لیگنو سولفونات کلسیم

خرید لیگنو سولفونات کلسیم

لیگنو سولفونات‌ها یکی از مواد شیمیایی به وفور در دسترس هستند. این‌ها معمولاً به عنوان محصول فرعی در طی فرآوری سولفیت خمیر چوب به دست می‌آیند. لیگنو سولفونات‌ها در درجه اول پلی‌الکترولیت‌های آنیونی هستند که به راحتی در آب قابل حل هستند.این‌ها سورفاکتانت‌های آنیونی طبیعی با وزن مولکولی بالایی هستند و در درجه اول در صنایع سرامیک، ساخت و ساز، مواد شیمیایی، نفت و گاز و مواد افزودنی خوراک دام مورد استفاده قرار می‌گیرند.لیگنوسولفونات ها انواع مختلفی از قبیل لیگنو سولفونات کلسیم، لیگنو سولفونات سدیم، لیگنو سولفونات منیزیم و لیگنو سولفونات آمونیوم دارند. لیگنو سولفونات کلسیم یک پودر آمورف روشن و زرد قهوه‌ای است که از خمیر سولفیت چوب نرم به دست می‌آید. این در آب محلول است، با این حال، تقریباً در محلول‌های آلی محلول نیست.

لیگنو سولفونات کلسیم چیست؟

لیگنو سولفونات کلسیم (40-65) یک پودر قهوه‌ای مایل به زرد قهوه‌ای است. این ماده در در دهه ۳۰ میلادی بسیار مورد مصرف قرار می‌گرفت.برای کاهش کلسیم لیگنو آب، مقدار توصیه‌شده در سیمان بتنی (وزن) 0.2٪ 0.6٪، کاربر باید دوز مطلوب را از طریق آزمایش تعیین کند. لیگنوسولفونات‌کلسیم را می‌توان به عنوان مایع استفاده کرد.لیگنوسولفونات کلسیم دامنه بسیار وسیعی از توده مولکولی دارد. محدوده‌ای از 1000-140،000 دالر برای لیگنوسولفونات‌های چوب نرم با مقادیر کم‌تر گزارش‌شده برای تخته‌های چوبی گزارش شده است.لیگنوسولفونات کلسیم از مایعات پالپ شده (قرمز یا قهوه‌ای) از پالپ سولفیت بازیافت می‌شوند. اولترافیلتراسیون نیز می‌تواند برای جدا کردن لیگن سولفانات‌ها از مایع خمیری صرف شده باشد.این ماده دارای خواصی از قبیل پراکندگی، اتصال‌دهنده و امولسیون‌کننده است که استفاده از آن را به عنوان یک افزودنی در کاربردهایی مانند افزودنی بتن، خوراک دام، سرکوب‌کننده گرد و غبار، مواد شیمیایی کشاورزی و لجن حفاری چاه‌های نفتی از جمله دیگر را ممکن می‌سازد.

لیگنو سولفونات کلسیم
خرید لیگنو سولفونات کلسیم

هشدارها

هنگام استفاده از لیگنو سولفونات کلسیم باید دقت را کنترل کنید، زیرا بر قدرت اولیه بتن تأثیر می‌گذارد. هنگامی که درجه حرارت کمتر از 5 ℃ است، نامناسب است برای پروژه‌های بتنی.میزان مصرف محصول 0.20-0.30٪ دوز سیمان است و میزان آب را تا 8-12٪ کاهش می‌دهد.

کاربردهای لیگنو سولفونات کلسیم

لیگنوسولفونات کلسیم را می‌توان به عنوان:

  • گیرنده
  • پراکنده
  • مایع‌ساز یا سورفکتانت در صنایع مختلف استفاده کرد.

بزرگ‌ترین استفاده برای لیگنوسولفونات‌ها، به عنوان پلاستیسیسترها در ساخت بتن است، که در آن‌ها اجازه می‌دهد بتن با آب کم‌تر (بتن قوی‌تر) تولید شود. به طور معمول این ظرفیت را دارد که آب را به صورت پلاستیک ساز 8٪ تا 12٪ کاهش دهد و تا 25٪ به شکل اصلاح شده کاهش یابد.لیگنوسولفونات‌ها نیز در هنگام تولید سیمان استفاده می‌شوند، جایی که آن‌ها به عنوان ابزارهای سنگ‌زنی در کارخانه سیمان عمل می‌کنند و به عنوان یک ماده تخلیه‌کننده مایع خام  (که ویسکوزیته دوغاب را کاهش می‌دهد) مورد استفاده قرار می‌گیرند.لیگنو سولفونات کلسیم همچنین برای تولید گچ تخته استفاده می‌شود تا میزان آب مورد نیاز برای ایجاد جریان گران‌روی و لایه بین دو ورق کاغذ ایجاد شود. کاهش حجم آب باعث کاهش درجه حرارت کوره می‌شود تا کف کوره خشک شود و در انرژی صرفه‌جویی شود.این ماده برای قابلیت پخش‌شدن آفت‌کش‌ها، رنگ‌ها، کربن فعال و دیگر مواد جامد و غیر محلول در آب استفاده می‌شود. آن‌ها در چرم دباغ استفاده می‌شود. آن‌ها همچنین برای سرکوب‌کردن گرد و غبار در جاده‌های بدون سرنشین استفاده می‌شوند.در حفاری چاه نفت به عنوان معرف برای کنترل پارامترهای مختلف مایعات حفاری به کار می‌رود. این ماده در درجه اول برای کنترل ویسکوزیته گل حفاری و تسهیل بازیابی روغن مورد استفاده قرار می‌گیرد.لیگنو سولفونات کلسیم همچنین در صنایع غذایی به عنوان حامل جهت تولید ویتامین‌های محلول در چربی محصور شده (A ،D ،E و K)، کاروتنوئیدها (به عنوان مثال (بتاکاروتن، β-apo-8′-carotenal ،zeaxanthin، لوتئین و لیکوپن) استفاده می‌شود.خاصیت جذب UV لیگنوسولفونات‌ها در صفحه نمایش خورشید و آفت‌کش‌ها استفاده می‌شود.

فروش لیگنو سولفونات کلسیم

لیگنوسولفونات‌کلسیم در کیسه‌های 25 کیلوگرمی و جامبوهای 600 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول لیگنوسولفونات کلسیم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

 لیگنو سولفونات کلسیم از کجا بخریم؟

تقاضا برای لیگنو سولفونات کلسیم در درجه اول در اروپا مشاهده می‌شود. کشورهایی مانند آلمان، لهستان، هلند، سوئد، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا واردکنندگان اصلی این ماده هستند. تولید و مصرف آن در اروپا بسیار زیاد است و کشورهای منطقه می‌توانند آن را بین خود معامله کنند و همچنین آن را به مناطق دیگر صادر کنند.چین از نظر تولید و مصرف کلسیم لیگنوسولفونات در آسیا و اقیانوس آرام صدرنشین است. تخمین زده می‌شود که تقاضا در آسیا از کشورهایی مانند هند، چین، کره جنوبی، ویتنام، مالزی و اندونزی ناشی شود.
برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست