خرید متیل کلوراید

خرید متیلن کلراید

شرکت پیشگامان شیمی متیلن کلراید (Methylene Chloride) را از کشورهای چین و کره جنوبی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید متیلن کلراید با کارشناسان ما تماس بگیرید.متیلن کلراید مایعی بی‌رنگ و خنثی نسبت به آب و بوی مشخص مخدر است.

خرید متیلن کلراید به عنوان حلال برای سنتز مواد شیمیایی و دارویی، تولید پلی‌کربنات‌ها و تری استات سلولز (برای فیلم‌ها و الیاف)، چربی‌زدایی فلزات (تصفیه سطحی) و حذف رنگ، به عنوان حلال استخراج در صنایع غذایی (حذف کافئین از سیراب نشده) استفاده می‌شود دانه‌های قهوه و چای) و به عنوان حلال آزمایشگاهی.برای اطلاعات بیشتر در مورد خرید متیلن کلراید، لطفاً راهنمای کاربرد یا صفحه داده محصول را بارگیری کنید.

متیلن کلراید چیست؟

متیلن کلرید یک ترکیب آلی است که به آن دی کلرومتان یا متیلن دی کلراید نیز گفته می‌شود. می‌توان آن را به طور طبیعی از منابع اقیانوسی، جلبک‌های کلان، آتشفشان‌ها و تالاب‌ها به دست آورد. اکثر متیلن دی کلراید موجود در محیط زیست به دلیل انتشار گازهای صنعتی است. فرمول شیمیایی متیلن کلرید CH2Cl2 است.متیلن کلراید نوعی مایع بی‌رنگ است که بوی شیرین، نافذ و اتر مانند دارد.

این ترکیب یک هیدروکربن کلر شده به شکل مایع فرار است. غیر قابل احتراق است اما در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالا ممکن است دود کلرید سمی ایجاد کند. در غلظت‌های بالاتر این بخارها به عنوان مخدر عمل می‌کنند. این ترکیب به عنوان یک ماده پاک‌کننده و حلال بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

متیلن کلراید
خرید اینترنتی متیلن کلراید

خواص متیلن کلراید – CH2Cl2

متیلن کلراید CH2Cl2
وزن مولکولی
84.93 g/mol
چگالی
1.3266 g/cm3
نقطه ذوب
−96.7 °C
نقطه جوش
39.6 °C

 تولید متیلن کلراید (DCM)

این ترکیب برای نخستین‌بار توسط شیمی‌دان فرانسوی، هنری ویکتور رگنو در سال 1839 تهیه شده است.DCM را می‌توان با درمان متان یا کلرومتان با گاز کلر در محدوده دمای 400-500 درجه سانتی‌گراد سنتز کرد. آن‌ها تحت زنجیره واکنش‌هایی قرار می‌گیرند که محصولات کلر شده بیشتری تولید می‌کنند. در سال 1993، تقریباً 4،00،000 تن متیلن کلراید در کشورهایی مانند اروپا، ژاپن و ایالات متحده به دست آمده است.این فرآیند ترکیبی از کلرومتان، کلروفرم، تتراکلرید کربن و متیلن کلراید را تولید می‌کند. علاوه بر این، مخلوط ترکیبات حاصل را با فرآیند تقطیر از هم جدا می‌کنند.

کاربرد متیلن کلراید

 • دی کلرومتان نوعی هیدروکربن کلر می‌باشد که تحت عنوان یک ترکیب بی‌هوش‌کننده استنشاقی کاربرد دارد و همچنین به عنوان ماده دارویی در غلظت‌های خیلی بالا عمل بکار می‌رود. از این ماده به عنوان حلال شیمیایی در تولید و فرآوری مواد غذایی استفاده می‌شود.
 • این ماده عمدتاً به عنوان یک حلال در از بین بردن رنگ نیز استفاده می‌شود، ولیکن در انواع فرمولاسيون‌های آئروسل، شبیه یک حلال در داروسازی، در تولیدات الکترونیک به عنوان یک عامل ضد چربی، و همچنین به عنوان عامل فوم اتان کاربرد دارد.
 • دی کلرومتان به عنوان حلال شیمیایی در تولید نوارهای رنگی، نوعی پیشران در هواپخشی، در تولید فیلم‌های عکاسی نیز بکار می‌رود.
 • در تحقیقات آزمایشگاهی معمولاً برای استخراج نتایج مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ماده یک حلال تمیز کننده فلزات نیز می‌باشد.

استفاده از متیلن کلرید به عنوان ماده تشکیل‌دهنده محصولات آرایشی

(الف) متیلن کلرید به عنوان ماده تشکیل‌دهنده محصولات آرایشی آئروسل، به طور عمده اسپری مو، در غلظت‌هایی که عموماً از 10 تا 25 درصد است استفاده شده است. در یک مطالعه 2 ساله استنشاق حیوانات که توسط برنامه ملی سم‌شناسی حمایت مالی می‌شود، متیلن کلراید افزایش قابل توجهی در تومورهای خوش خیم و بدخیم ریه و کبد موش‌های نر و ماده ایجاد کرد.

براساس این یافته‌ها و برآورد میزان مواجهه انسان از استفاده عادی اسپری‌های مو، سازمان غذا و دارو نتیجه می‌گیرد که استفاده از متیلن کلراید در محصولات آرایشی خطر سرطان قابل توجهی را برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند و استفاده از این ماده در مواد آرایشی ممکن است این محصولات را به مواد مضر برای سلامتی تبدیل کنند.


(ب) هر کالای آرایشی و بهداشتی که حاوی متیلن کلرید به عنوان یک ماده تشکیل‌دهنده باشد، به عنوان محصول تقلبی در نظر گرفته می‌شود.آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده (EPA) در تاریخ 24 نوامبر 2019 قانونی را برقرار کرد که شامل ممنوعیت استفاده از دی کلرومتان در تمامی حذف‌کننده‌های رنگ برای مصرف شخصی و بهداشتی است.

کاربرد متیلن کلراید در تولید محصولات غذایی و نوشیدنی‌ها

از این ماده به عنوان یک حلال در صنایع غذایی و آشامیدنی‌ها جهت استخراج بکار می‌رود. متیلن کلراید به عنوان مثال، برای حذف کافئین از دانه‌های قهوه‌ی سرد نشده و برگ‌های درخت چای، برای تولید قهوه و چای فاقد کافئین می‌تواند استفاده شود.دی کلرو متان در تولید ادویه‌های طبیعی، ساخت عصاره هوپس جهت آبجو و بقیه‌ی طعم دهنده های طبیعی و نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنعت حمل و نقل

 •  می‌توان برای جدا کردن  قطعات فلزی و سطوح مثل قطعات هواپیما و ریل‌های قطار و تجهیزات از متیلن کلراید استفاده کرد. در تولید محصولات خودرویی به عنوان عامل روغن‌کاری و گریس‌کننده بکار می‌رود، به عنوان مثال در برداشتن واشر و آماده‌سازی قطعات فلزی برای واشر جدید، می‌توان از این ماده استفاده کرد.
 • تولیدکنندگان خودرو و ماشین‌آلات از فرآیند جداسازی بخار دی کلرومتان برای حذف کردن روغن‌ها و گریس از قطعات ترانزیستور ماشین‌آلات، موتورهای دیزلی و سایر اجزای هواپیما و  فضاپیماها بهره می برند.
 • فنون جدید دفع بخار که متکی به متیلن کلراید می‌باشند، سبب می‌شوند ملزومات فلزی در وسایل حمل و نقل با سرعت و اطمینان بیشتر پاک شوند.

کاربرد‌های پزشکی متیلن کلراید

از این ماده در آزمایشگاه‌ها برای استخراج مواد شیمیایی از گیاهان یا مواد غذایی برای داروهایی مثل آنتی‌بیوتیک‌ها، استروئیدها و ویتامین ها از مدت‌ها دور استفاده شده است.تجهیزات پزشکی با تمیز کننده‌های حاوی متیلن کلرید می‌توانند به سرعت و کارآمدی بیشتر تمیز شده، بدون اینکه باعث ایجاد مشکلاتی از قبیل خوردگی، زنگ‌زدگی و یا آسیب به بخش‌های حساس به گرما شوند.

خطرات متیلن کلراید:

 • استنشاق

از آنجا که یک مایع فرار است، قرار گرفتن در معرض آن از طریق استنشاق ممکن است رخ دهد. قرار گرفتن در معرض متیلن کلراید بسته به غلظت آن در هوا ممکن است منجر به تداخل در تحویل اکسیژن به بافت‌ها و اختلال در سیستم عصبی مرکزی شود.اگر متیلن کلرید را در غلظت 300 قسمت در میلیون (ppm) یا بیشتر برای مدت زمانی کوتاه (3-4 ساعت) تنفس کنید، ممکن است نتوانید صداهای ضعیف را بشنوید و بینایی شما ممکن است کمی مختل شود.

اگر در مقادیر بیشتری تنفس کنید (800 ppm) توانایی واکنش سریع شما، ثابت ماندن یا انجام کارهایی که نیاز به حرکات دقیق دستی دارند ممکن است مختل شود.علاوه بر این، قرار گرفتن طولانی مدت در معرض آن می‌تواند باعث سردرد، تحریک پذیری، سرگیجه و حالت تهوع، سوزن سوزن شدن در بازوها و پاها و بی‌حسی در انگشتان و انگشتان پا شود.

در بیشتر موارد، این تأثیرات اندکی پس از پایان قرار گرفتن در معرض آن متوقف می‌شوند.آستانه بو در افراد مختلف متفاوت است، اما غلظت 200-300 ppm معمولاً به راحتی توسط اکثر افراد قابل تشخیص است. با این حال، به توانایی بویایی خود تکیه نکنید تا در جلوگیری از مواجهه ناخواسته به شما کمک کند!

 • تماس مستقیم

از طریق تماس مستقیم متیلن کلراید با پوست، اگر به موقع آن را از بین نبرید، باعث سوزش شدید می‌شود و از طریق تماس مستقیم با چشم می‌تواند باعث سوختگی قرنیه شود. طولانی شدن تماس پوستی ممکن است منجر به درماتیت شود. استنشاق بخارات ممکن است باعث تحریک شدید سیستم تنفسی شود.بلع ان ممکن است باعث تهوع، استفراغ، سوزش دستگاه گوارش و سوزش دهان و گلو شود. متیلن کلرید سمی است و در صورت بلع ممکن است کشنده باشد.

متیلن کلراید
خرید اینترنتی متیلن کلراید
 • خطرات دیگر

 • ظروف بسته آن در معرض گرما ممکن است منفجر شوند. متیلن کلرید با فلزات قلیایی، اکسید کننده‌های قوی، بازهای قوی و اکسیدهای ازت، روی، آلومینیوم، آب، منیزیم و آمین‌ها ناسازگار است.
 • متیلن کلراید یک هیدروکربن کلر مایع روشن، بی‌رنگ، غیر قابل اشتعال و مایع با بوی شیرین و خوشایند است و وقتی که گرم می‌شود، تجزیه‌شده و گازهای بسیار سمی فسژن را آزاد می‌کند.

فروش متیلن کلراید:

فروش متیلن کلراید چین و کره در بشکه‌های 250 و 270 کیلویی در انبار شورآباد صورت گرفته و آماده تحویل می‌باشد.شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول متیلن کلراید مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

جایگزین متیلن کلراید

گزینه های جایگزین متیلن کلرید در مواد پاک‌کننده رنگ، مانند NMP، بنزیل الکل و استرهای دو پایه می‌باشند، که همگی دارای حجم مولکولی زیادی هستند.

قیمت حلال متیلن کلراید

پیشگامان شیمی از سال 1378 یک واردکننده شیمیایی معروف است و در تهیه مواد شیمیایی در تهران می‌باشد، که انبار آن در منطقه شورآباد قرار دارد.تکرار تقطیر اسیدها و حلال‌ها و بهبود خلوص محصول برای رسیدن به هر یک از کاربردهای زمینه، نساجی، معرف و سطح پزشکی و غیره است. این مهم‌ترین مزیت ما این است که خلوص بالای محصولات را ارائه دهیم و مطابق نیاز مشتری واردات سفارشی کنیم.

ما کارخانه‌های زیر مجموعه خود را داریم تا نیازهای مشتری را بهتر برآورده کنیم.امروزه، ما از 15 کشور در سراسر جهان واردات مواد اولیه کرده و ارتباط تجاری محکمی برقرار کرده‌ایم. افتخار ماست اگر می‌توانید با ما تماس بگیرید و با ما همکاری کنید.

وارد کننده متیلن کلراید

پیشگامان شیمی با داشتن واحد بازرگانی خارجی و بیش از 20 سال سابقه در واردات مواد شیمیایی، یکی از برترین واردکنندگان این حوزه به شمار می‌رود. این شرکت واردکننده متیلن کلراید و سایر حلال‌های دارویی و صنعتی می‌باشد.

آنالیز متیلن کلراید

جهت دریافت آنالیز بار جدید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آنالیز متیلن کلرایدمتیلن کلراید از کجا بخریم؟

پیشگامان شیمی یکی از شرکت‌های ارائه دهنده انواع مواد اولیه شیمیایی با کیفیت می‌باشد. این شرکت سال هاست که در زمینه ارائه این مواد فعالت می‌کند.از این رو پیشگامان شیمی بهترین شرکت ارائه دهنده متیلن کلراید در ایران می‌باشد. برای دریافت این محصول می‌توانید با کارشناسان این شرکت تماس بگیرید.

برچسب:
جستجو در پیشگامان شیمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست