خرید متیل اتیل کتون mek

خرید متیل اتیل کتون (MEK)

جهت خرید متیل اتیل کتون (MEK)، استعلام قیمت MEK، دریافت آنالیز محصول و مشاوره با ما در ارتباط باشید. شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده متیل اتیل کتون (MEK) از کشورهای چین و تایوان در بشکه های 165 کیلویی می باشد.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت MEK صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

وارد کننده mek

به انگلیسی✅ Methyl Ethyl Ketone MEK
نامهای دیگر بوتانون، متیل پروپانون، متیل استون
cas No C4H8O
جرم مولی
72.107
شکل ظاهری مایع بی رنگ
چگالی 0.8050 گرم در میلی لیتر
نقطه ذوب 86- درجه سانتی گراد
نقطه جوش 79.64 درجه سانتی گراد
اسیدیته (pKa) 14.7
گرید صنعتی
شکل محصول ✅ مایع بی رنگ
خلوص 99%
کاربرد ✅ تولید جوهر چاپ، پوشش‌های سطحی، چسب، واسطه‌های شیمیایی، نوار مغناطیسی
کشور تولیدی  چین، ساسول کره ، شیمی بافت ایرانی
بسته بندی  بشکه 165 کیلویی
محل تحویل تهران – اصفهان
قیمت mek ✅ تماس بگیرید 📞

قیمت متیل اتیل کتون صنعتی

قیمت متیل اتیل کتون صنعتی به دلیل وارداتی بودن محصول تابعی از نرخ ارز، هزینه های حمل و نقل و تعرفه گمرکی می باشد. جهت خرید MEK صنعتی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

متیل اتیل کتون (MEK) چیست

بوتانون، معروف به متیل اتیل کتون یا MEK، یک ترکیب آلی با فرمول CH3C (O) CH2CH3 است. متیل اتیل کتون، یک دی آلکیل کتون است که از 4 کربن تشکیل شده است و یک گروه کتون را در موقعیت C-2 حمل می‌کند. این ترکیب به عنوان یک متابولیت باکتریایی و حلال غیر پروتیک عمل می‌کند.

جهت خرید متیل اتیل کتون (MEK) گرید صنعتی و آزمایشگاهی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

این ماده قسمت طبیعی بسیاری از غذاها از جمله آب سیب، لوبیا، مرغ، عسل و انواع پنیرها است. متیل اتیل کتون (MEK) یک مایع بدون رنگ مایل به زرد است که بویی شبیه به نعنا دارد. نقطه اشتعال این محصول 20 درجه فارنهایت است و با آب و سایر مواد رایج واکنش نشان نمی‌دهد. این ماده به عنوان یک عامل سخت‌کننده برای پلاستیک‌های تقویت‌شده فایبرگلاس، در ساخت رزین‌های اکریلیک و به عنوان یک عامل سایش برای رزین‌های پلی‌استر غیر اشباع استفاده می‌شود.

این عمل از طریق تشکیل رادیکال‌های آزاد انجام می‌شود که پلیمریزاسیون مونومر پلاستیک را تسهیل می‌کند. مواد شیمیایی خالص یک پراکسید ناپایدار است که قادر به آزادسازی اکسیژن مولکولی است. MEK تجاری شامل مخلوطی از پراکسید، هیدروپروکسید و اکسیژن فعال در دی‌متیل‌فتالات (DMP) است که به عنوان یک رقیق‌کننده برای جلوگیری از تجزیه و انفجار MEK استفاده می‌شود.

تولید متیل اتیل کتون (بوتانون)

MEK را می‌توان با اکسید کردن 2 -بوتانول بدست آورد. دهیدروژناسیون 2-بوتانول در حضور کاتالیزوری مانند مس، برنز یا روی رخ می‌دهد.

CH3CH (OH) CH2CH3 → CH3C (O) CH2CH3 + H2

به این ترتیب سالانه تقریباً 700 میلیون کیلوگرم تولید می‌شود. مسیرهای دیگری که توسط محققان مورد بررسی قرار گرفته و اجرا نشده‌اند، شامل اکسیداسیون 2-بوتن و اکسیداسیون ایزوبوتیل بنزن (مشابه مسیر صنعتی تولید استون) است. MEK توسط برخی درختان بیوسنتز می‌شود و در برخی میوه‌ها و سبزیجات به مقدار کم یافت می‌شود. همچنین از اگزوز اتومبیل و کامیون وارد هوا می‌شود.

خواص متیل اتیل کتون

بوتانون مایعی بی‌رنگ و فرار است و بوی تند مطبوعی دارد. نقطه اشتعال آن 20 درجه فارنهایت است. این ماده در آب حل می‌شود و به عنوان یک محصول طبیعی بدست می‌آید. در بعضی از سبزیجات و میوه ها به مقدار کم وجود دارد. همچنین، از اگزوزهای کامیون و ماشین آزاد می‌شود.

متیل اتیل کتون C4H8O
وزن مولکولی متیل اتیل کتون 72.107 g/mol
چگالی متیل اتیل کتون 0.8050 g/mL
نقطه ذوب متیل اتیل کتون 79.64 °C
نقطه جوش متیل اتیل کتون −86 °C

ساختار بوتانون (متیل اتیل کتون)

فروش متیل اتیل کتون MEK

خرید و فروش اتیل متیل کتون

کاربرد متیل اتیل کتون (MEK):

متیل اتیل کتون (MEK) یک مایع حلال استفاده شده در پوشش‌های سطحی، چسب، جوهر چاپی، واسطه‌های شیمیایی، نوار مغناطیسی و روغن‌های ضد عفونی‌کننده است. به عنوان یک محیط استخراج برای:

  • چربی‌ها
  • روغن‌ها
  • واکس‌ها
  • رزین‌ها

استفاده می‌شود. MEK یک حلال عالی است که در بسیاری از صنایع کاربردهای بی‌شماری دارد. به ویژه در فرمولاسیون پوشش‌های جامدات که به کاهش انتشار گازها از عملیات پوشش کمک می‌کند، بسیار ارزشمند است. MEK مترادف بوتانون، اتیل‌متیل‌کتون و متیل استون است. برای ساخت مواد شیمیایی دیگر و تولید موم از نفت مورد استفاده قرار می‌گیرد. MEK به عنوان پیش ماده متیل اتیل کتون پراکسید عمل می‌کند که یک کاتالیزور قابل توجه برای بسیاری از واکنش‌های پلیمریزاسیون است.

همچنین می‌تواند با واکنش با اتیل نیتریل منجر به تولید دی متیل گلی اکسیم شود. این واکنش در ابتدا دی استیل مونوکسیم تولید می‌کند و سپس به دی اکسیم تبدیل می‌شود و محصول مورد نظر را می‌دهد.

همچنین از آن به عنوان ماده ای برای تجدید چسب و الکل دناتوره شده استفاده می‌شود. بوتانون می‌تواند بسیاری از پلاستیک‌ها از جمله پلی استایرن را حل کند. خاصیت چسبندگی متیل استون باعث می‌شود که ماده جوشکاری در محصولات پلاستیکی باشد. بوتانون همچنین می‌تواند به عنوان یک ماده تمیز کننده کار کند. انواع محصولات خانگی مانند پاک کننده رنگ و لاک به دلیل خاصیت حلال بودن به MEK نیاز دارد.

تأثیر آن بر سلامتی

این ماده چشم، گلو و بینی را تحریک می‌کند. احتراق این ترکیب ممکن است برخی مواد سمی را تولید کند. بوتانون یک ماده تحریک کننده است اما اثرات جدی سلامتی در حیوانات فقط در مقادیر بسیار بالا دیده شده است. MEK از دود تولید شده توسط توتون و تنباکو هنگام سیگار کشیدن تشکیل می‌شود. همچنین می‌تواند مانند یک ماده تحریک کننده عمل کند و باعث تحریک بینی یا چشم انسان شود. این ترکیب در صورت استنشاق با سایر مواد شیمیایی مضر حتی می‌تواند خطرناک‌تر باشد.

حیواناتی که MEK را به مقدار زیاد بلعیده یا نفس کشیده‌اند، عوارض جانبی شدیدی نشان می‌دهند. گاهی اوقات نیز می‌تواند منجر به غش و مرگ حیوانات شود. با این حال، نوشیدن MEK توسط حیوانات به مقدار کم، عوارض شدیدی ندارد. همانطور که در مطالعات اخیر دیده شده است، توانایی تولید مثل در حیوانات یا انسان را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد.

قیمت mek در بازار

آخرین قیمت حلال MEk، قیمت های پیشنهادی، روند بازار در ایران و لیست قیمت شرکت های همکار را از ما دریافت کنید. مشاوره ماهانه و گزارش تفصیلی بازار پتروشیمی در سایت ما هر ماه بروزرسانی می شود.

متیل اتیل کتون برای چه مواردی استفاده می‌شود؟

MEK یک حلال مایع است که در پوشش‌های سطحی، چسب‌ها، جوهرهای چاپ، واسطه‌های شیمیایی، نوارهای مغناطیسی و روغن روان کننده موم استفاده می‌شود. MEK همچنین به عنوان ابزاری برای استخراج چربی‌ها، روغن‌ها، موم‌ها و رزین‌ها استفاده می‌شود. برای پوشش های سطح یک حلال بسیار موثر و انعطاف پذیر است.

آیا متیل اتیل کتون همان استون است؟

MEK، همچنین به عنوان بوتانون و متیل اتیل کتون شناخته می شود، یک حلال مرتبط با استون است، زیرا استون در واقع یک کتون مایع است. متیل اتیل کتون در مقایسه با استون یک ترکیب قویتر است. اما سرعت تبخیر آن بسیار کندتر است و از نقطه جوش بالاتری برخوردار است. از این رو، به عنوان ماده تمیز کننده قوی‌تری نسبت به استون عمل می‌کند.

MEK می‌تواند یک آزوتروپ با آب تشکیل دهد که در مورد استون امکان پذیر نیست. میزان خشک شدن MEK از استون کندتر است و آن را برای مارکرهای پاک کن عالی می‌کند. با این حال، استون در مقایسه با MEK بسیار ارزان تر است. از این رو، بسیاری از مردم به دلیل هزینه پایین تر ترجیح می‌دهند از استون در لاک ناخن و محصولات مشابه استفاده کنند.

متیل اتیل کتون چگونه تولید می‌شود؟

MEK مایعی آلی و بی‌رنگ است و بویی شبیه استون دارد. MEK در ایالات متحده با استفاده از دهیدروژناسیون الکل بوتیل نوع دوم (تقریباً 86٪) و به عنوان محصول جانبی اکسیداسیون بوتان (14٪ باقیمانده) تولید می‌شود.

آیا MEK با آب مخلوط می‌شوند؟

متیل اتیل کتون، MEK یک محلول با نقطه جوش پایین، به سرعت در حال تبخیر، بی رنگ، بی اثر و تا حدی با آب قابل اختلاط است.

MEK از چه ساخته شده است؟

بوتانون یک ترکیب آلی است که دارای فرمول CH3C (O) CH2CH3 است که به آن متیل اتیل کتون (MEK) نیز گفته می‌شود. این کتون مایع بی‌رنگ دارای بوی تافی شیرین و یادآور استون است. این محصول در مقیاس وسیعی به صورت صنعتی تولید می‌شود و در طبیعت به میزان کمی مشاهده می‌شود.

متیل اتیل کتون
فروش متیل اتیل کتون – خرید حلال mek

شرایط نگهداری متیل اتیل کتون

* در ظروف در بسته و در مکانی خنک و دارای تهویه مناسب به دور از حرارت، جرقه یا شعله نگهداری شود. * منابع اشتعال، مانند سیگار کشیدن و شعله های آتش، در جایی که متیل اتیل کتون استفاده می شود، یا ذخیره می شود، ممنوع است.

جایگزین متیل اتیل کتون

مردم اغلب در کاربردهای صنعتی خود متیل اتیل کتون (MEK) را با استون جایگزین می کنند. MEK قوی تر از استون است، زیرا سرعت تبخیر کمتری دارد و در دمای بالاتر می جوشد. این تفاوت ها به همین دلیل است که MEK می تواند یک ماده پاک کننده قوی تر از استون باشد.

 متیل اتیل کتون از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، فروش mek ساسول و چینی یا همان محصول متیل اتیل کتون مورد نیاز را با بهترین قیمت متیل اتیل کتون ایرانی و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های 165 کیلوگرمی تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. برای سفارش این محصول با مشاوران مجموعه تماس حاصل فرمایید.

متیل اتیل کتون فروش

فروش حلال متیل اتیل کتون با بهترین تخفیف برای سفارشات عمده در این مجموعه صورت می گیرد. MEK یک حلال مایع است که در پوشش‌های سطحی، چسب‌ها، جوهرهای چاپ، واسطه‌های شیمیایی، نوارهای مغناطیسی و به‌عنوان عامل موم‌زدایی در پایه روان‌کننده استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست