فروش سولفات آلومینیوم

از صفر تا صد هر آنچه درباره سولفات آلومینیوم باید بدانید!!

ترکیبات شیمیایی بسیاری در دنیا وجود دارد که بر اثر واکنش عناصر مختلف با یکدیگر شکل می‌گیرند. این ترکیبات در اشکال مختلف و متفاوتی بوده و هرکدام ویژگی‌ها و خواص مخصوص به خود را دارند. یکی از ترکیبات شیمیایی بسیار پرکاربرد در صنعت و دنیای شیمیایی، سولفات آلومینیوم یا همان آلومینیوم سولفات است. ترکیبی که از ترکیب عنصر آلومینیوم و سولفات به وجود می‌آید. این محصول دارای کاربردهای فراوان و ویژگی‌های خاص و متفاوتی بوده که در این مقاله و در ادامه درباره آن به گفت‌وگو خواهیم نشست و نکاتی را در این رابطه بیان خواهیم کرد.

سولفات آلومینیوم چیست؟

آلوم، هر یک از گروه نمک‌های مضاعف هیدراته، معمولاً متشکل از سولفات آلومینیوم، آب هیدراتاسیون و سولفات عناصر دیگر است. یک سری از کل نمک‌های مضاعف هیدراته از هیدراتاسیون سولفات یک کاتیون باردار منفرد (به عنوان مثال +K) و سولفات هر یک از تعدادی کاتیون با سه بار مثبت (به عنوان مثال+Al3) حاصل می‌شود. بنابراین آلومینیوم سولفات می‌تواند با سولفات‌های کاتیون‌های پتاسیم، سدیم، آمونیوم، سزیم و سایر عناصر و ترکیبات، آلوم ایجاد کند.

به روشی مشابه، سولفات‌های کاتیون‌های باردار دارای سه بار مثبت آهن، کروم، منگنز، کبالت و سایر فلزات ممکن است جای سولفات آلومینیوم را بگیرند. مهمترین آلوم‌ها سولفات آلومینیوم پتاسیم، سولفات آلومینیوم آمونیوم و سولفات آلومینیوم سدیم هستند. سولفات آلومینیوم پتاسیم، همچنین به عنوان آلوم پتاسیم یا آلوم پتاس شناخته می‌شود و دارای فرمول مولکولی K2 (SO4) · Al2 (SO4) 3 · 24H2O یا KAl (SO4) 2 · 12H2O است.

سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم و فرمول آن

برای معرفی آلومینیوم سولفات لازم است از ترکیبات آن سخن بگوییم. همان‌طور که مشخص است و پیش از این نیز بیان شد این محصول از ترکیب آلومینیوم و سولفات به وجود آمده است. ترکیبی که خود سولفات در ترکیب بوده و اکسیژن و گوگرد در آن دخیل هستند. ترکیب سولفات آلومینیوم که در انگلیسی نیز با همین نام یعنی Aluminium sulfate شناخته می‌شود با فرمول شیمیایی Al2(SO4)3 در صنعت شناخته می‌شود. البته ممکن است آن را با نام‌های دیگری نیز چون نمک آلومینیوم، آلومینیوم‌تری سولفات، آلوم، کیک آلوم، زاج سفید سنتی، زاج آلوم، زاج عطاری یا نام‌هایی از این قبیل شنیده باشید که همگی روایت کننده آلومینیوم سولفات هستند.

این ترکیب شیمیایی دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی است که سبب شده تا استفاده از آن در قالب‌های متفاوت شکل گیرد و کاربردهای فراوانی برای آن در صنعت دیده شود. در این مقاله و در ادامه متن، به این کاربردها و ویژگی‌های اساسی آلومینیوم سولفات خواهیم پرداخت و به نکاتی  در این باره نیز اشاره خواهیم کرد. برای دریافت قیمت سولفات آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

ویژگی‌های اصلی و مهم سولفات آلومینیوم

آلومینیوم سولفات مانند تمام محصولات شیمیایی موجود دیگر در دنیا، دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی است. ویژگی‌هایی که هرکدام به سبب ترکیبات موجود در این ماده به وجود آمده و در واقع، کارایی و کاربرد این محصول را تحت تأثیر خود قرار می‌دهند. آلومینیوم سولفات نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ترکیبات به‌کاررفته در آن، یعنی آلومینیوم و سولفات، سبب بروز ویژگی‌هایی در آن شده‌اند. ویژگی‌هایی که البته تحت تأثیر شکل جایگیری این عناصر در کنار یکدیگر نیز بوده و می‌تواند تغییراتی را در این راستا بر روی ترکیب به وجود آورد. برخی از ویژگی‌های این ترکیب عبارت‌اند از:

 • داشتن رنگی سفید به شکل کریستالی، نباتی یا گردویی
 • منعقدکننده بودن
 • جذب آب بسیار از محیط اطراف خود
 • کارایی در حذف کامل ترکیبات
 • حذف کربن آلی محلول (DOC)
 • حذف ذرات رنگی
 • قابل سوختن اما غیرقابل اشتعال
 • غیر سمی
 • غیر فرار
 • اسید قوی
 • بدون بو
 • دارای طعم شیرین و تند و تیز
 • داشتن قابلیت انحلال در آب بالا
 • انحلال بسیار کم در الکل
 • خنثی‌کننده شار الکتریکی

خواص فیزیکی آلومینیوم سولفات

یکی از نکات اصلی در تعیین ویژگی هر محصول شیمیایی، خواص فیزیکی آن است. خواصی چون عدد جرمی و جرم مولکولی، اصلی‌ترین این موارد هستند. همین اعداد بر روی تمام خواص فیزیکی هر ماده شیمیایی تأثیر گذاشته و سبب بروز نقطه ذوب و جوش بالا یا پایین در یک ماده می‌شود. آلومینیوم سولفات نیز از این قاعده مستثنی نبوده و تحت تأثیر این اعداد خواص فیزیکی متفاوتی را از دیگر مواد شیمیایی تجربه می‌کند.

جرم مولکولی این ماده 342.15 گرم بر مول بوده که دانسیته اتمی یا همان چگالی 2.67 گرم بر سانتی‌متر مکعب را برای آن به وجود آورده است. در کنار این نقطه ذوب 770 درجه سانتی‌گراد و نقطه‌ جوش 330 سانتی‌گراد دارد. تمامی این اعداد و شکل کنار هم قرار گرفتن اتم‌های این ماده شیمیایی سبب شده است تا انحلال‌پذیری آن در آب بالا بوده و چیزی در حدود 870 گرم بر لیتر باشد. البته این ماده شیمیایی انحلال‌پذیری خوبی را در الکل نداشته و نمی‌تواند مقدار زیادی از الکل را در خود حل کند.

خواص فیزیکی آلومینیوم سولفات و کارکرد آن

10 کاربرد اصلی مختلف برای سولفات آلومینیوم

تمام ویژگی‌هایی که تا به اینجا از آلومینیوم سولفات ذکر شدند، سبب بروز کاربردهای مختلفی برای آن شده‌اند. کاربردهایی که هر کدام در شرایط خاص و متفاوتی استفاده شده و قابلیت استفاده از این محصول را بالا می‌برد. در واقع هر ماده شیمیایی بر اساس ویژگی‌های فیزیکی و قابلیت‌های انحلال خود، در صنایع مختلفی مورد کاربرد قرار می‌گیرد. همان‌طور که پیش از این نیز گفتیم، آلومینیوم سولفات دارای کاربردهای فراوانی در صنعت و بخش‌های مختلف بوده که در ادامه به هریک به‌طور مختصر اشاره خواهیم کرد:

 • استفاده در کشاورزی، برای تولید کود شیمیایی
 • استفاده برای تصفیه آب
 • استفاده برای کاغذسازی، کارتون‌سازی و مقواسازی
 • استفاده در صنعت تولید روی
 • تهیه و تولید گلیسیرین
 • برای تولید شکر در صنعت
 • استفاده در صنعت داروسازی
 • استفاده در صنعت چرم‌سازی
 • تهیه و تولید کاتالیست‌های شیمیایی
 • تولید رزین‌های آلومینیومی

انواع مختلف سولفات آلومینیوم

به‌طور کلی، انواع آلومینیوم سولفات موجود در بازار را می‌توان به دو دسته A و B تقسیم کرد. در این دسته‌بندی، آلومینیوم سولفات نوع A دارای رنگی سفید و شکل جامد بوده که درصد آهن آن به 0.05 درصد نیز نمی‌رسد. در طرف مقابل، آلومینیوم سولفات نوع B ماده جامد قهوه‌ای رنگ بوده که درصد آهن موجود در آن، چیزی در حدود 1.5 درصد است. علاوه بر این دسته‌بندی، آلومینیوم سولفات را می‌توان به‌صورت‌های دیگری نیز دسته‌بندی کرد. آلومینیوم سولفات مایع و مدل 17 درصد آن از مشهورترین انواع این ماده شیمیایی هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم نشست.

سولفات آلومینیوم مایع

از کاربردی‌ترین انواع آلومینیوم سولفات، انواع مایع این محصول هستند که می‌تواند در قابلیت‌ها و کاربردهای فراوانی استفاده شود. این ماده از حالت جامد خارج شده و به شکل مایع در بازار وجود دارد. مهم‌ترین استفاده آن را در کودهای شیمیایی مایع می‌توان دانست.

سولفات آلومینیوم 17 درصد

بهترین درصد برای استفاده از آلومینیوم سولفات، نوع 17 درصد آن است. این محصول با داشتن 17 درصد خلوص، بهترین کارایی و کیفیت ممکن را داشته و می‌تواند تأثیر به سزایی را در صنایع مختلف داشته باشد. البته معمولاً آن را به شکل مایع می‌توانید مشاهده کنید.

واکنش آلومینیوم سولفات با آب

یکی از نکات مهم و البته جالب در استفاده از این ماده شیمیایی، ترکیب شدن آن با آب است. در تمامی محصولات و مواد شیمیایی، این خاصیت سنجیده می‌شود تا بتوان کاربردهای مختلفی را از آن برآورد کرد. این موضوع در مورد آلومینیوم سولفات نیز صادق بوده و پس از سنجش این میزان، به عدد 870 گرم بر لیتر رسیده است. در واقع این ماده در واکنش با آب، می‌تواند چیزی در حدود 870 گرم از خود را در یک لیتر آب حل کند که عدد قابل‌توجهی برای آن محسوب می‌شود.

به این ترتیب ذرات معلق آب به‌راحتی جذب این ماده شیمیایی شده و قدرت اسیدی آن را تا میزان بسیار زیادی افزایش می‌دهند. این موضوع سبب می‌شود که عدد PH ترکیب به وجود آمده چیزی در حدود 2 باشد که نشان‌دهنده قدرت زیاد اسیدی بودن آن است. از همین رو لازم است تا در حین ترکیب این ماده با آب، مراقبت‌های ویژه‌ای صورت گیرد تا قدرت اسیدی این ترکیب موجب خسارت‌های سخت و جبران‌ناپذیری نشود.

ترکیب آلومینیوم سولفات با آب

واکنش مس سولفات با آلومینیوم

یکی از راهکارهای تولید آلومینیوم سولفات، استفاده از واکنش جابه‌جایی یگانه پس از واکنش مس سولفات با آلومینیوم است. برای انجام این واکنش لازم است تا در مقداری آب، یک قاشق سولفات مس ریخته و آن را در آب حل کنید. پس از حل شدن این ماده در آب، خواهید دید که آب موجود در ظرف به رنگ آبی درمی‌آید. پس از آن برای اینکه بتوانید واکنش را تکمیل کنید، قطعه کوچکی از آلومینیوم را در بشر بیندازید و منتظر تغییرات ایجاد شده بنشینید.

پس از گذشت مدت زمان اندکی، لایه قرمزی بر روی آلومینیوم مشاهده می‌شود که نشان‌دهنده ایجاد واکنش در بین این ترکیبات است. در واقع با استفاده از این روش، واکنش جابه‌جایی یگانه صورت گرفته و مس موجود در ترکیب مس سولفات، از ترکیب جدا می‌شود. آلومینیوم جای مس را در این ترکیب گرفته و ترکیب آلومینیوم سولفات به این شکل به دست می‌آید.

نحوه تهیه سولفات آلومینیوم در صنعت

با خواندن قسمت بالا در این مقاله ممکن است برای شما درباره نحوه تولید این محصول سؤالاتی به وجود آمده باشد. باید بدانید که آلومینیوم سولفات در صنعت به این شکل تهیه نشده و روش پیچیده‌تر و دقیق‌تری برای تهیه آن وجود دارد. البته این روش‌ها متنوع بوده و به اشکال مختلفی، آلومینیوم سولفات به دست می‌آید.

روش‌هایی چون ترکیب سولفوریک اسید رقیق شده با آب و گل سیاه (یا خاک سیاه)، واکنش سولفوریک اسید با گل سود به‌جامانده از ضایعات کارخانه‌های آلومینیوم‌سازی، واکنش سولفوریک اسید رقیق شده با هیدروکسید آلومینیوم می‌تواند برخی از این گزینه‌ها برای تهیه این ماده شیمیایی باشد.

جایگزین مناسب برای سولفات آلومینیوم

از آنجایی که هر محصولی دارای ویژگی‌های خاص و منحصربه‌فردی برای خود است، جایگزین کردن یک محصول به جای محصول دیگری تقریباً غیرممکن و نشدنی است. البته این موضوع به شکل کلی برقرار بوده اما اگر قرار باشد در کاربردهای مشخص و تعیین شده، برای هر ماده شیمیایی جایگزینی را تعیین کرد، ممکن است ممکن و شدنی باشد.

آلومینیوم سولفات نیز مانند تمام مواد شیمیایی دیگر، به‌طور خاص جایگزینی نداشته و هیچ ماده شیمیایی نمی‌تواند تمام خواص آن را برای کاربردهای مختلف جایگزین کند؛ اما در خواص جزئی و کوچکتر، این امر ممکن و شدنی است و می‌تواند قابلیت اجرا داشته باشد. به‌طور مثال می‌توان این ماده را برای تصفیه آب با پلی آلومینیوم گلراید جایگزین کرد. همچنین در کاربردهای منعقدکننده، می‌توان به جای این محصول از محصولات دیگری چون منیزیم اکسید، سولفات فرو یا فریک استفاده کرد که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند.

سخن پایانی درباره سولفات آلومینیوم

برای آن که بتوانید از یک محصول کارایی و استفاده لازم را ببرید، نیاز است تا درباره آن اطلاعات کامل و جامعی را داشته باشید. اطلاعاتی که به شما کمک کند تا بتوانید طبق ویژگی‌های هر محصول، کاربردهای اساسی آن را شناخته و بر طبق آن‌ها استفاده خود را پیش ببرید. در این مقاله و آنچه گفته شد، به دنبال بیان اطلاعاتی درباره ماده شیمیایی آلومینیوم سولفات بودیم.

Aluminium_sulfate

خرید سولفات آلومینیوم

آلوم به راحتی می‌تواند با ترسیب از محلول آبی تولید شود. برای مثال در تولید آلوم پتاسیم، سولفات آلومینیوم و سولفات پتاسیم در آب حل می‌شوند و پس از تبخیر، آلوم از محلول متبلور می‌شود. یک روش تولید متداول‌تر، تصفیه سنگ معدن بوکسیت با اسید سولفوریک و سپس با سولفات پتاسیم است. آلوم آمونیوم با تبخیر محلول آب حاوی سولفات آمونیوم و سولفات آلومینیوم تولید می‌شود.

 

همچنین می‌توان با تیمار مخلوطی از سولفات آلومینیوم و اسید سولفوریک با آمونیاک به دست آورد. آلوم به طور طبیعی در مواد معدنی مختلف وجود دارد. به عنوان مثال آلوم پتاسیم در مواد معدنی کالینیت، آلونیت و لوسیت یافت می‌شود که می‌توان با استفاده از اسید سولفوریک برای بدست آوردن بلورهای آلوم آن را درمان کرد.

آلومینیوم سولفات چقدر خطرناک است؟

سولفات آلومینیوم تحریک کننده پوست و چشم است. بنابراین هنگام برخورد با آن باید از دستکش و محافظ چشم استفاده کنید. اگر سولفات آلومینیوم به هر طریقی بلعیده شود خطرناک است زیرا هنگام بلعیدن، نمک می‌تواند اسید سولفوریک بسیار خورنده ایجاد کند. استنشاق باعث ایجاد سرفه و بالقوه تنگی نفس می‌شود.

با تماس با پوست یا چشم، سولفات‌آلومینیوم باعث تحریک، قرمزی، خارش و درد می‌شود. خوردن یا بلعیدن سولفات‌آلومینیوم باعث تحریک شدید روده و معده می‌شود. فرد مبتلا ممکن است استفراغ، حالت تهوع و اسهال داشته باشد. علاوه بر این، اضافه کردن آب به آلومینیوم سولفات می‌تواند باعث تشکیل اسید سولفوریک شود. در صورت تماس با پوست این ترکیب می‌تواند باعث سوختگی شدید شود.

کابردهای آلومینیوم سولفات

 • در جوش شیرین 
 • در باغبانی با ایجاد تعادل در PH خاک 
 • تصفیه آب 
 • رنگرزی پارچه
 • ساخت کاغذ
 • چاپ روی پارچه 
 • در بتن به عنوان تسریع کننده و ضد آب 
 • کف اطفا حریق
 • تصفیه فاضلاب
 • به عنوان ماده ضد آتش 

سولفات‌آلومینیوم دارای کاربردهای مختلف در زندگی روزمره و همچنین در صنایع مختلف است. برخی از شایع‌ترین کاربردهای سولفات آلومینیوم در داخل خانه یافت می‌شوند. این ترکیب اغلب در پودر نوشیدنی یافت می‌شود. هرچند بحث بر سر این است که آیا مناسب برای اضافه‌کردن آلومینیوم به رژیم غذایی است. برخی از ضد عرق‌ها حاوی سولفات آلومینیوم به علت خواص ضد باکتریایی آن هستند، هرچند که از سال 2005 FDA آن را به عنوان یک کاهش‌دهنده رطوبت نمی‌شناسد.

سولفات‌آلومینیوم بسیار اسیدی است و گاهی اوقات به خاک بسیار قلیایی اضافه می‌شود تا pH را برای گیاهان متعادل سازد. یکی از مهم‌ترین کاربردهای سولفات‌آلومینیم در تصفیه آب است. هنگامی که به آب اضافه می‌شود، ناخالصی‌های میکروسکوپی به هم می‌پیوندند و به ذرات بزرگ‌تر تبدیل می‌شوند. این توده‌های ناخالصی سپس به پایین ظرف می‌رسند یا حداقل به اندازه کافی بزرگ می‌شوند تا آن‌ها را از آب خارج کند. این باعث می‌شود آب برای نوشیدن امن‌تر باشد. همچنین برای رنگ‌آمیزی پارچه و از بین بردن درد استفاده می‌شود.

حدود 50 درصد از سولفات‌آلومینیوم تولید شده در صنعت کاغذسازی و کارتون‌سازی و مقواسازی استفاده می‌شود. در صنعت رنگ‌رزی و چاپ بر روی پارچه، رسوب ژلاتینی به ثابت ماندن رنگ روی الیاف پارچه از طریق جلوگیری از محلول‌کردن رنگ‌دانه‌ها کمک می‌کند. سولفات‌آلومینیوم به عنوان یک ماده تثبیت‌کننده در فرآیند رنگ‌رزی به‌کار برده می‌شود. در صنعت ساخت و ساز به عنوان عامل ضد آب و شتاب‌دهنده در افزودنی بتن استفاده می‌شود. استفاده دیگر آن، به عنوان عامل فوم در فوم آتش‌نشانی است.

کاربرد آلومینیوم سولفات در کشاورزی

هنگامی که برگ‌های بلوبری شما شروع به زرد شدن می‌کنند و یا گل ادریسی آبی شما با لجبازی صورتی رنگ می‌شوند، وقت آن است که pH خاک خود را آزمایش کنید. pH خاک اندازه‌گیری میزان اسیدی یا قلیایی بودن خاک در مقیاس 14 درجه است، که از بسیار اسیدی در صفر تا خنثی در 7 و بسیار قلیایی در 14 است. مقدار pH در دو انتهای مقیاس می‌تواند توانایی گیاهان در جذب عناصر غذایی موجود در خاک را محدود کند. هنگامی که نتایج آزمایش خاک شما نشان می‌دهد خاک شما قلیایی‌تر از گیاهان است، pH آن را با سولفات آلومینیوم که آلوم نیز نامیده می‌شود، کاهش دهید.

محاسبه مقدار مورد نیاز

مقدار PH سولفات آلومینیوم را با توجه به PH فعلی خاک، مقدار مورد نظر برای پایین آوردن آن، نوع گیاه، اندازه باغچه و اینکه خاک شما خاک رس، لوم یا ماسه بیشتری دارد، محاسبه کنید. شما به 0.6 پوند سولفات آلومینیوم در هر 0.5 درجه افت pH که می‌خواهید در هر 10 فوت مربع سطح کاشت در خاک لوم بدست آورید، نیاز دارید.

میزان آن را برای خاک رسی به میزان 2/1 درجه افزایش دهید یا برای خاک شنی یک سوم کاهش دهید. به عنوان مثال، برای کاهش pH خاک خود از 7.0 به 6.5 بیش از 20 فوت مربع، شما به 1.2 پوند لوم، 1.8 پوند در خاک رس یا 0.8 پوند در ماسه نیاز دارید.

کاربردهای سولفات آلومینیوم

کاربردهای سولفات آلومینیوم  در تصفیه آب

یکی از مهم‌ترین کاربردهای این ماده در تصفیه آب است. هنگامی که به آب اضافه شود، باعث می‌شود ناخالصی‌های میکروسکوپی در ذرات بزرگ‌تر جمع شوند. این توده‌های ناخالصی در پایین ظرف قرار می‌گیرند یا حداقل به اندازه کافی بزرگ می‌شوند تا آن‌ها را از آب فیلتر کنند. این باعث می‌شود که اطمینان بیشتری برای نوشیدن آب داشته باشیم. طبق همین اصل، آلومینیوم سولفات در استخرهای شنا برای کاهش ابری آب مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربردهای سولفات آلومینیوم در رنگرزی پارچه

پارچه‌های رنگ‌رزی یکی دیگر از کاربردهای بسیار زیاد سولفات آلومینیوم در رنگ‌آمیزی و چاپ روی پارچه است. هنگامی که در مقدار زیادی از آب که pH خنثی یا کمی قلیایی دارد حل می‌شود، این ماده یک ماده غلیظ، هیدروکسید آلومینیوم تولید می‌کند. ماده غلیظ با ایجاد خاصیت نامحلول شدن در آب رنگ، به رنگ‌ها کمک می‌کند تا به الیاف پارچه بچسبند.

بنابراین، نقش سولفات آلومینیوم به عنوان “فیکس‌کننده رنگ” است، به این معنی که با ساختار مولکولی رنگ و پارچه ترکیب می‌شود، بنابراین هنگام خیس‌شدن پارچه، رنگ از بین نمی‌رود.

کاربردهای سولفات آلومینیوم  در ساخت کاغذ

در گذشته از سولفات‌آلومینیوم در ساخت کاغذ استفاده می‌شد، اگرچه عوامل مصنوعی اکثراً جایگزین آن شده‌اند. در این فرآیند، سولفات‌آلومینیوم با صابون روزین ترکیب شد تا جذب کاغذ تغییر کند. این خاصیت جذب جوهر کاغذ را تغییر می‌دهد. استفاده از سولفات آلومینیوم بدین معنی است که این کاغذ در شرایط اسیدی ساخته شده است.

استفاده از مواد اندازه‌گیری مصنوعی بدان معنی است که می‌توان کاغذ بدون اسید تولید کرد. کاغذ بدون اسید به اندازه کاغذ به اندازه اسید تجزیه نمی‌شود. آلومینیم سولفات برای ساخت بسیاری از محصولاتی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنید  کاربرد دارد. حتی آبی که می‌نوشید با استفاده از آلوم فیلتر می شود!

اثرات بهداشتی سولفات آلومینیوم

اگرچه اغلب، نگرانی در مورد ایمنی تصفیه آب با آلومینیوم ابراز شده است، اما هیچ مدرکی مبنی بر وجود آلومینیوم موجود در آن، چه از سولفات آلومینیوم مورد استفاده در تصفیه و چه از منابع دیگر حاصل می‌شود، یک مسئله بهداشتی نیست. در حقیقت، بیشتر آلومینیوم‌هایی که مصرف می‌کنیم از منابع دیگر حاصل می‌شود. یک مطالعه نشان داد که تنها بین 0.4 تا 1.0 درصد از طول عمر ما از آلومینیومی است که برای تهیه آب شهری استفاده می‌شود. بیشتر جذب آلومینیوم از آلومینیوم سولفاتی است که به طور طبیعی در مواد غذایی وجود دارد. آلومینیوم مورد استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی و از محصولاتی مانند دئودورانت‌ها و واکسن‌ها مشاهده می‌شود.

تاریخچه استفاده از آلومینیوم سولفات

در اوایل سال 2000 قبل از میلاد، مصریان برای روشن‌شدن آب رودخانه اطراف کشتی‌ها از آلومینیم سولفات استفاده کردند. در سال 77 بعد از میلاد استفاده از آلوم به عنوان منعقد کننده توسط رومیان ذکر شد. در سال 1757، آلوم برای انعقاد در تصفیه آب شهری در انگلیس مورد استفاده قرار گرفت.

در تصفیه آب مدرن، انعقاد و لخته‌سازی هنوز هم اجزای اساسی فرآیندهای تصفیه هستند، زیرا از سال 1989 محدودیت نظارتی در ایالات متحده برای کدر بودن آب تصفیه شده  از 1.0 NTU در سال 1989 به 0.3 NTU امروز کاهش یافته است. بسیاری از تأسیسات آب متعهد هستند که به طور مداوم کدورت‌های آب تصفیه‌شده کمتر از 0.1 NTU را برای محافظت در برابر آلودگی پاتوژن تولید کنند.

آنالیز و قیمت سولفات آلومینیوم

آنالیز سولفات آلومینیوم ۱۷ درصد

Aluminium Sulfate 17% Analysis
 ردیف عنوان نتیجه
 ۱  اکسید آلومینیوم  حداقل ۱۷%
 ۲  پی اچ  ۳٫۵
 ۳  مواد نامحلول  ۰٫۱% وزنی
 ۴  اکسید آهن  حداکثر ۵۰ پی پی ام

آنالیز سولفات آلومینیوم ۱۶ درصد

Aluminium Sulfate 16% Analysis
 ردیف عنوان نتیجه
 ۱  اکسید آلومینیوم  حداقل ۱۶%
 ۲  پی اچ  ۲٫۴
 ۳  مواد نامحلول  ۰٫۴% وزنی
 ۴  اکسید آهن  حداکثر ۶۰ پی پی ام

خرید سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم به صورت کیسه‌های 25 کیلویی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول آلومینیم سولفات مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. برای دریافت قیمت سولفات آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست