فروش هیدروکسید لیتیم

خرید هیدروکسید لیتیم

هیدروکسید لیتیم یک هیدروکسید فلز قلیایی و یک ترکیب غیر معدنی با فرمول LiOH است. این یک ماده بلورین سفید است. این ماده محلول در آب است و کمی در اتانول محلول است و در فرم بدون آب به صورت تجاری و به عنوان مونوهیدرات (LiOH.H2O) که هر دو پایه قوی هستند، در دسترس هستند.

جهت دریافت آنالیز

و استعلام قیمت لیتیوم هیدروکسید 

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

فروش هیدروکسید لیتیوم

به انگلیسی✅ Lithium Hydroxide
نام های دیگر لیتیوم هیدروکسید، لیتیوم هیدروکسید مونوهیدرات، لیتیوم هیدروکسید آنهیدروز.
فرمول شیمیایی Lioh
cas No 215-183-4
وزن مولکولی 41.96
چگالی تقریباً 0.9 گرم بر سانتی متر مکعب
نقطه ذوب 
471,10 درجه سانتیگراد
حلالیت در آب محلول و  در اتانول کمی محلول است
گرید باتری گرید ، صنعتی
شکل محصول ✅ کریستال چهارضلعی سفید
خلوص 99%
کاربرد ✅ عامل روان کننده، اقزایش دهنده عمر باتری، ساخت نمک لیتیوم، الکترولیت باتری قلیایی، مایع جذبی یخچال و غیره
برند و کشور تولیدی  چین، آلمان
بسته بندی  کیسه 25 کیلویی
محل تحویل تهران – اصفهان
هیدروکسید لیتیوم قیمت ✅ تماس بگیرید 📞

لیتیم هیدروکسید چیست

این ترکیب ضعیف‌ترین باز در میان هیدروکسیدهای قلیایی فلز است. تبخیر محلول هیدروکسید لیتیوم در شرایط نرمال دما و فشار منجر به رسوب مونوهیدرات می‌شود که ممکن است با گرم شدن در خلا یا تحت پوشش گاز بی‌اثر به راحتی کم آب شود. هیدروکسید لیتیوم رطوبت را از هوا جذب کرده و مونوهیدرات هیدروکسید لیتیوم تشکیل می‌دهد مگر در شرایط خشک جوی.
دو فشار بخار تعادلی برای تبدیل مونوهیدرات هیدروکسید لیتیوم به هیدروکسید لیتیوم بی‌آب 4 وجود دارد. (torr در 25 درجه سانتی‌گراد و 12 torr در 40 درجه سانتی‌گراد است.)

هیدروکسید لیتیم
فروش هیدروکسید لیتیم

یک روش آزمایشگاهی ساده و راحت برای تهیه هیدروکسید لیتیوم بی آب از مونوهیدرات شامل خشک شدن در خلا در یک دستگاه خشک کننده گرم است. برای جلوگیری از تشکیل ماده بی‌آب متخلخل، گرما باید به آرامی اعمال شود و در عین حال خلا زیادی حفظ شود. با چنین روشی از تماس با هوا نیز جلوگیری می‌شود و تشکیل کربنات به حداقل می‌رسد.

لیتیوم در سال 1817 توسط شیمی‌دان سوئدی Johan August Arfwedson کشف شد و در معادن نمک و کلسیم معدنی یافت می‌شود. غلظت آن در آب دریا 0.1 قسمت در میلیون (ppm) است. لیتیوم نیز در سنگ معدن مانند اسپودومن (LiAlSi2O6) و لپیدولیت (ساختار متنوع) یافت می‌شود در حالی‌که محتوای Li2O بین 4 و 8.5 درصد است.

این حدود 0.002 درصد از پوسته زمین را تشکیل می‌دهد. تا سال‌های 1990، بازار لیتیم شیمیایی و فلزات تحت تأثیر تولید آمریكا از ذخایر معدنی قرار گرفت اما در اواخر قرن بیستم بیشترین تولید ناخالص داخلی ایالات متحده به دست آمد. استرالیا، شیلی و پرتغال بزرگ‌ترین تأمین‌کنندگان جهان بودند. (بولیوی دارای نیمی از ذخایر لیتیوم جهان است، اما تولید کننده اصلی لیتیوم نیست.)

واکنش‌ پذیر هیدروکسید لیتیوم

هر دو ترکیب مونوهیدرات و بی‌آب هیدروکسید لیتیوم با جذب دی اکسید کربن از هوا باعث تشکیل کربنات لیتیوم می‌شوند. حلالیت هیدروکسید لیتیوم در آب نسبت به سایر هیدروکسیدهای فلزات قلیایی کمتر است. با این حال، هیدروکسید لیتیوم یک باز قوی است و کاملاً با اسیدهای ضعیف و قوی در محلول‌های آبی واکنش نشان می‌دهد.

هیدروکسید لیتیوم یک باز قوی است و ویژگی‌های شیمیایی آن بیشتر شبیه هیدروکسید در گروه 2 جدول تناوبی عناصر است. اما با LDH های گروه 1 کاملاً متفاوت است. فرمول شیمیایی آن به صورت LiOH و وزن مولکولی 23.95 است، نقطه ذوب ℃450، دمای تجزیه ℃ 924 و چگالی نسبی 1.46 است.

یک کریستال چهار ضلعی سفید است که خاصیت انعطاف‌پذیری و تحریک‌پذیری زیادی برای پوست دارد. در اتانول و آب محلول است، اما حلالیت آن کمتر از دیگر هیدروکسیدهای فلزات قلیایی است. مونوهیدرات آن را می‌توان زمانی بدست آورد که هیدروکسید لیتیوم با بخار آب موجود در هوا واکنش نشان دهد یا کریستال‌ها را در محلول آبی تشکیل دهد.

این می‌تواند با گاز اسیدی مانند دی اکسید گوگرد، کلرید هیدروژن و سیانید هیدروژن و غیره واکنش نشان دهد. همچنین می‌تواند با اسیدهای قوی یا ضعیف موجود در محلول آبی واکنش دهد. جذب دی اکسید کربن در هوا می‌تواند کربنات لیتیوم تولید کند.

نمونه واکنش‌های هیدروکسیـد لیتیم با ترکیبات محتلف:

 1. هیدروکسید سدیم در شرایط ℃600 و در غیاب هوا، اکسید لیتیوم و آب تولید می‌کند.
  معادله واکنش شیمیایی: 2LiOH = Li2O + H2O
 2. در شرایط گرمایش، هیدروکسید سدیم با منیزیم یا کلسیم واکنش می‌دهد.

(1) 2LiOH + Mg = 2Li + MgO + H2O

(2) 2LiOH + Ca = 2Li + CaO + H2O

 1. هیدروکسید سدیم با کلر یا ید واکنش می‌دهد.

(1) 2LiOH + Cl2 = LiCl + LiOCl + H2O

(2) 2LiOH + I2 = LiI + LiOI + H2O

کاربردهای لیتیوم هیدروکسید

محلول هیدروکسید لیتیم، محلولی با رنگ روشن است که ممکن است دارای بوی تند باشد. تماس با هیدروکسید لیتیوم ممکن است موجب تحریک شدید پوست، چشم‌ها و غشاهای مخاط شود.

هیدروکسید لیتیوم به عنوان مواد افزودنی چربی (غلیظ کننده‌ها، آنتی اکسیدان ها، عوامل فشار شدید) برای بهبود مقاومت در برابر حرارت، مقاومت در برابر آب، پایداری و خواص مکانیکی استفاده می‌شود. مواد افزودنی چربی را می‌توان در بلبرینگ‌های ماشین، هواپیما و جرثقیل و غیره استفاده کرد. همچنین ماده اولیه الکترولیت باتری لیتیوم است.

هیدروکسید لیتیوم جامد کلسینه شده می‌تواند به عنوان جاذب دی اکسید کربن برای اعضای خدمه در فضاپیما و زیردریایی استفاده شود. در آمریکا، the areospaceplane of mercury, gemini و پروژه آپولو همه از هیدروکسید لیتیوم به عنوان جاذب استفاده می‌کنند. عملکرد آن قابل اعتماد است و می‌تواند به راحتی دی اکسید کربن را از بخار آب موجود در گاز جذب کند.

واکنش شیمیایی:

2LiOH + CO2 → Li2CO3 + H2O

تنها 1 گرم هیدروکسید لیتیوم بی‌آب می‌تواند دی اکسید کربن را با حجم 450 میلی‌لیتر جذب کند. فقط 750 گرم هیدروکسید لیتیوم بی‌آب می‌تواند دی اکسید کربنی را که روزانه توسط یک شخص بازدم می‌شود، جذب کند.

به عنوان یک محلول انتقال حرارت و الکترولیت در باتری ذخیره‌سازی استفاده می‌شود. همچنین در سرامیک و برخی از فرمولاسیون‌های سیمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. هیدروکسید لیتیم (با ایزوتوپیک در لیتیوم 7) غنی‌شده است که برای خنک‌سازی راکتور آب در راکتورهای تحت فشار برای کنترل خوردگی استفاده می‌شود.

مواد اولیه تولید باتری
فروش هیدروکسید لیتیوم صنعتی

هیدروکسید لیتیم یک منبع لیتیوم کریستالی بسیار نامحلول در آب است که برای سازگاری با محیط‌های بالاتر (پایه) pH استفاده می‌شود. هیدروکسید، آنیون OH متشکل از یک اتم اکسیژن است که به یک اتم هیدروژن متصل است. معمولاً در طبیعت حضور دارد و یکی از مولکول‌های مورد مطالعه در شیمی و فیزیکی است. ترکیبات هیدروکسید دارای خواص و کاربردهای متنوعی از کاتالیزور پایه تا تشخیص دی‌اکسید کربن هستند .

کاربرد هیدروکسید لیتیم صنعتی

لیتیوم هیدروکسید مونوهیدرات (بر اساس فلزات کمیاب، LiOH.H2O)، خلوص: 99.995٪ در صنایع شیمیایی، هسته‌ای، نفتی و… مورد استفاده قرار داد.

این ماده در:

 • صنعت عکاسی
 • رزین
 • کاتالیزور

در تولید:

 • گریس‌ها
 • چسب‌ها
 • سرامیک‌سازی
 • راکتور آب‌فشرده برای جلوگیری و کنترل خوردگی

مورد مصرف قرار می‌گیرد.

سمیت هیدروکسید لیتیم

استنشاق، بلع یا تماس پوست با مواد ممکن است باعث آسیب شدید یا مرگ شود. تماس با ماده مذاب ممکن است باعث سوختگی شدید پوست و چشم شود. از هرگونه تماس پوستی با مواد شیمیایی خودداری کنید.

آثار تماس یا استنشاق ممکن است با تأخیر همراه باشند. سوختن این ترکیب، ممکن است گازهای تحریک کننده، خورنده و یا سمی تولید کند. رواناب حاصل از کنترل آتش از هیدروکسید لیتیم یا رقت آب ممکن است خورنده و یا سمی باشد و باعث آلودگی شود.

خطر آتش‌سوزی هیدروکسید لیتیم

ماده غیر قابل احتراق است و به خودی خود نمی‌سوزد اما ممکن است با گرم شدن تجزیه شود و بخارات خورنده  یا سمی تولید کند. برخی از آن‌ها اکسید کننده هستند و ممکن است مواد قابل احتراق (چوب، کاغذ، روغن، لباس و غیره) را مشتعل کنند. تماس با فلزات ممکن است گاز هیدروژن قابل اشتعال را تکامل دهد. ظروف ممکن است هنگام گرم شدن منفجر شوند.

هیدروکسید لیتیم از کجا بخریم؟

پودر لیتیم هیدروکسید مونوهیدرات در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی و 50 کیلوگرمی آماده تحویل به شما مشتریان عزیز می‌باشد. شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ شما مشتریان عزیز، محصول هیدروکسید لیتیم مورد نیاز صنایع غذایی و دارویی را با بهترین قیمت و کیفیت تأمین کرده و در اسرع وقت به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.

فروش هیدروکسید لیتیم

فروش لیتیم هیدروکسید که یک ماده کریستالی با جریان آزاد بوده و ایده آل برای تولید گریس لیتیوم، رنگ، رزین و بسیاری از مواد شیمیایی خاص دیگر می باشد. لیتیوم هیدروکسید مونوهیدرات یک نمک هیدروکسید بسیار خالص لیتیوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست