خرید متابی سولفیت سدیم

خرید متابی سولفیت سدیم

به انگلیسیSodium metabisulfite
نام های دیگرسدیم پیرو سولفیت، سدیم دی سولفیت، E223
فرمول شیمیاییNa2-S2O5
شناسه محصول7681-57-4
خلوص99%
گریدغذایی، صنعتی
بسته بندیکیسه 25 کیلوگرمی
کشور تولید کنندهآلمان ، چین
کاربردنگهدارنده ، آنتی اکسیدان ، سفید کننده ، ثابت کننده رنگ و عامل مخمر در تولید غذا
قیمتتماس بگیرید

متابی سولفیت سدیم از کجا بخریم

متابی سولفیت سدیم یکی از افزودنی ها و ترکیبات غذایی محبوب در اکثر کشورها است. به عنوان یک تامین کننده و وارد کننده حرفه ای مواد اولیه صنایع غذایی ، شرکت بین المللی پیشگامان شیمی بین 10 سال است که این ماده را از چین و آلمان تهیه و وارد می کند ، لطفاً مطمئن باشید که متابی سولفیت سدیم را از کجا تهیه می کنید. در صورت هرگونه سوال و مشکلی ، لطفاً ایمیل خود را از طریق sales@irchem.ir برای ما ارسال کنید ، ما ظرف 1 روز کاری به شما پاسخ خواهیم داد.

متابی سولفیت سدیم آلمانی

خرید متابی سولفیت سدیم جامد پودری یا کریستالی سفید با بوی گوگرد است. این ماده یک ترکیب غیر معدنی متشکل از سدیم، گوگرد و اکسیژن است. این ترکیب معمولاً یک پودر کریستالی سفید یا زرد و سفید است که به راحتی در آب حل می‌شود.

متابی سولفیت سدیم
فروش متابی سولفیت سدیم

متابی سولفیت سدیم چگونه ساخته می‌شود؟

متابی سولفیت سدیم را می‌توان از واکنش بین دی اکسید گوگرد با کربنات سدیم ایجاد کرد. در زیر معادله واکنش نشان داه شده است:

SO2 + Na2SO3 → Na2S2O5

در اینجا فرآیند تولید شده توسط Solvay  آمده است:واکنش بین محلول کربنات سدیم (Na2CO3) و بی سولفیت سدیم (NaHSO3) برای تشکیل محلول مخلوط بی سولفیت سدیم و سولفیت سدیم (Na2SO3).

معادله واکنش: Na2CO3 + 2NaHSO3 = Na2SO3 + H2O + CO2

دی اکسید گوگرد اضافی (SO2) را به محلول فوق اضافه کنید تا سولفیت سدیم به بی سولفیت سدیم تبدیل شود و دی اکسید گوگرد محلول نیز بدست آید.

معادله واکنش: Na2SO3 + H2O + SO2 = 2NaHSO3

با افزودن یک ماده قلیایی، مانند کربنات سدیم، هیدروکسید سدیم یا سولفیت سدیم یا مخلوط‌های از این ترکیبات، دی اکسید گوگرد محلول را به بی سولفیت سدیم تبدیل کنید.

معادله واکنش: Na2CO3 + H2O + SO2 = 2NaHSO3 + CO2

بدست آوردن متابی سولفیت سدیم (Na2S2O5) از طریق دو مولکول بی سولفیت سدیم و با خنک‌سازی محلول بی سولفیت سدیم حاصل از واکنش نشان داده فوق و فرآیندهای تصفیه و خشک شدن را برای تولید بلورها یا پودرهای آن دنبال می‌کند.

معادله واکنش: 2NaHSO3 = Na2S2O5 + H2O

ویژگی‌های متابی سولفیت سدیم

 • ظاهر

به صورت کریستال‌های سفید یا پودر کریستال است. به آهستگی اکسید شده و به Na2SO4 (سولفات سدیم) تبدیل شده و در صورت قرار گرفتن در معرض هوا و رطوبت، گاز دی اکسید گوگرد (SO2) آزاد می‌کند. SO2 نیز در اثر واکنش با اسید آزاد می‌شود.

 • انحلال‌پذیری

در آب محلول است و میزان حلالیت آن در آب با بالا رفتن دما، افزایش پیدا می‌کند (54 گرم در 100 میلی‌لیتر در 20 درجه سانتی‌گراد و 81.7 گرم در 100 میلی‌لیتر در  دمای 100 درجه سانتی‌گراد.)هنگامی که در آب حل می‌شود، بی سولفیت سدیم (HSO3) تولید می‌شود که باعث اسیدی شدن محلول (محلول آبی 10٪) PH(4-5.5) می‌گردد.

Na2S2O5 + H2O = 2 NaHSO3

بی سولفیت سدیم در گلیسیرین محلول است وبه مقدار کمی در اتانول و بنزن محلول است.

 • ساختار

آیا متابی سولفیت سدیم وگان است؟

بله، این ترکیب وگان است و مواد اولیه و فرآیند تولید آن بدون استفاده از مواد حیوانی یا محصولات مشتق شده از منشأ حیوانی است.

کاربرد متابی سولفیت سدیم

خرید متابی سولفیت سدیم (sodium metabisulphite) به عنوان یک نگهدارنده غذا برای غذاهای خشک‌شده مانند چیپس، سیب‌زمینی، کشمش، سیب و همچنین کنسانتره میوه استفاده می‌شود. از این ترکیب معمولاً به عنوان ماده ضد عفونی‌کننده، آنتی‌اکسیدان و نگه‌دارنده در صنایع غذایی و آرایشی استفاده می‌شود و همچنین به عنوان E223 شناخته می‌شود.به عنوان یک ماده غذایی، مصرف بی‌خطر متابی سولفیت فلوراید سدیم در حدود 7 گرم در هر کیلوگرم وزن بدن تعیین شده است.

با این حال، افرادی که دارای آلرژی به سولفیت هستند و اغلب در معرض بثورات و خس‌خس سینه قرار دارند، ممکن است بخواهند از این نگه‌دارنده استفاده نکنند. متابی سولفیت سدیم به عنوان یک ماده سفید کننده در تولید خمیر و نساجی و همچنین یک عامل کاهش‌دهنده در داروها استفاده می‌شود. این ترکیب یک ماده نگه‌دارنده شناخته‌شده در لوازم آرایشی است.

خرید <a data-ail=مواد اولیه دارویی" width="800" height="536" srcset="https://irchem.ir/wp-content/uploads/2019/03/medicine-800x536.jpg 800w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2019/03/medicine-300x201.jpg 300w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2019/03/medicine-768x515.jpg 768w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2019/03/medicine-350x235.jpg 350w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2019/03/medicine-500x335.jpg 500w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2019/03/medicine-597x400.jpg 597w, https://irchem.ir/wp-content/uploads/2019/03/medicine.jpg 880w" sizes="(max-width: 800px) 100vw, 800px" title="خرید متابی سولفیت سدیم">
خرید بهترین مواد اولیه دارویی
 • در صنایع دارویی جهت تولید قرص استامینوفن و به مقدار کم به بعضی از داروها اضافه می‌شود.
 • در صنایع نساجی بعنوان تمیز و سفید کننده پشم و دیگر الیاف طبیعی جهت، تولید رنگ‌های حفره‌ای استفاده می‌شود.
 • در صنایع عکاسی در محلول ظهور جهت اسیدی‌کردن محلول ثبوت استفاده می‌شود.
 • در صنایع کاغذ سازی و چرم‌سازی به عنوان سفید کننده کاغذ استفاده می‌شود.
 • در صنعت ساختمان جهت تولید روان‌کننده بتن.
 • در صنعت تصفیه آب جهت کلر زدایی آب قبل از ورود آب به سیستم اسمز معکوس.
 • در صنعت تولید محصولات شیمیایی به عنوان احیا کننده برای خالص‌سازی و  جداکردن آلدییدها و کتون‌ها و همچنین جهت تولید سولفوکسینات‌های ماده اولیه تولید شامپو بچه و جهت تولید بعضی رنگ‌های آلی به‌کار برده می‌شود.

کاربرد متابی سولفیت سدیم در نانوایی

متابی سولفیت سدیم، مانند L- سیستئین به عنوان یک عامل کاهش‌دهنده در خمیر بیسکویت / شیرینی‌پزی عمل می‌کند که خمیر را شل می‌کند، زمان استراحت را کاهش می‌دهد و با واکنش با پیوندهای دی سولفید و تولید استرهای تیول سولفات در پروتئین گلوتن پس از هیدرولیز به بی سولفیت (HSO3−) در آب، فرآیند ورز دادن را تسریع می‌کند.

مواد اولیه تهیه کیک، شیرینی و شکلات فراوری شده
خرید مواد اولیه کیک، شکلات و شیرینی فرآوری شده

آیا خوردن متابی سولفیت سدیم بی‌خطر است؟

بله، تقریباً هیچ عارضه‌ای ندارد و ایمنی آن توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سازمان ایمنی مواد غذایی اروپا (EFSA) و همچنین توسط کمیته مشترک FAO / WHO در مورد مواد افزودنی غذایی (JECFA) تأیید شده است.متابی سولفیت سدیم، پوست خشک را به شدت تحریک می‌کند همچنین در صورت استنشاق ممکن است تحریک‌کننده گلو و بینی باشد.

طرز استفاده از متابی سولفیت سدیم

میزان مصرف متابی سولفیت سدیم چقدر است؟ هنگامی که برای از بین بردن باکتری ها در خردل ، توقف تخمیر یا حفظ شراب های آماده در برابر اکسیداسیون استفاده می شود ، مقدار مصرف متفاوت است. افزودن ¼ قاشق چایخوری متابی سولفیت سدیم به 5 گالن تقریباً 50 پی پی ام می باشد.برای تهیه مواد ضدعفونی کننده تجهیزات ، 8 قاشق چایخوری متابی سولفیت سدیم را در 1 گالن آب حل کنید. غلظت بالای گاز دی اکسید گوگرد تحریک کننده و سمی است ، بنابراین از آن در مناطق با تهویه مناسب استفاده کنید. پس از استفاده از محلول روی تجهیزات ، موارد را باید با آب تمیز و سرد شستشو دهید.

عوارض متابی سولفیت سدیم

متابی سولفیت سدیم ممکن است آلرژی مشابه آسم را ایجاد کند و ممکن است اثرات سوئی به شرح زیر داشته باشد:

 • تحریک پوست، چشم و دستگاه تنفسی
 • سردرد
 • مشکلات تنفسی
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال

باقی‌مانده آن، دی اکسید گوگرد، که ممکن است سولفیت، اسید سولفوریک و سولفات بر روی غشاهای مخاطی مرطوب تولید کند، اثر تحریک‌کننده و القا بیماری‌های مختلف التهابی دستگاه تنفسی را افزایش می‌دهد.دی اکسید گوگرد می‌تواند فعالیت آنزیم‌ها را از بین ببرد، و از متابولیسم کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، دی اکسید گوگرد ویتامین B را تجزیه می‌کند.

متابی سولفیت سدیم در مقایسه با متابی سولفیت پتاسیم؟

 • هر دو مواد تشکیل دهنده شراب هستند و سولفیت را به شراب اضافه می‎کنند. تفاوت اصلی بین آن‌ها این است که متابی سولفیت سدیم باعث اضافه شدن یون‌های سدیم در شراب می‌شود در حالی که متابی سولفیت پتاسیم یون‌های پتاسیم را اضافه خواهد کرد.
 • یون های پتاسیم باعث تثبیت و آزادسازی اسید تارتاریک می‌شوند.
 • متابی سولفیت سدیم طعم نمکی به شراب می‌بخشد.

متابی سولفیت سدیم در مقایسه با بی سولفیت سدیم؟

هر دو سولفیت هستند اما کاملاً متفاوت هستند. فرمول شیمیایی بی سولفیت سدیم NaHSO3 و با شماره E E222 است. بی سولفیت سدیم معمولاً مخلوطی از بی سولفیت سدیم و متابی سولفیت سدیم است، در حالی که دومی یک محصول خالص است. جایگزین شدن بی سولفیت با متابی سولفیت سدیم راحت‌تر و ارزان‌تر است.با توجه به فرآیند تولید متابی سولفیت سدیم، می‌توان تشخیص داد که تولید شکل خالص بی سولفیت سدیم بلور به دلیل متبلور شدن در متابی سولفیت سدیم کار سختی است.به همین دلیل است که شماره افزودنی غذایی اروپا E222 به جای پودر یا گرانول به “NaHSO3 محلول آبی” را مشخص می‌کند.

قیمت متابی سولفیت سدیم

قیمت متابی سولفیت سدیم آلمانی و چین را از طریق تماس با کارشناسان بخش غذایی ما دریافت کنید. قیمت متابی سولفیت سدیم به دلیل واردات مستقیم توسط این شرکت همواره بهترین قیمت ممکن بوده و بار مربوطه با تمامی مدارک و اطلاعات کامل ارائه می شود.

متابی سولفیت سدیم
فروش متابی سولفیت سدیم

متابی سولفیت سدیم از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، فروش پودر متابی سولفیت سدیم مورد نیاز صنایع مختلف را بهترین قیمت و بهترین کیفیت در بسته‌بندی‌های 25 کیلوگرمی انجام داده و در سریع‌ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید.قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید ضمن استعلام قیمت، با قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر مقایسه کنید.

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فرمولاسیون مایع ظرفشویی
فهرست