مارگارین

خرید مارگارین قنادی

مارگارین به دلیل دارا بودن تنوع در طعم و نمکی بودن آن، به شکل جامد در حلب و کارتن 10 و 25 کیلویی به فروش می‌رسد. این کره گیاهی که شامل 60 درصد چربی است به صورت صنعتی و خوراکی موجود می‌باشد. جهت اطلاع از قیمت فروش و خرید مارگارین با ما تماس بگیرید.

قرن‌هاست که ما در این جهان زندگی می‌کنیم، اولین چیزی که وقتی به مارگارین فکر می‌کنیم به ذهنمان خطور می‌کند نان است. مارگارین در واقع نان را شیرین‌تر و سالم‌تر می‌کند اما مادران در سراسر جهان از آن در دستورالعمل‌های روزانه خود استفاده می‌کنند تا طعم و چاشنی را به وعده‌های غذایی خود اضافه کنند.

به غیر از طعم، توجه به ارزش غذایی مارگارین نیز حائز اهمیت است. ویتامین‌هایی مانند A ،D و E، چربی های ضروری و امگا 3 و 6 نیز برخی از عناصر اصلی مورد توجه هستند. به همین دلایل، هیچ چیز نباید شما را از اضافه کردن کمی مارگارین در غذای امروز خود باز دارد.

margarine نوعی جایگزین کره می‌باشد و در بسیاری از اقصی نقاط جهان سهم بازار مارگارین بیشتر از کره می‌باشد. امروزه مارگارین یکی از عناصر مهم در دستورالعمل‌های آشپزی به شمار می‌رود. مارگارین‌های اولیه از چربی‌های حیوانی مانند گوشت گاو تولید می‌شوند، زیرا آن‌ها جامد بوده و منجر به تولید محصولی می‌شود که می‌تواند مانند کره قالب‌گیری شود.  امروزه بیشترین درصد مارگاریـن تولیدی از روغن‌های گیاهی ساخته شده است که از نظر شیمیایی پردازش‌شده و از مایعات به جامدات تبدیل شده‌اند.

فروش مارگارین

مارگارین و رنگ‌ آن

margarine چربی گیاهی است که با طعم، بافت و ظاهری شبیه به کره به شکل نرم و پخش شده پردازش شده است. این به عنوان یک ماده غذایی در انواع غذاهای پخته شده از جمله نان شیرینی‌جات، کالاهای پخته شده، سبزیجات و میان وعده استفاده می‌شود و به عنوان یک ماده در انواع کالاهای پخته شده نیز مفید است. مارگارین تقریباً در هر نوع دستور العمل نیاز به کره جایگزین می‌شود.

یک چربی بدون کلسترول است که از روغن‌های گیاهی مانند سویا و ذرت تولید می‌شود. برای تولید مارگارین به صورت جامد، روغن نباتی باید تحت هیدروژناسیون قرار بگیرد، این فرآیندی است که هیدروژن اضافی را به روغن‌ها اضافه می‌کند.این فرآیند ترکیب شیمیایی روغن‌های گیاهی را تغییر می‌دهد و در نتیجه روغن‌ها در دمای اتاق جامد می‌شوند. فرآیند هیدروژناسیون همچنین اسیدهای چرب ترانس (چربی‌های ترانس) را تولید می‌کند، که چربی‌های سالم اشباع نشده روغن‌های گیاهی (غیر اشباع و اشباع نشده) را به چربی‌های اشباع جامد تبدیل می‌کنند.

این ویژگی باعث می‌شود بسیاری از حاشیه‌های موجود در بازار از نظر تغذیه‌ای و بهداشتی بهتر یا بدتر از کره نباشند.هنگام خرید مارگارین ، به دنبال مارک‌هایی باشید که از نظر اسیدهای چرب ترانس کم باشد. به طور معمول، اگر بافت آن سخت‌تر یا محکم‌تر مانند فرم “چوب” باشد، حاوی مقادیر بیشتری چربی ترانس نسبت به مارگارین های نرم‌تر است که به عنوان اسپری در وان‌های پلاستیکی فروخته می‌شود.

این ماده به طور طبیعی سفید رنگ است؛ اما در برخی موارد، با افزودن رنگ‌های مصنوعی به آن باعث تغییر رنگ آن می‌شوند که در بعضی موارد افزودن این رنگ‌ها غیر مجاز است.

تفاوت مارگارین و کره

مارگارین و کره هردو شامل ۱۶٪ آب و ۸۵٪ چربی هستند؛ تفاوت نوع چربی مارگارین و کره در این است چربی کره از چربی حیوانی موجود در شیر است و چربی مارگارین حاصل شده از روغن‌های نباتی است. یکی از مزایای استفاده از آن کاهش کلسترول خون است و بنابراین از بدن در برابر بیماری‌های قلبی ـ عروقی و سکته‌مغزی محافظت می‌کند. البته در صورت مصرف زیاد به ریه‌ها و کلیه‌ها آسیب می‌رساند.

پیدایش مارگارین

شیمی‌دان فرانسوی H. Mège-Mouriès در اواخر دهه 1860 مارگاریـن را تولید کرد و در سال 1873 در اروپا و در ایالات متحده به عنوان یک اختراع به رسمیت شناخته شد. روش تولید آن در ایالات متحده به این صورت بود که در آن مخلوط چربی ذوب شده با شیر و نمک، برای خنک‌شدن، برای مخلوط شدن محصول و بسته‌بندی آن همه با استفاده از تجهیزات استاندارد کره انجام می‌شد.

به دلیل مخالفت صنایع لبنی، این ماده مدت‌ها تحت قوانین سخت‌گیرانه قرار گرفت، به ویژه در ایالات متحده آمریکا.اما در دهه‌ی 1930، تولیدکنندگان به جای روغن‌های وارداتی که قبلاً استفاده شده بودند، روش تهیه‌ی مارگاریـن را از روغن‌های خانگی آموختند، و به این ترتیب حمایت از کشاورزان پنبه‌دانه و سویا ایالات متحده را آغاز کرد. در زمان پخت و پز، این ماده مانند کره ذوب نمی‌شود و زمانی که برای پخت استفاده می‌شود، از بین می‌رود.

کاربرد مارگارین

1.تنقلات

همه افراد میان‌وعده‌های پخته شده مانند کوکی‌ها، بیسکویت‌ها را به خصوص در فصل تعطیلات دوست دارند. برای بهترین نتیجه، از نوع سخت مارگاریـن استفاده کنید زیرا نوع نرم کوکی ها نازک و بی جان می ماند.

قرار دادن کمی از آن در بیسکویت و کوکی‌ها باعث می‌شود که آنها خوشمزه‌تر شوند. در مقایسه با کره ذوب شده زمان کمتری طول می‌کشد، چیزی که هنگام پخت آن باید به خاطر داشته باشید.

2. ماهی

روش‌های زیادی برای تهیه ماهی شما وجود دارد. اگر پخت آن را انتخاب کردید، هنگام تهیه چاشنی ماهی، مارگاریـن مفید است. اگر همراه با سس می‌خورید، اطمینان حاصل کنید که گرما تنظیم می‌شود زیرا بیش از حد می‌سوزد و طعم خود را از دست می‌دهید.

3.پنکیک

کودکان عاشق پنکیک مخصوصاً برای صبحانه هستند، پس چرا این بار آنها را خوش طعم‌تر نمی‌کنیم؟ برای تهیه پنکیک از مارگارین ذوب شده استفاده کنید و می‌توانید آن را با شیر مخلوط کنید. جایگزین خوبی برای کره محسوب می‌شود و با تفاوت در سلیقه متوجه خواهید شد.

4. ماکارونی و سس گوجه‌فرنگی

هنگام تهیه سس گوجه‌فرنگی خود با استفاده از مارگارین، قبل از افزودن پیاز خود آن را در ماهیتابه ذوب کنید. هم بزنید باعث می‌شود پیازها نرم شوند و بعد از آن می‌توانید بقیه مواد را اضافه کنید. ماکارونی با این خمیر خیلی خوب پیش می‌رود و فقط کمی نیاز دارد.

انواع مارگارین

قبل از خرید مواد اولیه غذایی و خرید مارگارین باید بدانید چندین گونه مارگاریـن وجود دارد که از جمله نرم، مایع، کم چربی و مارگارین بدون چربی. نوع نرم به آسانی پخش می‌شود. شکل مایع در یک بطری قابل فشرده بسته‌بندی می‌شود و استفاده از آن به عنوان یک چاشنی برای غذاهایی مانند ذرت بر روی کابین آسان است.

همچنین استفاده از آن به عنوان یک ماده حرام‌آور مناسب است. مارگارین با چربی کاهش, به اندازه 65٪ چربی کمتری نسبت به نوع معمولی دارد و آن را به عنوان جایگزین سالم‌تری در اختیار شما قرار می دهد، اما به دلیل داشتن آب زیاد، آن را به عنوان معمولی برای بعضی از محصولات پخته مناسب نیست و برای آبکش کردن آن هم مفید نیست.

سرخ کردن نوع بدون چربی بسیار گسترده تر از مارگارین معمولی است که در صورت استفاده از چاشنی از آن استفاده می‌شود. از نظر میزان آب بسیار بالاتر از نوع معمولی است، بنابراین نباید از آن برای آبکش، سرخ کردن یا پخت استفاده شود.

مارگارین قنادی را از کجا بخریم

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، این محصول مورد نیاز صنایع غذایی را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند.این محصولات در سریع‌ترین زمان ممکن به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

برچسب:

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست