خرید عمده سیکلوهگزانون

فروش حلال سیکلوهگزانون

فروش سیکلوهگزانون تایوان با درصد خلوص 99% در شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی انجام می گیرد. جهت خرید سیکلوهگزانون صنعتی و دریافت قیمت سیکلوهگزانون با ما در ارتباط باشید. سیکلوهگزانون یک مایع زرد کم‌رنگ با بوی مطبوع است که به عنوان حلال آلی در تولید نایلون کاربرد دارد. ا

جهت استعلام

قیمت سیکلوهگزانون صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

ین یک محصول قابل اشتعال با نقطه اشتعال 45 درجه سانتی‌گراد است. دامنه جوش این ترکیب 153-158 درجه سانتی‌گراد می‌باشد. چگالی سیکلوهگزانون 0.948 است. به این معنی که چگالی کمتری از آب دارد. سیکلوهگزانون یک ترکیب آلی است و سرعت تبخیر آهسته تا متوسط است. 

معادل انگلیسی Cyclohexanone
فرمول C6H10O
جرم مولی

98.15 g/mol

نقطه جوش

155.65 °C (312.17 °F; 428.80 K)

نقطه ذوب

−47 °C (−53 °F; 226 K)

رنگ مایع بی رنگ
چگالی

0.9478 g/mL

حلالیت در آب

8.6 g/100 mL (20 °C)

ویسکوزیته

2.02 cP at 25 °C

سیکلوهگزانون قیمت

لطفا با ما تماس بگیرید

برند و تولید کننده 

 تایوان un

بسته بندی

بشکه 190 کیلوگرمی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر، مشاوره تولید و خرید سیکلوهگزانون با همکاران ما در این مجموعه تماس حاصل فرمائید. برای آشنایی بیشتر با سیکلوهگزانون و کاربردهای آن و خرید سیکلوهگزانون تا انتهای محتوا ما را همراهی کنید.

قیمت سیکلوهگزانون

سیکلوهگزانون یک ماده اولیه مهم در صنعت پلیمر می باشد. قیمت سیکلوهگزانون با توجه به وارداتی بودن این محصول تابع نرخ ارز بوده و می توانید جهت دریافت قیمت و نحوه مصرف آن در فرمولاسیون با کارشناسان ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

سیکلوهگزانون چیست؟

این ترکیب آلی متشکل از یک مولکول حلقوی شش کربنی با یک گروه عاملی کتون است. این روغن بی‌رنگ دارای بوی یادآور استون است. این ماده (همچنین به عنوان اوکسی سیکلوهگزانون و سیکلوهگزیل کتون شناخته می‌شود) یک مایع روغنی روشن است که دارای رنگ زرد و بوی شبیه استون و نعنا است. فرمول شیمیایی آن C6H10O بوده و کمی در آب حل می‌باشد و با حلال‌های معمولی کاملاً متبلور می‌شود. این ماده به طور طبیعی از نفت خام به وجود می‌آید. همچنین به صورت مصنوعی نیز تولید می‌شود.

خواص سیکلوهگزانون

سیکلوهگزانون یک مولکول دارای حلقه شش کربنی با یک گروه عاملی کتون است. این یک مایع بدون چربی و روغن با بوی استون است. این ماده کاملاً با حلال‌ها مخلوط می‌شود و به عنوان یک حلال صنعتی و فعال‌کننده در واکنش‌های اکسیداسیون استفاده می‌شود.

در تولید اسید آدیپیک، رزین‌های سیکلوآلکان، سیکلو اکسانون اکسیم، کاپرولاکتام و نایلون از سیکلوهگزانون صنعتی استفاده می‌شود.

حلال سیکلوهگزانون با داشتن دو کربن آلفا در حلقه، چهار هیدروژن آلفا را فراهم می‌کند که بسته به شرایط واکنش، با شش هیدروژن باقی‌مانده دیگر در واکنش‌های شیمیایی شرکت می‌کنند. از این ترکیب یک ماده شیمیایی بوده که برای تولید مولکول‌های هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیبات طبیعی یک تا پنج حلقه آلسیسیلیک با انواع و پیچیدگی‌های زیادی به ویژه در استروئیدها و ترپن‌ها یافت می‌شوند. ساختار این ماده با حلقه شش عضوی، یکی از ساختارهای اصلی در طبیعت است.

این ماده یک مایع غیر خوراکی است که در دمای 5 تا 155 درجه سانتی‌گراد وجود دارد. برخی از سیکلوهگزان‌ها از طریق جریان‌های نفتی به وسیله کاهش دادن به دست می‌آیند. دارای وزن مخصوص 0.945 و نقطه اشتعال 45 درجه سانتی‌گراد است که در صورت واکنش با نور خورشید سریعاً تجزیه می‌شود و در آب نیز دچار تجزیه می‌شود. این ماده در خاک بسیار حساس است و انتظار می‌رود سیکلوهگزانون موجود در سطوح خاک و در آب، از طریق انحلال، فوتولیز و تجزیه بیولوژیک حذف شود. سیکلو هگزانون تقریباً منحصرا به هوا (31٪) و آب (69٪) تقسیم می‌شود.

تهیه سیکلوهگزانون

تولید تجاری سیکلوهـگزانون می‌تواند از طریق چندین روش اتفاق بیفتد. اول بر اساس هیدروژناسیون بنزن (در یک سیستم بسته) و دوم با اکسیداسیون سیکلوهـگزان در هوا و به طور معمول با حضور کریستال‌های کبالت انجام می‌شود. سالانه هزاران تن سیکلوهگزیل کتون تولید می‌شود. تقاضا برای آن هنوز هم به ویژه در چین رو به رشد است و چندین کارخانه جدید در چند سال گذشته به منظور کمک به برآوردن این تقاضا به خط تولید رسیده‌اند.

سیکلوهگزانون صنعتی

سنتز سیکلوهگزانون از سیکلوهگزانول

سیکلوهگزانون صنعتی به صورت تجاری با هیدروژناسیون کاتالیستی فنل یا اکسیداسیون کاتالیزوری سیکلوهگزان در هوا تولید می‌شود. همچنین ممکن است با هیدروژن زدایی کاتالیزوری یا کم آبی اکسیداتیو سیکلوهگزانول تهیه شود. هیدروژنه کردن فنل به سیکلوهگزانون کارآمدترین راه است. این فرآیند می‌تواند در فاز مایع، کاتالیز شده توسط پالادیوم روی کربن، یا در فاز بخار، کاتالیز شده توسط پالادیوم روی آلومینا انجام شود.

از بین دو فرآیند، فاز مایع بهتر است و به مقدار کاتالیست بسیار کمتری نیاز دارد. در فرآیند هیدروژنه کردن فنل در فاز مایع ذاتاً ایمن را در دماهای کمتر از نقطه جوش اتمسفر مایعات واکنش انجام می‌دهد که امکان انتخاب بیش از 99٪ در تبدیل 90٪ را فراهم می‌کند. اکسیداسیون فاز بخار سیکلوهگزان از نظر تجاری امکان پذیر است، اما مسیر ترجیحی اکسیداسیون سیکلوهگزان در فاز مایع است.

در فرآیند دوم، تبدیل‌ها معمولا زیر 10٪ است. محصول مخلوطی از سیکلوهگزانون و سیکلوهگزانول است که ممکن است با تقطیر جدا شود یا با هیدروژن زدایی از روی اکسید روی یا نیکل یا اکسید منیزیم به سیکلوهگزانون تبدیل شود. اکسیداسیون خفیف را می‌توان در حضور کاتالیزور یا بدون کاتالیزور انجام داد.

احیای سیکلوهگزانون

این ترکیب بیشتر واکنش‌های معمول کتون‌های آلیفاتیک را نشان می‌دهد. با هیدروکسیل آمین، فنیل هیدرازین، معرف های گریگنارد، هیدروژن سیانید، بی سولفیت سدیم و غیره واکنش می‌دهد تا محصولات افزایشی معمولی را تشکیل دهد و تحت واکنش‌های تراکم مختلفی قرار می‌گیرد که نمونه‌ای از کتون‌های دارای گروه‌های متیلن است. احیای سیکلوهگزانون، آن را به سیکلوهگزانول یا سیکلوهگزان تبدیل می‌کند و اکسیداسیون با اسید نیتریک آن را تقریباً از نظر کمی به اسید آدیپیک تبدیل می‌کند.

فروش عمده سیکلوهگزانون
فروش سیکلوهگزانون صنعتی

موارد مصرف سیکلوهگزانون

سیکلو هگزانون صنعتی یک ماده شیمیایی مهم صنعتی است زیرا به عنوان واسطه شیمیایی در تولید مولکول‌های هدف خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حقیقت، مصرف و فروش سیـکلوهگزانون تقریباً به طور کامل با صنعت نایلون و مشتقات آن برای تولید اسید چرب و کاپرولاکتام در ارتباط است که پیشروهای نایلون 6 هستند. تا 70 درصد کاپرولاکتام جهان از طریق این ماده تولید می‌شود. سایر مشتقات این ترکیب برای سنتز داروهای شیمیایی، رنگ‌ها، علف‌کش‌ها، سموم دفع آفات، پلاستیک‌سازها و مواد شیمیایی لاستیکی استفاده می‌شوند. می‌تواند برای:

 • سنتز داروها
 • رنگ‌ها
 • علف‌کش‌ها
 • تنظیم‌کننده‌های رشد گیاه
 • پلاستیک‌ها
 • مواد شیمیایی لاستیک
 • سیکلوامین‌ها و سایر ترکیبات آلی استفاده شود.

این ماده به عنوان یک حلال برای:

 • سنتز داروها
 • رنگ‌ها
 • علف‌کش‌ها
 • آفت‌کش‌ها
 • پلاستیک‌ها
 • مواد شیمیایی لاستیکی

استفاده می‌شود. سیکلوهگزانون جهت استفاده در پاک‌کننده‌ی لکه‌ها، پاک‌کننده‌های رنگ و لاک، تمیز کردن فلزات، بلورها، عوامل سطح، رنگ‌رزی و لکه‌دار کردن ابریشم، افزودنی‌های روغن‌کاری، سلولز، رزین‌های طبیعی و مصنوعی، واکس‌ها، چربی‌ها و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مضرات سیکلوهگزانون

سیکلوهگزانول برای مصرف خوراکی  کمی سمی است و برای پوست تحریک کننده است. می‌تواند باعث تحریک شدید چشم و آسیب گذرا به قرنیه شود. بخار در ppm 100 برای چشم انسان آزاردهنده است. استنشاق غلظت های بالای سیکلوهگزانول (~1000ppm) در خرگوش به مدت 6 ساعت در روز، 5 روز در هفته برای حدود 10 هفته باعث احتقان، تحریک ملتحمه، ریزش اشک، ترشح بزاق، بی حالی، ناهماهنگی، ناهنجاری، و تشنج خفیف شد.

پس از اینکه موش‌های ماده باردار در طول بارداری با رژیم غذایی حاوی سیکلوهگزانول 1 درصد تغذیه شدند، مشاهده شد که فرزندان در طول 21 روز اول زندگی، مرگ و میر بیشتری داشتند. از آنجایی که تنها یک دوز (1٪) استفاده شد، سطح بدون اثر قابل مشاهده (NOEL) را نمی‌توان از این مطالعه تعیین کرد.

ذخیره و توزیع سیکلوهگزانون

این ماده را می‌توان در درام‌ها و کامیون‌های تانکر حمل کرد. باید در محلی خنک و خشک و با تهویه مناسب و عاری از خطر احتراق نگهداری شود. برای حمل و نقل، در دسته بندی گروه III و کلاس خطر III قرار می‌گیرد و یک ماده تحریک‌کننده است و بسیار قابل اشتعال است. اقدامات احتیاطی که در استفاده از سیکلوهگزانول باید رعایت شود عبارتند از تهویه کافی و مناسب، اجتناب از تنفس طولانی مدت بخار یا تماس مایع با پوست، اجتناب از بلعیدن و محافظت از چشم در برابر پاشیدن مایعات. سیکلوهگزانون فقط از طریق راه‌های دهانی، پوستی و استنشاقی سمیت جزئی دارد.

خرید سیکلوهگزانون
خرید و فروش سیکلوهگزانون صنعتی

فروش سیکلوهگزانون

شرکت پیشگامان شیمی به عنوان وارد کننده سیکلو هگزانون آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول سیکلوهگزانون ایرانی و تایوان را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت خرید اینترنتی و استعلام قیمت فروش سیکلوهگزانون un تایوان و دریافت آنالیز با کارشناسان ما تماس بگیرید. فروش سیکلو هگزان صنعتی در بشکه‌های 190 کیلوگرمی محصول تایوان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست