خرید مترونیدازول

خرید مترونیدازول

فروش مترونیدازول خالص پودری با بهترین کیفیت و قیمت در شرکت پیشگامان شیمی انجام می شود. این شرکت واردات پودر مترونیدازول را در درام‌های 25 کیلویی انجام می دهد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید مترونیدازول با ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت مترونیدازول

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

مترونیدازول و انواع نیتروایمیدازول‌ها

گروه عاملی نیترو در بیشتر از 200 ترکیب طبیعی وجود دارد. آنتی بیوتیک 5- نیترو دارای یک گروه عاملی نیترو (-NO2) در موقعیت پنجم یک حلقه 5 عضوی مسطح است، با یک نیتروژن (نیتروایمیدازول)، اکسیژن (فوران) یا گوگرد (تیازول) در موقعیت 1 است. انواع زنجیرهای جانبی ممکن است به ایمیدازول وصل شود. هتروسیکل‌ها آروماتیک هستند و دارای یک سیستم کونجوگه پیوندهای منفرد و دوتایی هستند که در آن یک جفت الکترون از نیتروژن، اکسیژن یا گوگرد در حلقه جدا می‌شوند. گروه نیترو این پیش داروها برای سمیت سلولی مورد نیاز است.

برخی از نیترویمیدازول ها شباهت ساختاری به جداکننده‌های فسفوریلاسیون اکسیداتیو دارند و حاوی یک گروه الکترون گیرنده (نیترو)، یک اسید ضعیف (به عنوان مثال، زنجیره جانبی هیدروکسیل) و یک حلقه آبگریز (ایمیدازول) است.

مترونیدازول

مترونیدازول یک آنتی‌بیوتیک است. این آنتی‌بیوتیک تنها عفونت‌های باکتریایی و انگلی را مورد توجه قرار می‌دهد. این کار برای عفونت‌های ویروسی (مانند سرماخوردگی، آنفولانزا) کار نخواهد کرد. همچنین مترونیدازول گزینه خوبی برای کولیت مرتبط با کلستریدیوم دیفیسیل و عفونت‌های حفره دهان مانند پریودنتیت است. استفاده موثر از نیترویمیدازول‌ها محدود به باکتری‌های بی‌هوازی و غیرهوازی (در اینجا باکتری‌های بی هوازی نامیده می‌شود)، تک یاخته‌ها و میکروآروفیل‌ها است.

فروش مترونیدازول
وارد کننده پودر مترونیدازول

این ماده برای درمان:

 • عفونت‌های پوستی
 • عفونت‌های روده‌ای و دهان (از جمله لثه‌ و آبسه‌های دندانی)

مورد استفاده قرار می‌گیرد. مترونیدازول در درمان شرایطی مانند واژینوز باکتریایی و بیماری التهابی لگنی استفاده می‌شود. این ماده یک داروی ضد میکروبی است که در برابر طیف گسترده‌ای از باکتری‌ها و پروتئوزاها بسیار فعال است. این مورد برای درمان عفونت‌های باکتریایی واژن کاربرد دارد. به عنوان درمان برای میکروسپوریدیوز و به عنوان درمان نگه‌دارنده برای جلوگیری از عود بیماری ایزوپروسیوز مورد مطالعه قرار گرفته است.

فروش مترونیدازول خالص

کاربرد مترونیدازول

این ماده برای درمان:

 • نیش حشرات آلوده
 • زخم‌های پوستی
 • زخم‌های بستر و زخم
 • درمان و جلوگیری از عفونت‌های باکتریایی و انگلی

استفاده می‌شود. این دارو بعدها برای درمان زخم‌معده با سایر داروها استفاده می‌شود. مترونیدازول یک آنتی‌بیوتیک است که با کشتن باکتری‌ها در بدن شما کار می‌کند. علاوه بر این، درمان مترونیدازول برای بیماران مبتلا به بیماری کرون که به سولفاسالازین پاسخ نمی‌دهد، در نظر گرفته می‌شود. شکل موضعی آن برای درمان روان‌گردان متوسط تا شدید مؤثر است. علاوه بر این، ژل مترونیـدازول در دندانپزشکی نیز استفاده می‌شود.

فارماکودینامیک مترونیدازول

مترونیدازول به عنوان یک پیش دارو، تا زمان مصرف و کاهش آن غیرفعال است. کاهش گروه نیترومترونیدازول با دو مسیر اتفاق می‌افتد و پیامدهای مهمی را به همراه دارد. فعال سازی کاهشی گروه نیترو می‌تواند منجر به فعال شدن مترونیدازول و در نتیجه تکه تکه شدن ایمیدازول و سمیت سلولی شود. متناوباً، کاهش گروه نیترو به مشتقات آمینه غیر سمی می‌تواند اتفاق بیفتد (که در اینجا به عنوان “غیر فعال سازی احیایی” ذکر می‌شود، که در شکل زیر نشان داده شده است). در غیرفعال سازی احیاکننده مترونیدازول در دو مرحله الکترون مصرف می‌شود و در مجموع شش الکترون مصرف می‌شود.

کاربرد مترونیدازول

غیرفعال سازی احیا کننده یکی از مکانیسم‌های مقاومت است. فعال سازی احیاکننده مترونیدازول چهار الکترون مصرف می‌کند و پیشنهاد می‌شود در یک سری از مراحل یک یا دو الکترون منجر به شکاف حلقه و تشکیل مشتقات سیتوتوکسیک گذرا شود.

پیشنهاد شده است که روند فعال سازی احیا کننده سیتوتوکسیک، مترونیدازول به عنوان یک گیرنده الکترون جایگزین عمل می‌کند، از نیروی محرکه پروتون جلوگیری می‌کند و تولید ATP را کاهش می‌دهد. اولین مرحله از فعال‌سازی احیا کننده مترونیدازول برای تشکیل رادیکال آزاد نیترو و به دنبال آن نیتروسو، رادیکال آزاد نیتروسو و مشتقات هیدروکسیل آمین پیشنهاد می‌شود. میل اکسیژن به الکترون نسبت به مترونیدازول بیشتر است. پیشنهاد شده است که حذف الکترون از رادیکال نیتروسو توسط اکسیژن، مترونیدازول را در فرآیندی تحت عنوان “چرخه بی‌فایده” بازسازی می‌کند.

حضور اکسیژن رادیکال‌های اکسیژن تولید می کند که ممکن است باعث شکستگی رشته‌های DNA شود. 

مترونیدازول چیست

خلاصه‌ای از مکانیسم فعال‌سازی، غیرفعال‌سازی و مقاومت در برابر این دارو و سایر نیترویمیدازول‌ها در شکل بالا نشان داده شده است.

دفع مترونیدازول از بدن

راه اصلی از بین بردن مترونیدازول و متابولیت‌های آن از طریق ادرار است (60 تا 80 درصد دوز)، با دفع مدفوع 6 تا 15 درصد دوز است. متابولیت‌هایی که در ادرار ظاهر می‌شوند در درجه اول ناشی از اکسیداسیون زنجیره جانبی [1- (ß هیدروکسی اتیل) -2-هیدروکسی متیل-5-نیترویمیدازول و 2-متیل-5-نیترویمیدازول-1- yl استیک اسید] و ترکیب گلوکورونید با حساب مترونیدازول بدون تغییر است. این جزء اصلی موجود در پلاسما است و مقادیر کمتری از متابولیت 2-هیدروکسی متیل نیز وجود دارد. مترونیدازول در مایع مغزی نخاعی، بزاق و شیر انسان با غلظت‌های مشابه غلظت‌های موجود در پلاسما ظاهر می‌شود. غلظت این باکتری کش نیز در چرک ناشی از آبسه‌های کبدی تشخیص داده شده است.

عوارض جانبی این دارو برای حیوانات

 • عوارض جانبی بالقوه‌

عوارض جانبی این دارو ممکن است شامل حالت تهوع، استفراغ و آب‌ریزش باشد. مترونیدازول می‌تواند اثرات عصبی از جمله عدم کنترل یا هماهنگی عضلات، لرزش، تشنج، استفراغ، کشیدگی چشم و ضعف ایجاد کند. این اثرات معمولاً در صورت تجویز مترونیدازول در دوزهای بالا یا برای مدت زمان طولانی اتفاق می‌افتد، اما می‌توانند با دوزهای پایین‌تری نیز بروز کنند. در صورت مشاهده هر یک از این علائم در حیوان خانگی خود، بلافاصله با دامپزشک خود تماس بگیرید.

به ندرت، ممکن است باعث یک اختلال پوستی به نام واسکولیت پوستی شود که در آن رگ‌های خونی در پوست ملتهب می‌شوند. علائم این اختلال پوستی شامل پوسته پوسته شدن، ریزش مو، کبودی، تورم و برجستگی پوست است. اثر این این دارو کوتاه مدت است و باید در عرض 24 ساعت متوقف شود، اگرچه اثرات آن در حیوانات خانگی با بیماری کبد یا کلیه بیشتر است.

آیا عوامل خطرزا برای این دارو وجود دارد؟

موارد احتیاط در مصرف مترونیدازول در حیوانات خانگی:

 • حساسیت شناخته شده به آن یا داروهای مربوط به آن را داشته‌اند
 • شیرده هستند
 • در یک وضعیت ضعیف هستند
 • باردار هستند
 • اختلالات کبدی دارند
 • توله سگ یا بچه گربه هستند
 • از رقیق کننده‌های خون استفاده می‌کنند

در حیوانات با مشکل کلیه و یا بیماری کبدی، از مترونیدازول باید اجتناب شود یا در مقادیر کاهش یافته و با احتیاط مصرف شود.

قیمت مترونیدازول

فروش مترونیدازول پودر

شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، مواد اولیه دارویی مورد نیاز را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

wikipedia

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست