خرید متیل اتیل کتون mek

خرید متیل اتیل کتون (MEK)

این شرکت وارد کننده متیل اتیل کتون (MEK) از کشورهای چین و تایوان در بشکه های 165 کیلویی می باشد. جهت خرید متیل اتیل کتون (MEK) ، دریافت آنالیز محصول و مشاوره با ما در ارتباط باشید.

متیل اتیل کتون (MEK) چیست

بوتانون، معروف به متیل اتیل کتون یا MEK، یک ترکیب آلی با فرمول CH3C (O) CH2CH3 است. متیل اتیل کتون، یک دی آلکیل کتون است که از 4 کربن تشکیل شده است و یک گروه کتو را در موقعیت C-2 حمل می‌کند. این ترکیب به عنوان یک متابولیت باکتریایی و حلال غیر پروتیک عمل می‌کند.

جهت خرید متیل اتیل کتون (MEK) گرید صنعتی و آزمایشگاهی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جزء طبیعی بسیاری از غذاها از جمله آب سیب، لوبیا، مرغ، عسل و انواع پنیرها است.متیل اتیل کتون (MEK) یک مایع بدون رنگ مایل به زرد است که بویی شبیه به بوی نعنا دارد. نقطه اشتعال این محصول 20 درجه فارنهایت است و با آب و سایر مواد رایج واکنش نشان نمی‌دهد. این ماده به عنوان یک عامل سخت‌کننده برای پلاستیک‌های تقویت‌شده فایبرگلاس، در ساخت رزین‌های اکریلیک و به عنوان یک عامل سایش برای رزین‌های پلی‌استر غیر اشباع استفاده می‌شود.

این عمل از طریق تشکیل رادیکال‌های آزاد انجام می‌شود که پلیمریزاسیون مونومر پلاستیک را تسهیل می‌کند.مواد شیمیایی خالص یک پراکسید ناپایدار است که قادر به آزادسازی اکسیژن مولکولی است. MEK تجاری شامل مخلوطی از پراکسید، هیدروپروکسید و اکسیژن فعال در دی‌متیل‌فتالات (DMP) است که به عنوان یک رقیق‌کننده برای جلوگیری از تجزیه و انفجار MEK استفاده می‌شود.

تولید متیل اتیل کتون (بوتانون)

MEK را می‌توان با اکسید کردن 2 -بوتانول بدست آورد. دهیدروژناسیون 2-بوتانول در حضور کاتالیزوری مانند مس، برنز یا روی رخ می‌دهد.

CH3CH (OH) CH2CH3 → CH3C (O) CH2CH3 + H2

به این ترتیب سالانه تقریباً 700 میلیون کیلوگرم تولید می‌شود. مسیرهای دیگری که توسط محققان مورد بررسی قرار گرفته و اجرا نشده‌اند، شامل اکسیداسیون 2-بوتن و اکسیداسیون ایزوبوتیل بنزن (مشابه مسیر صنعتی تولید استون).MEK توسط برخی درختان بیوسنتز می‌شود و در برخی میوه‌ها و سبزیجات به مقدار کم یافت می‌شود. همچنین از اگزوز اتومبیل و کامیون وارد هوا می‌شود.

خواص متیل اتیل کتون

بوتانون مایعی بی‌رنگ و فرار است و بوی تند مطبوعی دارد. نقطه اشتعال آن  20 درجه فارنهایت است. بخارات تشکیل شده سنگین‌تر از هوا هستند. در آب حل می‌شود. به عنوان یک محصول طبیعی بدست می‌آید. در بعضی از سبزیجات و میوه ها به مقدار کم وجود دارد. همچنین، از اگزوزهای کامیون و ماشین آزاد می‌شود.

متیل اتیل کتون C4H8O
وزن مولکولی متیل اتیل کتون 72.107 g/mol
چگالی متیل اتیل کتون 0.8050 g/mL
نقطه ذوب متیل اتیل کتون 79.64 °C
نقطه جوش متیل اتیل کتون −86 °C

ساختار بوتانون (متیل اتیل کتون)

کاربرد متیل اتیل کتون (MEK):

متیل اتیل کتون (MEK) یک حلال مایع استفاده شده در پوشش‌های سطحی، چسب، جوهر چاپی، واسطه‌های شیمیایی، نوار مغناطیسی و روغن‌های ضد عفونی‌کننده روغن است.به عنوان یک محیط استخراج برای:

  • چربی‌ها
  • روغن‌ها
  • واکس‌ها
  • رزین‌ها

استفاده می‌شود.MEK یک حلال عالی است که به دلیل آن در بسیاری از صنایع کاربردهای بی‌شماری دارد.این ترکیب یک حلال بسیار کارآمد و همه‌کاره برای پوشش‌های سطحی است.به ویژه در فرمولاسیون پوشش‌های جامدات بالا، که به کاهش انتشار گازها از عملیات پوشش کمک می‌کند، بسیار ارزشمند است. MEK مترادف بوتانون، اتیل‌متیل‌کتون و متیل استون است.برای ساخت مواد شیمیایی دیگر و تولید موم از نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد.MEK به عنوان پیش ماده متیل اتیل کتون پراکسید عمل می‌کند که یک کاتالیزور قابل توجه برای بسیاری از واکنش‌های پلیمریزاسیون است. همچنین می‌تواند با واکنش با اتیل نیتریل منجر به تولید دی متیل گلی اکسیم شود.

این واکنش در ابتدا دی استیل مونوکسیم تولید می‌کند، که سپس به دی اکسیم تبدیل می‌شود و محصول مورد نظر را می‌دهد.همچنین از آن به عنوان ماده ای برای تجدید چسب و الکل دناتوره شده استفاده می‌شود. بوتانون می‌تواند بسیاری از پلاستیک‌ها از جمله پلی استایرن را حل کند.خاصیت چسبندگی متیل استون باعث می‌شود که ماده جوشکاری در محصولات پلاستیکی باشد. بوتانون همچنین می‌تواند به عنوان یک ماده تمیز کننده کار کند.تولید انواع محصولات خانگی مانند پاک کننده رنگ، لاک به دلیل خاصیت حلال بودن به MEK نیاز دارد.

تأثیرات آن بر سلامتی

چشم، گلو و بینی را تحریک می‌کند. احتراق این ترکیب ممکن است برخی مواد سمی را تولید کند.بوتانون یک ماده تحریک کننده است، اما اثرات جدی سلامتی در حیوانات فقط در سطوح بسیار بالا دیده شده است. MEK از دود تولید شده توسط توتون و تنباکو هنگام سیگار کشیدن تشکیل می‌شود. همچنین می‌تواند مانند یک ماده تحریک کننده عمل کند، که می‌تواند باعث تحریک بینی یا چشم انسان شود. این ترکیب در صورت استنشاق با سایر مواد شیمیایی مضر حتی می‌تواند خطرناک‌تر باشد.

حیواناتی که MEK را به مقدار زیاد بلعیده یا نفس کشیده‌اند، عوارض جانبی شدیدی نشان می‌دهند. گاهی اوقات نیز می‌تواند منجر به غش و مرگ حیوانات شود.با این حال، نوشیدن MEK توسط حیوانات به مقدار کم، هیچ عوارض شدیدی ندارد. همانطور که در مطالعات اخیر دیده شده است، توانایی تولید مثل در حیوانات یا انسان را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

متیل اتیل کتون برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

MEK یک حلال مایع است که در پوشش‌های سطحی، چسب‌ها، جوهرهای چاپ، واسطه‌های شیمیایی، نوارهای مغناطیسی و روغن روان کننده موم استفاده می‌شود. MEK همچنین به عنوان ابزاری برای استخراج چربی‌ها، روغن‌ها، موم‌ها و رزین‌ها استفاده می‌شود. برای پوشش های سطح یک حلال بسیار موثر و انعطاف پذیر است.

آیا متیل اتیل کتون همان استون است؟

MEK، همچنین به عنوان بوتانون و متیل اتیل کتون شناخته می شود، یک حلال مرتبط با استون است، زیرا استون در واقع یک کتون مایع است.متیل اتیل کتون در مقایسه با استون یک ترکیب قویتر است. اما سرعت تبخیر آن بسیار کندتر است و از نقطه جوش بالاتری برخوردار است. از این رو، به عنوان ماده تمیز کننده قوی‌تری نسبت به استون عمل می‌کند. MEK می‌تواند یک آزوتروپ با آب تشکیل دهد، که در مورد استون امکان پذیر نیست.میزان خشک شدن MEK از استون کندتر است، که آن را برای مارکرهای پاک کن عالی می‌کند. با این حال، استون در مقایسه با MEK بسیار ارزان تر است. از این رو، بسیاری از مردم به دلیل هزینه پایین تر، ترجیح می‌دهند از استون در لاک ناخن و محصولات مشابه استفاده کنند.

متیل اتیل کتون چگونه تولید می‌شود؟

MEK مایعی آلی و بی‌رنگ است و بویی شبیه استون دارد. MEK در ایالات متحده با استفاده از دهیدروژناسیون الکل بوتیل نوع دوم (تقریباً 86٪) و به عنوان محصول جانبی اکسیداسیون بوتان (14٪ باقیمانده) تولید می‌شود.

آیا MEK با آب مخلوط می‌شوند؟

متیل اتیل کتون، MEK، یک محلول با نقطه جوش پایین، به سرعت در حال تبخیر، بی رنگ، بی اثر و تا حدی با آب قابل اختلاط است.

MEK از چه ساخته شده است؟

بوتانون یک ترکیب آلی است که دارای فرمول CH3C (O) CH2CH3 است که به آن متیل اتیل کتون (MEK) نیز گفته می‌شود. این کتون مایع بی‌رنگ دارای بوی تافی شیرین و بوی یادآور استون است. این محصول در مقیاس وسیعی به صورت صنعتی تولید می‌شود و همچنین در طبیعت به میزان کمی مشاهده می‌شود.

متیل اتیل کتون
فروش متیل اتیل کتون

 متیل اتیل کتون از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متیل اتیل کتون مورد نیاز را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های 165 کیلوگرمی تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. برای سفارش این محصول با مشاوران مجموعه تماس حاصل فرمایید.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست