قیمت متانول، فروشنده متانول، خرید متانول
 • خرید متانول صنعتی

  متانول یک ماده شیمیایی مایع با فرمول CH3OH می‌باشد. این ماده بی‌ رنگ، فرار، قابل‌اشتعال و سمی است. این ماده از تقطیر مخرب چوب ساخته‌ شده است و عمدتاً از منوکسید کربن و هیدروژن تولید می‌شود. استفاده اصلی آن در ساخت سنتز آلی است، به عنوان سوخت، حلال و ضد یخ در صنایع مختلف مورد استفاده واقع می‌شود.

  از آن‌جا که این ماده دارای خواص سمی است، آن را به عنوان یک افزودنی دناتوره برای اتانول تولید شده به منظور صنعتی استفاده می‌شود و اغلب به عنوان الکل چوب نامیده می‌شود، زیرا در درجه اول به عنوان یک فرآورده تقطیر مستهلک چوب تولید می‌شود.

  خصوصیات فیزیکی وشیمیایی متانول

  • در دمای اتاق مایع، قابل مخلوط شدن در آب است
  • بوی الکلی
  • قابل اشتعال ، متانول با هوا مخلوط انفجاری تشکیل می‌دهد
  • با اکسیدان‌های قوی، اسیدها و عوامل احیا کننده به شدت واکنش نشان می‌دهد
  • هنگام گرم شدن تا تجزیه شود، دود تند و گازهای تحریک‌کننده ساطع می‌کند
  67-56-1 شمارهCAS
  32 وزن مولکولی
  CH3OH فرمول
  متیل الکل، الکل چوب، کاربینول مترادف
  مایع حالت آن در دمای اتاق
  127= فشار بخار mmHg در 25 درجه سانتی‌گراد فراریت
  0.79 at 20°C (water = 1)

  1.1 (air = 1)

  چگالی نسبی

  چگالی نسبی بخار

  قابل اشتعال قابلیت اشتعال
  حداقل حد انفجار
  50٪ حد بالا انفجار
  قابل اختلاط حلالیت در آب
  بخار به خوبی با هوا مخلوط می شود، مخلوط‌های انفجاری به راحتی تشکیل می‌شوند.

  با اکسیدان‌های قوی، اسیدها و عوامل کاهنده که باعث ایجاد آتش‌سوزی و انفجار می‌شوند به شدت برخورد می‌کند

  واکنش‌پذیری
  وقتی گرم می‌شود تا تجزیه شود، دود سفت و گاز‌های تحریک‌کننده از جمله فرمالدئید منتشر می‌کند. محصولات حاصل از واکنش یا تخریب

   

  بوي الكلي بو

  تاریخچه تولید

  مصری‌های باستان از مخلوطی از مواد حاوی متانول در فرآیند شستشو استفاده می‌کردند. آن‌ها متانول را از پیرولیز چوب به دست می آوردند. ترکیب خالص آن تا سال 1661 توسط رابرت بویل، تولیدکننده مواد شیمیایی از طریق تقطیر جعبه چوب، به‌دست نیامد، پس از گذشت چندی روح پیروکسی شیمی‌دان بنامی این ماده رو کشف کرده است.

  خرید متانول

  کاربرد متانول

  متانول خالص مواد مهم در سنتز شیمیایی است. مشتقات آن در مقادیر زیادی برای ساخت تعداد زیادی ترکیبات استفاده می‌شود، از جمله مهم‌ترین مواد رنگی مصنوعی، رزین‌ ها، داروها و عطرها است. مقادیر زیادی برای رنگ‌ دانه‌ها و دی‌ متیل‌ آنیلین برای رزین‌های مصنوعی فرمالدئید تبدیل می‌شوند.

  همچنین در ضد یخ خودروها، در سوخت‌های راکت و به عنوان یک حلال کلی استفاده می‌شود.همچنین این ماده یک سوخت اکتان با سوخت پاک است که جایگزین بالقوه برای بنزین در وسایل نقلیه خودرو است. متانول مشتق‌ شده از چوب به طور عمده برای ارائه الکل صنعتی الکل نامناسب برای نوشیدن استفاده می‌شود.

  متانـول، همچنین به عنوان متیل الکل شناخته شده است، یک شیمیایی بسیار متنوع است که به طور گسترده‌ای برای اهداف صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و در زندگی روزمره ما شایع است. کارایی LTS به عنوان یک حامل انرژی، آن را به طور فزاینده‌ای به عنوان یک سوخت برای کارخانه‌ها و برای تولید برق ساخته شده است.

  متانول خاصیت حلال خوبی دارد و به طور گسترده‌ای در رنگ‌ها، لاک‌ها و رقیق‌ کننده‌ های رنگ مورد استفاده قرار گرفته است زیرا از متانول به عنوان ترکیب قابل اشتعال در برخی از اتومبیل‌های مسابقه‌ ای و موتورهای مدل کوچک به عنوان سوخت استفاده می‌شود.تعدادی از مواد شیمیایی از جمله فرمالدئید و اسید استیک با استفاده از متانول ساخته می‌شوند.

  از آن در ضد یخ، شستشوی شیشه جلو اتومبیل و برای تأمین انرژی موتورهای کوچک استفاده شده است. متانول به عنوان یک منبع سوخت زیست محیطی بسیار زیاد است و تقاضا در سراسر جهان به عنوان یک منبع امیدوار کننده برای عصر جدید انرژی پاک است.

  چگونه متانول وارد محیط می‌شود؟

  متانول ممکن است از منابع صنعتی مانند پساب کارخانه وارد محیط شود، اما ماده شیمیایی پایداری نیست و در محیط تجزیه می‌شود.

  • برای محیط زیست خطرناک است. در صورت لزوم به آژانس محیط زیست اطلاع دهید.
  • از ورود نشت و رواناب آلودگی به جریان آب جلوگیری شود.

  چگونه ممکن است در معرض متانول قرار بگیرم؟

  متانول به طور طبیعی به مقدار کمی در بدن انسان تولید می‌شود. قرار گرفتن در معرض سطح پایین نیز از طریق رژیم غذایی به ویژه از میوه‌ها و سبزیجات و آب آن‌ها اتفاق می‌افتد.قرار گرفتن در معرض متانول در سطوح موجود در رژیم غذایی ضرری ندارد. غلظت پایین متانول نیز ممکن است در مشروبات الکلی دیده شود، اگرچه غلظت در محصولات تقطیر غیرقانونی ممکن است بسیار بیشتر باشد.

  در صورت استفاده از محصولات حاوی متانول در خانه، قرار گرفتن در معرض آن نیز ممکن است باشد. با این حال، در صورت استفاده صحیح از محصولات، اثرات سؤ بر سلامت انتظار نمی‌رود. متانول در دود اگزوز حاصل از موتورهای بنزینی و دیزلی و دود توتون شناسایی شده است. قرار گرفتن در معرض آن ممکن است در محل کار رخ دهد اگرچه محدودیت‌های ایمنی برای محافظت از کارمندان اعمال می‌شود. چنین سطوحی کمتر از مقداری است که تصور می‌شود اثرات مضر دارند.

  قرار گرفتن در معرض آن چگونه ممکن است بر سلامتی ما تأثیر بگذارد؟

  وجود این ترکیب در محیط همیشه منجر به مواجهه نمی‌شود. برای اینکه اثرات سوء بر سلامتی داشته باشد، باید با آن تماس بگیرید. ممکن است با تنفس یا نوشیدن آن، یا در اثر تماس پوست با آن، در معرض متانول قرار بگیرید.

  به دنبال قرار گرفتن در معرض هر ماده شیمیایی، تأثیرات سوء آن بر سلامتی شما ممکن است به عوامل مختلفی از جمله میزان در معرض قرار گرفتن (دوز)، نحوه قرار گرفتن در معرض، مدت زمان قرار گرفتن در معرض، شکل ماده شیمیایی و همچنین وجود مواد شیمیایی دیگر بستگی داشته باشد.

  متانول از اتانول مضرتر است (همانطور که در نوشیدنی‌های الکلی وجود دارد)، نوشیدن حتی مقدار کمی از آن برای سلامتی خطرناک است. ممکن است در اثر مصرف یا استنشاق بخارات متانول، اثرات جدی بر سلامتی از جمله کما، تشنج، نابینایی، آسیب به سیستم عصبی و مرگ رخ دهد. متانول یک ماده تحریک‌کننده است و پاشیدن آن در چشم می‌تواند باعث ایجاد سوزش شود، اگرچه این نباید باعث آسیب دائمی شود.

  می‌تواند باعث سرطان شود؟

  شواهد محدود است، با این حال برای انسان سرطان‌زا محسوب نمی‌شود.

  بر بارداری یا کودک متولد نشده تأثیر می‌گذارد؟

  بعید به نظر می‌رسد که قرار گرفتن در معرض غلظت‌های پایین  که بر مادر تأثیر نمی‌گذارد منجر به آسیب رساندن به کودک متولد نشده شود.

  چگونه ممکن است بر کودکان تأثیر بگذارد؟

  از كودكاني كه در معرض متـانول هستند انتظار مي‌ رود كه علايم مشابه علائم ديده شده در بزرگسالان را نشان دهند، فرآورده‌های متانولی که در خانه نگهداری می‌شوند باید در یک ظرف مناسب نگهداری شوند و از دسترس کودکان دور باشند.

  اگر در معرض آن قرار بگیریم چه کاری باید انجام دهم؟

  شما باید خود را از منبع قرار گرفتن در تماس آن دور کنید. اگر این ترکیب را روی پوست خود ریخته‌اید، لباس‌های آلوده را بردارید، محل آسیب دیده را حداقل 10 – 15 دقیقه با آب ولرم و صابون بشویید و به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

  در صورت مشاهده متانول در چشم خود، لنزهای تماسی را برداشته، چشم آسیب دیده را حداقل به مدت 15-10 دقیقه با آب ولرم شستشو دهید و به دنبال مشاوره پزشکی باشید.اگر متانول را استنشاق یا بلعیده‌اید، بلافاصله به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

  فروش متانول

  جهت خرید متانول شیراز و زاگرس به صورت فله و بشکه با کارشناسان فروش ما در این مجموعه در ارتباط باشید. شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه نمائید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  برچسب:

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  این فیلد را پر کنید
  این فیلد را پر کنید
  لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
  برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

  فهرست