فروش پروپیونات کلسیم

خرید پروپیونات کلسیم

شرکت پیشگامان شیمی این محصول را از کشورهای آلمان و چین در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر، دریافت آنالیز و خرید پروپیونات کلسیم فود گرید با ما تماس بگیرید.

برای استعلام قیمت پروپیونات کلسیم

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

⭐ معادل انگلیسی Calcium propionate
⭐ فرمول شیمیایی C6H10CaO4
⭐ مشخصات ظاهری پودر سفید
⭐ خلوص 98%
⭐ گرید غذایی
⭐ بسته‌ بندی کیسه 25 کیلوگرمی
⭐ برند دالیان – فودکم – نیاست
⭐ محل تحویل تهران – انبار شورآباد
⭐ حداقل سفارش یک کیسه
⭐ قیمت پروپیونات کلسیم استعلام تلفنی 📞
⭐ شرایط نگهداری جای خشک و خنک

پروپیونات کلسیم یک افزودنی غذایی جدید است و به عنوان غذای ایمن توسط WHO و FAO تأیید شده است. پروپیونات کلسیم برای جلوگیری از کپک، مخمر و باکتری‌های دارای فعالیت ضد باکتریایی گسترده بکار می‌رود.

پروپیونات کلسیم (Calcium propanoate) به عنوان ماده نگهدارنده در نان و سایر محصولات پخته شده استفاده می‌شود و ممکن است با اسید پروپیونیک و سدیم پروپیونات ترکیب شود. پروپیونات کلسیم با جلوگیری از رشد قالب و رشد باکتری‌ها باعث می‌شود که محصولات پخته‌شده تازه بماند. همچنین به طور طبیعی در کره و برخی از انواع پنیرها مشاهده می‌شود.

بعضی اوقات مصرف‌کنندگان در مورد ایمنی و خرید پروپیونات کلسیم سؤال دارند. بسیاری از مردم از ایده نگهدارنده‌هایی که به عنوان مواد تشکیل‌دهنده مواد غذایی استفاده می‌شوند نگران هستند. اما به این فکر کنید: آیا می‌خواهید باکتری یا نان آلوده به کپک بخورید؟ احتمالاً نه. مواد نگهدارنده غذایی مانند کلسیم پروپیونات برای ایمن نگه داشتن برخی غذاهای سالم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. برای خرید پروپیونات کلسیم با کارشناسان ما تماس بگیرید.

پروپیونات کلسیم چیست؟

نوعی ماده نگهدارنده است که معمولاً در سراسر دنیا در محصولات پخته شده استفاده می‌شود. این کار برای جلوگیری از رشد باکتری‌های نان بوده و باعث افزایش ماندگاری کالاهای پخته شده می‌شود. فرمول شیمیایی آن Ca (OOCCH2CH3) 2 است. این ترکیب به شکل کریستال یا پودری وجود دارد. این ماده در آب محلول بوده و در الکل به مقدار بسیار کمی محلول است.

خواص کلسیم پروپیونات

 • با pH زیر 5.5 بهتر عمل می‌کند.
 • فرمول شیمیایی: C6H10O4 CA
 • جرم مولکولی: 186.22
 • محلول در آب
 • فعال: اسید پروپیونیک (به طور طبیعی در پنیر با 1٪ مشاهده می‌شود)
 • برای جلوگیری از باکتری‌های نان موثر است.

تاریخچه

پروپیونیک اسید و مشتقات نمک کلسیم آن برای مدت طولانی به عنوان ضد میکروبی شناخته شده‌اند. در اوایل سال 1906، واتکینز تشخیص داد که در برابر باکتری‌های در نان مؤثر است. از دهه 1930، پروپیونات برای حفظ نان در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت.

خواص پروپیونات کلسیم

عملکرد پروپیونات کلسیم

رطوبت بالای نان و سایر محصولات نانوایی باعث رشد کپک‌ها می‌شود. این قالب‌ها در طول فرآیند پخت کشته می‌شوند، اما آلودگی هوا در محصولات نانوایی زمانی اتفاق می‌افتد که اجاق را ترک می‌کنند و سپس اسپورهای قالب از جو، پس از خنک‌کردن و از تجهیزات برداشته می‌شوند.

گرچه توجه دقیق به بهداشت نانوایی می‌تواند آلودگی را به میزان زیادی کاهش دهد، اما به طور کامل از بین نمی‌رود. میزان رشد کپک در نان تحت تأثیر تعداد و نوع اسپورهای موجود قرار دارد. با دمای بالا و رطوبت ذخیره‌سازی سرعت آن افزایش می‌یابد و همچنین تحت تأثیر دستور العمل قرار می‌گیرد. نان بریده‌شده بسته‌بندی‌شده به خصوص برای قالب‌ها حساس است. استفاده از یک نگه‌دارنده در نتیجه گسترش عمر مفید قالب‌های نانوایی مفید است. 

ایمنی پروپیونات کلسیم

پروپیونات کلسیم به دلیل سمیت احتمالی و هرگونه احتمال ابتلا به سرطان به طور گسترده مورد بررسی قرار گرفته است. به جز دو مطالعه، تمام یافته‌های آزمایشگاهی منفی بودند. یک مطالعه شامل تزریق مقادیر زیادی کلسیم پروپیونات کلسیم به کیسه‌های زرده جنین مرغ است که اتفاقی برای انسان نمی‌افتد.

مطالعه دیگری که شامل موش‌های جوان با کمبود ویتامین می‌شود، همچنین مشکلات مربوط به کاهش وزن را نشان داد. یافته‌های مطالعه حاکی از آن است که مقادیر انبوه کلسیم پروپیونات می‌تواند منجر به کاهش نرخ رشد شود. بعلاوه، مشخص نیست که چه کمبود ویتامین B12 با این نتایج ارتباط دارد.

جمع‌آوری شواهد تحقیق نشان می‌دهد که کلسیم پروپیونات غیر سمی است و در مقادیری که در حال حاضر توسط تولید کنندگان مواد غذایی استفاده می‌شود، بی‌خطر است.

در سایر مطالعات آزمایشگاهی، موش‌هایی که در مدت زمان طولانی‌تری از مقادیر زیادی کلسیم پروپیونات کلسیم (و ترکیبات مشابه) تغذیه می‌شدند، هیچ نتیجه منفی ندارند. برتری شواهد تحقیق باعث شد کمیته منتخب سازمان غذا و داروی ایالات متحده در مورد مواد ایمن (GRAS) به این نتیجه برسد:

هیچ اطلاعاتی در مورد اسید پروپیونیک، کلسیم پروپیونات و پروپیونات سدیم وجود ندارد که دلایل منطقی را برای خطراستفاده از آنها در سطحی که اکنون وجود دارد نشان دهد.

در نتیجه، سازمان غذا و داروی ایالات متحده هیچ محدودیتی در استفاده از آن در مواد غذایی ایجاد نکرده است. علاوه بر کالاهای پخته شده، از آن به عنوان ماده نگهدارنده در محصولات شکلات , پنیرهای فرآوری شده استفاده می‌شود. صنعت دخانیات همچنین در برخی از محصولات خود از آن به عنوان ماده نگهدارنده استفاده کرده است.

قیمت پروپیونات کلسیم

کلسیم پروپیونات خوراکی

بدن شما کلسیم پروپیونات را ذخیره نمی‌کند، بنابراین در هیچ یک از سلول‌های شما ایجاد نمی‌شود. هنگامی که دستگاه گوارش شما مشغول از بین بردن تمام غذاهایی است که می‌خورید، کلسیم را به غیر از اسید پروپیونی که به راحتی جذب و متابولیزه می‌شود، مانند هر اسید چرب دیگر تقسیم می‌کند. سپس بدن شما آن را از بین می‌برد.

ادعاهایی وجود دارد مبنی بر اینکه بعضی از افراد نسبت به کلسیم پروپیونات حساس هستند و ممکن است از سردردهای میگرنی ناشی از قرار گرفتن در معرض غذاهایی که حاوی ماده نگهدارنده هستند، رنج ببرند. اما در حال حاضر، هیچ تحقیق پزشکی وجود ندارد که این ادعا را تأیید کند. اگر فکر می‌کنید با کلسیم پروپیونات مشکل دارید، مشورت با پزشک ایده خوبی است.

مقدار مصرف پروپیونات کلسیم

مقدار مصرف پروپیونات کلسیم و میزان دوز توصیه‌شده از 0/3 تا 0.3 درصد وزن آرد خشک است.

آنالیز پروپیونات کلسیم

 

آنالیز پروپیونات کلسیم

جهت دریافت آنالیز جدیدتر پروپیونات کلسیم با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

پروپیونات کلسیم فروش

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، فروش پروپیونات کلسیم صنایع مختلف را با بهترین قیمت و کیفیت انجام دهد و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

قیمت پروپیونات کلسیم 

پیشگامان شیمی وارد کننده، تأمین‌کننده و عمده فروش پروپیونات کلسیم در ایران است. شما می‌توانید جهت استعلام قیمت پروپیونات کلسیم درخواست خود را را از طریق ایمیل info@irchem.ir به ما ارسال کنید یا پیام خود را در وب‌سایت irchem بگذارید. اطمینان داشته باشید که می‌توانید کلسیم پروپیونات را با قیمت مناسب و بهترین کیفیت از ما خریداری کنید.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • دکتر محمد رضا سلیمی

  درود بر شما
  بله دوست عزیز پروپیونات سدیم و کلسیم برای کلیه محصولات مبتنی بر آرد به عنوان نگهدارنده مجاز قابل استفاده می باشد.

  پاسخ
 • احسان

  سلام، ببخشید پروپیونات کلسیم برای هر نوع نانی مناسبه؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست