هیدروسولفیت سدیم

خرید هیدروسولفیت سدیم

هیدروسولفیت سدیم عمدتا از آلمان و چین وارد می شود. جهت خرید هیدروسولفیت سدیم آلمانی و چینی با ضمانت اصالت و بهترین قیمت هیدروسولفیت سدیم، می توانید با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای چین و آلمان در بشکه‌های 50 کیلوگرمی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت هیدروسولفیت سدیم آلمان وچین

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

به انگلیسی✅ Sodium hydrosulfide
نامهای دیگر بی سولفید سدیم، سولفیدرات سدیم، سدیم هیدروژن سولفید
فرمول شیمیایی Nahs
cas No 16721-80-5
گرید صنعتی
شکل محصول ✅ پرک سفید یا زرد
خلوص 70%
کاربرد ✅ 1. رنگرزی (تولید رنگهای گوگردی و میانی آلی) 2. فرآوری چرم (از بین بردن موی پوست خام و برنزه کردن) 3. معدن 4. تصفیه فاضلاب
برند و کشور تولیدی  چین ، آلمان
بسته بندی  گالن 25 کیلویی
محل تحویل تهران – اصفهان
قیمت سولفونیک اسید ✅ تماس بگیرید 📞
دمای نگهداری 2-8 درجه

هیدروسولفیت سدیم چیست

هیدروسولفیت سدیم (Sodium hydro sulfite) با فرمول شیمیایی Na2S2O4 (سدیم هیدروسولفیت) یک پودر کریستالی سفید با بوی سولفور است. اگر چه در شرایط عدم وجود رطوبت پایدار است در آب گرم و در محلول اسید تجزیه می‌شود.

هیدروسولفیت سدیم
فروش اینترنتی هیدروسولفیت سدیم

هیدروسولفیت سدیم یک عامل کاهش‌دهنده و ارزان ‌قیمت است که تمایل دارد عمر طولانی‌تری نسبت به دیگر عوامل کاهش‌دهنده داشته باشد. بنابراین اگر شما آن را در یک محل خشک و خنک نگه‌دارید و مراقب آن باشید تا اکسیژن به آن نرسد، می‌تواند برای مدت طولانی، سالم بماند. این ترکیب یک نمک محلول در آب است و می‌تواند به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده در محلول‌های آبی استفاده شود.

هیدروسولفیت سدیم یک جامد کریستالیزه سفید است که دارای بوی گوگردی است. این ماده به خودی خود در تماس با هوا و رطوبت گرم می‌شود. این گرما ممکن است برای سوختن مواد قابل احتراق اطراف کافی باشد. در برخی از فرآیندهای صنعتی رنگ‌رزی، در درجه اول آن‌هایی که حاوی رنگ‌های گوگردی هستند به کار می‌رود، در حالی که رنگ غیر قابل حل در آب می‌تواند به یک نمک فلزی قلیایی محلول در آب تبدیل شود.

ویژگی‌های هیدروسولفیت سدیم

دمای خود اشتعال: حدود 190 درجه سانتی‌گراد
چگالی: 2.38 گرم بر متر مکعب
نقطه اشتعال: حدود 100 درجه سانتی‌گراد (در ظرف درب باز)
نقطه ذوب: 52 درجه سانتی‌گراد (تجزیه می‌شود)
فرمول مولکولی: H2-O4-S2.2Na

 واکنش‌های هیدروسولفیت سدیم

 • هیدرولیز

هیدروسولفیت سدیم در هنگام خشک شدن پایدار است. اما محلول‌های آبی به دلیل واکنش زیر خراب می‌شوند:

2 S2O42− + H2O → S2O32− + 2 HSO3

بنابراین، محلول‌های هیدروسولفیت سدیم نمی‌توانند برای مدت طولانی ذخیره شوند. هیدروسولفیت سدیم بی‌آب و دی اکسید گوگرد بالای 90 درجه سانتی‌گراد در هوا تجزیه می‌شود. در صورت عدم وجود هوا، به سرعت بالاتر از 150 درجه سانتی‌گراد به سولفیت سدیم، تیو سولفات سدیم، دی اکسید گوگرد و مقدار کمی گوگرد تجزیه می‌شود.

 • واکنش‌های ردوکس

هیدروسولفیت سدیم یک عامل کاهنده است. در pH = 7، پتانسیل 66 / 0- در مقابل NHE است. واکنش ردوکس با تشکیل سولفیت رخ می‌دهد:

S2O42- + 2 H2O → 2 HSO3 + 2 e + 2 H+

هیدروسولفیت سدیم با اکسیژن واکنش می دهد:

Na2S2O4 + O2 + H2O → NaHSO4 + NaHSO3

این واکنش‌های تعادلی وابسته به pH کمپلکس‌های بیسولفیت، تیوسولفات و دی اکسید گوگرد را تولید می کند.

 • واکنش با کربونیل‌های آلی

در حضور آلدئیدها، هیدروسولفیت سدیم واکنش می‌دهد در دمای اتاق α-هیدروکسی-سولفینات ایجاد می‌کند یا در دمای بالاتر از 85 درجه سانتی‌گراد آلدئید را به الکل مربوطه کاهش می‌دهد. برخی از کتون‌ها نیز تحت شرایط مشابه کاهش می‌یابند.

کاربردهای هیدروسولفیت سدیـم:

هیدروسولفیت سدیم به عنوان عامل رنگ‌آمیزی برای سفید کردن شکر تولید شده در صنعت قند استفاده می‌شود. با توجه به حساسیت استفاده از این ماده شیمیایی با محدوده مجاز تعریف شده در محصول شکر، روش اندازه‌گیری حساس و دقیق ولتاژ سنجی / پلاروگرافی برای اندازه‌گیری پدیده باقی‌مانده در این محصول مورد استفاده قرار گرفت و نتایج آن با روش تیتراسیون به عنوان یک روش معمول برای اندازه‌گیری این ماده در آزمایشگاه مرجع اندازه‌گیری شد.

هیدروسولفیت سدیم در بهبود شیمیایی افزایش روغن مورد نیاز است تا پلیمرهای پلی‌آکریل‌آمید را در برابر تخریب رادیکال در حضور آهن ثابت کند. همچنین در برنامه‌های محیط زیست مورد استفاده قرار گرفته است تا یک قسمت پایین Eh در سطح زیرزمینی به منظور کاهش اجزایی مانند کروم مورد استفاده قرار گیرد. این ماده یک جامد قابل احتراق است که در هنگام تماس با بخار آب آهسته تجزیه می‌شود و تیسولفات‌ها و بیسولفیت‌ها را تشکیل می‌دهد.

این واکنش گرمایی ایجاد می‌کند که می‌تواند واکنش سریع‌تری ایجاد کند و یا مواد اطراف آن را برای سوختن آماده کند. اگر مخلوط محدود باشد، واکنش تجزیه می‌تواند منجر به فشار در مخزن شود که پس از آن می‌تواند به شدت پاره شود. در هوا،  به آرامی اکسید می‌شود و تولید گاز سمی گوگرد دی‌اکسید سمی می‌کند.

همچنین برای جلا بخشیدن به خاک رس کائولن بسیار استفاده می شود. هیدروسولفیت سدیم می‌تواند برای تصفیه آب، تصفیه گاز و تمیز کردن استفاده شود. همچنین می‌تواند در فرآیندهای صنعتی به عنوان یک عامل سولفونیک یا منبع یون سدیم مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر صنعت نساجی، این ترکیب در صنایع مرتبط با:

 • چرم
 • غذاها
 • پلیمرها
 • عکاسی و بسیاری دیگر استفاده می‌شود.

کاربرد هیدروسولفیت سدیم در نساجی

در دنیا پارچه‌ جین بیش از سایر پارچه‌ها تولید می‌شود. این حجم از نظر متر و کیلوگرم عظیم است و همینطور فرصت‌ها برای کاهش اثرات زیست محیطی، به ویژه در مورد مواد شیمیایی مورد استفاده در فرآیند مرطوب پارچه، بسیار زیاد است. پارچه جین با استفاده از حداقل روش‌ها و مواد شیمیایی در مقایسه با سایر پارچه‌های پنبه‌ای پردازش می‌شود. به منظور امکان بافتن پارچه‌ها، نخ‌های تار در فرآیند اندازه گیری با ترکیباتی مانند نشاسته پوشانده می‌شوند.

اولین مرحله در تولید پارچه مناسب برای لباس، حذف این ترکیبات در فرآیند تغییر اندازه است. نشاسته با آنزیم‌ها و آب از بین می‌رود. سپس پارچه‌ها برای پاک کردن ناخالصی‌ها از جمله روغن‌های دفع‌کننده آب و موم از پراکسید هیدروژن استفاده می کنند تا باعث تورم الیاف پنبه و افزایش جذب رنگ و تولید بیشتر ظاهر یکنواخت سطح پارچه می‌شود. سپس این پارچه‌ها رنگ می شوند.

به صورت ویژه از هیدرو سولفیت سدیم برای کاهش رنگ نیلی استفاده می‌شود. رنگ نیلی آبی در آب قابل حل نیست، به این معنی که نمی تواند مستقیماً توسط پنبه جذب شود. برای اینکه گل نیل محلول شود، باید هیدروژن آزاد شود که اجازه می‌دهد نیل، اصلاح شیمیایی شود تا رنگ بتواند به مولکول های آب متصل شود که این نیل را به پنبه منتقل می‌کند.

هیدروسولفیت سدیم در غذا

مصرف غذای آلوده به سدیم هیدروسولفیت برای سلامتی خطرناک است.در حال حاضر، هیدروسولفیت سدیم برای استفاده در غذاها توسط FDA تایلند مجاز نیست، اما سایر سولفیت ها (مواد سفید کننده) مانند دی اکسید گوگرد، سولفیت سدیم، بی سولفیت سدیم و متابی سولفیت سدیم مطابق با اطلاعیه بهداشت عمومی شماره 84 در مورد مواد افزودنی غذایی مجاز هستند. با این حال، هیدروسولفیت سدیم هنوز در بسیاری از انواع مواد غذایی شناسایی می‌شود.

سازمان داروسازی دولت (GPO) کیت آزمایش هیدروسولفیت سدیم را در مواد غذایی تولید کرده است که توسط وزارت علوم پزشکی به GPO منتقل شده است. کیت تست را می‌توان به راحتی در خارج از آزمایشگاه با نتیجه سریع و قابل اعتماد استفاده کرد. مصرف بیش از حد هیدروسولفیت سدیم باعث ایجاد علائم زیر می‌شود:

 1.  تنگی نفس، فشار خون پایین، سرگیجه
 2.  درد شکم، استفراغ و اسهال
 3.  برای یک فرد آلرژیک شدید یا بیمار آسم ممکن است باعث شوک، کما و مرگ شود.

به صورت خلاصه موارد استفاده آن عبارتند از:

 • هیدروسولفید سدیم عمدتاً در صنایع معدنی به عنوان یک معرف فلوتاسیون استفاده می شود. معمولاً به عنوان یک معرف فلوتاسیون در معدن مس استفاده می شود. در آنجا برای فعال کردن گونه های معدنی اکسید استفاده می شود.
 • به عنوان یک عامل سفید کننده برای منسوجات.
 • این ماده به عنوان رنگ یا رنگدانه برای داروها، منسوجات، محصولات مراقبت شخصی، مواد غذایی و جوهر برای چاپ استفاده می شود.
 • در فرآیند دباغی چرم و برای ساخت محصولات چرمی استفاده می شود.
 • در صنایع کاغذ سازی برای تولید خمیر و محصولات کاغذی استفاده می شود.
 • به طور گسترده ای در صنایع نساجی برای تولید پوشاک و غیره استفاده می شود.
 • همچنین در فرآیندهای تصفیه آب استفاده می شود.
 • به عنوان یک ماده شیمیایی آرایشی برای گوگرد مورد استفاده در فرآیند کرافت استفاده می شود.
 • در صنایع چرم برای از بین بردن مو از پوست استفاده می شود.

خطرات

هیدروسولفیت سدیم جامد هنگام نگهداری در ظروف خشک و دربسته بسیار پایدار است. با این حال، هیدروسولفیت سدیم جامد یک ماده شیمیایی بسیار واکنش‌پذیر است که می‌تواند در معرض هوا و رطوبت یا در تماس با مقدار کمی آب تجزیه شود. تجزیه منجر به احتراق خود به خودی و آزاد سازی SO2 سمی می‌شود. این ماده شیمیایی با اکسیدان‌ها به شدت واکنش نشان می‌دهد و منفجر می‌شود یا می‌سوزد.

ذخیره‌سازی و جابجایی

این محصول همیشه باید با درهای تمیز و مهر و موم شده حمل و نقل شود. از تماس با رطوبت، اسیدها، مواد شیمیایی اکسید کننده و مواد آلی قابل احتراق دور نگه داشته شود. از آن در برابر گرما، نور مستقیم خورشید، جرقه‌ها و شعله‌های آتش محافظت کنید. از آسیب رساندن به بسته‌بندی آن خودداری کنید. در صورت آتش‌سوزی، از مقدار زیادی آب برای خاموش کردن محصول استفاده کنید. سایر مواد خاموش‌کننده ممکن است تجزیه را به طور کامل متوقف نکنند.

سدیم هیدروسولفید را از کجا به صورت عمده بخریم؟

ممکن است بتوانید مقادیر کمی سدیم هیدروسولفید را در منطقه خود پیدا کنید. اما برای خرید مقادیر زیاد سدیم هیدروسولفیت، ترجیحاً خرید از واردکننده مستقیم، بهترین گزینه است. آنها می توانند پروفرما صادر کنند و در هزینه ها صرفه جویی کنند که بهتر از خرید مواد شیمیایی در مقادیر کم در محل یا از یک توزیع کننده است.

اگر به مقادیر عمده و خرد (حداقل یک بشکه) این ماده شیمیایی نیاز دارید، می توانید سدیم هیدروسولفیت را در وب سایت ما خریداری کنید یا برای جزئیات بیشتر با ما تماس بگیرید.

کدام کشورها سدیم هیدروسولفیت را به صورت فله تولید می کنند؟

مصرف سدیم هیدروسولفید به طور چشمگیری در سراسر جهان به ویژه در کشورهای در حال توسعه افزایش یافته است. بنابراین تقاضای بسیار زیاد آن منجر به جهش شرکت های تولید کننده آن شده است. تولید کنندگان اصلی سدیم هیدروسولفید عبارتند از:

 • چین
 • نیوزلند
 • هلند
 • ژاپن
 • بلژیک
 • آلمان
 • ایالات متحده
 • هندوستان

آخرین قیمت هیدروسولفید سدیم چیست؟

از آنجایی که سدیم هیدروسولفیت یک محصول وارداتی است، قیمت معمولا بسته به قیمت ارز، مواد اولیه، لجستیک و سایر نهاده های صنعتی مرتبط مانند نیروی کار و مالیات تغییر می کند. به منظور دریافت آخرین قیمت سدیم هیدروسولفیت، لطفا با ما تماس بگیرید.

هیدروسولفیت را از کجا تهیه کنیم؟

آیا می‌دانید که هیدروسولفیت سدیم را از کجا باید تهیه کنید؟ شما می توانید خرید هیدرو سولفیت سدیم آلمانی و چینی را به صورت پودر کریستالی سفید از شرکت پیشگامان شیمی تهیه کنید. ما هیدروسولفیت سدیم آلمانی را برای فروش داریم. می توانید برای دریافت قیمت هیدرو سولفیت سدیم از طریق آدرس لینک ثبت سفارش یا برای پاسخ سریع با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

تولید کننده سدیم هیدروسولفیت در ایران

در حال حاضر تولیدکننده فعال جهت هیدروسولفیت سدیم در ایران وجود ندارد. هیدروسولفیت سدیم وارداتی جامد که برای استفاده در حجم انعطاف‌پذیر طراحی شده است، می‌تواند به راحتی حمل شود و برای مدت زمان طولانی ذخیره شود. این در صنایع مختلف از جمله پارچه، خمیر کاغذ، خاک رس کائولن و تصفیه آب کاربردهای گسترده‌ای دارد.

فروش هیدروسولفیت سدیم

فروش هیدروسولفیت سدیم در بشکه‌های 50 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول هیدروسولفیت سدیم چینی و آلمانی مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سوالات متداول در مورد هیدروسولفیت سدیم (NaHS)

1. شرکت شما چگونه هیدروسولفیت سدیم را تامین می کند؟

این شرکت بیش از یک دهه سابقه فروش هیدرو چینی و واردات مستقیم از تولید کننده هیدروسولفیت سدیم در چین و آلمان را دارد و باعث صرفه جویی در هزینه مشتریان خود می شود. اگر در مورد مدارک و گواهی بار یا نحوه خرید مواد شیمیایی از ما سؤال دیگری دارید، لطفاً از طریق صفحه تماس با ما برای ما پیام ارسال کنید.

2. زمان دریافت استعلام در مورد هیدروسولفیت سدیم چقدر خواهد بود؟

ما به کارایی و قابلیت اطمینان خود افتخار می کنیم. یک نماینده فروش ظرف 24 ساعت با شما تماس می گیرد تا در مورد قیمت خرید هیدرو آلمانی و چین صحبت کند. همچنین می توانید برای دریافت پاسخ سریع با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

3. آیا سفارشات عمده و خرد هیدروسولفیت سدیم را می پذیرید؟

این شرکت در مدیریت سفارشات عمده و خرده برای هیدروسولفیت سدیم تجربه دارد. با این حال، تمرکز عمده ما بر روی سفارشات بیشتر از 1 تن است.

4. آیا نمونه هیدروسولفیت سدیم را برای من ارسال می کنید؟

برای اکثر مواد شیمیایی غیرخطرناک، ما آماده ارسال نمونه از طریق تیپاکس هستیم. اگر قبل از تصمیم به خرید هیدرو به صورت عمده به دنبال نمونه هایی از هیدروسولفیت سدیم هستید، لطفاً در صفحه تماس با ما تماس بگیرید.

5. آیا می توانید یک کپی از SDS یا MSDS برای هیدرو به من بدهید؟

این شرکت به رعایت مقررات و اصول ایمنی برای فروش تمام مواد شیمیایی افتخار می کند. ما مجموعه ای از اسناد SDS و MSDS برای همه مواد شیمیایی خود از جمله هیدروسولفیت سدیم داریم. هنگام پرس و جو برای لیست قیمت مواد شیمیایی، به راحتی می توانید SDS هیدروسولفیت سدیم چینی یا MSDS هیدروسولفیت سدیم را که در وب سایت ما موجود است دانلود کنید.

6. آیا می توانید آزمایش شخص ثالث را قبل از خرید سدیم هیدروسولفیت ترتیب دهید؟

بله. ما با آزمایشگاه های شیمیایی معتبر و قابل اطمینان همکاری می‌کنیم و این فرصت را ایجاد می کنیم که نمونه محصول وارداتی را در اختیار ازمایشگاه قرار داده، آنها آزمایش‌هایی را در آزمایشگاه‌های خودشان انجام دهند، گزارش‌ها را صادر کنند و ما در اختیار مصرف کننده قرار می دهیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست