسوبی (PVF) استفاده می‌شود. PVB دارای کیفیت چسبندگی است و یک فیلم مقاوم در برابر آب است که اغلب برای لمینت شیشه ایمنی برای وسایل نقلیه استفاده می‌شود. PVF معمولاً برای جداسازی سیم‌ها استفاده می‌شود.

تولید استال پلی وینیل

استال پلی وینیل‌ها با تیمار PVA با آلدئیدها تهیه می‌شوند. بوتیرالدئید و فرمالدئید به ترتیب برای تولید پلی وینیل بوتیرال (PVB) و پلی وینیل معمولی (PVF) هستند. تهیه پلی وینیل بوتیرال بیشترین کاربرد پلی وینیل الکل در ایالات متحده و اروپای غربی است.

پلی وینیل الکل
فروش پلی وینیل الکل چینی

کاربرد پلی وینیل الکل در صنایع غذایی:

PVA می‌تواند به عنوان یک ماده پوشش‌دهنده برای مکمل‌های غذایی استفاده شود و خطری برای سلامتی ایجاد نمی‌کند زیرا ترکیب سمی نیست. پلی وینیل الکل برای استفاده در مواد غذایی یک پودر گرانول بدون بو و مزه، شفاف، سفید یا کرم رنگ است.

در آب حل می‌شود، در اتانول کمی محلول است، اما در سایر حلال‌های آلی محلول نیست. به طور معمول یک محلول 5 % از پلی وینیل الکل دارای pH در محدوده 5.0 تا 6.5 است. نقطه ذوب پلی وینیل الکل 180 تا 190 درجه سانتی گراد است. وزن مولکولی آن بین 26300 تا 30،000 و درجه ای از هیدرولیز 5/86 تا 89٪ است.

یکی از کاربردهای صنعتی پیشرو در تولید PVA برای بسته‌بندی مواد غذایی است که 31.4 درصد از سهم جهانی را در سال 2016 به خود اختصاص داده است. برای مبارزه با رطوبت مواد غذایی، PVA یکی از کاربردی‌ترین مواد است. تراکم اتصال آن و مقاومت در برابر رطوبت، مزایای کاربرد آن در این زمینه را افزایش می‌دهد.

پلی وینیل الکل از مواد فعال در برابر رطوبت، اکسیژن و سایر اجزای محیطی محافظت می‌کند. در حالی که بطور همزمان طعم و بوی آن‌ها را پوشانده است. این امکان را برای دستیابی آسان به محصول نهایی فراهم می‌کند و مصرف و بلع را تسهیل می‌کند.

ویسکوزیته پلی وینیل الکل امکان استفاده از عوامل پوشش‌دهنده پلی وینیل الکلی را روی قرص‌ها، کپسول‌ها و سایر اشکال که به طور معمول پوشش‌های فیلم در آن‌ها در مواد جامد نسبتاً بالا استفاده می‌شود، فراهم می‌کند.

واکنش‌ها و سرنوشت پلی وینیل الکل در غذا

محصولات غذایی که در آن از پلی وینیل الکل استفاده شده است دارای pH خنثی بوده و در دمای پایین یا در دمای اتاق ذخیره می‌شود که منجر به تجزیه PVA نمی‌شود. به همین ترتیب محصولات غذایی که در آن از پلی وینیل الکل استفاده می‌شود دارای pH در محدوده خنثی هستند و هیچ تأثیری بر پایداری آن ندارند.

محلول‌های آب پلی وینیل الکل نیز پایدار هستند. ساختار پلی وینیل الکل منجر به واکنش هیدرولیز گروه‌های باقیمانده استر یا واکنش‌های استریزه شدن تحت الکل‌های ثانویه با هسته‌های نسبتاً قوی نمی‌شود. در شرایط استفاده و ذخیره سازی مورد نظر، تعامل ناچیزی بین پلی وینیل الکل و مواد تشکیل‌دهنده غذا وجود خواهد داشت.

ملاحظات ایمنی و زیست محیطی

PVA به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد، بنابراین سمیت و تخریب زیستی آن مورد توجه است. محلول‌های حاوی 5٪ PVA برای ماهی غیر سمی است. این ترکیب به آرامی تجزیه می‌شود.

پلی وینیل الکل از کجا بخریم؟

فروش پلی وینیل الکل تایوان در بسته‌بندی‌های ۲۵ کیلویی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. برای سفارش این محصول و دریافت قیمت روز پلی وینیل الکل و کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران و همکاران فروش مجموعه تماس حاصل فرمایید. فروش فیلم پلی وینیل الکل با مجوز گمرک و آنالیز معتبر صورت می گیرد. این مجموعه با داشتن بیش از 15 سال سابقه کار در واردات مواد شیمیایی آماده همکاری با واحدهای مختلف تولیدی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست