خرید سوربیک اسید

سوربیک اسید با فرمول شیمیایی C6H8O2 یک ترکیب طبیعی است که به صورت مصنوعی ساخته شده است. برای اولین‌بار در سال 1800 از توت‌ها جدا شده و از سال 1940 و 1950 به عنوان یک نگه‌دارنده غذا در دسترس قرار گرفت. با توجه به خواص ضد میکروبی آن به انواع غذاها برای حفظ طراوت اضافه شده است. سوربیک اسید یک کربوکسیلیک اسید، که تقریباً بدون بو و بی‌مزه است.

این ماده به صورت پودر در دسترس است و می‌توان آن را بسته‌بندی کرد. اسیدسوربیک در وضعیت مهر و موم پایدار است و تا 270 درجه سانتی‌گراد تجزیه نخواهد شد. برای آشنایی بیشتر با سوربیک اسید و جواب سوالاتی مانند: کاربرد سوربیک اسید؟ سوربیک اسید را از کجا بخریم؟ و قیمت سوربیک اسید؟ تا انتهای محتوا ما را همراهی کنید.

نام انگلیسی Sorbic Acid
فرمول مولکولی C6H8O2
جرم مولی 112.13 g/mol
نقطه ذوب 274.1°F (134.5°C)
نقطه جوش 442.4°F (228°C)
چگالی

1.204 g/cm3

شکل ظاهری پودر سفید

سوربیک اسید چیست؟

سوربیک اسید یک ماده نگهدارنده غذائی است که می‌توان آن را به طور طبیعی در گونه‌های توت مانند خاکستر کوهی، روون و تاک ماگنولیا یافت. اسید سوربیک پودری سفید رنگ یا بلوری است. نقطه ذوب این محصول 134.5 درجه سانتی‌گراد بوده و دارای طعم و بوی ضعیف اسیدی می‌باشد. بازده نگه‌دارنده اسید سوربیک 5-10 برابر بنزوات سدیم است. سوربیک اسید یکی از انواع ترکیبات اسید چرب است. این اسید می‌تواند به سرعت توسط بدن انسان جذب شود، سپس به CO2 و H2O تجزیه می‌شود، علاوه بر این در  بدن باقی نمی‌ماند.

استفاده‌های اولیه از نمک‌های اسید اسکوربیک برای حفاظت از گوشت در برابر باکتری‌های بوتولیسم Clostridium botulinum بود.

اسید سوربیک اولین‌بار در سال 1859 از توت‌های نابالغ درخت کوهی (Sorbus aucuparia) کشف شد، که این نام از آنجا آغاز می‌شود. با این حال، تا اواخر دهه 1930 خواص ضد میکروبی آن مشخص نشد. ابتدا در آلمان توسط E. Muller و سپس چند ماه بعد توسط C. S. Gooding در ایالات متحده کشف شد. در دهه 1950، اسید سوربیک به صورت صنعتی تولید شد. محبوبیت آن به خاطر بی‌طرفی ارگانولپتیک آن افزایش یافته و در طول 30 سال گذشته یکی از محبوب‌ترین نگه‌دارنده‌ها بوده است.

مواد افزودنی غذایی و سوربیک اسید

تقریباً در همه غذاهای بسته‌بندی‌شده یا فرآوری شده می‌توانید مواد افزودنی غذایی پیدا کنید. آن‌ها در خدمت پنج عملکرد اصلی زیر هستند:

  1. بهبود یا حفظ مواد مغذی
  2. افزایش عطر و طعم و رنگ
  3. ایجاد بافت صاف و سازگار به غذا
  4. کنترل تعادل اسید
  5. حفظ سلامت کامل

سوربیک اسید به عنوان یک ماده ضد میکروبی، در گروه مواد افزودنی قرار می‌گیرد که به حفظ سلامت کامل مواد غذایی کمک می‌کند. طبق گفته‌ محققان میکروب‌های اصلی که از آن محافظت می‌کند مخمر و کپک است.

قیمت سوربیک اسید

کاربرد سوربیـک اسید

اسید سوربیک یک پودر کریستالی سفید و دارای جریان آزاد است. سوربات پتاسیم، نمک پتاسیم اسید سوربیک، به صورت یک پودر کریستالی سفید، گرانول سفید یا گلوله ظاهر می‌شود. سوربیک اسید یک ترکیب طبیعی است که جزء مواد نگه‌دارنده غذایی با بیشترین کاربرد در جهان است و باعث می‌شود زنجیره غذایی جهانی امکان‌پذیر باشد. به عنوان مثال، زمانی که اسید سوربیک در خارج از کشور به یک ژامبون اسپری می‌شود، میکروب تا 30 روز در این محصول رشد نخواهد داشت. این ترکیب اجازه حمل و ذخیره غذا را در سراسر جهان فراهم می‌کند.

اسیدسوربیک یک نگه‌دارنده غذا است که برای بسیاری از انواع مواد غذایی اثر محافظت کننده دارد. این یک ترکیب ارگانیک است که دارای قابلیت ضد میکروبی طبیعی است. این افزودنی یکی از محبوب‌ترین مواد نگه‌دارنده مواد غذایی است. با توجه به اثربخشی آن، اسیدسوربیک نیز برای لوازم آرایشی استفاده می‌شود.

اسید سوربیک در غذا

از آنجا که اسید سوربیک رشد مخمر و کپک را کنترل می‌کند، تولید کنندگان آن را به انواع غذاهای مستعد این میکروب‌های خاص اضافه می‌کنند تا باعث فاسد شدن آن‌ها در قفسه‌های فروشگاه نشود. چند نمونه از غذاهایی که ممکن است حاوی اسید سوربیک باشند، غذاهای لبنی مانند پنیر و ماست، میوه خشک، ماهی، گوشت، خیار شور، زیتون، سوپ، سالاد آماده، ژله، شربت، شراب، آبجو، نوشابه و کالاهای پخته شده مانند نان و شیرینی است.

خرید عمده سوربیک اسید

اسید سوربیک در محصولات آرایشی و بهداشتی

در محصولات آرایشی و مراقبت های شخصی، اسید سوربیک و سوربات پتاسیم در درجه اول در محصولات آرایش صورت و چشم و محصولات مراقبت از پوست و مو استفاده می‌شوند. سوربیک اسید بیشتر در غذاها، خوراک حیوانات، داروها و لوازم آرایشی یافت می‌شود. هنگامی که به غذاهای انسانی می‌رسیم، سوربیک اسید بیشترین کاربرد را دارد. در واقع، اولین کاربرد آن در برابر یکی از کشنده‌ترین سموم شناخته شده برای انسان، به نام باکتری کلستریدیوم بوتولینوم بود که می‌تواند باعث بوتولیسم شود.

سوربیک اسید برای حفظ گوشت به دلیل قابلیت‌های طبیعی آنتی‌بیوتیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خطرات سوربیک اسید

به گفته محققان، سوربیک اسید تولید شده به صورت مصنوعی ساخته می‌شود و بنابراین یک ماده نگهدارنده مصنوعی است. اسید سوربیک در لیست مواد “به طور کلی به عنوان بی‌خطر شناخته شده” یا GRAS اداره غذا و داروی ایالات متحده قرار دارد. طبق نظر FDA، کمیته انتخاب مواد GRAS در سال 1975 ادعا کرد که سوربیک اسید در صورت مصرف در سطوح معمول موجود در غذا، هیچ خطری برای سلامتی ندارد.

بررسی ایمنی CIR : اسید سوربیک و سوربات پتاسیم در مطالعات سمیت حاد دهانی عملا غیر سمی بودند. در مطالعات مزمن، وقتی 10٪ اسید سوربیک در رژیم غذایی وجود داشت، هیچ عوارض جانبی قابل توجهی مشاهده نشد. اسید سوربیک و سوربات پتاسیم، با غلظت‌های 10٪، عملاً چشم را تحریک نمی‌کند. هر دو ماده با غلظت حداکثر 10 ٪  فقط پوست را تحریک می‌کردند.

اسید سوربیک و سوربات پتاسیم با استفاده از آزمایشات باکتریایی، آزمایشات نوترکیبی ژنتیکی، روش‌های برگشت، آزمایش انحراف کروموزومی، تبادلات کروماتید خواهر و جهش های ژنی برای اثرات جهش زایی مورد آزمایش قرار گرفته‌اند. شواهد این آزمایشات نشان می‌دهد که این مواد جهش زا نبوده‌اند. سوربات پتاسیم با میزان 0.1٪ در رژیم غذایی یا 0.3٪ آب آشامیدنی تا 100 هفته سرطان‌زا نبود.

در سایر مطالعات مزمن، هیچ اثر سرطان‌زایی توسط سوربیک اسید در رژیم های غذایی حاوی اسید سوربیک 10٪ اثبات نشده است. هیچ اثر تکاملی با سوربات پتاسیم مشاهده نشده است. فرمولاسیون حاوی 0.5٪ سوربیک اسید و یا سوربات پتاسیم به طور قابل توجهی تحریک کننده‌های اولیه نبودند و اثر تجمعی داشته و حساسیت‌زا نبودند. گروه تخصصی CIR داده های علمی را ارزیابی کرد و نتیجه گرفت که اسید سوربیک و سوربات پتاسیم برای استفاده در لوازم آرایشی و محصولات مراقبت شخصی بی‌خطر است. در سال 2006، به عنوان بخشی از ارزیابی مجدد برنامه‌ریزی شده مواد تشکیل‌دهنده، هیئت متخصص CIR اطلاعات جدید موجود را در مورد این مواد در نظر گرفت و نتیجه‌گیری مجدد را تأیید کرد.

فروش عمده سوربیک اسید

عدم تمایل گروهی از افراد به مصرف سوربیک اسید

برای جلب رضایت تعداد فزاینده افرادی که مواد افزودنی کمتری می‌خواهند، برخی از تولیدکنندگان مواد غذایی داوطلبانه سوربیک اسید را به عنوان ماده نگهدارنده حذف کردند. طبق مطالعات انجام شده، کرافت فودز قصد دارد داوطلبانه اسید سوربیک را از انواع پنیرهای تکه‌ای جداگانه بسته بندی شده سفید حذف کند. هیچ گزارش مبنی بر عوارض جانبی وجود ندارد. طبق مقاله منتشر شده، کرافت این تصمیم را براساس، افزایش تمایل روزافزون برای عدم استفاده از مواد نگهدارنده مصنوعی اتخاذ کرده است.

سوربیک اسید از کجا تهیه کنیم؟

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول سوربیک اسید مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. فروش سوربیک اسید در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی صورت می‌گیرد و آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد.

خرید سوربیک اسید

شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده سوربیک اسید از کشورهای چین و آلمان در بسته‌بندی‌های 25 کیلویی می‌باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت استعلام قیمت سوربیک اسید و خرید سوربیک اسید در گریدهای غذایی و داروی با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید و قیمت سوربیک اسید و آنالیز سوربیک اسید را همراه با اطلاعات مورد نیاز دریافت نمائید.

برچسب:

روال ثبت سفارش محصولات شیمیایی

با سلام و احترام ، روال ثبت سفارش مواد اولیه شیمیایی در شرکت پیشگامان شیمی به شرح زیر است. لطفا ابتدا با شماره تماس های زیر تماس گرفته ، بعد از مشاوره های لازم و پرسش و پاسخ های مورد نیاز جهت رفع ابهامات میتوان پیش فاکتور مورد نظر را صادر و روال پرداخت را طی کرد. در اخر هم با بارگیری و تحویل به مشتریان عزیز این پروسه به اتمام میرسد.

خرید مواد اولیه صنعتی ، خرید مواد اولیه آزمایشگاهی

درخواست مشاوره مواد شیمیایی

معرفی محصولات و خدمات پیشگامان

پیشنهاد میکنیم این مقالات را مطالعه کنید

پرسش و پاسخ مواد شیمیایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست