قیمت متانول، فروشنده متانول، خرید متانول

خرید متانول صنعتی

فروش متانول که به الکل صنعتی نیز معروف است. جهت خرید متانول بشکه ای با تایید اصالت محصول و تضمین بهترین قیمت متانول پتروشیمی شیراز و زاگرس با ما در ارتباط باشید.

جهت استعلام قیمت متانول صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

✅ شماره CAS 67-56-1
✅ وزن مولکولی 32
✅ فرمول CH3OH
✅ مترادف متیل الکل، الکل چوب، کاربینول
✅ حالت ماده در دمای اتاق مایع
✅ فراریت 127= فشار بخار mmHg در 25 درجه سانتی‌ گراد
✅ چلالی نسبی 0.79 at 20°C (water = 1)
✅ چلالی بخار 1.1 (air = 1)
✅ قابلیت اشتعال قابل اشتعال
✅ حداقل حد انفجار
✅ حداکثر حدبالا انفجار 50٪
✅ حلالیت در آب قابل اختلاط
✅ واکنش پذیری

بخار به خوبی با هوا مخلوط می شود، مخلوط‌ های انفجاری به راحتی تشکیل می‌ شوند.با اکسیدان‌ های قوی، اسید ها و عوامل کاهنده که باعث ایجاد آتش‌ سوزی و انفجار می‌ شوند به شدت برخورد می‌ کند

✅ قیمت و نحوه سفارش برای ثبت سفارش تماس بگیرید

متانول صنعتی چیست

متانول یک ماده شیمیایی مایع با فرمول CH3OH می‌ باشد. این ماده بی‌ رنگ، فرار، قابل‌ اشتعال و سمی است. این ماده از تقطیر مخرب چوب ساخته‌ شده است و عمدتاً از مونوکسید کربن و هیدروژن تولید می‌ شود. استفاده اصلی آن در ساخت سنتز آلی است، به عنوان سوخت، حلال و ضد یخ در صنایع مختلف مورد استفاده واقع می‌ شود. لازم به ذکر است، قیمت فروش متانول هر روز از طریق بورس تعیین می شود.

از آن‌ جا که این ماده دارای خواص سمی است، آن را به عنوان یک افزودنی دناتوره برای اتانول تولید شده به منظور صنعتی استفاده می‌ شود و اغلب به عنوان الکل چوب نامیده می‌ شود، زیرا در درجه اول به عنوان یک فرآورده تقطیر مستهلک چوب تولید می‌ شود.

فروش عمده متانول برای تولید بسیاری از محصولات مصرفی و صنعتی استفاده می شود و منبع سوخت جایگزین است. بیش از نیمی از متـانول جهان در کاربرد های مختلف شیمیایی استفاده می شود. متانول به عنوان ماده اولیه برای تولید مواد شیمیایی مانند اسید استیک و فرمالدئید استفاده می شود که به نوبه خود در محصولاتی مانند چسب ها، فوم ها، کف های تخته سه لا، حلال ها و مایع شستشوی شیشه جلو استفاده می شود.

متانول یک ماده شیمیایی مایع با فرمول CH3OH (اغلب به اختصار MeOH) است. بی رنگ، فرار، قابل اشتعال و سمی است. متانول از تقطیر مخرب چوب ساخته می شود و عمدتاً از مونوکسید کربن و هیدروژن سنتز می شود. کاربرد اصلی آن در سنتز آلی، به عنوان سوخت، حلال و ضد یخ است.

متانول یک مایع قطبی در دمای اتاق است. به عنوان ضد یخ، حلال، سوخت و به عنوان دناتوره کننده اتانول استفاده می شود. این ماده شیمیایی همچنین برای تولید بیودیزل از طریق واکنش ترانس استریفیکاسیون استفاده می شود. از آنجایی که متـانول دارای خواص سمی است، اغلب به عنوان یک افزودنی دناتوره کننده برای اتانول تولید شده برای مقاصد صنعتی استفاده می شود.

امروزه معمولاً از سه روش برای تولید گاز سنتز از جزء متان در گاز طبیعی استفاده می شود. روش ها عبارتند از: بخار متان یا SMR که گرماگیر است، اکسیداسیون جزئی با اکسیژن مولکولی که گرمازا است و ترکیب این دو که به آن اصلاح گرما گفته می شود.

خرید و فروش متانول در گریدهای صنعتی و آزمایشگاهی در این مجموعه صورت می گیرد.

خصوصیات فیزیکی و شیمیایی متانول

 • در دمای اتاق مایع، قابل مخلوط شدن در آب است
 • بوی الکلی
 • قابل اشتعال ، متانول با هوا مخلوط انفجاری تشکیل می‌ دهد
 • با اکسیدان‌ های قوی، اسید ها و عوامل احیا کننده به شدت واکنش نشان می‌ دهد
 • هنگام گرم شدن تا تجزیه شود، دود تند و گازهای تحریک‌ کننده ساطع می‌ کند

تاریخچه تولید

مصریان باستان در فرآیند مومیایی کردن خود از مخلوطی از موادی که متـانول را شامل می شد استفاده می کردند. آنها متانول را از تجزیه در اثر حرارت چوب بدست آوردند. پیرولیز تجزیه شیمیایی مواد آلی متراکم شده با حرارت دادن است.

با این حال، متانول خالص تا سال 1661 توسط رابرت بویل، که این ماده شیمیایی را از طریق تقطیر شمشاد تولید می کرد، جدا نشد. این ماده شیمیایی بعدها به عنوان روح پیروکسیلیک شناخته شد. شیمیدانان فرانسوی ژان باپتیست دوما و یوژن پلیگو ترکیب عنصری آن را در سال 1834 تعیین کردند.

اصطلاح “متیل” از کلمه “متیلن” گرفته شده است که توسط دوما و پلیگوت در سال 1840 ابداع شد. سپس برای توصیف “متیل الکل” به کار رفت. کنفرانس بین المللی نامگذاری شیمیایی این را به “متانول” در سال 1892 خلاصه کرد. زمانی که شیمیدانان آلمانی آلوین میتاش و ماتیاس پیر ابزاری را برای تبدیل گاز سنتز به متانول توسعه دادند، در 12 ژانویه 1926 یک حق ثبت اختراع به ثبت رسید.

در سال 2006، ستاره شناسان رصدخانه Jodrell Bank با استفاده از آرایه تلسکوپ های رادیویی مرلین، ابر بزرگی از متانول را در فضا کشف کردند که وسعت آن 300 میلیارد مایل بود.

تولید متانول چگونه است

متانول را چطور میتوان تولید کرد؟  می توان متانول را از طریق یکی از روش های زیر تولید کرد:

تولید از گاز سنتز

امروزه متانول عمدتاً توسط گاز سنتز بر اساس معادلات اصلی زیر تولید می شود:

متانول چیست و چه کاربردی دارد

واکنش گرمازا است زیرا در دماهای پایین و فشارهای بالاتر تولید می شود. واکنش توسط یک کاتالیزور مس انجام می شود. ثابت شده است که گاز سنتز و حداقل مقدار CO2 برای تولید متانول مورد نیاز است.گاز مصنوعی مورد استفاده برای تولید متانول از اکسیداسیون جزئی زغال سنگ، نفت، آسفالت و روغن های سنگین و غیره به دست می آید.

اکسیداسیون جزئی گاز طبیعی (CH4)

تولید متانول از گاز طبیعی بدون نیاز به تبدیل به گاز سنتز به دلیل ذخایر فراوان گاز طبیعی، مسیری قابل تقدیر و امیدوارکننده است. همچنین، ذخایر بزرگ متان به شکل هیدراته در مناطق وسیعی از تاندرای زیر قطبی و در زیر دریاها در مناطقی از فلات قاره وجود دارد.

واکنش ها به شرح زیر است:

متانول چیست و چه کاربردی دارد

متانول از CO2

متانول با استفاده از CO2 برای تولید خود با استفاده از یک کاتالیزور همگن، محققان و اقلیم شناسان را در مورد مسائل جهانی گرم شدن سطح جذب کرده است. واکنش این است:

متانول چیست و چه کاربردی دارد

گاز سنتز به دست آمده از واکنش فوق دارای محتوای هیدروژن کم است و بنابراین هیدروژن باید از منابع دیگر اضافه شود تا به مقدار کافی به ترکیب برسد.

این روش یک طرح دو طرفه است:

 1. با جذب گازهای گلخانه ای، یعنی CO2، مشکل گرمایش زمین را حل می کند.
 2. استفاده از محصولات این واکنش به عنوان مواد اولیه برای تولید متانول.

عامل مهم درگیر در این مکانیسم، انتخاب کاتالیزور مناسب است. درجه حرارت بالا واکنش. تف جوشی و کک کردن کاتالیزور در دماهای بالا از دیگر محدودیت های مرتبط است. به عنوان یک هدف آینده، محققان قصد دارند کاتالیزوری را معرفی کنند که بتواند در برابر دمای بالا مقاومت کند و سینتیک فرآیند را بهبود بخشد.

متانول از اسید فرمیک و فرمالدئید

واکنش‌های فوق در شرایط فشار و دمای شدید عمل می‌کنند که برای بسیاری از کاتالیزورها مناسب نیستند و همچنین خطر یک فاجعه صنعتی را به همراه دارند. به منظور کاهش دمای کاری و فشار مورد نیاز برای سنتز متانول، مسیرهای جدیدی برای تبدیل گاز سنتز به متانول ابداع شده است. یکی از تکنیک‌های بالقوه تولید متانول از طریق متیل فرمات و هیدروژنولیز متوالی (حذف جایگزین با استفاده از هیدروژن) متیل فورمات به متانول است که منجر به سود خالص یک مولکول متانول می‌شود. واکنش ها عبارتند از:

متانول چیست و چه کاربردی دارد

یک مولکول متانول دو مولکول متانول تولید می کند. کربونیلاسیون در فاز مایع با استفاده از متوکسید سدیم یا پتاسیم به عنوان یک کاتالیزور همگن انجام می شود.

کاربرد متانول صنعتی

فروش متانول خالص جزو مواد مهم در سنتز شیمیایی است. مشتقات آن در مقادیر زیادی برای ساخت تعداد زیادی ترکیبات استفاده می‌ شود، از جمله مهم‌ ترین مواد رنگی مصنوعی، رزین‌ ها، دارو ها و عطر ها است. مقادیر زیادی برای رنگ‌ دانه‌ ها و دی‌ متیل‌ آنیلین برای رزین‌ های مصنوعی فرمالدئید تبدیل می‌ شوند.

همچنین در ضد یخ خودرو ها، در سوخت‌ های راکت و به عنوان یک حلال کلی استفاده می‌ شود. همچنین این ماده یک سوخت اکتان با سوخت پاک است که جایگزین بالقوه برای بنزین در وسایل نقلیه خودرو است. متانول مشتق‌ شده از چوب به طور عمده برای ارائه الکل صنعتی الکل نامناسب برای نوشیدن استفاده می‌ شود.

خرید متانول
قیمت متانول صنعتی بشکه ای

متـانول، همچنین به عنوان متیل الکل شناخته شده است، یک شیمیایی بسیار متنوع است که به طور گسترده‌ ای برای اهداف صنعتی مورد استفاده قرار می‌ گیرد و در زندگی روزمره ما شایع است. کارایی LTS به عنوان یک حامل انرژی، آن را به طور فزاینده‌ ای به عنوان یک سوخت برای کارخانه‌ ها و برای تولید برق ساخته شده است.

متـانول خاصیت حلال خوبی دارد و به طور گسترده‌ ای در رنگ‌ ها، لاک‌ ها و رقیق‌ کننده‌ های رنگ مورد استفاده قرار گرفته است زیرا از متانول به عنوان ترکیب قابل اشتعال در برخی از اتومبیل‌ های مسابقه‌ ای و موتور های مدل کوچک به عنوان سوخت استفاده می‌ شود. تعدادی از مواد شیمیایی از جمله فرمالدئید و اسید استیک با استفاده از متانول ساخته می‌ شوند.

از آن در ضد یخ، شستشوی شیشه جلو اتومبیل و برای تأمین انرژی موتور های کوچک استفاده شده است. متانول به عنوان یک منبع سوخت زیست محیطی بسیار زیاد است و تقاضا در سراسر جهان به عنوان یک منبع امیدوار کننده برای عصر جدید انرژی پاک است.

یک منبع انرژی پاک تر و جایگزین

متانول همچنین یک راه حل نوآورانه انرژی پاک است. نزدیک به نیمی از متـانول جهان در کاربردهای مرتبط با انرژی استفاده می شود. به عنوان سوخت مایع، متانول امروزه برای تامین انرژی خودروها، اتوبوس ها، کامیون ها و کشتی هایی که افراد و کالاها را در سراسر جهان حمل می کنند، استفاده می شود.

متانول به عنوان یک سوخت مقرون به صرفه و پاک سوز، انتشار اکسید های گوگرد (SOx)، اکسید های نیتروژن (NOx) و ذرات معلق (PM) تولید شده توسط موتور های خودرو و کشتی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و می تواند به بهبود کیفیت هوای محلی در مقایسه با سوخت های سنتی کمک کند.

امروزه متـانول معمولاً در مقیاس تجاری از گاز طبیعی و زغال سنگ تولید می شود. از آنجایی که متانول همچنین می تواند از منابع تجدید پذیر مانند زباله های شهری، زیست توده و دی اکسید کربن بازیافتی ساخته شود، می تواند مسیر آینده را برای انرژی های تجدید پذیر فراهم کند و از اهداف کربن زدایی جامعه حمایت کند. متانول برای تولید متیل بوتیل اتر سوم (MTBE)، یک جزء بنزینی که کیفیت هوا را بهبود می بخشد، و دی متیل اتر (DME)، یک سوخت پاک سوز که می تواند به گاز مایع (LPG) مخلوط شود یا به عنوان جایگزین دیزل استفاده شود، استفاده می شود.

برنامه های کاربردی

متانول یک حلال معمول آزمایشگاهی است. این به ویژه برای HPLC و طیف سنجی UV/VIS به دلیل بریدگی پایین UV مفید است.

فروش متانول برای سوخت وسایل نقلیه

متـانول به طور محدود برای سوخت موتور های احتراق داخلی استفاده می شود، در درجه اول به این دلیل که تقریباً به اندازه بنزین قابل اشتعال نیست. احتراق متانول از بنزین دشوار تر است و فقط یک هشتم گرما را تولید می کند. بسیاری از کلاس‌ های مسابقه از جمله مسابقات درگ و گل‌ دورو ها از متانول به عنوان منبع سوخت اصلی خود استفاده می‌ کنند.

متانول با یک موتور سوپر شارژر در Top Alcohol Dragster مورد نیاز است و تا پایان سال 2006، تمام وسایل نقلیه در ایندیاناپولیس 500 باید متانول کار می کردند. گل‌ سواران متـانول را با بنزین و اکسید نیتروژن مخلوط کرده‌ اند تا قدرت بیشتری نسبت به بنزین و اکسید نیتروژن به تنهایی تولید کنند.

خرید متانول

یکی از معایب متانول به عنوان سوخت، خورندگی آن برای برخی فلزات از جمله آلومینیوم است. متانول، اگرچه یک اسید ضعیف است، اما به پوشش اکسیدی حمله می کند که معمولاً آلومینیوم را از خوردگی محافظت می کند:

6 CH3OH Al2O3 → 2 Al(OCH3)3 3 H2O

نمک های متوکسید حاصل در متـانول محلول هستند و در نتیجه سطح آلومینیوم تمیزی ایجاد می شود که به راحتی توسط مقداری اکسیژن محلول اکسید می شود. همچنین متانول می تواند به عنوان یک اکسید کننده عمل کند:

6 CH3OH 2 Al → 2 Al(OCH3)3 3 H2

این فرآیند متقابل به طور موثر خوردگی را تا زمانی که فلز خورده شود یا غلظت CH3OH ناچیز باشد، تحریک می کند. نگرانی های مربوط به خورندگی متانول با استفاده از مواد سازگار با متانول و افزودنی های سوخت که به عنوان بازدارنده های خوردگی عمل می کنند، برطرف شده است.

هنگامی که از چوب یا سایر مواد آلی تولید می شود، متانول آلی حاصل (بیو الکل) به عنوان جایگزین تجدید پذیر برای هیدروکربن های مبتنی بر نفت پیشنهاد شده است. سطوح پایین متـانول را می توان با استفاده از حلال های مناسب و بازدارنده های خوردگی در خودرو های موجود استفاده کرد. دستورالعمل کیفیت سوخت اروپا اجازه می دهد تا حداکثر 3 درصد متانول با مقدار مساوی حلال در بنزین فروخته شده در اروپا مخلوط شود.

امروزه، چین سالانه بیش از یک میلیارد گالن متانول را به عنوان سوخت حمل و نقل در هر دو ترکیب سطح پایین در وسایل نقلیه موجود و به عنوان مخلوط سطح بالا در خودرو هایی که برای سازگاری با استفاده از سوخت متـانول طراحی شده اند، استفاده می کند.

برنامه های کاربردی دیگر

 • متـانول یک دناتوره کننده سنتی برای اتانول است، بنابراین اصطلاح “روح متیله” را می دهد.
 • متانول همچنین به عنوان یک حلال و به عنوان ضد یخ در خطوط لوله و مایع شستشوی شیشه جلو استفاده می شود.
 • در برخی از تصفیه خانه های فاضلاب، مقدار کمی متانول به فاضلاب اضافه می شود تا منبع غذایی کربن برای باکتری های نیترات زدایی باشد که نیترات ها را به نیتروژن تبدیل می کند تا نیترات زدایی سفره های حساس را کاهش دهد.
 • در طول جنگ جهانی دوم، متانول به عنوان سوخت در چندین طرح راکت نظامی آلمانی با نام M-Stoff و در مخلوطی به عنوان C-Stoff مورد استفاده قرار گرفت.
 • در اوایل دهه 1900 از متـانول به عنوان ضدیخ خنک کننده خودرو استفاده می شد.
 • متانول همچنین یک عامل دناتوره کننده در الکتروفورز ژل پلی آکریل آمید است.

پیل‌ های سوختی مستقیم متانول در دمای پایین و عملکرد فشار اتمسفر منحصر به‌ فرد هستند و به آنها اجازه می دهد تا به میزان بی‌ سابقه‌ ای کوچک شوند. همراه با ذخیره سازی و جا به جایی نسبتا آسان و ایمن متانول، این ممکن است امکان استفاده از وسایل الکترونیکی مصرفی با سوخت سلول سوختی مانند رایانه های لپ تاپ و تلفن های همراه را باز کند.

متانول همچنین به طور گسترده ای به عنوان سوخت در اجاق های کمپینگ و قایق سواری استفاده می شود. متـانول در مشعل های بدون فشار به خوبی می سوزد. اجاق های الکلی معمولاً برای نگهداری سوخت به کمی بیشتر از یک فنجان نیاز دارند. این فقدان پیچیدگی باعث می شود که آنها مورد علاقه کوهنوردانی باشند که زمان طولانی را در بیابان سپری می کنند.

متـانول (CH3OH) و اتانول (C2H5OH) ساده ترین اعضای خانواده الکل اولیه هستند و کاربردهای گسترده ای در صنعت سوخت دارند. برخی از کاربردهای مهم متانول و اتانول در این مقاله ذکر شده است.

نحوه خرید متانول

در صورتی که نیاز به خرید عمده این ماده دارید بایستی از طریق بورس اقدام کنید. ولی در صورتی که نیاز به خرید متانول صنعتی به صورت بشکه یا فله می باشید، با کارشناسان ما در تماس باشید.

سوالات متداول

اگر در معرض آن قرار بگیریم چه کاری باید انجام دهم

شما باید خود را از منبع قرار گرفتن در تماس آن دور کنید. اگر این ترکیب را روی پوست خود ریخته‌ اید، لباس‌ های آلوده را بردارید، محل آسیب دیده را حداقل 10 – 15 دقیقه با آب ولرم و صابون بشویید و به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

در صورت مشاهده متانول در چشم خود، لنزهای تماسی را برداشته، چشم آسیب دیده را حداقل به مدت 15-10 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید و به دنبال مشاوره پزشکی باشید. اگر متـانول را استنشاق یا بلعیده‌ اید، بلافاصله به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

خرید و فروش متانول
قیمت متانول پتروشیمی زاگرس

چگونه ممکن است در معرض متانول قرار بگیرم

متـانول به طور طبیعی به مقدار کمی در بدن انسان تولید می‌ شود. قرار گرفتن در معرض سطح پایین نیز از طریق رژیم غذایی به ویژه از میوه‌ ها و سبزیجات و آب آن‌ ها اتفاق می‌ افتد. قرار گرفتن در معرض متـانول در سطوح موجود در رژیم غذایی ضرری ندارد. غلظت پایین متانول نیز ممکن است در مشروبات الکلی دیده شود، اگرچه غلظت در محصولات تقطیر غیرقانونی ممکن است بسیار بیشتر باشد.

در صورت استفاده از محصولات حاوی متانول در خانه، قرار گرفتن در معرض آن نیز ممکن است باشد. با این حال، در صورت استفاده صحیح از محصولات، اثرات سوء بر سلامت انتظار نمی‌ رود. متانول در دود اگزوز حاصل از موتور های بنزینی و دیزلی و دود توتون شناسایی شده است. قرار گرفتن در معرض آن ممکن است در محل کار رخ دهد اگرچه محدودیت‌ های ایمنی برای محافظت از کارمندان اعمال می‌ شود. چنین سطوحی کمتر از مقداری است که تصور می‌ شود اثرات مضر دارند.

قرار گرفتن در معرض آن چگونه ممکن است بر سلامتی ما تأثیر بگذارد

وجود این ترکیب در محیط همیشه منجر به مواجهه نمی‌ شود. برای اینکه اثرات سوء بر سلامتی داشته باشد، باید با آن تماس بگیرید. ممکن است با تنفس یا نوشیدن آن یا در اثر تماس پوست با آن، در معرض متـانول قرار بگیرید.

به دنبال قرار گرفتن در معرض هر ماده شیمیایی، تأثیرات سوء آن بر سلامتی شما ممکن است به عوامل مختلفی از جمله میزان در معرض قرار گرفتن (دوز)، نحوه قرار گرفتن در معرض، مدت زمان قرار گرفتن در معرض، شکل ماده شیمیایی و همچنین وجود مواد شیمیایی دیگر بستگی داشته باشد.

متانول از اتانول مضر تر است (همانطور که در نوشیدنی‌ های الکلی وجود دارد)، نوشیدن حتی مقدار کمی از آن برای سلامتی خطرناک است. ممکن است در اثر مصرف یا استنشاق بخارات متـانول، اثرات جدی بر سلامتی از جمله کما، تشنج، نابینایی، آسیب به سیستم عصبی و مرگ رخ دهد. فروش متانول که یک ماده تحریک‌ کننده است و پاشیدن آن در چشم می‌ تواند باعث ایجاد سوزش شود، اگرچه این نباید باعث آسیب دائمی شود.

می‌ تواند باعث سرطان شود

شواهد محدود است، با این حال برای انسان سرطان‌ زا محسوب نمی‌ شود.

بر بارداری یا کودک متولد نشده تأثیر می‌ گذارد

بعید به نظر می‌ رسد که قرار گرفتن در معرض غلظت‌ های پایین  که بر مادر تأثیر نمی‌ گذارد منجر به آسیب رساندن به کودک متولد نشده شود.

چگونه ممکن است بر کودکان تأثیر بگذارد

از كودكاني كه در معرض متـانول هستند انتظار مي‌ رود كه علايم مشابه علائم ديده شده در بزرگسالان را نشان دهند، فرآورده‌ های متانولی که در خانه نگهداری می‌ شوند باید در یک ظرف مناسب نگهداری شوند و از دسترس کودکان دور باشند.

چگونه متانول وارد محیط می‌ شود

متانول ممکن است از منابع صنعتی مانند پساب کارخانه وارد محیط شود، اما ماده شیمیایی پایداری نیست و در محیط تجزیه می‌ شود.

 • برای محیط زیست خطرناک است. در صورت لزوم به آژانس محیط زیست اطلاع دهید.
 • از ورود نشت و رواناب آلودگی به جریان آب جلوگیری شود.

فروش متانول بشکه

جهت خرید متانول شیراز و زاگرس به صورت فله و بشکه در تهران با کارشناسان فروش ما در این مجموعه در ارتباط باشید. شما مشتریان عزیز می‌ توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید. پیش بینی قیمت متانول ۹۹ درصد در بازارهای جهانی را هر روز در کانال خبری ما دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست