خرید تیمول کریستال

خرید تیمول

جهت خرید تیمول فتالئین پودری و کریستالی با بهترین قیمت و کیفیت تضمینی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید. این محصول در دو گرید آزمایشگاهی و دارویی در این مجموعه موجود است. در ادامه به بررسی این ماده ارزشمند می‌پردازیم:

در بسیاری از سوپر مارکت‌ها و داروخانه‌ها به عنوان یک مکمل گیاهی یافت می‌شود، تیمول (Thymol) را می‌توان برای درمان بیماری‌های جزئی بهداشتی یا برای ارتقاء سلامت کلی مصرف کرد.

به گفته سیستم سلامت دانشگاه میشیگان، این گیاه همچنین به صورت قرص، پودر یا عصاره مایع یافت می‌شود، این ترکیب همچنین می‌تواند به عنوان یک مشتق از روغن آویشن یافت شود. قبل از انتخاب استفاده از تیمول برای معالجه هر بیماری، با متخصص پزشکی خود صحبت کنید.

خرید تیمول

تیمول چیست؟

تیمول (همچنین به عنوان 2-ایزوپروپیل-5-متیل فنل، IPMP شناخته می‌شود) یک مشتق فنل مونوترپن طبیعی از cymene، C10H14O و ایزومریک با کارواکرول است که در روغن آویشن یافت می‌شود و از Thymus vulgaris (آویشن معمولی) و انواع مختلف دیگر استخراج می‌شود. آویشن همچنین حاوی انواع فلاونوئیدها از جمله آپیژنین، نارینژنین، لوتئولین و تیمونین است.

این فلاونوئیدها ظرفیت آنتی اکسیدانی آویشن را افزایش می‌دهند و همراه با وضعیت آن به عنوان منبع بسیار خوبی از منگنز، باعث می‌شوند که آویشن در لیست غذاهای ضد اکسیدان جایگاه بالایی داشته باشد.

این بلورهای بی‌رنگ، اغلب بزرگ یا پودر کریستالی سفید را تشکیل می‌دهد. این محصول به عنوان یک آفت‌کش (حشره‌کش، قارچ‌کش، ترکیب ضد میکروبی) استفاده می‌شود. همچنین در عطر و ادکلن‌سازی به‌کار می‌رود.

کاربرد این ماده به عنوان یک ترکیب برای پیش‌گی از قارچ و کپک‌؛ به عنوان یک نگه‌دارنده؛ آنتی‌اکسیدان طعم‌دهنده و واکنش‌دهنده می‌باشد. تیمول در فعالیت‌های سیستماتیک شبیه فنول است، اما کمتر سمی است، بخشی از آن به این دلیل است که کمتر محلول است. تیـمول در ژنوتوکسیک سلول کارسینوم سلول Caco-2 انسان نیست.

تولید تیمول:

تیمول با استفاده از حلال سبز (اتانول، لیمونن و اتیل لاکتات)، با استخراج مایع تحت فشار (PLE) و استخراج مایع CO2 فوق بحرانی در دماهای مانند دماهای استخراج (60 ºC، 130 ºC، 200 ºC)از انواع گیاهان آویشن استخراج می‌شود.

تاریخچه تیمول:

تیمول یکی دیگر از فنول‌های طبیعی است که به طور گسترده‌ای برای درمان عفونت‌های متعدد در انسان در طول دوره‌های اولیه این قرن مورد استفاده قرار گرفته است.

این ماده اولین‌بار در سال 1719 توسط Neumann از گیاه Thymus vulgaris جدا شد و فعالیت آنتی‌باکتری آن توسط بعضی پزشکان ایتالیایی کشف شد، در حالی که مبارزه با اپیدمی کرم قلابی که کارگران ساخت تونل سنت گتارد در آلپ را در 1879-1880 کشف کردند.

این دارو همچنین در مقادیر مختلف موجود در اسانس چندین گیاه متعلق به جنس Thymus (Thyme)، Origanum (Origanum) و Carum (Ajowan) وجود دارد.

تيمول هنگامی که در ترکیب با کلرهگزیدین استفاده می‌شود، مؤثرتر از زمانی است که صرفاً به صورت خالص استفاده می‌شود. تیمول همچنین ماده ضد عفونی‌کننده فعال در برخی از خمیردندان‌ها است، هم چنین برای کنترل و جلوگیری از تخمیر و رشد قالب در کلنی‌های زنبور عسل استفاده شده است.

همچنین می‌تواند به عنوان یک ضد عفونی‌کننده پزشکی و ضد عفونی‌کننده عمومی مورد استفاده قرار گیرد و می‌تواند در زیره سبزی گیاهی یافت شود.

این ماده به عنوان ایزوپروپیل -5-متیل فنول، IPMP شناخته می‌شود که یک مونو ترانکوپین طبیعی مینر ترتینوئینcymene ،C10H14O، و ایزومر با کارواکرول است، در روغن آوندی یافت می‌شود و استخراج شده از Thymus vulgaris (عدس معمولی) و انواع دیگر گیاهان به عنوان یک ماده بلورین سفید با بوی خوش‌طعم و خواص آنتی‌سپتیک قوی است.

تیمول همچنین طعم متمایز و قوی از گیاه آویشن را تولید می‌کند. در ایالات متحده برای درمان عفونت‌های قلبی استفاده می‌شود. همچنین به عنوان نگه‌دارنده در هالوتان، بی‌هوشی و ضد عفونی‌کننده در دهان‌شویه استفاده می‌شود.

کاربرد تیمول

کاربرد تیمول

 • درمان برونشیت

طبق سیستم سلامت دانشگاه میشیگان، یکی از اصلی‌ترین کاربردهای تیـمول برای درمان برونشیت است. روغن تیمول حاوی عناصر فعال است که به عنوان یک عامل تحریک‌کننده برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن عمل می‌کند.

به گزارش وب‌سایت دانشگاه، به دلیل مایع بیش از حد موجود در قفسه سینه و ریه‌ها، مبتلایان به برونشیت دچار سرفه های شدید می‌شوند. با این حال، تیمول می‌تواند به تجزیه مخاط موجود در بدن کمک کند و هر سرفه را در پاکسازی مسیرهای هوا مؤثرتر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد درمان این ماده برای برونشیت با پزشک متخصص خود صحبت کنید.

 • ضد عفونی‌کننده

طبق گفته Drugs.com، وب‌سایت اختصاص داده شده به ارائه اطلاعات در مورد نسخه‌های دارویی و داروهای جایگزین، تیمول همچنین می‌تواند به عنوان یک ضد عفونی‌کننده قوی استفاده شود. به دلیل توانایی طبیعی گیاه در مقابله با پوسیدگی و عفونت و در عین حال جبران اثرات بیماری لثه یا بوی بد دهان در بدن بسیاری از دهانشویه‌ها یافت می‌شود.

براساس این وب‌سایت، شستشو به مدت 30 ثانیه با محلول دهانشویه تیمول می‌تواند به درمان باکتری‌های دهان کمک کند که می‌تواند منجر به سایر عوارض پزشکی شود.

تیمول به دلیل ساختار فنلی دارای فعالیت ضد میکروبی است و فعالیت ضد باکتریایی را علیه گونه‌های باکتریایی از جمله Aeromoans hydrophila و Staphylococcus aureus نشان داده است. این فعالیت ضد باکتریایی به دلیل جلوگیری از رشد و تولید لاکتات و کاهش جذب گلوکز سلولی ایجاد می‌شود.

قبل از انتخاب راه حل های تیمول به عنوان ابزاری برای درمان هرگونه اختلال در دندان، با پزشک متخصص یا دندانپزشک خود در مورد وضعیت خاص خود صحبت کنید.

فروش تیمول

 • افزودنی در زیره

طبق گفته‌های OrganicFacts.net، تیمول در زیره مکمل گیاهی نیز یافت می‌شود. همانطور که در وب سایت آمده است، زیره را می‌توان برای درمان بسیاری از بیماری‌های جزئی سلامت از جمله سرماخوردگی، اختلالات گوارشی و حتی بی‌خوابی استفاده کرد.

همچنین براساس وب‌سایت، این ماده می‌تواند به تقویت شیردهی در مادران زایمان که ممکن است از شرایطی که بر میزان کلسیم داخلی موجود در خون آن‌ها رنج می‌بردند، کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زیره و تیمول، قبل از مصرف گیاه دارویی با پزشک خود صحبت کنید.

12 مزیت باورنکردنی تیمول:

 1. بلورهای تیمول به عنوان تثبیت کننده در داروسازی استفاده می‌شود زیرا دارای کیفیت ضد باکتری، ضد قارچ و ضدعفونی‌کننده است.
 2. این در پودرهای گردگیری برای درمان عفونت‌های کچلی یا کچلی استفاده می‌شود.
 3. این دارو به دلیل کاهش پلاک، پوسیدگی دندان و التهاب لثه برای درمان عفونت‌های دهان و گلو استفاده می‌شود.
 4. به عنوان ماده سازنده برخی از خمیردندان ها مانند Euthymol استفاده می‌شود.
 5. این ماده به عنوان ماده نگهدارنده در هالوتان، بی حس کننده و ضدعفونی‌کننده در دهان شویه عمل می‌کند.
 6. از کنه‌های واریایی و رشد کپک در کلنی‌های زنبورعسل جلوگیری می‌کند.
 7. به دلیل خاصیت تخریب سریع آن به عنوان سموم دفع آفات استفاده می‌شود.
 8. از این ماده به عنوان ضد عفونی کننده در پزشکی استفاده می‌شود.
 9. تیمول سلامت کلی را بهبود می‌بخشد و بیماری‌های جزئی سلامتی را درمان می‌کند.
 10. این ماده در برابر برونشیت موثر است زیرا حاوی مواد موثری است که به عنوان یک ماده خلط آور در بیماران مبتلا به بیماری مزمن عمل می‌کند.
 11. تیمول باعث شیردهی در مادر شیرده می‌شود که از کمبود کلسیم در خون رنج می‌برد.
 12. این ماده به عنوان یک افزودنی غذایی گیاهی استفاده می‌شود که برای بهبود شاخص‌های عملکرد، استفاده از خوراک، سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از بیماری‌های عفونی استفاده می‌شود.

فروش تیمول خالص:

تیمول در درام 25 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول تیمول مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

منابع:Uses of Thymol

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

۰۹۱۹۵۳۸۰۵۷۲

درخواست مشاوره مواد شیمیایی
درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست