پرمنگنات پتاسیم

خرید پرمنگنات پتاسیم صنعتی

پرمنگنات پتاسیم را از کجا تهیه کنیم؟ فروش پرمنگنات پتاسیم با بهترین قیمت و تضمین کیفیت صورت می گیرد. شرکت پیشگامان شیمی این محصول را در بشکه های گالوانیزه 50 کیلویی از کشور چین وارد می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پرمنگنات پتاسیم صنعتی با ما تماس بگیرید.

به انگلیسی Potassium permanganate
نام های دیگر پتاسیم پرمنگنات ، پرمنگنات پتاس، هایپرمنگان
فرمول شیمیایی KMnO4
شکل ظاهری گرانول نفش-قرمز یا صورتی
سایز  mm 4-6 یا  mm3-5
جاذب آلومینای اکتیو شده
کشور تولید کننده چین
بسته بندی کیسه 25 و درام 50 کیلویی
کاربرد دارای راندمان حذف بالایی برای گازهای مضر مانند سولفید هیدروژن ، دی اکسید گوگرد ، کلر ، فرمالدئید ، نیتریک اکسید و … می باشد در عین حال تأثیر خوبی در خنثی سازی هوا و حفظ سبزیجات دارد.

محل فروش پرمنگنات پتاسیم

جهت اطلاع از محل فروش پرمنگنات پتاسیم چینی با شماره 09129008862 تماس بگیرید. این یک ترکیب غیر آلی است و ماده جامد بلوری مایل به قرمز است که در آب حل می شود و یک محلول فوری صورتی یا مایل به قرمز ایجاد می کند. پرمنگنات پتاسیم به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی و در آزمایشگاه به عنوان یک اکسیدان حاد استفاده می شود. این ماده به طورعمدتا در صنایع پزشکی ، تصفیه آب ، صنعت متالورژی ، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی استفاده می شود.

پرمنگنات پتاسیم چیست؟

پرمنگنات پتاسیم به عنوان ترکیب بسیار محلول در آب با کریستال‌های بنفش و طعم شیرین است. غیر قابل اشتعال، اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می‌کند. تماس با مواد قابل احتراق مایع ممکن است منجر به اشتعال به خودی خود شود. تماس با اسید سولفوریک ممکن است باعث آتش‌سوزی یا انفجار شود. برای مواد شیمیایی دیگر و به عنوان یک ضد عفونی‌کننده استفاده می‌شود. پرمنگنات پتاسیم یک عامل اکسیدکننده، مواد ضد عفونی‌کننده، دئودورانت و رطوبت‌زا است.

فرمول شیمیایی آن KMnO4 است. گاهی اوقات نام مشترک آن، کریستال‌های کندی نامیده می‌شود. در حالت خام آن، فروش پرمنگنات پتاسیم به عنوان یک کریستال بنفش تیره یا تقریباً سیاه و یا پودر دانه‌ای است. محلول پرمنگنات پتاسیم باید رنگ صورتی باشد.پرمنگنات پتاسیم مانند سایر ترکیبات شیمیایی محبوب نیست، اما ما احتمالاً با آن بیشتر برخورد می‌کنیم. پرمنگنات پتاسیم، همچنین به عنوان پرمنگنات پتاس و یا کریستال‌های کندی شناخته می‌شود، یک ترکیب شیمیایی است که شامل دو یون است:

 • یون پتاسیم
 • یون پرمنگنات

وضعیت فیزیکی پرمنگنات پتاسیم یک جامد بی‌بو است و آن‌ها مانند بلورهای بنفش تیره یا برنز رنگ هستند. اگر این کریستال‌ها را در آب حل کنیم، محلول رنگی بنفش می‌شود. پرمنگنات پتاسیم قادر به اکسیداسیون بسیاری از مواد است، بنابراین آن را به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی، ماده‌ای است که الکترون‌ها را از مواد دیگر جذب می‌کند.قیمت پرمنگنات‌ پتاسیم یک ترکیب شیمیایی شایع است که سنگ معدن اکسید منگنز را با هیدروکسید پتاسیم ترکیب می‌کند. برای اولین‌بار به عنوان یک ضد عفونی‌کننده در سال 1857 توسعه یافت. از آن به بعد، به طور گسترده‌ای برای درمان انواع بیماری‌های پوستی، از جمله عفونت‌های قارچی استفاده می‌شود. در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، شما از یک پزشک مجاز به دریافت پرمنگنات‌پتاسیم خواهید بود.

کاربردها و ویژگی‌های پرمنگنات پتاسیم

در داروسازی هدف از خرید پرمنگنات‌ پتاسیم استفاده از آن به عنوان یک عامل اکسیدکننده قوی بوده و ماده ای بی‌بو، کریستالی موجود در پودر یا قرص است و این ماده به راحتی بدون نسخه قابل دسترسی است. آن از نظر بالینی به عنوان یک عامل ضد عفونی‌کننده و ضد قارچی استفاده می‌شود.یک واکنش اکسید کننده مفید است. این واکنش به عنوان یک اکسید کننده برای اکسیداسیون:

 • الیفین‌ها
 • الکل‌ها
 • آلدئیدها
 • آلکیل بنزن‌ها

در شرایط خفیف شرکت می‌کند.یک عامل اکسید کننده قوی، ماده‌ای است که الکترون‌ها را از مواد دیگر جذب می‌کند. پرمنگنات پتاسیم در زمینه‌های مختلف از قبیل:

 • آب درمانی
 • شیمی آلی
 • شیمی تجزیه‌ای و حتی در شرایط زنده ماندن استفاده‌های مختلفی دارد.

در آزمایشگاه‌های شیمی آلی و تحلیلی، پرمنگنات‌پتاسیم یک ماده‌ی بسیار ارزشمند است. در شیمی آلی، پرمنگنات‌پتاسیم برای سنتز و واکنش با ترکیبات مختلف آلی استفاده می‌شود.در شیمی تجزیه‌ای، پرمنگنات‌پتاسیم برای پیدا کردن مقدار ماده‌ای که می‌تواند در یک نمونه شیمیایی اکسید شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.به عنوان مثال:برای پیدا کردن شماره کاپا یا تخمینی از چگونگی استفاده از مواد شیمیایی برای سفید کردن چوب خمیر، مواد فیبردار هنگامی که فیبرهای چوبی جدا شده و سپس به کاغذ تبدیل می‌شوند، که سفید بودن آن مهم است، استفاده می‌شود.پرمنگنات‌پتاسیم عفونت‌های بسیاری را درمان می‌کند، از جمله:

 • اگزما
 • زخم‌ها
 • درماتیت
 • آکنه

هنگام اعمال زخم‌های کوچک و مرطوب، فقط مقدار کمی از محلول بسیار رقیق‌شده لازم است. مناطق بزرگ‌تر مانند اگزما آلوده در مناطق وسیعی از بدن شما، به خصوص در حضور پلاکت‌ها یا پوسیدگی مژه‌ها، ممکن است نیاز به درمان با حمام‌های آب پرمنگنات‌پتاسیم داشته باشند. این حمام‌ها باید حاوی پرمنگنات‌پتاسیم بسیار رقیق باشند. این رقت ضروری است، زیرا کریستال‌های پرمنگنات‌پتاسیم و محلول‌های متمرکز پوست را می‌سوزانند.

درمان بیماری‌های ماهی

این ماده شیمیایی بهینه است که برای درمان بیماری‌های ماهی و انگلی استفاده می‌شود. به راحتی عفونت‌های باکتریایی آبشش و زخم‌های پوستی را درمان می‌کند. علاوه بر این، با کاهش تقاضای اکسیداسیون بیولوژیکی، کیفیت آب را نیز افزایش می‌دهد و همچنین با مواد آلی مانند باکتری‌ها، جلبک‌ها و ذرات واکنش نشان می‌دهد.با این حال هنگام استفاده از این ماده شیمیایی برای فرآیند درمان باید سطح درصد آن ضروری باشد. در کنار آن، می‌توان از آن به عنوان عامل کنترل آفات و انگلی در آکواریوم‌ها نیز استفاده کرد.

کاربرد پرمنگنات پتاسیم در تصفیه آب

این ماده شیمیایی با خاصیت اکسیداسیون بالا منبع کاملی برای استفاده در فرآیند تصفیه آب است. به راحتی منیزیم و آهن را از آب خارج می‌کند. به نظر می‌رسد که این روش برای منابع آبی که از منابع زمینی عمیق می‌آیند مفید است.همچنین به از بین بردن زنگ زدگی‌های موجود در تجهیزات آب و لوله‌ها کمک می‌کند. همچنین می‌توان با شستن میوه‌ها، سبزیجات و ظروف پخت و پز با محلول رقیق پرمنگنات پتاسیم، احتمال وبا و سایر بیماری‌های مرتبط با آب را به حداقل رساند.به طور خلاصه، KMnO4 به عنوان یک ماده شیمیایی قابل استفاده، کاربردهای گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف دارد.

علاوه بر این باید از فروشگاه معتبر پرمنگنات پتاسیم خریداری شود. با این وجود، همیشه باید توجه داشت که از آنجا که این یک ماده شیمیایی است، استفاده بیش از حد آن می‌تواند خطرناک باشد. از این رو باید طبق دستورالعمل استفاده شود.این ترکیب در آب محلول است که محلول مایل به صورتی ایجاد می‌کند. بعلاوه بر این تشکیل رنگ می‌تواند لکه‌های دائمی بر روی ظروف، لباس‌ها یا حتی روی پوست ایجاد کند. از این رو باید با دقت و توجه بهینه استفاده شود.

عوارض احتمالی محلول پرمنگنات پتاسیم چیست؟

پرمنگنات پتاسیم به طور کلی بی‌خطر است، اما ممکن است روی پوست و ناخن‌های شما لکه قهوه‌ای ایجاد کند، که بعد از یکی دو روز کمرنگ شود. همچنین ممکن است لکه‌ای در وان شما باقی بگذارد که به سختی از بین می‌رود، به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از آن در حوضچه کوچکتر استفاده کنند.

عوارض جانبی آن شامل تحریک پوست، قرمزی یا سوختگی است.

 • اگر رقت کافی نباشد می‌تواند باعث تحریک شود.
 • تماس با چشم و غشاهای مخاطی (داخل دهان، بینی، گوش، دستگاه تناسلی و مقعد) ممکن است باعث تحریک شود و باید از آن اجتناب شود.
 • هنگام بلعیدن مضر است – هنگام استفاده از محصول باید از خوردن و آشامیدن خودداری شود.
 • یک ماده رنگی است و لباس‌ها، پارچه‌ها و حوضچه‌های سرامیک را لکه دار می‌کند.
 • می‌تواند باعث سوختگی شود

آیا این ترکیب ایمن است؟

پرمنگنات پتاسیم یک محلول قدرتمند است که باید قبل از استفاده روی پوست رقیق شود. اگر رقیق نشده باشد، می‌تواند به پوست و همچنین غشاهای مخاطی بینی، چشم، گلو، مقعد و اندام های تناسلی آسیب برساند.از استفاده از آن در نزدیکی چشم خودداری کنید و اطمینان حاصل کنید که حتی در شکل رقیق شده آن را قورت نمی‌دهید.

برای ایمنی بیشتر، هنگام تهیه رقت، حتما از دستکش استفاده کنید. اگر از قرص یا کریستال پرمنگنات پتاسیم استفاده می‌کنید، قبل از استفاده از محلول مطمئن شوید که کاملا در آب حل شده باشد. استفاده از آب داغ (نه جوش) به حل شدن آن‌ها کمک می‌کند.اگر باعث تحریک پوست شما یا ایجاد قرمزی می‌شود، بلافاصله استفاده از آن را متوقف کرده و با پزشک خود تماس بگیرید.

5 خطر پرمنگنات پتاسیم در آب آشامیدنی

به کیفیت آبی که می‌نوشید توجه کنید. گزارش‌های کیفیت آب ارسال شده توسط سازمان آب را بخوانید و حتی تا آنجا پیش بروید که آب خود را آزمایش کنید تا از این خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

تحریک پوست

این ترکیب در سمت بازی مقیاس pH قرار دارد. این باعث ایجاد سوزش می شود.

آسیب دیدگی چشم

خاصیت سوزاننده این ترکیب همچنین آسیب‌های چشمی را ایجاد می‌کند. آب حامل KMnO4 هنگام استحمام به سرعت از طریق چشم شسته می‌شود.

مسائل باروری

یک مطالعه در مورد جوندگان با استفاده و خرید پرمنگنات پتاسیم یک اثر سمیت زدایی را نشان داد. هم باعث باروری کمتر جوندگان شد و هم به رشد جنین آسیب رساند.

مشکلات مزمن سلامتی

این ترکیب به عنوان یک ماده اکسید کننده قوی، تعداد زیادی رادیکال آزاد در بدن تولید می‌کند. کبد با گلوتاتیون (GSH) با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند.

خطر آتش سوزی

این ترکیب به تنهایی آتش سوزی نخواهد کرد. در واقع به هیچ وجه قابل اشتعال نیست.اما، قابلیت اشتعال سایر مواد را افزایش می‌دهد. این می‌تواند خطر جدی برای آتش سوزی شما و خانواده شما ایجاد کند.

قیمت پرمنگنات پتاسیم

قیمت پتاسیم پرمنگنات صنعتی به عنوان ماده کریستال براق و سوزنی و بنفش تیره را از طرق درج پیام در سایت یا تماس با کارشناسان فروش ما دریافت کنید. این ماده می تواند در آب حل شود ، و یک اکسیدان قوی است.
نقطه ذوب: 270 درجه سانتیگراد
حلالیت در آب: 6.4 گرم در 100 میلی لیتر (20 درجه سانتیگراد)
پایداری: پایدار در شرایط عادی استفاده عمدتا در صنایع پزشکی ، تصفیه آب ، صنعت متالورژی ، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی استفاده می شود.

خرید اینترنتی پرمنگنات پتاسیم

در جواب اینکه پرمنگنات پتاسیم را از کجا تهیه کنیم؟ ما خرید اینترنتی پرمنگنات پتاسیم را که یک ترکیب غیر آلی با فرمول شیمیایی kmno4 است ، را برای شما آسان کردیم. این نمک که در گذشته به عنوان پرمنگنات پتاس شناخته می شد یک ماده اکسید کننده قوی است. این ماده در آب حل می شود و محلولهای بنفش عمیقی به دست می دهد که تبخیر آن باعث ایجاد کریستالهای براق و مایل به بنفش مایل به سیاه می شود.

آنالیز پرمنگنات پتاسیم

آنالیز پرمنگنات پتاسیم
پرمنگنات از کجا بخرم

پرمنگنات پتاسیم از کجا بخریم؟

فروش پرمنگنات پتاسیم چینی در گالن های گالوانیزه 50 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی فعال در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پرمنگنات پتاسیم مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست