خرید آمینو اسید بنزوئیک

خرید پارا آمینو اسید بنزوئیک

شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از سال‌ها تجربه در واردات مواد اولیه، محصول آمینو اسید بنزوئیک با نام تجاری پابا (PABA) را از کشورهای هند و آلمان در گرید دارویی وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید این محصول با کارشناسان ما تماس بگیرید.

جهت استعلام قیمت پابا

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

پارا آمینو اسید بنزوئیک چیست؟

4-آمینوبنزوئیک اسید یک اسید آمینوبنزوئیک است که در آن گروه آمین در موقعیت پارا نسبت به گروه کربوکسی است. آمینو اسید بنزوئیک به عنوان متابولیت اشریشیا کلی، یک متابولیت گیاهی و یک ماده حساسیت زا نقش دارد. از اسید بنزوئیک ناشی می‌شود. این یک اسید مزدوج  باز 4-آمینوبنزوات است.

ایزومر اسید آمینو بنزوئیک که با پتریدین و اسید گلوتامیک همراه با اسید فولیک تشکیل می‌شود.اسید آمینو بنزوئیک یا اسید 4-آمینوبنزوئیک یا به سادگی پابا (پابا) یک ترکیب ارگانیک با فرمول مولکولی C7H7NO2 است.

پابا یک ماده بلوری است که کمی در آب حل می‌شود و شامل یک حلقه بنزن با یک گروه آمینو و یک اسید کربوکسیلیک است. پابا یک ماده مغذی ضروری برای برخی از باکتری‌ها است و گاهی اوقات ویتامین BX نامیده می‌شود. با این حال، پابا برای انسان‌ها ضروری نیست و فعالیت آن از دیگر ویتامین‌های B متفاوت است. پابا گاهی به عنوان مواد مغذی ضروری مطرح می‌شود که می‌تواند باکتری‌های روده را تحریک کند.

خرید آمینو اسید بنزوئیک
خرید آمینو اسید بنزوئیک

تولید پارا آمینو اسید بنزوئیک

پابا عمدتاً توسط دو مسیر آماده می‌شود: کاهش اسید 4-نیتربنزوئیک تخریب هوفمن از مونو آمید مشتق شده از اسید تترفاتالیک

منابع غذایی شامل پابا عبارت‌اند از:

  • جگر
  • مخمر آبجو (و آبجو بدون فیلتر)
  • ملاس
  • قارچ
  • دانه‌های کامل

مسیر سنتز تتراهیدروفولات

پابا واسطه‌ای در سنتز فولات توسط باکتری‌ها، گیاهان و قارچ‌ها است. بسیاری از باکتری‌ها، از جمله آن‌هایی که در دستگاه روده انسان مانند E.coli یافت می‌شوند با عملکرد ترکیبی آنزیم‌های 4-آمینو -4-دئوکسی کوریسمات سنتاز و 4-آمینو -4-دئوکسی کوریسمات لیاز از کوریسمات پابا تولید می‌کنند.

گیاهان پابا را در کلروپلاست‌های خود تولید می‌کنند و آن را به عنوان یک استر گلوکز (پابا-Glc) در بافت‌های خود ذخیره می‌کنند. انسان فاقد آنزیم برای تبدیل پابا به فولات است، بنابراین به فولات از منابع غذایی مانند سبزیجات برگ سبز نیاز دارد.

در انسان، پابا غیر ضروری در نظر گرفته می‌شود. اگرچه در طول تاریخ از آن با عنوان “ویتامین Bx” یاد می‌شود اما دیگر به عنوان ویتامین شناخته نمی‌شود زیرا بیشتر افراد دارای میکروبیوم هستند که پابا تولید می‌کند.

داروهای سولفونامید از نظر ساختاری مشابه پابا هستند و فعالیت ضد باکتریایی آن‌ها به دلیل توانایی آن‌ها در تداخل در تبدیل پابا به فولات توسط آنزیم دی‌هیدروپتروات سنتتاز است. بنابراین، رشد باکتری‌ها از طریق کمبود فولات محدود می‌شود.

کاربرد پارا آمینو اسید بنزوئیک:

پابا عمدتاً در بخش زیست پزشکی کاربرد دارد. استفاده‌های دیگر شامل تبدیل آن به رنگ‌های مخصوص آزو و عوامل پیوند عرضی است. پابا همچنین به عنوان یک آفت‌کش‌ قابل استفاده است. گرچه اکنون استفاده از آن به دلیل تکامل انواع جدید آفت‌کش‌ها محدود شده است.

در گذشته، پابا به طور گسترده‌ای در کرم‌های ضد آفتاب به عنوان یک فیلتر UV استفاده می‌شد. این ترکیب یک جاذب UVB است، به این معنی که می‌تواند طول موج‌های بین 290 و 320 نانومتر را جذب کند.این ترکیب در سال 1943 اختراع شد، پابا یکی از اولین مواد تشکیل‌دهنده فعال در کرم ضد آفتاب بود.

اولین مطالعات in vivo بر روی موش نشان داد که پابا آسیب UV را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، نشان داده شده است که برای محافظت در برابر تومورهای پوست در جوندگان کاربرد دارد. مطالعات حیوانی و آزمایشگاهی در اوایل دهه 1980 پیشنهاد کرد که پابا خطر ابتلا به صدمات سلولی را افزایش می‌دهد.

آمینوبنزوئیک اسید یک اسید آلی با خاصیت جذب UV و ضد فیبروتیک است. هنگامی که در معرض نور قرار می‌گیرد، اسید آمینوبنزوئیک (اسید پارا آمینوبنزوئیک یا پابا) نور UV را جذب می‌کند و انرژی اضافی را از طریق یک واکنش فتوشیمیایی منتشر می‌کند که ممکن است به DNA آسیب برساند.

از آنجا که نقص DNA به سرطان پوست کمک می‌کند، اسید آمینوبنزوئیک دیگر به طور گسترده‌ای در فرمول های ضد آفتاب استفاده نمی‌شود. اسید آمینوبنزوئیک همچنین ممکن است جذب اکسیژن را در سطح بافت و همچنین فعالیت مونوآمین اکسیداز (MAO) را افزایش دهد تا تخریب سروتونین را افزایش دهد  که در صورت بیش از حد بودن، ممکن است منجر به تغییرات فیبروتیک شود.

بر اساس این مطالعات و همچنین مشکلات با آلرژی و تغییر رنگ، پابا از نظر نفوذ به عنوان یک کرم ضد آفتاب سقوط کرد. با این حال، مشتقات پابا غیر قابل حل در آب مانند Padimat -O در حال حاضر در برخی از محصولات استفاده می‌شود.

کاربرد پزشکی آمینو اسید بنزوئیک

نمک پتاسیم به عنوان دارویی در برابر اختلالات پوستی فیبروتیک، مانند بیماری Peyronie، با نام تجاری Potaba استفاده می‌شود. پابا همچنین به صورت قرصی توسط مبتلایان به سندرم روده تحریک پذیر برای درمان علائم گوارشی مرتبط با آن و در مطالعات اپیدمیولوژیک تغذیه‌ای برای ارزیابی کامل بودن جمع آوری 24 ساعته ادرار برای تعیین میزان سدیم، پتاسیم یا ازت در ادرار استفاده می‌شود.

برخی از مشتقات کوچک اسید آمینوبنزوئیک مانند پابا خواص ضد التهابی، ضد متاستاتیک، ضد تکثیری و یا ضد سرطانی را به همراه پروفایل مسمومیت مطلوب نشان می‌دهند. علاوه بر این، این مشتقات ممکن است در درمان بدخیمی، تومورهای عضلانی مهاجم و سطحی UBC در انسان استفاده شوند.

مکمل‌های غذایی

این ماده به عنوان یک مکمل غذایی مطرح می‌شود. مزیت آن برای رفع خستگی، تحریک پذیری، افسردگی، اگزمای حاوی ترشحات آبکی (اگزمای مرطوب)، اسکلرودرمی (سفت شدن زودرس پوست)، از بین رفتن رنگدانه تکه‌ای در پوست (ویتیلیگو) و خاکستری شدن زودرس موها عنوان می‌شود.

خواص شیمیایی آمینو اسید بنزوئیک:

اسید 4-آمینوبنزوئیک (همچنین به عنوان اسید پارآمینوبنزوئیک یا پابا شناخته شده است زیرا شمار 4 کربن در حلقه بنزن نیز به عنوان جایگاه پارا شناخته می‌شود) یک ترکیب ارگانیک با فرمول H2NC6H4CO2H است.

پابا ماده ای جامد و سفیدرنگ است، گرچه نمونه‌های تجاری می‌توانند خاکستری باشند. این ماده کمی محلول در آب است و در آن یک حلقه بنزن با گروه آمینو و کربوکسیل جایگزین شده است. این ترکیب به طور طبیعی نیز وجود دارد. پابا را از کوریسمات به‌وسیله اثر ترکیب آنزیم‌های 4-amino-4-deoxychorismate synthase و 4-amino-4-deoxychorismat lyase تولید می‌کنند.

گیاهان، پابا را در کلروپلاست‌ها تولید می‌کنند و آن را به عنوان یک گلوکز استر (پابا-Glc) در بافت خود ذخیره می‌کنند. انسان‌ها از آنزیم‌ها برای تبدیل پابا به فولات استفاده نمی‌کنند، بنابراین به فلاوات از منابع غذایی مانند سبزیجات برگ سبز نیاز دارند.

فروش آمینو اسید بنزوئیک
خرید آمینو اسید بنزوئیک در درام های 25کیلویی

ملاحظات ایمنی

پابا تا حد زیادی غیر سمی است. دوز کشنده پابا در سگ‌ها (خوراکی) 2 گرم در کیلوگرم است. گاهی واکنش‌های آلرژیک به پابا می‌تواند رخ دهد. این ماده در متابولیسم برخی از بی حسی‌های موضعی استری ایجاد می‌شود و بسیاری از واکنش‌های آلرژیک به بی حس کننده‌های موضعی نتیجه واکنش به پابا هستند.

عوارض جانبی و ایمنی

پابا برای اکثر افراد وقتی مستقیماً روی پوست قرار می‌گیرد ایمن است. هیچ گزارشی در مورد آسیب قابل توجه آن گزارش نشده است. پابا هنگام مصرف به صورت دهانی و استفاده از طریق چشم به عنوان محلول، احتمالاً ایمن است. پابا می‌تواند باعث تحریک پوست شود و لباس را با رنگ زرد لکه دار کند. گاهی ممکن است حالت تهوع، استفراغ، ناراحتی معده، اسهال و بی اشتهایی ایجاد شود.

پابا هنگام مصرف خوراکی در دوزهای بالا احتمالاً ایمن نیست. مصرف بیش از 12 گرم در روز می‌تواند عوارض جانبی جدی مانند مشکلات کبدی، کلیوی و خونی ایجاد کند.

هشدارها و احتیاط های ویژه:

کودکان: پابا برای کودکان ایمن است البته میزان دوز مصرفی آن مهم است زیرا ممکن است عوارض جانبی جدی ایجاد شود. پابا هنگام مصرف خوراکی در دوزهای بالا احتمالاً ایمن نیست. برخی از کودکانی که دوز روزانه بیشتر از 220 میلی‌گرم در کیلوگرم  مصرف کردند، درگذشتند.

بارداری و شیردهی: هنگام استفاده از پابا بر روی پوست در دوران بارداری یا شیردهی، به احتمال زیاد ایمن است. با این حال، در مورد بارداری یا شیردهی، اطلاعات قابل اعتماد و کافی درباره ایمنی مصرف پابا از طریق دهان وجود ندارد. بنابراین محتاط باشید و از استفاده خوراکی آن خودداری کنید.

بیماری کلیه: پابا ممکن است در کلیه‌ها تجمع یابد و بیماری کلیه را بدتر کند. اگر مشکلات کلیوی دارید از آن استفاده نکنید.

خرید آمینو اسید بنزوئیک
فروش آمینو اسید بنزوئیک25 کیلویی صنعتی

فروش پارا آمینو اسید بنزوئیک

فروش پارا آمینو اسید بنزوئیک در درام های ۲۵ کیلوگرمی گرید دارویی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول آمینو اسید بنزوئیک مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست