فروش سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم چیست؟

آلوم، هر یک از گروه نمک‌های مضاعف هیدراته، معمولاً متشکل از سولفات آلومینیوم، آب هیدراتاسیون و سولفات عناصر دیگر است. یک سری از کل نمک‌های مضاعف هیدراته از هیدراتاسیون سولفات یک کاتیون باردار منفرد (به عنوان مثال +K) و سولفات هر یک از تعدادی کاتیون با سه بار مثبت (به عنوان مثال+Al3) حاصل می‌شود. بنابراین آلومینیوم سولفات می‌تواند با سولفات‌های کاتیون‌های پتاسیم، سدیم، آمونیوم، سزیم و سایر عناصر و ترکیبات، آلوم ایجاد کند.

به روشی مشابه، سولفات‌های کاتیون‌های باردار دارای سه بار مثبت آهن، کروم، منگنز، کبالت و سایر فلزات ممکن است جای سولفات آلومینیوم را بگیرند. مهمترین آلوم‌ها سولفات آلومینیوم پتاسیم، سولفات آلومینیوم آمونیوم و سولفات آلومینیوم سدیم هستند. سولفات آلومینیوم پتاسیم، همچنین به عنوان آلوم پتاسیم یا آلوم پتاس شناخته می‌شود و دارای فرمول مولکولی K2 (SO4) · Al2 (SO4) 3 · 24H2O یا KAl (SO4) 2 · 12H2O است.

سولفات آلومینیوم

انواع مختلف سولفات آلومینیوم

به‌طور کلی، انواع آلومینیوم سولفات موجود در بازار را می‌توان به دو دسته A و B تقسیم کرد. در این دسته‌بندی، آلومینیوم سولفات نوع A دارای رنگی سفید و شکل جامد بوده که درصد آهن آن به 0.05 درصد نیز نمی‌رسد.

در طرف مقابل، آلومینیوم سولفات نوع B ماده جامد قهوه‌ای رنگ بوده که درصد آهن موجود در آن، چیزی در حدود 1.5 درصد است. علاوه بر این دسته‌بندی، آلومینیوم سولفات را می‌توان به‌صورت‌های دیگری نیز دسته‌بندی کرد. آلومینیوم سولفات مایع و مدل 17 درصد آن از مشهورترین انواع این ماده شیمیایی هستند که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهیم نشست.

سولفات آلومینیوم مایع

از کاربردی‌ترین انواع آلومینیوم سولفات، انواع مایع این محصول هستند که می‌تواند در قابلیت‌ها و کاربردهای فراوانی استفاده شود. این ماده از حالت جامد خارج شده و به شکل مایع در بازار وجود دارد. مهم‌ترین استفاده آن را در کودهای شیمیایی مایع می‌توان دانست.

سولفات آلومینیوم 17 درصد

بهترین درصد برای استفاده از آلومینیوم سولفات، نوع 17 درصد آن است. این محصول با داشتن 17 درصد خلوص، بهترین کارایی و کیفیت ممکن را داشته و می‌تواند تأثیر به سزایی را در صنایع مختلف داشته باشد. البته معمولاً آن را به شکل مایع می‌توانید مشاهده کنید.

خرید سولفات آلومینیوم

سولفات آلومینیوم به صورت کیسه‌های 25 کیلویی در انبار تهران و اصفهان آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول آلومینیم سولفات مورد نیاز را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. برای دریافت قیمت سولفات آلومینیوم با ما تماس بگیرید.

آلومینیوم سولفات چقدر خطرناک است؟ (عوارض جانبی)

استفاده از سولفات آلومینیوم ممکن است در برخی موارد عوارض جانبی داشته باشد. برخی از این عوارض ممکن است شامل موارد زیر باشند:

  1. تحریک پوست و چشم: ممکن است مواردی از تحریک و التهاب پوست و چشم به‌عنوان عوارض جانبی از تماس با سولفات آلومینیوم رخ دهد.
  2. تنگی نفس و عدم راحتی تنفسی: استنشاق بخارات سولفات آلومینیوم ممکن است باعث تنگی نفس و عدم راحتی تنفسی شود.
  3. آسیب به جهاز گوارش: مصرف سولفات آلومینیوم ممکن است موجب تحریک و آسیب به جهاز گوارش شود و باعث مشکلاتی مانند تهوع، استفراغ، و یا اسهال شود.
  4. تحریک مخاط دستگاه تنفسی: مصرف سولفات آلومینیوم ممکن است باعث تحریک مخاط دستگاه تنفسی شود و منجر به علائمی مانند سرفه و عفونت‌های تنفسی شود.
  5. تأثیرات زیست‌محیطی: ریزدانه‌های سولفات آلومینیوم که به آب‌ها و خاک‌ها منتقل می‌شوند ممکن است به حیات حیوانی و گیاهی آسیب برساند و تأثیرات منفی بر روی محیط زیست داشته باشد.

در هر صورت، استفاده از سولفات آلومینیوم باید با دقت و با رعایت دستورالعمل‌ها و ایمنی‌های لازم صورت گیرد و در صورت وجود هرگونه عوارض یا علائم ناخواسته، باید به پزشک مراجعه شود.

اثرات بهداشتی سولفات آلومینیوم

اگرچه اغلب، نگرانی در مورد ایمنی تصفیه آب با آلومینیوم ابراز شده است، اما هیچ مدرکی مبنی بر وجود آلومینیوم موجود در آن، چه از سولفات آلومینیوم مورد استفاده در تصفیه و چه از منابع دیگر حاصل می‌شود، یک مسئله بهداشتی نیست. در حقیقت، بیشتر آلومینیوم‌هایی که مصرف می‌کنیم از منابع دیگر حاصل می‌شود. یک مطالعه نشان داد که تنها بین 0.4 تا 1.0 درصد از طول عمر ما از آلومینیومی است که برای تهیه آب شهری استفاده می‌شود. بیشتر جذب آلومینیوم از آلومینیوم سولفاتی است که به طور طبیعی در مواد غذایی وجود دارد. آلومینیوم مورد استفاده در بسته‌بندی مواد غذایی و از محصولاتی مانند دئودورانت‌ها و واکسن‌ها مشاهده می‌شود.

آنالیز و قیمت سولفات آلومینیوم

آنالیز سولفات آلومینیوم ۱۷ درصد

Aluminium Sulfate 17% Analysis
 ردیف عنوان نتیجه
 ۱  اکسید آلومینیوم  حداقل ۱۷%
 ۲  پی اچ  ۳٫۵
 ۳  مواد نامحلول  ۰٫۱% وزنی
 ۴  اکسید آهن  حداکثر ۵۰ پی پی ام

آنالیز سولفات آلومینیوم ۱۶ درصد

Aluminium Sulfate 16% Analysis
 ردیف عنوان نتیجه
 ۱  اکسید آلومینیوم  حداقل ۱۶%
 ۲  پی اچ  ۲٫۴
 ۳  مواد نامحلول  ۰٫۴% وزنی
 ۴  اکسید آهن  حداکثر ۶۰ پی پی ام

سخن پایانی درباره سولفات آلومینیوم

برای آن که بتوانید از یک محصول کارایی و استفاده لازم را ببرید، نیاز است تا درباره آن اطلاعات کامل و جامعی را داشته باشید. اطلاعاتی که به شما کمک کند تا بتوانید طبق ویژگی‌های هر محصول، کاربردهای اساسی آن را شناخته و بر طبق آن‌ها استفاده خود را پیش ببرید. در این مقاله و آنچه گفته شد، به دنبال بیان اطلاعاتی درباره ماده شیمیایی آلومینیوم سولفات بودیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست