فروش زینک سیترات، قیمت زینک سیترات

زینک سیترات چیست

زینک سیترات به عنوان یک پودر سفید عرضه می‌شود. زینک سیترات به صورت دی هیدرات و تری هیدرات موجود است و با خنثی سازی کامل اسید سیتریک با منبع روی و خلوص بالا، رسوب داده و سپس با حذف آب تولید می‌شود. عملاً بی‌بو، کمی محلول در آب است، محلول در اسید رقیق شده و عملاً در اتانول (96٪) حل نشده است.زینک سیترات  یک نمک روی از اسید سیتریک است. زینک سیترات حلالیت معکوس دارد.

جهت دریافت انالیز

و استعلام قیمت زینک سیترات

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

در بین نمک‌های آلی روی، زینک سیترات یکی از منابع با بالاترین میزان روی (31٪) است. این مکمل به عنوان یک مکمل‌ غذایی و به عنوان درمان کمبود روی و منبع روی که یک عنصر ضروری است، موجود است. زینک سیترات نشان‌دهنده جذب مؤثر پس از تجویز خوراکی است. از آن‌جا که بدن انسان، روی مازاد را ذخیره نمی‌کند، باید به طور منظم به عنوان بخشی از رژیم غذایی مصرف شود.

روی یک ماده مغذی مهم آنتی‌اکسیدانی است. برای سنتز پروتئین، بهبود زخم، برای تثبیت خون، عملکرد طبیعی بافت و کمک به هضم و سوخت و ساز فسفر ضروری است. همچنین انعطاف‌پذیری عضلات را کنترل می‌کند و تعادل قلیایی بدن را حفظ می‌کند.

Zn3(C6H5O7)2 · 2H2O فرمول شیمیایی
546-46-3 شماره CAS
610.36 وزن مولکولی
مواد مغذی، مکمل رژیم غذایی؛ محصولات مراقبت از دهان کاربردها
پودر سفید توصیف
درام‌های فیبر 50 کیلوگرم / 110 لیتری؛ بسته 25 کیلوگرم فقط مربوط اتحادیه اروپا است ظرف نگهداری
در یک انبار تمیز و خشک در ظروف اصلی باز نشده نگهداری کنید. ذخیره‌سازی

زینک سیترات یک مکمل غذایی حاوی شکل نمک روی اسید سیتریک به منظور تامین روی است. روی به عنوان یک عنصر کمیاب ضروری، در بسیاری از فرآیندهای بیولوژیکی اهمیت کلیدی دارد، به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند و سیستم ایمنی را تقویت می کند.

اگرچه مکانیسم اثر به طور کامل شناخته نشده است، مکمل زینک سیترات ممکن است برای افزایش ایمنی در برابر ویروس ها استفاده شود یا ممکن است در تکثیر برخی ویروس ها مانند ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) اختلال ایجاد کند. با خنثی سازی کامل اسید سیتریک با منبع روی با خلوص بالا، رسوب و کم آبی بعدی تولید می شود.

کاربرد زینک سیترات

زینک سیترات به طور عمده در محصولات دندانپزشکی نظیر خمیر دندان، دهانشویه‌ها و آدامس‌های جویدنی به علت اثرات ضد میکروبی و ضد التهابی آن و توانایی آن برای کاهش یا مهار تشکیل پلاک دندان و دندان‌ها استفاده می‌شود. در داروسازی، ترکیبات روی با سرماخوردگی مقابله می‌کند. زینک سیترات به طور فزاینده‌ای در مکمل‌های غذایی، غذاهای کاربردی و نوشیدنی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زینک سیترات
خرید زینک سیترات

به عنوان یک منبع معدنی آلی، در بسیاری از کاربردها بر منابع معدنی ترجیح داده می شود، زیرا به دلیل فراهمی زیستی برتر، سازگاری فیزیولوژیکی و طعم،تقریباً خنثی در مقایسه با سایر نمک های روی است.در بین نمک های آلی روی، زینک سیترات دارای یکی از بالاترین میزان روی (31%) است.

بیماری کروناویروس 2019 (COVID-19)

در حالی که روی ممکن است از مزایایی در برابر سرماخوردگی و سایر عفونت‌های هوایی برخوردار باشد، اما شواهد خوبی برای استفاده از آن در برابر COVID-19 وجود ندارد. به جای آن، گزینه‌های زندگی سالم و روش‌های پیشگیری اثبات شده را دنبال کنید.

فواید سلامتی روی

بسیاری از مردم زمانی که احساس می‌کنند تحت شرایط جوی قرار می‌گیرند، به قرص‌ها و مکمل‌های روی روی می‌آورند و دلیل خوبی هم دارند.روی نه تنها یکی از فراوان‌ترین مواد معدنی در بدن شماست، بلکه تقریباً در هر جنبه‌ای از سلامتی نقش کلیدی دارد. به عنوان مثال، زینک سیترات به عنوان یک کوفاکتور برای بیش از 300 آنزیم مختلف مورد نیاز است، به این معنی که برای عملکرد مناسب آنها مورد نیاز است.

به علاوه، با تحقیقاتی که نشان می دهد این ماده معدنی ممکن است عملکرد سیستم ایمنی را تقویت کند، سطح قند خون را تثبیت کند و از سلامت پوست، چشم و قلب حمایت کند، دلایل زیادی برای اطمینان از دریافت دوز روزانه وجود دارد.

کمبود روی

مکمل‌های روی اغلب برای کمک به درمان و پیشگیری از کمبود روی استفاده می‌شوند.اگرچه کمبود روی غیر معمول است، اما این ماده معدنی به عنوان یک ماده مغذی ضروری در نظر گرفته می شود، به این معنی که بدن شما قادر به تولید آن به تنهایی نیست. افرادی که رژیم‌های غذایی محدود، اختلال در جذب مواد مغذی، یا شرایط سلامتی خاص دارند، ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری باشند.

علائم کمبود روی شامل کاهش ایمنی، ریزش مو، کم اشتهایی، اسهال و بهبود آهسته زخم است.مطالعات متعدد نشان داده اند که مصرف مکمل های روی به طور موثر سطح روی را در خون افزایش می دهد.بر اساس یک بررسی، اکثر موارد کمبود روی به راحتی با مکمل‌ها و اصلاحات رژیم غذایی اصلاح می‌شوند که منجر به بهبود سریع علائم ناشی از کمبود می‌شود.

به عنوان مثال، اسهال ممکن است تنها در عرض 24 ساعت بهبود یابد، در حالی که ضایعات پوستی معمولاً طی 1 تا 2 هفته پس از شروع مصرف مکمل ها بهبود می یابند.اگر به اندازه کافی روی در رژیم غذایی خود دریافت می کنید، ممکن است مکمل ها ضروری نباشند. اگر مشکوک هستید که ممکن است کمبود داشته باشید، پزشک می تواند سطح خون شما را آزمایش کند تا تعیین کند که آیا مکمل می تواند مفید باشد یا خیر.

ممکن است عملکرد سیستم ایمنی را بهبود بخشد

بسیاری از داروهای بدون نسخه (OTC) و داروهای طبیعی دارای روی هستند که به دلیل توانایی آن در تقویت عملکرد سیستم ایمنی و مبارزه با التهاب است. بنابراین، اگر در اولین ظاهر شدن علائم استفاده شود، به طور بالقوه می تواند به درمان انواع خاصی از عفونت کمک کند.

یک بررسی از 7 مطالعه نشان داد که قرص‌های روی حاوی 80 تا 92 میلی‌گرم روی ممکن است طول مدت سرماخوردگی را تا 33 درصد کاهش دهند.روی همچنین ممکن است به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کند، التهاب را کاهش دهد و در برابر بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی، سرطان و دیابت محافظت کند.

با توجه به بررسی 28 مطالعه، برخی شواهد نشان می دهد که مصرف روی حتی می تواند از علائم پیشگیری کند و طول مدت برخی از عفونت های دستگاه تنفسی را کوتاه کند.

ممکن است مدیریت قند خون را تقویت کند

روی به دلیل نقشش در مدیریت قند خون و ترشح انسولین به خوبی شناخته شده است. انسولین هورمونی است که مسئول انتقال قند از جریان خون به بافت‌های شماست.برخی تحقیقات نشان می دهد که روی ممکن است به ثابت نگه داشتن سطح قند خون و بهبود حساسیت بدن به انسولین کمک کند.

یک بررسی گزارش داد که سطوح پایین روی می تواند با اختلال در سطح قند خون و دیابت نوع 2 مرتبط باشد.تحقیقات دیگر نشان می‌دهد که روی ممکن است به کاهش مقاومت به انسولین کمک کند، که می‌تواند توانایی بدن شما را برای استفاده مؤثر از انسولین برای حفظ سطح قند خون طبیعی بهبود بخشد.

به مبارزه با آکنه کمک می کند

مکمل‌های روی اغلب برای ارتقای سلامت پوست و درمان بیماری‌های پوستی رایج مانند آکنه استفاده می‌شوند.ثابت شده است که نوعی روی به نام سولفات روی برای کاهش علائم آکنه خفیف تا متوسط ​​مفید است.

طبق یک بررسی، نه تنها افراد مبتلا به آکنه در مقایسه با افرادی که آکنه نداشتند، سطح روی خونی کمتری داشتند، بلکه مکمل‌های روی نیز توانستند میزان متوسط ​​برآمدگی‌های التهابی ناشی از این بیماری را کاهش دهند.مکمل‌های روی نیز اغلب بر سایر روش‌های درمانی ترجیح داده می‌شوند، زیرا ارزان، موثر و با عوارض جانبی بسیار کمتری همراه هستند.

ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد

بیماری قلبی یک بیماری جدی برای سلامتی است که تقریباً 33 درصد از مرگ و میرها را در سراسر جهان تشکیل می دهد.برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف روی ممکن است چندین عامل خطر برای بیماری قلبی را بهبود بخشد. حتی ممکن است سطح تری گلیسیرید و کلسترول را کاهش دهند.

زینک سیترات
فروش زینک سیترات

بررسی 24 مطالعه نشان داد که مکمل های روی باعث کاهش سطح کلسترول تام و LDL (بد) و تری گلیسیرید خون می شود. به این ترتیب، آنها به طور بالقوه می توانند به پیشگیری از بیماری قلبی کمک کنند.تجزیه و تحلیل دیگری از 9 مطالعه نشان داد که مکمل‌های روی می‌توانند سطح فشار خون سیستولیک را کاهش دهند که بالاترین تعداد فشار خون است.

با این حال، تحقیقات در مورد اثرات مکمل ها بر فشار خون محدود است. علاوه بر این، برخی از مطالعات نشان می‌دهند که سطوح پایین روی سرم ممکن است با خطر بالاتر بیماری عروق کرونر قلب مرتبط باشد، اگرچه یافته‌ها قطعی نیستند. بنابراین، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

منابع حاوی روی عبارت‌اند از

  • غذا

طیف گسترده ای از غذاها حاوی روی هستند. صدف بیشتر از هر غذای دیگر حاوی روی است، اما اکثر گوشت قرمز و گوشت طیور روی را در رژیم غذایی آمریکا تأمین می‌کنند. سایر منابع غذایی شامل لوبیا، آجیل، انواع خاصی از غذاهای دریایی (مانند میگو و خرچنگ)، غلات کامل، غلات صبحانه غنی شده و فراورده‌های لبنی هستند.

  • فیتات‌ها

در نان‌های سبوس دار، غلات، حبوبات و سایر مواد غذایی وجود دارد – روی را چسبیده و جذب آن را مهار می‌کنند. بنابراین، فراهمی زیستی روی از غلات و غذاهای گیاهی پایین‌تر از غذاهای حیوانی است، اگرچه بسیاری از غذاهای گیاهی و غلات هنوز هم منابع خوبی برای روی هستند.

  • کمبود روی

کمبود روی با کاهش رشد، از دست دادن اشتها و اختلال در عملکرد سیستم ایمنی بدن مشخص می‌شود. کمبود زینک سیترات می‌تواند سبب کوتاه شدن قد، ناتوانی در تولید مثل‌ها و آسیب به تخم‌دان‌ها شود. روی برای رشد مناسب و حفظ بدن انسان مورد نیاز است. در موارد شدیدتر، کمبود روی باعث ریزش مو، اسهال، تأخیر در بلوغ جنسی، ناتوانی جنسی، هیپوگنادیسم در مردان و ضایعات چشم و پوست می‌شود.

کاهش وزن، تاخیر در بهبود زخم‌ها، ناهنجاری‌های چشایی و بی‌حالی ذهنی نیز ممکن است اتفاق بیفتد. بسیاری از این علائم غیر اختصاصی و غالباً با سایر شرایط سلامتی همراه هستند. بنابراین، برای اینکه مشخص شود که آیا کمبود روی وجود دارد یا خیر، معاینه پزشکی لازم است.

روی چگونه کار می‌کند

روی برای رشد و نگهداری مناسب بدن انسان مورد نیاز است. در چندین سیستم و واکنش‌های بیولوژیکی یافت می‌شود و برای عملکرد سیستم ایمنی، بهبود زخم، لخته شدن خون، عملکرد تیروئید و موارد دیگر لازم است. گوشت، غذاهای دریایی، لبنیات، آجیل، حبوبات و غلات کامل مقادیر نسبتاً بالایی از روی را دارند.

گروه‌هایی که در معرض خطر کمبود روی قرار دارند

هنگامی که کمبود روی رخ می‌دهد، معمولاً به دلیل مصرف ناکافی زینک سیترات یا عدم جذب آن است. افرادی که در معرض کمبود زینک سیترات یا ناکافی بودن آن قرار دارند، نیاز دارند که منابع خوبی از روی را در رژیم‌های غذایی روزانه خود قرار دهند. مکمل زینک سیترات نیز ممکن است در شرایط خاص نیز مناسب باشد.

مبتلایان به بیماری دستگاه گوارشی و سایر بیماری‌ها

عمل جراحی دستگاه گوارش و اختلالات گوارشی (مانند کولیت اولسراتیو، بیماری کرون و سندرم روده کوتاه) می‌تواند باعث کاهش جذب روی شود و تلفات درون زا روی را در درجه اول از دستگاه گوارش و به میزان کمتری از کلیه افزایش می‌دهد. سایر بیماریهای مرتبط با کمبود روی عبارتند از: سندرم سوء جذب، بیماری مزمن کبد، بیماری مزمن کلیوی، بیماری سلول داسی، دیابت و سایر بیماری‌های مزمن.اسهال مزمن همچنین منجر به از بین رفتن بیش از حد روی می‌شود.

  • گیاه‌خواران

از آنجایی که گیاه‌خواران گوشت نمی‌خورند، فراهمی زیستی قابل دسترس روی از رژیم‌های گیاهی پایین‌تر از رژیم‌های غیر گیاهی است زیرا گوشت دارای روی زیستی قابل دسترس است و ممکن است باعث افزایش جذب روی شود. علاوه بر این، گیاهخواران به طور معمول مقادیر زیادی حبوبات و غلات کامل را می‌خورند، که حاوی فیتات‌هایی هستند که به روی چسبیده و مانع از جذب آن می‌شوند.

زینک سیترات
فروش مکمل های زینک سیترات
  • سبزیجات

سبزی‌های برگ‌دار، از جمله اسفناج، کلم پیچ، سبزی چغندر، آروگولا، اندیو، سبزی کولارد، شاهی و کاهو، از سالم‌ترین غذاهایی هستند که می‌توانید بخورید.آنها نه تنها سرشار از مواد معدنی تقویت کننده سلامتی از جمله منیزیم، پتاسیم، کلسیم، آهن، منگنز و مس هستند، بلکه با کاهش خطر ابتلا به بیماری نیز مرتبط هستند.

مصرف سبزیجات سبز برگ با کاهش خطر بیماری قلبی، سرطان های خاص، دیابت و مرگ به دلایل مختلف مرتبط است.بهترین بخش این است که سبزیجات برگ سبز را می توان به طرق مختلف میل کرد. سعی کنید مقداری کلم پیچ به اسموتی های خود اضافه کنید، سبزی چغندر را با تخم مرغ تفت دهید، یا سبزی ها را مخلوط کنید تا یک سالاد غنی از مواد مغذی درست کنید.

  • زنان باردار و شیرده

زنان باردار، به ویژه آن‌هایی كه بارداری خود را با وضعیت حاشیه روی شروع می‌كنند، در معرض خطر ابتلا به کمبود روی، به ویژه، به دلیل نیاز بالای جنین برای روی هستند. شیردهی همچنین می‌تواند ذخایر روی مادر را تخریب کند. به همین دلایل، کمک‌های غذایی توصیه شده برای روی در زنان باردار و شیرده بیشتر از سایر زنان است.

  • نوزادان باسن بالا که منحصراً از شیر مادر استفاده می‌کنند

شیر مادر برای 4 تا 6 ماه اول زندگی روی مورد نیاز (2 میلی‌گرم در روز) را فراهم می‌کند، اما مقادیر توصیه شده روی را برای نوزادان 7 تا 12 ماهه، که به 3 میلی‌گرم در روز نیاز دارند، تأمین نمی‌‎کند. علاوه بر شیر مادر، نوزادان در سن 7-12 ماهگی باید غذاهای مناسب سن یا فرمول حاوی روی مصرف کنند. مکمل روی باعث افزایش نرخ رشد در برخی از کودکان که نشانگر نقص رشد خفیف تا متوسط ​​و کمبود روی هستند می‌شود.

  • افراد مبتلا به بیماری سلول داسی

نتایج حاصل از یک بررسی بزرگ مقطعی نشان می‌دهد که 44٪ از کودکان مبتلا به بیماری سلول داسی دارای غلظت کم پلاسمائی روی هستند، احتمالاً به دلیل افزایش نیازهای غذایی و یا وضعیت نامناسب تغذیه‌ای باشد. کمبود روی همچنین تقریباً 60٪ -70٪ از بزرگسالان مبتلا به بیماری سلول داسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. نشان داده شده است که مکمل روی باعث افزایش رشد در کودکان مبتلا به بیماری سلول داسی می‌شود.

  • مشروبات الکلی

تقریباً 30٪ – 50٪ از افراد مصرف‌کننده مشروبات الکلی وضعیت کمبود روی دارند زیرا مصرف اتانول باعث کاهش جذب روده‌ای روی و افزایش دفع روی از طریق ادرار می‌شود. علاوه بر این، تنوع و میزان غذای مصرف شده توسط بسیاری از افراد مصرف‌کننده مشروبات الکلی محدود است، و منجر به مصرف ناکافی روی می‌شود.

ایمنی و عوارض جانبی

هنگامی که طبق دستور مصرف می‌شود، مکمل‌های روی می‌توانند راهی مطمئن و مؤثر برای افزایش مصرف روی و بهبود چندین جنبه سلامتی شما باشند. با این حال، عوارض جانبی نیز وجود دارد که باید در نظر گرفت.

عوارض جانبی مکمل های خوراکی روی

مکمل‌های زینک سیترات معمولاً به خوبی تحمل می‌شوند، اگرچه با عوارض جانبی نامطلوب مانند تهوع، استفراغ، اسهال و درد معده در برخی افراد همراه بوده است.به علاوه، بیش از ۴۰ میلی‌گرم روی عنصری در روز می‌تواند علائمی شبیه آنفولانزا مانند تب، سرفه، سردرد و خستگی ایجاد کند.روی همچنین می‌تواند توانایی بدن شما برای جذب مس را مختل کند و به طور بالقوه منجر به کمبود این ماده معدنی کلیدی در طول زمان شود.

زینک سیترات
خرید زینک سیترات

علاوه بر این، نشان داده شده است که مکمل‌های زینک سیترات با جذب آنتی‌بیوتیک‌های خاص تداخل دارند و در صورت مصرف همزمان، اثربخشی آن‌ها را کاهش می‌دهند.برای کاهش خطر عوارض جانبی، دوز توصیه شده را رعایت کنید و از تجاوز به حد بالای قابل تحمل 40 میلی گرم در روز خودداری کنید، مگر اینکه تحت نظارت پزشک باشید.

اگر پس از مصرف مکمل های زینک سیترات، عوارض جانبی منفی را تجربه کردید، دوز مصرفی خود را کاهش دهید. در صورت تداوم علائم، با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

فروش زینک سیترات

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول زینک سیترات مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست