لیگنو سولفونات کلسیم

لیگنوسولفونات کلسیم متعلق به دسته‌ای از ترکیبات آلی است که با نام لیگنان‌ها، نئولینان‌ها و ترکیبات مرتبط شناخته می‌شوند. عمدتاً در ساخت مواد افزودنی کاهش دهنده آب، کندکننده ها، افزایش مقاومت، تسریع مقاومت استفاده می‌شود. در این محتوا با ما همراه باشید تا در مورد خواص و کاربردهای لیگنوسولفونات کلسیم بیشتر بدانید. در صورت نیاز این محصول، بهترین قیمت و بالاترین کیفیت خرید را در شرکت پیشگامان شیمی تجربه کنید.

جهت دریافت آنالیز و نمونه

و استعلام قیمت لیگنو سولفونات کلسیم

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خرید لیگنو سولفونات کلسیم

فروش لیگنو سولفونات کلسیم با بهترین قیمت و تضمین کیفیت محصول در مجموعه پیشگامان شیمی صورت می‌گیرد. جهت خرید لیگنو سولفونات کلسیم صنعتی و دریافت مشخصات، بسته بندی و اطلاعات بیشتر محصول لطفا با ما تماس بگیرید.

به انگلیسی Calcium Lignosulfonate
فرمول شیمیایی C20H24Na2O10S2
cas No 8061-51-6
خلوص 98%
شکل محصول ✅ پودر قهوه ای رنگ
کاربرد افزودنی بتن، خفاری، نفت
ph✅ 7-9
کشور تولیدی  چین
بسته بندی  کیسه 25 کیلویی
محل تحویل تهران
قیمت ✅ تماس بگیرید 📞

لیگنو سولفونات کلسیم چیست؟

لیگنو سولفونات‌ها یکی از مواد شیمیایی در دسترس هستند که معمولاً به عنوان محصول فرعی طی فرآوری سولفیت خمیر چوب به دست می‌آیند. لیگنو سولفونات‌ها در درجه اول پلی‌الکترولیت‌های آنیونی هستند که به راحتی در آب قابل حل هستند. لیگنو سولفونات‌ها، سورفاکتانت‌های آنیونی طبیعی با وزن مولکولی بالایی هستند. لیگنو سولفونات‌ها در درجه اول در صنایع سرامیک، ساخت و ساز، مواد شیمیایی، نفت و گاز و مواد افزودنی خوراک دام مورد استفاده قرار می‌گیرند. لیگنوسولفونات ها انواع مختلفی از قبیل لیگنو سولفونات کلسیم، لیگنو سولفونات سدیم، لیگنو سولفونات منیزیم و لیگنو سولفونات آمونیوم دارند.

لیگنو سولفونات کلسیم یک پودر آمورف  زرد و قهوه‌ای روشن است که از خمیر سولفیت چوب نرم به دست می‌آید. این ترکیب در آب محلول است. با این حال، تقریباً در محلول‌های آلی محلول نیست.

لیگنو سولفونات کلسیم
خرید لیگنو سولفونات کلسیم

خواص کلسیم لیگنو سولفونات

لیگنو سولفونات کلسیم (40-65) یک پودر قهوه‌ای مایل به زرد است. این ماده در دهه ۳۰ میلادی بسیار مورد مصرف قرار می‌گرفت. برای کاهش کلسیم لیگنو آب، مقدار توصیه‌شده در سیمان بتنی (وزن) 0.2٪ 0.6٪، کاربر باید دوز مطلوب را از طریق آزمایش تعیین کند. لیگنوسولفونات‌کلسیم را می‌توان به عنوان مایع استفاده کرد. لیگنوسولفونات کلسیم دامنه بسیار وسیعی از توده مولکولی دارد. محدوده‌ای از 1000-140،000 دالر، برای لیگنوسولفونات‌های چوب نرم با مقادیر کم‌تر گزارش‌شده برای تخته‌های چوبی گزارش شده است. لیگنوسولفونات کلسیم از مایعات پالپ شده (قرمز یا قهوه‌ای) از پالپ سولفیت بازیافت می‌شوند.

از روش اولترافیلتراسیون نیز می‌توان برای جدا کردن لیگنو سولفانات‌ها از مایع خمیری صرف شده، استفاده کرد. این ماده دارای خواصی از قبیل پراکندگی، اتصال‌دهنده و امولسیون‌کننده است که استفاده از آن را به عنوان یک افزودنی در کاربردهایی مانند افزودنی بتن، خوراک دام، سرکوب‌کننده گرد و غبار، مواد شیمیایی کشاورزی و لجن حفاری چاه‌های نفتی ممکن می‌سازد.

هشدارها در مورد استفاده از کلسیم لیگنو سولفونات

هنگام استفاده از لیگنو سولفونات کلسیم باید دقت کنید زیرا بر قدرت اولیه بتن تأثیر می‌گذارد. هنگامی که درجه حرارت کمتر از  ℃5 است برای پروژه‌های بتنی نامناسب است. میزان مصرف محصول 0.20-0.30٪ دوز سیمان است و میزان آب را تا 8-12٪ کاهش می‌دهد.

خرید لیگنو سولفونات کلسیم

کاربردهای لیگنو سولفونات کلسیم

لیگنوسولفونات کلسیم را می‌توان به عنوان:

 • گیرنده
 • پراکنده
 • مایع‌ساز یا سورفکتانت در صنایع مختلف استفاده کرد.

این ماده در درجه اول برای کنترل ویسکوزیته گل حفاری و تسهیل بازیابی روغن مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حفاری چاه نفت به عنوان معرف برای کنترل پارامترهای مختلف مایعات حفاری به کار می‌رود. به علت خاصیت جذب UV لیگنوسولفونات‌ها در صفحه نمایش خورشید و آفت‌کش‌ها استفاده می‌شوند.

لیگنوسولفونات کلسیم در کشاورزی و کود نیز کاربرد دارد. کاهش حجم آب باعث کاهش درجه حرارت کوره می‌شود تا کف کوره خشک شود و در انرژی صرفه‌جویی شود. این ماده برای قابلیت پخش‌شدن آفت‌کش‌ها، رنگ‌ها، کربن فعال و دیگر مواد جامد و غیر محلول در آب استفاده می‌شود. آن‌ها در چرم دباغی و همچنین برای سرکوب‌کردن گرد و غبار در جاده‌های بدون سرنشین استفاده می‌شوند. 

لیگنوسولفونات کلسیم در کشاورزی

کود لیگنوسولفونات کلسیم (CaLS) محصول فرعی صنایع خمیر و کاغذ با محتوای نیتروژن و کربن بالا است و قابلیت استفاده به عنوان یک ماده آلی در خاک را دارد. لیگنوسولفونات کلسیم به طور گسترده در کشاورزی به عنوان کود پایه، آبیاری یا اسپری استفاده می‌شود. پیشنهاد می‌شود برای مخلوط کردن با کودهای شیمیایی مانند اوره، DAP ،MAP ،MPK و غیره استفاده شود. عملکرد لیگنوسولفونات کلسیم در کشاورزی به صورت زیر می‌باشد.

  • لیگنو سولفونات کلسیم به ایجاد ساختار مطلوب خاک  کمک می‌کند که نفوذ آب را تسهیل و به نگه داشتن آب در ناحیه ریشه کمک می‌کند.
  • کمک به تخریب مواد سمی‌ مانند: نیکوتین، آفلاتوکسین، آنتی تیک و اکثر آفت کش‌های آلی.

 

 • کود لیگنوسولفونات کلسیم باعث بهبود چربی برگی و عملکرد بیشتر مواد مغذی، به ویژه اسیدهای هیومیک، اسیدهای آمینه، محتوای کلسیم بالای ارگانیک در مکمل کلسیم گیاهی می‌شود.
 • افزایش توانایی گیاهان در مقابله با بیماری. لیگنوسولفونات می‌تواند جذب پتاسیم را برای تنظیم روزنه‌های باز و بسته روی برگ‌ها بسیج کند و متابولیسم و توانایی گیاهان را در شرایط تنش افزایش می‌دهد.

لیگنو سولفونات کلسیم در ساختمان سازی

 

بزرگ‌ترین استفاده برای لیگنوسولفونات‌ها، به عنوان پلاستیسیسترها در ساخت بتن است که در آن‌ها اجازه می‌دهد بتن با آب کم‌تر (بتن قوی‌تر) تولید شود. به طور معمول این ظرفیت را دارد که آب را به صورت پلاستیک ساز 8٪ تا 12٪ کاهش دهد و تا 25٪ به شکل اصلاح شده کاهش یابد. لیگنوسولفونات‌ها نیز در هنگام تولید سیمان استفاده می‌شوند، جایی که آن‌ها به عنوان ابزارهای سنگ‌زنی در کارخانه سیمان عمل می‌کنند و به عنوان یک ماده تخلیه‌کننده مایع خام  (که ویسکوزیته دوغاب را کاهش می‌دهد) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

لیگنو سولفونات کلسیم گچ تخته

لیگنو سولفونات کلسیم همچنین برای تولید گچ تخته استفاده می‌شود تا میزان آب مورد نیاز برای ایجاد جریان گران‌روی و لایه بین دو ورق کاغذ ایجاد شود.

قیمت لیگنو سولفونات کلسیم

لیگنو سولفونات کلسیم در صنایع غذایی

لیگنو سولفونات کلسیم همچنین در صنایع غذایی به عنوان حامل جهت تولید ویتامین‌های محلول در چربی محصور شده (A ،D ،E و K)، کاروتنوئیدها (بتاکاروتن، β-apo-8′-carotenal ،zeaxanthin لوتئین و لیکوپن) استفاده می‌شود.

فروش لیگنو سولفونات کلسیم

فروش لیگنو سولفونات‌ کلسیم در کیسه‌های 25 کیلوگرمی و جامبوهای 600 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول لیگنوسولفونات کلسیم مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

 لیگنو سولفونات کلسیم از کجا بخریم؟

تقاضا برای خرید لیگنو سولفونات کلسیم در درجه اول در اروپا مشاهده می‌شود. کشورهایی مانند آلمان، لهستان، هلند، سوئد، اسپانیا و ایالات متحده آمریکا واردکنندگان اصلی لیگنو سولفونات کلسیم هستند. تولید و مصرف آن در اروپا بسیار زیاد است و کشورهای منطقه می‌توانند آن را بین خود معامله کنند و همچنین آن را به مناطق دیگر صادر کنند. چین از نظر تولید و مصرف کلسیم لیگنوسولفونات در آسیا و اقیانوس آرام صدرنشین است. تخمین زده می‌شود که تقاضا در آسیا از کشورهایی مانند هند، چین، کره جنوبی، ویتنام، مالزی و اندونزی ناشی شود.

سوالات متداول درباره لیگنو سولفونات کلسیم

لیگنو سولفونات کلسیم در کشاورزی

لیگنوسولفونات و لیگنوهومات به طور گسترده در کشاورزی به عنوان کود پایه یا آبیاری یا اسپری استفاده می شود. پیشنهاد می شود برای استفاده با کودهای شیمیایی مانند اوره، DAP، MAP، MPK و غیره مخلوط شود.

آیا لیگنوسولفونات خطرناک است؟

انتظار می رود خطر بلع کم باشد. گرد و غبار ممکن است دستگاه تنفسی، پوست و چشم را تحریک کند. تماس طولانی مدت با پوست ممکن است باعث تحریک موقت شود.

آیا لیگنوسولفونات کلسیم ارگانیک است؟

لیگنو سولفونات کلسیم (Calcium Lignosulfonate) متعلق به کلاس ترکیبات آلی شناخته شده به عنوان لیگنان ها، نئولینان ها و ترکیبات مرتبط است.

آیا لیگنوسولفونات کلسیم کند کننده است؟

با مصرف این ماده دوغاب سیمان در مدت زمان بیشتری پمپاژ شود. لیگنوسولفونات کلسیم و سدیم کند کننده هایی هستند که معمولاً در سیمان کاری چاه استفاده می شوند.

لیگنوسولفونات سدیم چگونه ساخته می شود؟

ساخت لیگنوسولفونات سدیم توسط خمیر سولفیت
رایج ترین بازهای مورد استفاده سدیم و کلسیم هستند، اگرچه ممکن است از منیزیم یا آمونیوم نیز استفاده شود. در فرآیند خمیرسازی سولفیت، دو واکنش اصلی که برای حل شدن لیگنین رخ می دهد سولفوناسیون و هیدرولیز هستند.

لیگنوسولفونات برای چه مواردی استفاده می شود؟

از آنها برای پخش پایدار آفت کش ها، رنگ ها، کربن سیاه و سایر جامدات و مایعات نامحلول در آب استفاده می شود. به عنوان یک چسب، گرد و غبار را در جاده های آسفالته فرو می نشاند. همچنین یک مرطوب کننده و تصفیه کننده آب است. از نظر شیمیایی، ممکن است به عنوان تانن برای دباغی چرم و به عنوان ماده اولیه برای انواع محصولات استفاده شود.

آیا لیگنوسولفونات یک سورفکتانت است؟

لیگنوسولفونات یک سورفکتانت بر پایه لیگنین در تهیه آن است. از نظر ترکیب شیمیایی، مواد لیگنوسلولزی دارای محتوای عمده ای از 3 پلیمر مختلف به نام های لیگنین، همی سلولز و سلولز هستند که به یکدیگر متصل شده و یک کل واحد را تشکیل می دهند.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • IELTS

  شماره تماستون برای خرید تلفنی رو نتونستم توی سایت پیدا کنم؟؟!!؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست