فروش اتانول، فروشنده اتانول، کاربرد اتانول

اتانول

به منظور خرید اتانول اصل لازم است از این ماده اطلاعاتی داشته باشید. این اطلاعات از صفر تا صد این ماده شیمیایی را بیان می‌کند. کافی است تا انتهای این مقاله با پیشگامان شیمی همراه بمانید.شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی نمایندگی فروش اتانـول 96 درصد از شرکت رازی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید این محصول با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

به انگلیسی Ethanol
نام‌های دیگر الکل مطلق، الکل اتیلیک، EtOH الکل اتیلیک، الکل غلات
فرمول شیمیایی C2H6O
خلوص 96%
گرید دارویی، آرایشی، غذایی
بسته‌بندی بشکه 220 لیتری / گالن 20 لیتری
محل تحویل تهران
کاربرد حلال
قیمت تماس بگیرید 📞

اتانول و متانول یک خانواده یا یک بدن

اتانـول و متانول هر دو از کاربردی‌ترین الکل‌ها به شمار می‌روند. اما فاحش‌ترین تفاوت میان این دو در تعداد کربن‌های تشکیل دهنده آن‌ها می‌باشد. اما تعداد شباهت‌های این دو محصول از تعداد تفاوت‌هایشان کمی بیشتر است.ظاهر و طعم آن‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. از این رو هنگام خرید اتانـول باید به دقت یک عقاب عمل کنید. نگهداری از هر کدام نیز نیازمند پروتکل‌های خاص خود است.

از این رو تفاوت‌های آن‌ها کمی نگران کننده به نظر می‌رسد.یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های این دو ماده در روند تولید آن‌ها است. اتانـول را می‌توان به صورت طبیعی و از تخمیر مواد غذایی به دست آورد. این در حالی است که عمده‌ترین روش به دست آوردن متانول، روش مصنوعی است.

خرید اتانول چیست

الکل اتانول 96، همچنین به عنوان اتیل الکل شناخته می‌شود؛ مایعی قابل اشتعال بی‌رنگ است که طعم تندی دارد. این الکل که از طریق تخمیر تولید می‌شود؛ الکلی است که در نوشیدنی‌های الکلی یافت می‌شود و به عنوان حلال استفاده می‌شود.این ماده صنعتی با فرمول، C2H5OH یا C2H6O، قابل اشتعال، بی‌رنگ و کمی سمی است.

الکل نوشیدنی با تخمیر تولید می‌شود. هنگامی که گونه‌های خاصی از مخمر در غیاب اکسیژن قند را متابولیزه می‌کند؛ آن‌ها اتانول و CO2 تولید می‌کنند. اتیل الکل، الکلی است که در نوشیدنی‌های الکلی رایج یافت می‌شود. قابل اشتعال است و در آب حل می‌شود.این ماده بدون تلخ کننده بیشتر به دلیل استفاده از الکل موجود در نوشیدنی‌های الکلی شناخته شده است. اتـانول هم به صورت پتروشیمی، هم از طریق هیدراتاسیون اتیلن و هم از نظر بیولوژیکی، با تخمیر قندها با مخمر تولید می‌شود.

اتانول فرمول شیمیایی

همانطور که اشاره کردیم؛ عمده‌ترین تفاوت میان اتانـول و متانول، مربوط به تعداد کربن‌هایی است که در این دو ساختار وجود دارد. در اتانول شاهد دو کربن هستیم.

فروش اتانول

شرکت پیشگامان شیمی، از فعال‌ترین واردکنندگان و برترین در حوزه فروش مواد شیمیایی می‌باشد. این شرکت با چندین سال تجربه در حوزه خرید و فروش مواد اولیه دارویی و آرایشی اتانول طبی را با کیفیت و مناسب ارائه می‌دهد.خرید و فروش اتانول با استفاده از پیشگامان شیمی بسیار ساده شده است.

چرا که کیفیت مناسب، قیمت منطقی و خریدی آسان را برای شما رقم می‌زند.اتـانول، مایعی روشن و بی‌رنگ است که به سرعت از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود و در سراسر بدن توزیع می‌شود. این ماده فعالیت ضد باکتری دارد و اغلب به عنوان یک ماده ضد عفونی موضعی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین به طور گسترده‌ای به عنوان یک حلال و نگه‌دارنده در آماده‌سازی دارویی کاربرد دارد. همچنین به عنوان ضدیخ در تولید مواد اولیه صنایع غذایی استفاده می‌شود. اگر بپرسید اتانول آیا در آب حل میشود یا خیر؟؛ پاسخ می دهیم که این ماده به طور گسترده در ترکیباتی همچون آب قابل حل است.

خرید اتانول
خرید اتانول

منشا “اتانول”

اتیل الکل در سال 1892 نام “اتانول” را به عنوان ترکیبی از کلمه “اتان” – نام زنجیره کربن – و “-ol” که برای الکل ختم می‌شود، بدست آورد. نام‌های رایج متیل الکل – متانول – و ایزوپروپیل الکلایزوپروپانول – از همین قوانین پیروی می‌کنند.

اتانول چه کاربردی دارد

اتانول در مواد ارایشی

این ماده یک عنصر رایج در بسیاری از محصولات آرایشی و زیبایی است. رطوبت و تمیزی پوست را می توان از اتانول انتظار داشت.همچنین این محصول این اطمینان را ایجاد می‌کند که مواد تشکیل‌دهنده لوسیون جدا نمی‌شوند. در اسپری‌ها نیز برای کمک به رسیدن اسپری به مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید اتانول
فروش اتانول 96 درصد

اما لازم است بدانید که اتیل الکل ید طولایی در کشتن باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها دارد.این عنصر رایج در بسیاری از محصولات ضدعفونی‌کننده دست حضور دارد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC) ایالات متحده توصیه می‌کند از دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده دست در مواردی که صابون و آب در دسترس نیست استفاده شود.

اتیل الکل به راحتی با آب و بسیاری از ترکیبات آلی مخلوط می‌شود. همین موجب شده یک حلال موثر برای استفاده در رنگ‌ها، لاک‌ها و لاک الکل، و همچنین محصولات مراقبت‌ شخصی و مواد پاک‌کننده خانگی باشد.

همین موجب شده از این ماده به عنوان یک افزودنی برای تمیز کردن محصولات، و همچنین به عنوان یک نگه‌دارنده بتوان استفاده کرد. زیرا در از بین‌بردن موجودات زنده موثر است که می‌تواند به مصرف‌کنندگان نیز آسیب برساند.

اتانول آزمایشگاهی

یکی از انواع اتانـول که در ایران به فروش می‌رسد؛ اتانول آزمایشگاهی است. تفاوت این نوع اتانـول در میزان خلوص آن می‌باشد. در نظر داشته باشید که اتانـول آزمایشگاهی باید بسیار خالص باشد.به طور کلی مواد آزمایشگاهی نیاز به خلوص بالا دارند. چرا که هر گونه ناخالصی در هر کدام از این مواد می‌تواند به طور کلی نتیجه آزمایش  را تغییر دهد.

اتانول خوراکی

به عنوان یک افزودنی غذایی، اتانول می‌تواند به توزیع مساوی رنگ‌ مواد غذایی و نیز افزایش طعم عصاره‌های غذایی کمک کند. به عنوان مثال، عصاره وانیلی، (ماده طعم دهنده غذایی رایج) از طریق پردازش لوبیا وانیل در محلولاتیل الکل و آب ساخته‌شده است. در ایالات متحده، اداره غذا و داروی (FDA) فقط در صورتی اجازه می‌دهد از وانیل به عنوان “عصاره” نام ببرید، که دارای پایه الکل یا اتانول باشد.

اتانول سوختن را بهتر بشناسید!

بیش از 97 درصد از بنزین ایالات متحده حاوی اتیل الکل است. معمولاً در مخلوطی به نام E10، که از 10 درصد اتیل الکل و 90 درصد بنزین تشکیل شده است؛ برای تأمین اکسیژن سوخت و کاهش آلودگی هوا استفاده می‎شود. طبق گزارش وزارت انرژی ایالات متحده، اتیل الکل دارای تعداد اکتان بیشتری نسبت به بنزین است.

تفاوت بین الکل و اتیل الکل

تمایز بین الکل و اتانـول بسیار ساده است. اتانول، یا اتیل الکل، تنها نوع الکلی است که می‌توانید بدون آسیب جدی به خود بنوشید. البته تنها در صورتی که دناتوره نشده باشد یا حاوی ناخالصی‌های سمی نباشد؛ قابل نوشیدن است. اتیل الکل را بعضی اوقات الکل دانه می‌نامند. زیرا نوع اصلی الکلی است که از طریق تخمیر غلات تولید می‎شود.

متانول و ایزوپروپیل الکل

انواع دیگر الکل شامل متانول (متیل الکل) و ایزوپروپانول (الکل مالشی یا ایزوپروپیل الکل) است. “الکل” به هر ماده شیمیایی گفته می‌شود که دارای یک گروه عملکردی -OH (هیدروکسیل) متصل به یک اتم کربن اشباع شده باشد.

در بعضی موارد، می‌توانید یک الکل را جایگزین الکل دیگر کنید یا از مخلوط الکل‌ها استفاده کنید. با این حال، هر الکل یک مولکول مشخص است، با نقطه ذوب، نقطه جوش، واکنش پذیری، سمیت و سایر خواص خاص خود. اگر الکل خاصی برای پروژه ذکر شده است؛ جایگزینی نکنید. این امر به ویژه در صورتی که الکل در غذاها، داروها یا مواد آرایشی استفاده شود بسیار حائز اهمیت است.

می‌توانید تشخیص دهید که یک ماده شیمیایی الکلی است که دارای پایان “-ol” باشد. الكل‌های دیگر ممكن است نام‌هایی داشته باشند كه با پیشوند هیدروکسی شروع می‌شوند. “هیدروکسی” در صورت وجود یک گروه عاملی با اولویت بالاتر در مولکول، به نظر می‌رسد. نتیجه نهایی این است که همه اتانول‌ها الکل هستند؛ اما همه الکل‌ها اتانول نیستند.

خرید اتانول
خرید اتانول

اثرات اتیل الکل بر سلامتی

از جمله اثرات سلامتی روی افرادی که بیش از اندازه اتانول مصرف می‌کنند می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • سرگیجه
  • فلج تنفسی.

جدا از علائم مسمومیت در کوتاه مدت، مصرف زیاد و منظم الکل برای سلامتی در میان مدت و بلند مدت خطرناک است.در حقیقت، سم‌شناسان و اپیدمیولوژیست‌ها دانش خوبی در مورد اثرات و مکانیسم‌های مصرف اتانول کسب کرده‌اند.سیروز کبدی، سرطان‌ها، اختلالات سیستم عصبی و سندرم الکل جنین جدی‌ترین آسیب شناسی ناشی از مصرف بیش از حد نوشیدنی‌های الکلی است. همچنین تشخیص داده شده است که استنشاق یا تماس پوست با بخارات الکل می‌تواند منبع تحریک موضعی باشد.

نتایج حاصل از تحقیقات انجام شده بر روی اثرات سلامتی اتانول

ارزیابی ریسک در محل کار

فراتر از نوشیدنی‌های الکلی، اتانول در بسیاری از محصولات حرفه‌ای یافت می‌شود: رنگ‌ها، لاک‌ها و جوهرها، محصولات حاوی الکل و سوخت‌های زیستی.بیش از 650،000 کارگر از طریق تماس پوستی و یا استنشاق به طور بالقوه در معرض اتیل الکل قرار می‌گیرند.

اثرات سمی اتیل الکل (به عنوان ماده سرطان‌زا یا تولید مثل) در ارتباط با مصرف نوشیدنی‌های الکلی کاملاً شناخته شده است. اتانول موجود در نوشیدنی‌های الکلی توسط آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان (IARC) به عنوان سرطان‌زا برای انسان ذکر شده است (گروه 1).

برخلاف بلع، استنشاق در محیط کاری منجر به افزایش قابل توجه غلظت اتیل الکل در خون نمی‌شود، که مسئول بیشتر اثرات سمی است. غلظت اتانول اتمسفر در محل کار به طور کلی کمتر از (6 تا 20 برابر) از حد مواجهه شغلی برای یک دوره هشت ساعته است (1900 میلی‌گرم در متر مکعب که فعلاً در حال اجرا است).

با این حال، غلظت بیش از این حد را می‌توان در مشاغل خاص، به ویژه در تقطیر صنعتی و تولید شراب مشاهده کرد. برای اطلاعات، غلظت اتانول در خون (اتانولمی) ناشی از استنشاق اتانول در یک محیط کار معمولاً بسیار کمتر (50 تا 250 برابر) از آستانه تعیین شده توسط حد مجاز رانندگی (0.5 گرم در لیتر 1) است.علائم مسمومیت همراه با مواجهه حاد شغلی با غلظت بالای بخار اتیل الکل را نمی‌توان کنار گذاشت.

نتایج ارزیابی متخصص هیچ شواهدی از خطرات مزمن سلامتی به طور خاص مربوط به قرار گرفتن در معرض الکل در محیط کاری از طریق استنشاق یا تماس با پوست پیدا نکرد. در حقیقت، مقادیر برآورد شده برای اتانولمی در محیط‌های شغلی با بیشترین مواجهه با اتانولمی پایه (مقدار طبیعی موجود در بدن و بدون هیچگونه خوردن الکل طبی) قابل تشخیص نیست.

جایگزین اتانول

اتانـول نیز همانند بسیاری از مواد دیگر خود جایگزین خوبی برای دیگران و دیگران جایگزین خوبی برای آن هستند. البته در صورتی که کاربرد اتانول در هر صنعت را به صورت جداگانه بدانید.برای مثال اتانول یک جایگزین خوب برای سوخت است. اما در بحث ضدعفونی کننده‌ها، چندان حرفی برای گفتن ندارد. از این رو بهتر است برای یک ضدعفونی کامل‌تر و سلامت‌تر از مواد دیگر استفاده شود.

اتانول از کجا بخریم

خرید اتانـول از یک مکان معتبر می‌تواند تاثیر شگرفی در تولیدات کارخانه‌ها و تولیدی‌های خرد بگذارد. چرا که این ماده می‌تواند روی کیفیت و اصالت محصول شما موثر باشد.از این رو پیشگامان شیمی به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مواد اولیه شیمیایی، اقدام به عرضه اتانول ۷۰ درصد و ۹۶ درصد از شرکت رازی و دیگر تولید کنندگان کرده است. برای خرید این محصول کافی است با شماره تلفن‌هایی که در سایت قرار داده شده است؛ ارتباط برقرار کنید.

wikipedia

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست