خرید کلرهگزیدین

کلرهگزیدین یک ترکیب بیوانوئیدها است که به عنوان عامل ضدعفونی‌‌کننده با فعالیت ضد باکتری موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلرهگزیدین به طور مثبت شارژ شده و با سطح سلول‌های میکروبی منفی لود شده واکنش می‌دهد و به همین دلیل تمامیت غشای سلولی را از بین می‌برد. در نتیجه، به سلول نفوذ می‌کند و باعث نشت اجزای داخل سلولی می‌شود که منجر به مرگ سلول می‌شود.این دارو در کنار مسواک‌زدن به طور معمول برای درمان زگیل، یک بیماری صمغی که سبب ایجاد لک‌های قرمز، تورم و خون‌ریزی می‌شود مورد استفاده قرار می‌گیرد. کلرهگزیدین متعلق به یک دسته از داروهای شناخته‌شده به عنوان ضد میکروبی است. این کار با کاهش میزان باکتری در دهان انجام می‌شود و در هنگام بریدن باعث کاهش تورم و قرمزی لثه‌ها و خون‌ریزی می‌شود.

کلرهگزیدین
خرید عمده کلرهگزیدین

انواع کاربرد کلرهگزیدین

خرید کلرهگزیدین (که معمولا با نمک کلرهگزیدین گلوکونات (CHG) یا کلرهگزیدین استات شناخته می‌شود) ضدعفونی‌کننده است که برای ضد عفونی پوست قبل از جراحی و استریل ابزارهای جراحی استفاده می‌شود. این ماده ممکن است برای ضدعفونی‌کردن پوست بیمار و دست‌های ارائه دهنده خدمات بهداشتی استفاده شود. این ماده همچنین برای تمیز کردن زخم‌ها، جلوگیری از پلاک‌های دندانی، معالجه عفونت‌های مخمری دهان و جلوگیری از انسداد لوله‌های سوند ادراری استفاده می‌شود. به صورت مایع یا پودر استفاده می‌شود.

 • مورد استفاده برای پلاک‌های دندانی
 • مورد استفاده برای جرم‌گیری
 • جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها
 • مورد استفاده برای درمان ژنژویت
 • مورد استفاده برای درمان استنوماتیت
 • مورد استفاده به عنوان بهبود زخم‌های آفتی
 • مورد استفاده برای درمان عفونت‌های لوزه
 • برای درمان عفونت‌های خفیف حلق و دهان مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 •  برای تمیز کردن پوست پس از جراحت، قبل از عمل جراحی یا قبل از تزریق استفاده می‌شود.
دهان شویه
خرید مواد اولیه دهان شویه

نحوه استفاده از دهانشویه کلرهگزیدین گلوکونات:

بعد از مسواک‌زدن دندان‌هایتان، معمولاً دو بار در روز (بعد از صبحانه و در هنگام خواب) دهان خود را با محلول شست‌وشو دهید.

فواید کلرهگزیدین

اولین‌بار در سال 1954 به عنوان یک ضدعفونی‌کننده وسیع الطیف در برابر باکتری‌های گرم مثبت و گرم منفی به دندانپزشکی وارد شد.کلرهگزیدین یک قاتل بزرگ باکتریایی است. نیازی به بحث نیست، زیرا مطالعه پس از مطالعه آن را تأیید کرده است. با این وجود، برای دستیابی به نتایج مثبت به غلظت فوق‌العاده بالایی نیاز دارد: 1200 قسمت در میلیون. این یکی از دلایلی است که استفاده از آن برای بیش از دو هفته در نظر گرفته نشده است.حتی اگر این ترکیب عوارض جانبی زیادی داشته باشد، می‌توان با خیال راحت از آن برای درمان التهاب لثه استفاده کرد. با این حال، بسیاری از متخصصان دندانپزشکی از کلرهگزیدین خارج از برچسب استفاده می‌کنند و این همان جایی است که موارد منع مصرف و نگرانی‌های ایمنی به وجود می‌آیند.

عوارض جانبی

دلیل اصلی این که بسیاری از پزشکاناین ترکیب را دوست ندارند، به دلیل عوارض آن است. همه ما می‌دانیم که این ترکیب دندان‌ها را لکه‌دار می‌کند و یکی دیگر از عوارض جانبی رایج تجمع پلاک روی دندان‌ها است. هیچ یک از عوارض جانبی چیزی نیست که شما منطقاً برای بیماران بعد از جرم گیری، استفاده از جراحی یا جراحی آن‌ها بخواهید.بیماران به دلیل طعم و مزه تلاش می‌کنند تا با کلرهگزیدین مطابقت داشته باشند. پس از آن نمی‌توانند دهان را با آب بشویند زیرا کلرهگزیدین را بی‌اثر می‌کند. در واقع، آب تلخی را افزایش می‌دهد! بعد از استفاده، بیماران ممکن است از طعم مزه “فلزی” شکایت کنند که به مدت چند ساعت طول می‌کشد. حتی برخی از بیماران تغییر طعم را تجربه می‌کنند. در موارد نادر، تغییر دائمی طعم بعد از درمان همچنان باقی می‌ماند.

عوارض جانبی رایج شامل موارد زیر است:

 • رنگ‌آمیزی دندان / زبان
 • افزایش پلاک دندان
 • سوزش دهان / گلو
 • دهان خشک
 • طعم غیرمعمول یا ناخوشایند در دهان شما
 • کاهش احساس چشایی
 • تورم زبان
 • التهاب لثه
 • زخم‌های دهان

استفاده از صابون حاوی کلرهگزیدین

تمیز کردن پوست قبل از جراحی برای کاهش خطر عفونت مهم است. صابون از 2 شب قبل از جراحی در هنگام دوش استفاده می‌شود. آخرین دوش باید در صبح جراحی و در مجموع 3 بار باید دوش انجام شود.

مکانیسم عملکردی در برابر باکتری‌ها

کلرهگزیدین یک مولکول با بار مثبت است که به مکان‌های دارای بار منفی در دیواره سلول متصل می‌شود. جذب باکتری کلرهگزیدین بسیار سریع است، به طور معمول در عرض 20 ثانیه کار می‌کند. در غلظت‌های پایین بر روی یکپارچگی دیواره سلول تأثیر می‌گذارد. هنگامی که دیواره سلول آسیب دید، کلرهگزیدین سپس وارد سلول شده و به غشای سیتوپلاسمی (غشای داخلی) حمله می‌کند. آسیب به غشای نیمه نفوذپذیر سیتوپلاسم باعث نشت اجزایی می‌شود که منجر به مرگ سلول می‌شود. در غلظت‌های بالا، کلرهگزیدین باعث جمع شدن یا سفت شدن سیتوپلاسم می‌شود.

کلرهگزیدین
خرید عمده کلرهگزیدین

مکانیسم عملکردی در برابر قارچ‌ها

مکانیسم عملکرد آن برای قارچ ها بسیار شبیه باکتری‌ها است. قارچ در مدت زمان کوتاهی کلرهگزیدین را به خود جذب می‌کند و باعث اختلال یکپارچگی دیواره سلولی و غشا پلاسما می‌شود که به سیتوپلاسم وارد شده و منجر به نشت محتوای سلول و مرگ سلول می‌شود.

مکانیسم عملکرد ی در برابر بیوفیلمها

بیوفیلم‌ها مجموعه ای پیچیده از میکروارگانیسم‌هایی هستند که روی یک بستر جامد رشد می‌کنند. آنها می‌توانند روی سطوح آلی (به عنوان مثال پلاک دندانی) یا غیر آلی ایجاد شوند. بیوفیلم‌ها با ناهمگنی ساختاری، تنوع ژنتیکی، فعل و انفعالات پیچیده جامعه و یک ماتریس خارج سلول از مواد پلیمری مشخص می‌شوند.این ماتریس از سلول‌های درون خود محافظت می‌کند و مقاومت آن‌ها در برابر ضد میکروب‌ها را افزایش می‌دهد. بسیاری از عوامل ضدمیکروبی در از بین بردن ارگانیسم‌ها در یک بیوفیلم مشکل دارند. کلرهگزیدین توانایی کمک به جلوگیری از چسبندگی میکروارگانیسم ها به یک سطح را در نتیجه جلوگیری از رشد و نمو بیوفیلم‌ها نشان داده است.

دیگر ارگانیسمهای میکروبی

برخلاف سایر داروهای ضد میکروبی، کلرهگزیدین در اشکال و حالت‌های دیگر نیز تاثیری در برابر میکروارگانیسم‌ها دارد. این شامل اسپورهای باکتریایی و تک یاخته‌ها است.

همچنین فعالیت در برابر ویروس‌های پوشیده شده در شرایط آزمایشگاهی (به عنوان مثال، ویروس هرپس سیمپلکس، اچ آی وی، سیتومگالوویروس، آنفلوانزا و RSV) را نشان داده است اما در برابر ویروس‌های بدون پوشش (به عنوان مثال، روتا ویروس، آدنو ویروس و آنترو ویروس ها) فعالیت کمتری دارد.

مکانیسم عملکردی در برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی

در کاربردهای موضعی، نشان داده شده است که کلرهگزیدین توانایی منحصر به فردی در اتصال به پروتئین‌های موجود در بافت های انسانی مانند پوست و غشاهای مخاطی با جذب سیستمیک یا فیزیکی محدود دارد. کلرهگزیدین متصل به پروتئین به آهستگی آزاد می‌شود و منجر به فعالیت طولانی مدت می‌شود. این پدیده به عنوان ماهیت شناخته می‌شودو اجازه می‌دهد تا مدت زمان طولانی‌تری از فعالیت ضد میکروبی علیه طیف وسیعی از باکتری‌ها و قارچ ها استفاده شود.در حقیقت، فعالیت ضد میکروبی کلرهگزیدین حداقل 48 ساعت روی پوست ثابت شده است. بر خلاف پویدون-ید، کلرهگزیدین تحت تأثیر وجود مایعات بدن مانند خون قرار نمی‌گیرد.در کاربردهای خوراکی، خرید کلرهگزیدین به بافت دهان، مخاط دهان و دندان متصل می‌شود. سپس با گذشت زمان آزاد می‌شود تا باکتری‌ها و قارچ‌ها را از بین ببرد. این امر به کاهش تعداد باکتری کمک می‌کند و از پلاک دندان جلوگیری می‌کند. این ماده به دلیل توانایی چسبندگی به بافت نرم و سخت و حفظ آزادسازی مداوم و قوی، به استاندارد طلایی در دندان پزشکی تبدیل شده است.

کلرهگزیدین از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول کلرهگزیدین دی گلوکونات مورد نیاز را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های ۲۰۰ کیلوگرمی تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.شما مشتریان گرامی می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص این محصول با مشاوران مجموعه تماس حاصل فرمایید.پیشگامان شیمی یک واردکننده، تأمین‌ کننده و عمده فروش کلرهگزیدین گلوکونات در ایران است. شما می‌توانید قیمت کلرهگزیدین گلوکونات را از طریق تماس با ما یا ارسال درخواست به ایمیل: info@irchem.ir یا درج پیغام در سایت irchem دریافت کنید. اطمینان داشته باشید که می‌توانید خرید مواد اولیه آرایشی را با قیمت خوب از این مجموعه داشته باشید.

این مقاله از ۱ رای ۵ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست