خرید اتانول 96 درصد

اتانول

به منظور خرید اتانول اصل لازم است درباره این ماده اطلاعاتی داشته باشید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی نمایندگی فروش اتانـول 96 درصد از شرکت رازی می‌باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید اتانول طبی با کارشناسان ما در ارتباط باشید. این اطلاعات از صفر تا صد این ماده شیمیایی را بیان می‌کند. کافی است تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.

جهت استعلام قیمت اتانول

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

معادل انگلیسی Ethanol
نام‌های دیگر الکل مطلق، الکل اتیلیک، EtOH الکل اتیلیک، الکل غلات
فرمول شیمیایی C2H6O
خلوص 96%
گرید دارویی، آرایشی، غذایی
بسته‌بندی بشکه 220 لیتری / گالن 20 لیتری
محل تحویل تهران
کاربرد حلال
قیمت عمده اتانول ⭐
تماس بگیرید 📞

اتانول و متانول

اتانـول و متانول هر دو از کاربردی‌ترین الکل‌ها به شمار می‌روند. فاحش‌ترین تفاوت میان این دو در تعداد کربن‌های تشکیل دهنده آن‌ها می‌باشد. تعداد شباهت‌ این دو محصول از تعداد تفاوت‌هایشان کمی بیشتر است. ظاهر و طعم آن‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. از این رو هنگام خرید اتانـول باید به دقت یک عقاب عمل کنید. نگهداری از هر کدام نیز نیازمند پروتکل‌های خاص خود است.

از این رو تفاوت‌های آن‌ها کمی نگران کننده به نظر می‌رسد. یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های این دو ماده در روند تولید آن‌ها است. اتانـول را می‌توان به صورت طبیعی و از تخمیر مواد غذایی به دست آورد. این در حالی است که عمده‌ترین روش به دست آوردن متانول، روش مصنوعی است.

اتانول چیست؟

الکل اتانول 96 به عنوان اتیل الکل نیز شناخته می‌شود . اتیل الکل مایعی قابل اشتعال و بی‌رنگ است که طعم تندی دارد. این الکل از طریق تخمیر تولید می‌شود و در نوشیدنی‌های الکلی یافت می‌شود و به عنوان حلال استفاده می‌شود. این ماده صنعتی با فرمول، C2H5OH یا C2H6O، قابل اشتعال، بی‌رنگ و کمی سمی است.

الکل نوشیدنی با تخمیر تولید می‌شود. هنگامی که گونه‌های خاصی از مخمر در غیاب اکسیژن قند را متابولیزه می‌کند؛ آن‌ها اتانول و CO2 تولید می‌کنند. اتیل الکل، الکلی است که در نوشیدنی‌های الکلی رایج یافت می‌شود. قابل اشتعال است و در آب حل می‌شود. این ماده بدون تلخ کننده بیشتر به دلیل استفاده از الکل موجود در نوشیدنی‌های الکلی شناخته شده است. اتـانول از طریق پتروشیمی، هیدراتاسیون اتیلن و هم ازطریق بیولوژیکی با تخمیر قندها با مخمر تولید می‌شود.

فرمول شیمیایی اتانول

عمده‌ترین تفاوت میان اتانـول و متانول، مربوط به تعداد کربن‌هایی است که در این دو ساختار وجود دارد. در اتانول شاهد دو کربن هستیم.

فروش اتانول

شرکت پیشگامان شیمی، از فعال‌ترین و برترین واردکنندگان در حوزه فروش اتانول طبی و صنعتی می‌باشد. این شرکت با چندین سال تجربه در حوزه خرید و فروش مواد اولیه دارویی و آرایشی، اتانول طبی را با کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌دهد. خرید و فروش اتانول از طریق پیشگامان شیمی بسیار ساده شده است. جهت دریافت قیمت الکل ۹۶ درصد ۲۰ لیتری و بشکه ای با ما در تماس باشید.

اتـانول، مایعی روشن و بی‌رنگ است که به سرعت از طریق دستگاه گوارش جذب می‌شود و در سراسر بدن توزیع می‌شود. این ماده فعالیت ضد باکتری دارد و اغلب به عنوان یک ماده ضد عفونی موضعی و به عنوان یک حلال و نگه‌دارنده در آماده‌سازی دارویی کاربرد دارد. همچنین به عنوان ضدیخ در تولید مواد اولیه صنایع غذایی استفاده می‌شود. اگر بپرسید الکل اتیلیک طبی 96 درصد در آب حل میشود یا خیر، پاسخ می دهیم که این ماده به طور گسترده در ترکیباتی همچون آب قابل حل است.

خرید اتانول

منشا “اتانول”

اتیل الکل در سال 1892 نام “اتانول” را به عنوان ترکیبی از کلمه “اتان” -نام زنجیره کربن- و “-ol” که برای الکل ختم می‌شود، بدست آورد. نام‌های رایج متیل الکل -متانول- و ایزوپروپیل الکل – ایزوپروپانول – از همین قوانین پیروی می‌کنند.

اتانول چه کاربردی دارد؟

اتانول در مواد ارایشی

این ماده یک عنصر رایج در بسیاری از محصولات آرایشی و زیبایی است. رطوبت و تمیزی پوست را می توان از اتانول خالص انتظار داشت. همچنین این محصول این اطمینان را ایجاد می‌کند که مواد تشکیل‌دهنده لوسیون جدا نمی‌شوند. در اسپری‌ها نیز برای کمک به رسیدن اسپری به مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید اتانول
فروش اتانول 96 طبی

اما لازم است بدانید که اتیل الکل ید طولایی در کشتن باکتری‌ها، ویروس‌ها و قارچ‌ها دارد. این عنصر در بسیاری از محصولات ضدعفونی‌کننده دست حضور دارد. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده (CDC)  توصیه می‌کند از دستگاه‌های ضدعفونی‌کننده دست در مواردی که صابون و آب در دسترس نیست استفاده شود.

اتیل الکل به راحتی با آب و بسیاری از ترکیبات آلی مخلوط می‌شود. همین موجب شده یک حلال موثر برای استفاده در رنگ‌ها، لاک‌ها و لاک الکل و همچنین محصولات مراقبت‌ شخصی و مواد پاک‌کننده خانگی باشد.

اتانول آزمایشگاهی

یکی از انواع الکل هایی که در ایران به فروش می‌رسد اتانول آزمایشگاهی است. تفاوت این نوع با بقیه در میزان خلوص آن می‌باشد. در نظر داشته باشید که اتانـول آزمایشگاهی باید بسیار خالص باشد. به طور کلی مواد آزمایشگاهی نیاز به خلوص بالا دارند. چرا که هر گونه ناخالصی در هر کدام از این مواد می‌تواند به طور کلی نتیجه آزمایش  را تغییر دهد.

اتانول خوراکی

به عنوان یک افزودنی غذایی، خرید اتانول 96 درصد می‌تواند به توزیع مساوی رنگ‌ مواد غذایی و نیز افزایش طعم عصاره‌های غذایی کمک کند. به عنوان مثال، عصاره وانیلی، (ماده طعم دهنده غذایی رایج) از طریق پردازش لوبیا وانیل در محلول اتیل الکل و آب ساخته‌شده است. در ایالات متحده، اداره غذا و داروی (FDA) فقط در صورتی اجازه می‌دهد از وانیل به عنوان “عصاره” نام ببرید، که دارای پایه الکل طبی باشد.

اتانول سوختی را بهتر بشناسید!

بیش از 97 درصد از بنزین ایالات متحده حاوی اتیل الکل است. معمولاً در مخلوطی به نام E10، که از 10 درصد اتیل الکل و 90 درصد بنزین تشکیل شده است. برای تأمین اکسیژن سوخت و کاهش آلودگی هوا استفاده می‌شود. طبق گزارش وزارت انرژی ایالات متحده، اتیل الکل دارای تعداد اکتان بیشتری نسبت به بنزین است.

تفاوت بین الکل و اتیل الکل

تمایز بین الکل و اتانـول خالص بسیار ساده است. اتیل الکل، تنها نوع الکلی است که می‌توانید بدون آسیب جدی به خود بنوشید. البته تنها در صورتی که دناتوره نشده باشد یا حاوی ناخالصی‌های سمی نباشد؛ قابل نوشیدن است. الکل خوراکی از کجا بخریم؟ اتیل الکل را بعضی اوقات الکل دانه می‌نامند. زیرا نوع اصلی الکلی است که از طریق تخمیر غلات تولید می‌شود.

متانول و ایزوپروپیل الکل

انواع دیگر الکل شامل متانول (متیل الکل) و ایزوپروپانول (الکل مالشی یا ایزوپروپیل الکل) است. “الکل” به هر ماده شیمیایی گفته می‌شود که دارای یک گروه عملکردی -OH (هیدروکسیل) متصل به یک اتم کربن اشباع شده باشد.

در بعضی موارد، می‌توانید یک الکل را جایگزین الکل دیگر کنید یا از مخلوط الکل‌ها استفاده کنید. با این حال، هر الکل یک مولکول مشخص است با نقطه ذوب، نقطه جوش، واکنش پذیری، سمیت و سایر خواص خود. اگر الکل خاصی برای پروژه ذکر شده است آن را جایگزین نکنید. این امر به ویژه در صورتی که الکل در غذاها، داروها یا مواد آرایشی استفاده شود بسیار حائز اهمیت است.

یک ماده شیمیایی الکلی است دارای پایان “-ol” می‌باشد. الكل‌های دیگر ممكن است نام‌هایی داشته باشند كه با پیشوند هیدروکسی شروع می‌شوند. “هیدروکسی” در صورت وجود یک گروه عاملی با اولویت بالاتر در مولکول، به نظر می‌رسد. نتیجه نهایی این است که همه اتانول‌ها الکل هستند؛ اما همه الکل‌ها اتانول نیستند.

خرید اتانول
قیمت اتانول 96 درصد عمده

اثرات اتیل الکل بر سلامتی

  افرادی که بیش از اندازه اتانول شیرین مصرف می‌کنند دچار عوارض زیر می شوند:

  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • سرگیجه
  • فلج تنفسی

جدا از علائم مسمومیت در کوتاه مدت، مصرف زیاد و منظم الکل برای سلامتی در میان مدت و بلند مدت خطرناک است. در حقیقت، سم‌شناسان و اپیدمیولوژیست‌ها دانش خوبی در مورد اثرات و مکانیسم‌های مصرف اتانول شیرین کسب کرده‌اند. سیروز کبدی، سرطان‌ها، اختلالات سیستم عصبی و سندرم الکل جنین جدی‌ترین آسیب شناسی ناشی از مصرف بیش از حد نوشیدنی‌های الکلی است. همچنین تشخیص داده شده است که استنشاق یا تماس پوست با بخارات الکل می‌تواند منبع تحریک موضعی باشد.

نتایج حاصل از تحقیقات انجام شده بر روی اثرات سلامتی اتانول

ارزیابی ریسک در محل کار

فراتر از نوشیدنی‌های الکلی، اتانول صنعتی در بسیاری از محصولات حرفه‌ای مانند رنگ‌ها، لاک‌ها و جوهرها، محصولات حاوی الکل و سوخت‌های زیستی یافت می‌شود. بیش از 650،000 کارگر از طریق تماس پوستی و یا استنشاق به طور بالقوه در معرض اتیل الکل قرار می‌گیرند.

اثرات سمی اتیل الکل (به عنوان ماده سرطان‌زا یا تولید مثل) در ارتباط با مصرف نوشیدنی‌های الکلی کاملاً شناخته شده است. اتانول خوراکی موجود در نوشیدنی‌های الکلی توسط آژانس بین المللی تحقیقات در مورد سرطان (IARC) به عنوان سرطان‌زا برای انسان ذکر شده است (گروه 1).

برخلاف بلع، استنشاق در محیط کاری منجر به افزایش قابل توجه غلظت اتیل الکل در خون نمی‌شود. غلظت اتانول اتمسفر در محل کار به طور کلی کمتر از 6 تا 20 برابر حد مواجهه شغلی برای یک دوره هشت ساعته است (1900 میلی‌گرم در متر مکعب که فعلاً در حال اجرا است).

با این حال، غلظت بیش از این حد را می‌توان در مشاغل خاص، به ویژه در تقطیر صنعتی و تولید شراب مشاهده کرد. برای اطلاعات، غلظت اتانول در خون (اتانولمی) ناشی از استنشاق اتانول در یک محیط کار معمولاً بسیار کمتر (50 تا 250 برابر) از آستانه تعیین شده توسط حد مجاز رانندگی (0.5 گرم در لیتر 1) است.

هیچ شواهدی از خطرات مزمن سلامتی مربوط به قرار گرفتن در معرض الکل در محیط کاری از طریق استنشاق یا تماس با پوست پیدا نشد. در حقیقت، مقادیر برآورد شده برای اتانولمی در محیط‌های شغلی با بیشترین مواجهه با اتانولمی پایه (مقدار طبیعی موجود در بدن و بدون هیچگونه خوردن الکل طبی) قابل تشخیص نیست.

جایگزین اتانول

اتانول خوراکی نیز همانند بسیاری از مواد دارای ماده جایگزین است. البته باید کاربرد اتانول در هر صنعت را به صورت جداگانه بدانید. برای مثال الکل صنعتی بشکه ای یک جایگزین خوب برای سوخت است. اما در بحث ضدعفونی کننده‌ها، چندان حرفی برای گفتن ندارد. از این رو بهتر است برای یک ضدعفونی کامل‌تر و سلامت‌تر از مواد دیگر استفاده شود.

اتانول از کجا بخریم؟

خرید الکل اتانـول از یک مکان معتبر می‌تواند تاثیر شگرفی در تولیدات کارخانه‌ها و تولیدی‌های خرد بگذارد. چرا که این ماده می‌تواند روی کیفیت و اصالت محصول شما موثر باشد. از این رو پیشگامان شیمی به عنوان یکی از شرکت‌های ارائه دهنده مواد اولیه شیمیایی، اقدام به فروش اتانول ۷۰ درصد و ۹۶ درصد از شرکت رازی و دیگر تولید کنندگان کرده است. برای خرید این محصول کافی است با شماره تلفن‌هایی که در سایت قرار داده شده است ارتباط برقرار کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست