فروش تترا هیدروفوران

خرید تتراهیدروفوران صنعتی

شرکت پیشگامان شیمی تترا هیدرو فوران را از کشورهای تایوان و ژاپن در بشکه های 185 کیلوگرمی وارد می کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید تترا هیدرو فوران (THF) با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

جهت استعلام

قیمت تترا هیدرو فوران THF

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خرید حلال THF

⭐معادل انگلیسی Tetrahydrofuran / Thf
⭐شناسه محصول 109-99-9
⭐فرمول شیمیایی C4h8o
⭐خلوص 99.9%
⭐چگالی 0.8876
⭐نقطه ذوب 108.4- °c
⭐نقطه جوش 66 °c
⭐حلالیت  محلول در آب
⭐شکل ظاهری شفاف بی رنگ
⭐گرید صنعتی
⭐کاربرد حلال شیمیایی
⭐بسته بندی بشکه 180 کیلویی
⭐تولید کننده چین
⭐قیمت thf لطفا تماس بگیرید 📞

تتراهیدروفوران یک ترکیب آلی حلقوی است که به دلیل قابلیت پرداخت و ساختار اتر حلقوی شناخته می شود. THF به طور معمول یک مایع آلی بی رنگ است که هم با آب مخلوط می شود و هم ویسکوزیته کمی دارد. THF به دلیل ماهیت قطبی و دامنه مایع گسترده، به عنوان یکی از مفیدترین حلالهای آلی موجود در بازار عمل می کند.

فروش تترا هیدرو فوران THFقیمت تترا هیدرو فوران (THF)

حلال تتراهیدروفوران (THF) یک حلال بی اثر و همه کاره است و قدرت حلالیت بالایی را برای بسیاری از مواد آلی فراهم می کند. در بسیاری از سنتزها به عنوان معرف آغازین استفاده می شود. تتراهیدروفوران که بیشتر THF یا اکسولان نامیده می شود ، مایعی آلی است که به طور گسترده به عنوان حلال و همچنین به عنوان معرف استفاده می شود و به عنوان پیش ماده پلیمریزاسیون عمل می کند.

تتراهیدروفوران چیست؟

تترا هیدرو فوران (THF) یک ترکیب آلی با فرمول CH2)4O) است. این ترکیب به عنوان هتروسیکل، در گروه اتر­های حلقوی طبقه‌بندی می­‌شود. همچنین به عنوان THF، اکسولان، فوران، اکسید بوتیلن، اکسید دی اتیلن و اکسید تترا متیلن شناخته می شود. تترا هیدرو فوران یک مایع آلی بی‌رنگ با ویسکوزیته کم و قابل پخش در آب است. این ماده عمدتاً به عنوان پیش‌ماده برای تولید پلیمرها استفاده می‌شود.

فرمول تتراهیدروفوران

فرمول شیمیایی تتراهیدروفوران (CH2) 4O است. ساختار یک هتروسیکل است که توسط پیوند 4 CH2 به یک اتم اکسیژن متصل شده است. به طور دقیق تر این اتر حلقوی است. جرم مولکولی آن 72.11 گرم mol-1 است. ساختار یک چرخه 5 عضوی است که نسبت به یک زنجیره باز 5 عضوی انعطاف پذیری کمتری دارد اما از یک حلقه معطر سفت و سخت است.

تولید تتراهیدروفوران

تتراهیدروفوران در طبیعت یافت نمی شود و می تواند از طریق چندین روش تولید شود ، برخی از آنها عبارتند از:

– هیدروژناسیون کاتالیستی انیدرید مالئیک یا هیدروژناسیون کاتالیستی فوران با استفاده از کاتالیزور نیکل یا پالادیوم.

– دكربكسيلاسيون فورفورال به فوران با استفاده از كاتاليست فلزي و سپس هيدروژناسيون فوران به THF.

– در صنعت عمدتا از طریق واکنش بین استیلن و فرمالدئید تولید می‌شود و 2-بوتین-1،4-دیول ایجاد می کند که به دیول اشباع مربوطه که به THF چرخانده می شود هیدروژنه می شود.

فرمول تتراهیدروفوران

خواص فیزیکی تتراهیدروفوران

تتراهیدروفوران یک مایع  بی رنگ و مشابه اتر است. نقطه ذوب آن 108.3- درجه سانتی گراد و نقطه جوش آن 66 درجه سانتی گراد است. چگالی 0.88 گرم در میلی لیتر است. این ماده در آب قابل اختلاط است و همچنین در حلالهای آلی از جمله اتیل استات ، اتانول ، متانول ، بنزن و استون قابل حل است. به دلیل ظرفیت جذب آب ، در واکنش‌های حساس به آب استفاده نمی شود.

ویژگی های شیمیایی تتراهیدروفوران

 THF پایه ضعیف لوئیس است، به این معنی که می تواند الکترون ها را به گونه های شیمیایی که فاقد الکترون هستند (به عنوان مثال فلزات / فلزات انتقالی) اهدا کند و بنابراین THF می تواند با این فلزات واکنش دهد. یکی از معایب THF این است که بیشتر حاوی ترکیباتی به عنوان بوتیل هیدروکسی تولوئن است تا در هنگام نگهداری به مدت طولانی یا در تماس با هوا یا نور از تشکیل پروکسید انفجاری جلوگیری کند.

کاربردهای تترا هیدرو فوران

از بیش از 200000 تن تتراهیدروفوران که هر سال تولید می شود قسمت عمده آن به دلیل خاصیت قابل انعطاف و سهولت در تبدیل به سایر ساختارها به عنوان بلوک سازنده آلی در فرآیندهای صنعتی استفاده می شود. مانند زمانی که THF در صورت کاتالیزاسیون با اسیدهای کاتالیزور به پلیمر خطی تبدیل می شود.

کاربرد اصلی دیگر آن به عنوان یک حلال صنعتی است که در تولید پلی وینیل کلراید یا PVC استفاده می شود. یک کاربرد اخیر THF شامل استفاده از آن به عنوان یک حلال در برخی فرآیندهای چاپ سه بعدی می باشد. صنایع دیگری که از تتراهیدروفوران استفاده می کنند شامل فرآوری شیمیایی، دارویی، تولید کاغذ، کشاورزی، پلاستیک و منسوجات است.

پلیمریزاسیون:

در حضور اسیدهای قوی، THF به پلیمر خطی موسوم به پلی (تترا متیلن‌اتر) گلیکول (PTMEG)، که به عنوان پلی‌تتر متیلن اکسید (PTMO) نیز شناخته می‌شود، تبدیل می‌شود:

فروش تترا هیدرو فوران

این پلیمر برای ساخت الیاف پلی‌اورتان الاستومری مانند Spandex استفاده می‌شود.

حلال:

کاربرد اصلی دیگر THF به عنوان یک حلال صنعتی برای پلی‌وینیل‌کلرید (PVC) و لاک‌ها است. این یک حلال آپروتیک با ثابت دی‌الکتریک 7.6 است. تتراهیدروفوران صنعتی یک حلال نسبتاً قطبی است و می‌تواند طیف گسترده‌ای از ترکیبات شیمیایی غیر قطبی و قطبی را در خود حل کند. THF ضد آب است و می‌تواند ساختارهای هیدرات گازی جامد را با آب در دماهای پایین تشکیل دهد. تترا هیدرو فوران توان حل‌کردن PVC را دارد، بنابراین ماده اصلی چسب‌های PVC است. از این ماده برای روان‌کردن سیمان قدیمی PVC استفاده می‌شود و اغلب به‌صورت صنعتی برای جداسازی قطعات فلزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از تتراهیدروفوران صنعتی در کروماتوگرافی معکوس به عنوان فاز متحرک استفاده می­‌شود و پایداری شست‌وشویی بیشتری نسبت به اتانول و استو­نیتریل دارد. با این وجود نسبت به این حلال­‌ها کمتر استفاده می‌­شود. THF به عنوان حلال در پرینتر­های سه‌بعدی به هنگام استفاده از پلاستیک PLA کاربرد دارد. می‌توان از THF برای تمیز کردن قطعات پرینتر سه‌بعدی قفل‌شده و همچنین در هنگام اتمام چاپ برای برداشتن خطوط اکسترودر و افزودن درخشش به محصول نهایی استفاده کرد.

تتراهیدروفوران آزمایشگاهی:

در آزمایشگاه، تترا هیدرو فوران یک حلال محبوب است. THF اساسی‌تر از دی اتیل اتر است و کمپلکس‌­های قوی‌تری با +Li+ ،Mg2 و بوران تشکیل می‌دهد. THF یک حلال محبوب برای واکنش‌های هیدروبوراسیون و ترکیبات آلی فلزی مانند ارگانو لیتیمو واکنش‌گر گرینیارد است. بنابراین، در حالی که دی اتیل اتر به‌عنوان حلال انتخاب برخی از واکنش‌ها (به عنوان مثال، واکنش گرینیارد) می‌­باشد، THF می­‌تواند نقش آن را در بسیاری از موارد دیگر پر کند. THF تجاری حاوی آب قابل توجهی است که باید برای اقدامات حساس حذف شود.

اقدامات احتیاطی:

تتراهیدروفوران صنعتی یک حلال نسبتاً غیر سمی با دوز کشندگی متوسط (LD50) است. به پوست نفوذ می‌کند و باعث کم آبی سریع می‌شود. THF به راحتی لاتکس را حل می‌کند و به طور معمول با دستکش‌های لاستیکی نیتریل یا نئوپرن واکنش می­‌دهد و بسیار قابل اشتعال است. یکی از خطرات استفاده از THF ناشی از تمایل آن به تشکیل پراکسیدهای انفجاری از جمله پراکسید تترا هیدرو فوران در منابع هوا است. برای به حداقل رساندن این مشکل، نمونه‌های تجاری THF اغلب با بوتیل هیدروکسی تولوئن (BHT) مهار می‌شوند. از تقطیر این ماده با هدف خشک‌کردن آن جلوگیری می‌شود زیرا پراکسیدهای منفجره در ماده ایجاد می­‌شود.

علاوه بر این، THF می تواند باعث تحریکات جدی چشم و تنفس شود. هنگام کار با تتراهیدروفوران، همیشه از عینک محافظتی، وسایل تنفسی و لباس استفاده کنید و قسمتهای استفاده نشده محصول را در یک ظرف امن و در مکانی که دارای تهویه مناسب است نگهداری کنید. تتراهیدروفوران برای سلامتی خطرناک است. در صورت بلع بسیار سمی است. این ماده تحریک کننده مخاط است و برای ارزیابی آسیب‌های طولانی مدت و اینکه آیا می تواند باعث سرطان شود در دست بررسی است. این ماده بسیار قابل اشتعال است.

برای مشخصات کامل و اقدامات احتیاطی مربوط به کار ، صفحات ایمنی محصول را مشاهده کنید.

فروش تترا هیدرو فوران THF

شرکت پیشگامان شیمی محصول این ماده را از کشورهای ژاپن و آلمان وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز جهت دریافت قیمت حلال تترا هیدرو فوران و اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

ذخیره سازی و جابجایی THF

THF تحت قانون خدمات آتش نشانی به عنوان ماده خطرناک طبقه بندی می شود. از آنجا که بسیار فرار و قابل اشتعال است، ظرف نگهداری باید محکم بسته شده و در مکانی با تهویه مناسب نگهداری شود. اگر THF در معرض اکسیژن یا هوا قرار گیرد، مانند سایر اترها، پراکسیدهای منفجره تولید می شود. به همین دلیل باید ظرف را با نیتروژن خشک آب بندی کرد.

THF برای غشاها و پوست چشم، بینی و گلو تحریک کننده است. قرار گرفتن در معرض بخار برای مدت طولانی ممکن است باعث علائم مسمومیت با حلال آلی مانند حالت تهوع و سرگیجه شود. برای جلوگیری از غلظت زیاد بخار، از تهویه مناسب استفاده کنید. هنگام استفاده یا دست زدن، همیشه از تجهیزات ایمنی مناسب مانند دستکش محافظ و عینک استفاده کنید.

آنالیز تترا هیدرو فوران (THF)

جهت دریافت آنالیز بار موجود با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

آنالیز تتراهیدروفوران

 قیمت thf

قیمت تتراهیدروفوران (THF) به علت تغییرات قیمت‌های مواد اولیه و شرایط بازار ممکن است متفاوت باشد و به صورت دوره‌ای تغییر کند. همچنین قیمت آن به وابستگی به نوع و میزان خرید و همچنین فعالیت شرکت یا فروشنده ممکن است متفاوت باشد. این قیمت ممکن است با توجه به شرایط بازار و تغییرات بین‌المللی، تغییر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست