خرید نرمال متیل پیرولیدون

فروش نرمال متیل پیرولیدون صنعتی

نرمال متیل پیرولیدون (NMP) یک حلال قطبی آپروتیک است. دارای مزایای از جمله نقطه جوش بالا، قطبیت قوی، ویسکوزیته کم، حلالیت قوی، عدم خوردگی، سمیت کم، پایداری شیمیایی و حرارتی خوب و غیره است. عمدتاً در زمینه استخراج ترکیبات آروماتیک، خالص سازی و جداسازی استیلن، الفین ها و دی الفین ها، حلال های پلیمری و حلال های پلیمریزاسیون استفاده می شود.

جهت استعلام قیمت نرمال متیل پیرولیدون صنعتی

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

قیمت نرمال متیل پیرولیدون

با توسعه سریع پلی آمید خانگی، پلی آمید، پلی فنیلن سولفید و سایر پلاستیک های مهندسی با مقاومت بالا و الیاف با استحکام بالا، کیفیت و تقاضای نرمال متیل پیرولید الزامات بالاتری را مطرح کرده اند. برای یادگیری هر آنچه را که لازم است در مورد نرمال متیل پیرولیدون (از جمله کاربردها و موارد ایمنی هنگام کار کردن با این ترکیب و …) بدانید، با ما همراه باشید.

نام انگلیسی N-Methylpyrrolidone
شکل ظاهر
مایع روغنی شفاف بی رنگ تا زرد روشن
وزن مولکولی 99.13
نقطه جوش 202°C
نقطه انجماد -24.4°C
ضریب شکست 1.4700 at 20°C
چگالی

1.0304 g/mL (8.598 lb/gal) at 20°C

1.0259 g/mL (8.560 lb/gal) at 25°C

ویسکوزیته

1.67 cP at 25°C

خلوص

99%

بسته بندی

بشکه 220 لیتری

نرمال متیل پیرولیدون چیست

نرمال متیل پیرولیدون (همچنین به عنوان NMP یا N-متیل -2- پیرولیدون نیز شناخته می شود)، حلالی است که معمولاً به صورت مایع بی رنگ با بوی ملایم آمین یافت می شود. این یک مایع قابل احتراق است که باید دور از شعله نگه داشته شود و برای بدن انسان سمی است.

NMP یک ترکیب بازی و قطبی با پایداری بالا است. فقط به آرامی توسط هوا اکسید می شود و به راحتی با تقطیر جزئی خالص می شود. NMP جاذب رطوبت است. این ماده کاملاً با آب قابل اختلاط است. در الکل های پایین تر، کتون های پایین تر، اتر، اتیل استات، کلروفرم و بنزن بسیار حل می شود و در هیدروکربن های آلیفاتیک نسبتاً محلول است.

تولید نرمال متیل پیرولیدون

در حال حاضر، سه فرآیند اصلی تولید صنعتی برای نرمال متیل پیرولیدون وجود دارد:

الف) γ-بوتیرولاکتون(GBL) و مونومتیل آمین(MMA) برای سنتز نرمال متیل پیرولیدون واکنش نشان می دهند.

ب) با واکنش γ-بوتیرولاکتون و آمین های ترکیبی نرمال متیل پیرولیدون سنتز می شود.

ج) 1،4-بوتاندیول دهیدروژناسیون-آمینه کردن برای تهیه نرمال متیل پیرولیدون.

خواص نرمال متیل پیرولیدون

NMP (C5H9NO، وزن مولکولی 99، نقطه جوش 203 درجه سانتیگراد) دارای pH 7~9 است. یک باز ضعیف با بوی آمونیاک خفیف است. این یک مایع روغنی شفاف بی رنگ تا زرد روشن است که متعلق به ترکیبات هتروسیکلیک نیتروژن است. پایداری شیمیایی خوبی دارد و در یک محیط خنثی نسبتاً پایدار است.

با توجه به حلقه پیرول در ساختار مولکولی آن، NMP مستعد هیدرولیز در یک محیط قلیایی است. NMP را می توان با هیدروکسیل در فاز آب اکسید کرد و 66 محصول تولید کرد که 24 محصول را می توان شناسایی کرد. NMP در یک محیط اسیدی با آب تحت یک واکنش هیدرولیز قرار می گیرد تا 4-متیل آمینو بوتیریک اسید تولید کند که در اثر تجزیه بیشتر به نیمه آمید سوکسینیک اسید تبدیل می شود.

نرمال متیل پیرولیدون پایداری حرارتی بالایی دارد. در غیاب آب و هوا دمای تجزیه حدود 350 درجه سانتیگراد است. اگرچه رنگ NMP در دمای 200 درجه سانتیگراد زرد می شود، اما تأثیری در استفاده از آن ندارد. هنگامی که NMP در حین استفاده با هوا و آب مواجه می شود، مستعد واکنش تجزیه است. در حضور اکسیژن و آب به طور همزمان، NMP می تواند تحت واکنش های هیدرولیز و اکسیداسیون در دمای پایین حدود 120-200 درجه سانتیگراد قرار گیرد.

کاربرد نرمال متیل پیرولیدون

از آنجایی که نرمال متیل پیرولیدون معمولاً در محصولات پاکسازی/حذف رنگ یافت می شود و یک فرد معمولی به احتمال زیاد نرمال متیل پیرولیدون را به عنوان یک ماده تشکیل دهنده در پاک کننده های رنگ می شناسد که در واقع 9٪ از کل استفاده از NMP مربوط به این محصولات (در ایالات متحده آمریکا) است.

همچنین نرمال متیل پیرولیدون در رنگ ها، برخی چسب ها، پاک کننده ها ، جوهرها و آفت کش ها یافت می شود.

استخراج کننده

از آنجا که نرمال متیل پیرولیدون یک حلال با قدرت انحلال بسیار قوی است، به طور گسترده ای به عنوان یک استخراج کننده استفاده می شود. می توان از آن برای بازیابی گاز طبیعی و ترک خوردگی نفتای سبک استفاده کرد. گاز تولید شده حاوی استیلن است که می تواند خلوص استیلن را تا 99.7 درصد افزایش دهد که می توان از آن برای بازیابی نفتا استفاده کرد.

خرید نرمال متیل پیرولیدون
خرید نرمال متیل پیرولیدون

تصفیه گاز جذبی از گاز اگزوز

دم گاز پی وی سی حاوی مقدار قابل توجهی وینیل کلرید است که باعث آلودگی محیط زیست و اتلاف منابع می شود. NMP را می توان برای جذب وینیل کلرید در دم گاز PVC استفاده کرد و تأثیر بسیار خوبی دارد. NMP همچنین می تواند برای جذب گازهای اسیدی مانند CO2 و H2S در گاز سنتزی و گاز طبیعی برای تصفیه گاز و رسیدن به هدف پالایش استفاده شود.

پالایش روغن روان کننده

در فرآیند پالایش نفت، روغن روان کننده حاوی هیدروکربن های معطر در تفکیک خلاء در دمای 370 ~ 550 ℃ است که بر شاخص ویسکوزیته روغن روان کننده تأثیر می گذارد. به طور سنتی از فنل و فورفورال به عنوان مواد خام برای استخراج هیدروکربن های آروماتیک استفاده می شود. از آنجایی که نرمال متیل پیرولیدون دارای مزایای حلالیت قوی تر و گزینش پذیری بالاتر نسبت به فنل و فورفورال است، می تواند جایگزین فنل و فورفورال برای پالایش روغن روان کننده شود.

آزمایش پالایش روغن روان کننده مقطر Daqing با نرمال متیل پیرولیدون، فنل و فورفورال انجام شد. نتایج نشان می دهد که حلالیت و انتخاب NMP بهتر از فنل و فورفورال است. عملکرد حدود 5 درصد بیشتر از فنل است که معادل فورفورال است. نسبت حلال 9% کمتر از فنل و 14% کمتر از فورفورال است. استفاده از نرمال متیل پیرولیدون برای پالایش روغن روانکاری دارای عملکرد ایمن، تلفات کم، عملکرد خوب محصول و چشم انداز کاربردی خوب است.

پلیمر و حلال پلیمریزاسیون

NMP را می توان به عنوان حلال پردازش رزین برای تولید پوشش های وینیل، رنگ کف، لاک ها و پوشش های کامپوزیت استفاده کرد. NMP همچنین می تواند به عنوان یک حلال برای واکنش های پلیمریزاسیون، مانند سنتز پلی فنیلن سولفید و پلی آمید با استفاده از NMP به عنوان حلال استفاده شود. پلی فنیلن سولفید (PPS) نوع جدیدی از پلاستیک مهندسی پلیمر است که دارای مقاومت حرارتی عالی، مقاوم در برابر شعله، عایق، استحکام و سختی بالا، پایداری ابعادی خوب محصول و قابل استفاده در انواع قالب‌گیری است. این روش برای پردازش استفاده می شود و می توان آن را دقیقاً شکل داد و کاربردهای گسترده ای دارد.

تحت اثر کاتالیزور NaCO3، p-دی کلروبنزن (P-DCB) و سولفید سدیم دهیدراته در حلال NMP در حدود 230 درجه سانتیگراد تحت فشار نرمال به مدت 8 ساعت واکنش دادند تا پلی فنیلن سولفید سنتز شود.

پلی آمید نوعی پلیمر با حلقه ایمیدی به عنوان ساختار مشخصه آن است. این نوع پلیمر دارای مقاومت حرارتی فوق العاده، خواص مکانیکی عالی، خواص الکتریکی و عملکرد پایدار است. محصولات مختلف حاصل از این پلیمرها مانند فیلم‌ها، چسب‌ها، پوشش‌ها، لمینت‌ها و ترکیبات قالب‌گیری به طور گسترده در بسیاری از زمینه‌ها مانند هوافضا، الکترونیک و مهندسی برق، خودرو و ابزار دقیق مورد استفاده قرار گرفته‌اند. پس از واکنش بنزن کربوکسیلیک دی ان هیدرید و دی آمین برای تولید ترکیبات پلی آمید، پلی آمید را می توان با واکنش حلقه سازی در حلال NMP تحت شرایط واکنش زیر 50 ℃ به دست آورد.

خرید نرمال متیل پیرولیدون
خرید نرمال متیل پیرولیدون

سیال کاری لوله حرارتی با دمای متوسط

در حال حاضر سیالات کاری بسیار کمی برای لوله های حرارتی در قسمت دمای متوسط ​​وجود دارد. هدایت حرارتی um-A که اکنون استفاده می شود سمی است و به راحتی در دماهای بالا تجزیه می شود. ضریب انتقال حرارت چگالش نفتالین خیلی کم است. بنابراین، پرس و جو در مورد عملکرد انتقال حرارت غیر سمی، شیمیایی پایدار و خوب سیال کار لوله حرارتی دمای متوسط ​​برای بازیابی گرمای اگزوز در دمای 400-600 درجه سانتیگراد، که در صنعت گسترده است، اهمیت زیادی دارد.

ویژگی های انتقال حرارت یک ترموسیفون دو فاز بسته با استفاده از NMP به عنوان سیال کار به طور تجربی مورد مطالعه قرار گرفته است. نتایج نشان می دهد که عملکرد انتقال حرارت جامع NMP بهتر از نفتالین است و در محدوده دمای کاری 220 ~ 350 ℃، فشار کاری متناظر آن فقط 0.3 ~ 2.5 MPa، یک سیال کار لوله حرارتی با دمای متوسط ​​مناسب است.

ایمنی نرمال متیل پیرولیدون

در صورت قرار گرفتن در معرض NMP با پوست؛ تمام لباس ها، کفش ها و لوازم جانبی آلوده را بردارید و ناحیه آسیب دیده را با آب و صابون فراوان تمیز کنید. لباس های آلوده باید قبل از پوشیدن مجدد شسته شوند. در صورت تحریک به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

اگر بخار NMP استنشاق شده است، فرد را از ناحیه آلوده به نزدیکترین منبع هوای تازه منتقل کنید و بیمار دراز بکشد – او را گرم نگه دارید و استراحت کند. اگر نفس کشیدن برایشان مشکل است، به آن ها اکسیژن بدهید. اگر آن ها تنفس نمی کشند، اگر واجد شرایط انجام این کار هستید، CPR را انجام دهید. بدون معطلی به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

اگر NMP را بلعیده اید، استفراغ نکنید. اگر استفراغ رخ داد، بیمار را به سمت جلو یا سمت چپ خم کنید تا راه هوایی باز بماند و از آسپیراسیون جلوگیری شود. وضعیت آنها را زیر نظر بگیرید و به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

اگر قرار گرفتن در معرض نرمال متیل پیرولیدون از طریق چشم اتفاق افتاد، چشم را با مقدار زیادی آب جاری تازه بشویید بدون اینکه زیر پلک ها را فراموش کنید. برداشتن لنزهای تماسی باید توسط یک متخصص ماهر انجام شود. بدون معطلی به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.

مدیریت ایمنی نرمال متیل پیرولیدون

  • NMP به راحتی قابل اشتعال است و باید دور از حرارت / جرقه / شعله باز و سطوح داغ نگهداری شود. آتش را باید با اسپری آب/مه، فوم یا پودر شیمیایی خشک خاموش کرد.
  • به دلیل سمی بودن بخار، این ماده شیمیایی فقط باید در فضای باز یا در یک منطقه تهویه مناسب استفاده شود. در صورت لزوم باید یک فن محلی نصب شود.
  • دوش‌های ایمنی و فواره‌های چشم‌شوی اضطراری باید در منطقه‌ای که احتمال قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی وجود دارد در دسترس باشد.
  • وسایل ایمنی از جمله؛ عینک ایمنی با سپر جانبی، عینک شیمیایی، دستکش تفلون/نایلون (از لاستیک طبیعی یا دستکش PVC استفاده نکنید)، کفش ایمنی و پیش بند PVC هنگام تحویل NMP ضروری است.
خرید نرمال متیل پیرولیدون
فروش نرمال متیل پیرولیدون

فروش نرمال متیل پیرولیدون صنعتی

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌های مشتریان عزیز، محصول نرمال متیل پیرولیدون مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ترین زمان ممکن به‌ وسیله سیستم حمل‌ونقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌های عرضه‌شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ترین قیمت است و شما مشتریان عزیز می‌توانید میتوانید برای خرید نرمال متیل پیرولیدون مورد نیاز خود با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

منابع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست