پرمنگنات پتاسیم

خرید پرمنگنات پتاسیم صنعتی

پرمنگنات پتاسیم را از کجا تهیه کنیم؟ فروش پرمنگنات پتاسیم با بهترین قیمت و تضمین کیفیت توسط شرکت پیشگامان شیمی صورت می گیرد. شرکت پیشگامان شیمی این محصول را در بشکه های گالوانیزه 50 کیلویی از کشور چین وارد می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پرمنگنات پتاسیم صنعتی با ما تماس بگیرید.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت پتاسیم پرمنگنات

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

معادل انگلیسی Potassium permanganate
نام های دیگر پتاسیم پرمنگنات ، پرمنگنات پتاس، هایپرمنگان
فرمول شیمیایی KMnO4
شکل ظاهری گرانول نفش-قرمز یا صورتی
سایز  mm 4-6 یا  mm3-5
جاذب آلومینای اکتیو شده
کشور تولید کننده چین
بسته بندی کیسه 25 و درام 50 کیلویی
کاربرد ⭐ دارای راندمان حذف بالایی برای گازهای مضر مانند سولفید هیدروژن ، دی اکسید گوگرد ، کلر ، فرمالدئید ، نیتریک اکسید و … می باشد در عین حال تأثیر خوبی در خنثی سازی هوا و حفظ سبزیجات دارد.

محل فروش پرمنگنات پتاسیم

جهت اطلاع از محل فروش پرمنگنات پتاسیم چینی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. این یک ترکیب غیر آلی و ماده جامد بلوری مایل به قرمز است که در آب حل می شود و یک محلول فوری صورتی یا مایل به قرمز ایجاد می کند. پرمنگنات پتاسیم به طور گسترده ای در صنایع شیمیایی و در آزمایشگاه به عنوان یک اکسیدان استفاده می شود. این ماده عمدتا در صنایع پزشکی، تصفیه آب، صنعت متالورژی، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی استفاده می شود.

پرمنگنات پتاسیم چیست؟

پرمنگنات پتاسیم به عنوان ترکیب بسیار محلول در آب با کریستال‌های بنفش و طعم شیرین است. ماده ای غیر قابل اشتعال است اما سوختن مواد قابل احتراق را تسریع می‌کند. تماس با مواد قابل احتراق مایع ممکن است منجر به اشتعال به خودی خود شود. تماس با اسید سولفوریک ممکن است باعث آتش‌سوزی یا انفجار شود. برای مواد شیمیایی دیگر و به عنوان یک ضد عفونی‌کننده و همچنین عامل اکسیدکننده، ضد عفونی‌کننده، دئودورانت و رطوبت‌زا است.

فرمول شیمیایی آن KMnO4 است. گاهی اوقات نام مشترک آن، کریستال‌های کندی نامیده می‌شود. در حالت خام آن، فروش پرمنگنات پتاسیم به عنوان یک کریستال بنفش تیره یا تقریباً سیاه و یا پودر دانه‌ای است. محلول پرمنگنات پتاسیم باید به رنگ صورتی باشد. پرمنگنات پتاسیم مانند سایر ترکیبات شیمیایی محبوب نیست. اما احتمالاً با آن بیشتر برخورد می‌کنیم. پرمنگنات پتاسیم، همچنین به عنوان پرمنگنات پتاس و یا کریستال‌های کندی شناخته می‌شود. این ماده  یک ترکیب شیمیایی است که شامل دو یون است:

 • یون پتاسیم
 • یون پرمنگنات

از لحاظ فیزیکی پرمنگنات پتاسیم یک جامد بی‌بو است و مانند بلورهای بنفش تیره یا برنز رنگ هستند. اگر این کریستال‌ها را در آب حل کنیم محلول بنفش رنگی ایجاد می‌شود. پرمنگنات پتاسیم قادر به اکسیداسیون بسیاری از مواد است. بنابراین به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی، ماده‌ای است که الکترون‌ها را از مواد دیگر جذب می‌کند.

پرمنگنات‌ پتاسیم یک ترکیب شیمیایی شایع است که سنگ معدن اکسید منگنز را با هیدروکسید پتاسیم ترکیب می‌کند. در سال 1857 برای اولین‌بار به عنوان یک ضد عفونی‌کننده  توسعه یافت. از آن به بعد، به طور گسترده‌ای برای درمان انواع بیماری‌های پوستی، از جمله عفونت‌های قارچی استفاده می‌شود. در بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، شما از یک پزشک مجاز به دریافت پرمنگنات‌پتاسیم خواهید بود.

کاربردها و ویژگی‌های پرمنگنات پتاسیم

در داروسازی هدف از خرید پرمنگنات‌ پتاسیم استفاده از آن به عنوان یک عامل اکسیدکننده قوی است. پرمنگنات‌ پتاسیم ماده ای بی‌بو و کریستالی موجود در پودر یا قرص است و به راحتی بدون نسخه قابل دسترسی است. از نظر بالینی به عنوان یک عامل ضد عفونی‌کننده و ضد قارچی استفاده می‌شود. یک اکسید کننده مفید است. این واکنش به عنوان یک اکسید کننده برای اکسیداسیون:

 • الیفین‌ها
 • الکل‌ها
 • آلدئیدها
 • آلکیل بنزن‌ها

در شرایط خفیف شرکت می‌کند. عامل اکسید کننده قوی، ماده‌ای است که الکترون‌ها را از مواد دیگر جذب می‌کند. پرمنگنات پتاسیم در زمینه‌های مختلف از قبیل:

 • آب درمانی
 • شیمی آلی
 • شیمی تجزیه‌ای و حتی در شرایط زنده ماندن استفاده‌های مختلفی دارد.

در آزمایشگاه‌های شیمی آلی و تحلیلی، پرمنگنات‌پتاسیم یک ماده‌ی بسیار ارزشمند است. در شیمی آلی، پرمنگنات‌پتاسیم برای سنتز و واکنش با ترکیبات مختلف آلی استفاده می‌شود. در شیمی تجزیه‌ای، پرمنگنات‌پتاسیم برای پیدا کردن مقدار ماده‌ای که می‌تواند در یک نمونه شیمیایی اکسید شود، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به عنوان مثال برای پیدا کردن شماره کاپا یا تخمین چگونگی استفاده از مواد شیمیایی برای سفید کردن چوب خمیر استفاده می‌شود. پرمنگنات‌پتاسیم عفونت‌های بسیاری را درمان می‌کند، از جمله:

 • اگزما
 • زخم‌ها
 • درماتیت
 • آکنه

هنگام اعمال زخم‌های کوچک و مرطوب، فقط مقدار کمی از محلول بسیار رقیق‌شده لازم است. مناطق وسیع تر مانند اگزما ممکن است نیاز به درمان با حمام‌های آب پرمنگنات‌پتاسیم داشته باشند. این حمام‌ها باید حاوی پرمنگنات‌پتاسیم بسیار رقیق باشند. این میزان رقیق بودن ضروری است زیرا کریستال‌های پرمنگنات‌پتاسیم و محلول‌های متمرکز، پوست را می‌سوزانند.

درمان بیماری‌های ماهی

این ماده شیمیایی برای درمان بیماری‌های ماهی و انگلی استفاده می‌شود. به راحتی عفونت‌های باکتریایی آبشش و زخم‌های پوستی را درمان می‌کند. علاوه بر این با کاهش تقاضای اکسیداسیون بیولوژیکی، کیفیت آب را نیز افزایش می‌دهد و با مواد آلی مانند باکتری‌ها، جلبک‌ها و ذرات واکنش نشان می‌دهد. با این حال هنگام استفاده از این ماده شیمیایی برای فرآیند درمان باید به درصد آن دقت کرد. در کنار آن، می‌توان از آن به عنوان عامل کنترل آفات و انگل در آکواریوم‌ها نیز استفاده کرد.

کاربرد پرمنگنات پتاسیم در تصفیه آب

این ماده شیمیایی با خاصیت اکسیداسیون بالا منبع کاملی برای استفاده در فرآیند تصفیه آب است. به راحتی منیزیم و آهن را از آب خارج می‌کند. به نظر می‌رسد که این روش برای آبی که از منابع عمیق زمینی می‌آیند مفید است. همچنین به از بین بردن زنگ زدگی‌های موجود در تجهیزات آب و لوله‌ها کمک می‌کند.

همچنین می‌توان با شستن میوه‌ها، سبزیجات و ظروف پخت و پز با محلول رقیق پرمنگنات پتاسیم، احتمال وبا و سایر بیماری‌های مرتبط با آب را به حداقل رساند. به طور خلاصه، KMnO4 به عنوان یک ماده شیمیایی کاربردهای گسترده‌ای در زمینه‌های مختلف دارد.

علاوه بر این باید از فروشگاه معتبر پرمنگنات پتاسیم خریداری شود. با این وجود، همیشه باید توجه داشت که از آنجا که این یک ماده شیمیایی است، استفاده بیش از حد آن می‌تواند خطرناک باشد. از این رو باید طبق دستورالعمل استفاده شود. این ترکیب در آب محلول است و محلول مایل به صورتی ایجاد می‌کند. بعلاوه تشکیل رنگ می‌تواند لکه‌های دائمی بر روی ظروف، لباس‌ها یا حتی روی پوست ایجاد کند. از این رو باید با دقت و توجه بهینه استفاده شود.

عوارض احتمالی محلول پرمنگنات پتاسیم چیست؟

پرمنگنات پتاسیم به طور کلی بی‌خطر است اما ممکن است روی پوست و ناخن‌های شما لکه قهوه‌ای ایجاد کند، که بعد از یکی دو روز کمرنگ شود. همچنین ممکن است لکه‌ای در وان شما باقی بگذارد که به سختی از بین می‌رود. به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند از آن در حوضچه کوچکتر استفاده کنند.

عوارض جانبی آن شامل تحریک پوست، قرمزی یا سوختگی است.

 • اگر غلظت آن کافی نباشد می‌تواند باعث تحریک شود.
 • تماس با چشم و غشاهای مخاطی (داخل دهان، بینی، گوش، دستگاه تناسلی و مقعد) ممکن است باعث تحریک شود و باید از آن اجتناب شود.
 • هنگام بلعیدن مضر است. هنگام استفاده از محصول باید از خوردن و آشامیدن خودداری شود.
 • یک ماده رنگی است و لباس‌ها، پارچه‌ها و حوضچه‌های سرامیک را لکه دار می‌کند.
 • می‌تواند باعث سوختگی شود

آیا این ترکیب ایمن است؟

پرمنگنات پتاسیم یک محلول قدرتمند است که باید قبل از استفاده روی پوست رقیق شود. اگر رقیق نشده باشد، می‌تواند به پوست و همچنین غشاهای مخاطی بینی، چشم، گلو، مقعد و اندام های تناسلی آسیب برساند. از استفاده از آن در نزدیکی چشم خودداری کنید و اطمینان حاصل کنید که حتی در شکل رقیق شده آن را قورت نمی‌دهید.

حتما برای ایمنی بیشتر، هنگام تهیه آن از دستکش استفاده کنید. اگر از قرص یا کریستال پرمنگنات پتاسیم استفاده می‌کنید، قبل از استفاده از محلول مطمئن شوید که کاملا در آب حل شده باشد. استفاده از آب داغ (نه جوش) به حل شدن آن‌ها کمک می‌کند.اگر باعث تحریک پوست شما یا ایجاد قرمزی می‌شود، بلافاصله استفاده از آن را متوقف کرده و با پزشک خود تماس بگیرید.

5 خطر پرمنگنات پتاسیم در آب آشامیدنی

به کیفیت آبی که می‌نوشید توجه کنید. گزارش‌های کیفیت آب ارسال شده توسط سازمان آب را بخوانید و حتی تا آنجا پیش بروید که آب خود را آزمایش کنید تا از این خطرات احتمالی جلوگیری کنید.

تحریک پوست

این ترکیب در سمت بازی مقیاس pH قرار دارد. این باعث ایجاد سوزش می شود.

آسیب دیدگی چشم

خاصیت سوزاننده این ترکیب همچنین آسیب‌های چشمی را ایجاد می‌کند. آب حامل KMnO4 هنگام استحمام به سرعت از طریق چشم شسته می‌شود.

مسائل باروری

یک مطالعه نشان داد که پرمنگنات پتاسیم  باعث باروری کمتر در جوندگان می شود و به رشد جنین آسیب می رساند.

مشکلات مزمن سلامتی

این ترکیب به عنوان یک ماده اکسید کننده قوی، تعداد زیادی رادیکال آزاد در بدن تولید می‌کند. کبد با گلوتاتیون (GSH) با رادیکال‌های آزاد مبارزه می‌کند.

خطر آتش سوزی

این ترکیب به تنهایی موجب آتش سوزی نخواهد شد. در واقع به هیچ وجه قابل اشتعال نیست. اما، قابلیت اشتعال سایر مواد را افزایش می‌دهد. این می‌تواند خطر جدی برای آتش سوزی شما و خانواده شما ایجاد کند.

قیمت پرمنگنات پتاسیم

پتاسیم پرمنگنات صنعتی ماده کریستال براق و سوزنی و بنفش تیره است و شما می توانید آن را از طرق درج پیام در سایت یا تماس با کارشناسان فروش ما دریافت کنید. این ماده می تواند در آب حل شود و یک اکسیدان قوی است.
نقطه ذوب: 270 درجه سانتیگراد
حلالیت در آب: 6.4 گرم در 100 میلی لیتر (20 درجه سانتیگراد)
پایداری: در صنایع پزشکی ، تصفیه آب ، صنعت متالورژی ، صنایع شیمیایی و صنایع غذایی استفاده می شود.

خرید اینترنتی پرمنگنات پتاسیم

پرمنگنات پتاسیم را از کجا تهیه کنیم؟ ما خرید اینترنتی پرمنگنات پتاسیم را که یک ترکیب غیر آلی با فرمول شیمیایی kmno4 است برای شما آسان کردیم. این نمک که در گذشته به عنوان پرمنگنات پتاس شناخته می شد یک ماده اکسید کننده قوی است. این ماده در آب حل می شود و محلول های بنفشی ایجاد می کند که تبخیر آن باعث ایجاد کریستالهای براق و مایل به بنفش و سیاه می شود.

آنالیز پرمنگنات پتاسیم

آنالیز پرمنگنات پتاسیم
پرمنگنات از کجا بخرم

پرمنگنات پتاسیم از کجا بخریم؟

فروش پرمنگنات پتاسیم چینی در گالن های گالوانیزه 50 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی فعال در حوزه خرید و فروش مواد شیمیایی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول پرمنگنات پتاسیم مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

سوالات متداول درباره پرمنگنات پتاسیم

پتاسیم پرمنگنات و آب اکسیژنه

وقتی پرمنگنات پتاسیم و پراکسید هیدروژن را مخلوط می کنید چه اتفاقی می افتد؟
هنگامی که پرمنگنات پتاسیم را اضافه می کنید، با پراکسید هیدروژن واکنش می دهد و در "کیسه های کوچک" اکسیژن تولید می کند. این کیسه های اکسیژن شدت واکنش را افزایش می دهند و صدای شلیک توپ را در اثر برخورد کیسه های اکسیژن با شعله دریافت می کنید.

وقتی هیدروکسید پتاسیم و پراکسید هیدروژن را مخلوط می کنید چه اتفاقی می افتد؟

نوعی واکنش بین KOH و H2O2 وجود دارد. KOH هنگام تفکیک به محلول آبی انرژی زیادی آزاد کرد و سپس آب را جوشاند، شاید به دمای 150.2 درجه سانتیگراد رسید که در آن باعث تجزیه H2O2 به آب و گاز اکسیژن نیز شد.

پتاسیم پرمنگنات چه نوع ترکیبی است

ترکیب شیمیایی معدنی
پرمنگنات پتاسیم (KMnO4) یک ترکیب شیمیایی معدنی است. همچنین به عنوان کریستال های کندی یا پرمنگنات پتاس شناخته می شود. شیمیدان آلمانی هلندی یوهان رودولف گلابر اولین کسی بود که تولید KMnO4 را در سال 1659 کشف کرد.

پتاسیم پرمنگنات اسید است یا باز

قلیایی
پرمنگنات پتاسیم یک عامل اکسید کننده قوی در محیط اسیدی است، اما یک اکسید کننده ضعیف در محیط خنثی و قلیایی است. در اسیدهای قوی (مانند اسید سولفوریک)، پرمنگنات پتاسیم به زودی محو می شود. در اسید ضعیف (مانند اسید استیک)، پرمنگنات پتاسیم به آرامی محو می شود.

پتاسیم پرمنگنات اب را چه رنگی می کند

بنفش تیره
پرمنگنات پتاسیم (KMnO4) یک جامد بی بو است و شبیه کریستال هایی به رنگ بنفش تیره یا برنز است. هنگامی که این کریستال ها در آب حل می شوند، رنگ محلول بنفش می شود.

خواص شیمیایی پرمنگنات پتاسیم

قدرت اکسیداسیون پرمنگنات پتاسیم را می توان در حین انجام یک واکنش ردوکس با آن مشاهده کرد که در آن محلول بنفش تیره بی رنگ و سپس به محلول قهوه ای تبدیل می شود. واکنش فوق را می توان در محیط اسیدی یا بازی انجام داد.
نقطه جوش : 100
نقطه ذوب: 24
چگالی: 2.703 گرم بر سانتی‌گراد.

پتاسیم پرمنگنات با چه چیزی بی رنگ میشود

تغییر رنگ بستگی به این دارد که آیا منگنات پتاسیم (VII) در شرایط اسیدی یا قلیایی استفاده می شود. اگر محلول پرمنگنات پتاسیم (VII) با اسید سولفوریک رقیق اسیدی شود، محلول بنفش بی رنگ می شود.

وقتی پرمنگنات پتاسیم با اسید واکنش می دهد چه اتفاقی می افتد؟

پرمنگنات با اسید هیدروکلریک غلیظ واکنش می دهد و کلر و منگنز (II) می دهد:
2 KMnO 4 + 16 HCl → 2 Mn 2 + + 5 Cl 2 + 8 H 2 O.
در محلول خنثی، پرمنگنات به آرامی به دی اکسید منگنز (MnO2) کاهش می یابد. این ماده ای است که هنگام کار با KMnO4 پوست فرد را لکه دار می کند.

پتاسیم پرمنگنات پیوند یونی است یا مولکولی ؟

ترکیب یونی
پرمنگنات پتاسیم یک ترکیب یونی است که از یک کاتیون پتاسیم (K+) و آنیون پرمنگنات (MnO4-) تشکیل شده است.

پتاسیم پرمنگنات روی پوست

پرمنگنات پتاسیم در تماس با کریستال های خشک یا محلول های غلیظ می تواند باعث تحریک پوست، قرمزی، درد، سوختگی و سفت شدن پوست شود. لک شدن پوست حتی با محلول های رقیق نیز قابل تجربه است.

پرمنگنات پتاسیم در پزشکی

در پزشکی یک ماده ضد عفونی کننده و پاک کننده پوست است. برای اگزمای عفونی و ترشحی (بثورات پوستی) و برای خشک کردن زخم های مرطوب استفاده می شود.

پتاسیم پرمنگنات در کجا استفاده میشود

پرمنگنات پتاسیم به طور گسترده در صنایع شیمیایی و آزمایشگاه ها به عنوان یک عامل اکسید کننده قوی و همچنین به عنوان دارویی برای درماتیت، برای تمیز کردن زخم ها و ضد عفونی عمومی استفاده می شود.

پتاسیم پرمنگنات در کاغذ سازی

بله. پرمنگنات پتاسیم یک ماده سفید کننده بوده و یک محلول شیمیایی است که به طور منظم برای درمان و حذف باکتری ها، مواد معدنی آهن محلول، ترکیبات سمی، منگنز، بوی کلر و همچنین سولفید هیدروژن استفاده می شود که می تواند باعث شود آب لوله کشی شما بوی تخم مرغ فاسد بدهد.

آیا پرمنگنات پتاسیم یک عامل سفید کننده است؟

این ترکیب حتی می تواند به عنوان یک عامل سفید کننده، به عنوان یک آفت کش و به عنوان یک ضد عفونی کننده استفاده شود. یکی از مهمترین کاربردهای صنعتی پرمنگنات پتاسیم به عنوان یک عامل اکسید کننده در سنتز شیمیایی بسیاری از ترکیبات مهم است.

پتاسیم پرمنگنات طبیعی است یا مصنوعی

پرمنگنات پتاسیم یک ماده شیمیایی مصنوعی بسیار رایج به ویژه در کشورهای جهان سوم است.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • اشکان

  سلام، شبتون بخیر
  ببخشید پرمنگنات چه برندی دارین؟ و تولید چه کشوری هست؟

  پاسخ
  • دکتر الهام استخری

   سلام
   وقت بخیر
   در حال حاضر پرمگنات پتاسیم چینی در کیسه های 25 کیلوگرمی موجود است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست