پلی اتیلن گلیکول PEG400

خرید پلی اتیلن گلیکول‌ 400

فروش پلی اتیلن گلیکول 400 (PEG 400) که یک پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی متوسط 400 است. می توانید خرید پلی اتیلن گلیکول 400 را در شرکت پیشگامان شیمی با ضمانت اصالت کالا و تضمین کیفیت به راحتی انجام دهید. این مایع شفاف، چسبناک و جاذب رطوبت است. PEG 400 محلول در آب، غیر یونی و نسبتاً بی‌اثر است.

جهت دریافت انالیز

و استعلام قیمت peg 400

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خاصیت لغزش و مرطوب کنندگی به پوشش‌ها می‌دهد. اصطلاحات پلی (اتیلن گلیکول) و پلی (اتیلن اکسید) به پلیمرهایی اشاره دارد که از نظر شیمیایی یکسان هستند. زنجیره‌های پلیمری در هر دو انتها با هیدروکسیل خاتمه می‌یابند. به جز پلی (اتیلن گلیکول) با کمترین وزن مولکولی، پلی (اتیلن گلیکول) دارای توزیع وزن مولکولی وسیعی از 0.5 برابر تا 1.5 برابر مقادیر نشان داده شده‌است. برای آشنایی بیشتر با پلی اتیلن گلیکول 400 با ما همراه باشید.

به انگلیسی Polyethylene Glycol 400 (PEG 400)
نام INCI PEG-8
شماره CAS 25322-68-3
فرمول مولکولی H(OCH2CH2)nOH
وزن مولکولی 380 – 420 (g/mol)
pH-5% در محلول آبی در دمای   25°C
4.5 – 7.5
ویسکوزیته 210°F (99°C) 6.8 – 8.0 (cSt)
حالت فیزیکی مایع
بو بدون بو
دمای جوش > 200 (تجزیه)
دمای ذوب 4 – 8 درجه سانتی گراد
انحلال پذیری در آب در دمای  20 °C 100 (wt%)
ضریب شکست n20/D 1.4563
دمای انتقال شیشه ای، TG -41° (ºC)

خرید پلی اتیلن گلیکول‌ 400 (PEG 400)

پلی اتیلن گلیکول ها (PEGs) از اکسید اتیلن با پلیمریزاسیون تولید می‌شوند. وزن مولکولی PEG ها از 300 تا 60000 دالتون متغیر است. پلی اتیلن گلیکول 400، یک مایع شفاف، بی رنگ و چسبناک است که آن را برای کاربردهای دارویی، محصولات مراقبت شخصی یا لوازم آرایشی بسیار مناسب می‌کند. به شدت آب دوست است و در آب و همچنین در استون، الکل، بنزن، گلیسیرین، گلیکول ها و هیدروکربن‌ها محلول است.

شرکت پیشگامان شیمی به عنوان تامین کننده مواد شیمیایی صنایع مختلف، فروش پلی اتیلن گلیکول 400 را در بشکه‌های 220 کیلویی عرضه می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید PEG 400 در گرید صنعتی و دارویی با ما تماس بگیرید.

خرید پلی اتیلن گلیکول 400 (PEG 400)
قیمت پلی اتیلن گلیکول 400 (PEG 400)

پلی اتیلن گلیکول 400 چیست

پلی اتیلن گلیکول 400 (PEG 400) دارای مقادیر کم مولکولی با سمیت کم و بسیار هیدرولیکی می‌باشد و ماده ای مفید در ترکیبات دارویی است. این ماده محلولیت و قابلیت دسترسی بیولوژیک داروهای محلول در آب را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد. پلی اتیلن گلیکول‌ها از اکسید اتیلن (Ethylene oxide) مایع و آب تولید می‌شوند و دارای مشتقات مختلف می‌باشند. پی ای جی همراه با بسیاری از مشتقات غیر‌فعال آن‌ها به صورت گسترده‌ای در صنایع آرایشی بهداشتی به عنوان سورفکتانت‌ها، امولسیفایرها، مواد پاک‌کننده، روان‌کننده‌ها و تهویه دهندگان پوست استفاده می‌شود.

PEG 400 (پلی اتیلن گلیکول 400) درجه‌ای با وزن مولکولی کم از پلی اتیلن گلیکول است. این یک مایع شفاف، بی‌رنگ و چسبناک است. پلی اتیلن گلیکول‌ها با جرم ملکولی متفاوت دارای خواص فیزیکی متفاوت هستند و کاربردهای گسترده و حلالیت بالایی در آب دارند و به عنوان یک اتصال‌دهنده و روان‌کننده در محصولات آرایشی و بهداشتی به کار می‌رود.

خواص شیمیایی PEG 400

PEG 400 به شدت آب دوست است. ضریب تقسیم PEG 400 بین هگزان و آب 0.000015 است. این عدد نشان می‌دهد که وقتی PEG 400 با آب و هگزان مخلوط می‌شود، تنها 15 قسمت PEG400 در لایه هگزان در هر 1 میلیون قسمت PEG 400 در لایه آب وجود دارد.

پلی اتیلن گلیکول 400 یک حلال عالی برای تعداد زیادی از مواد است که به راحتی در آب حل نمی‌شوند. بنابراین آن‌ها به طور گسترده‌ای به عنوان حلال‌ها و مواد محلول در مواد فعال و مواد تحریک کننده در فرمولاسیون‌های مایع و نیمه جامد مورد استفاده قرار می‌گیرند. این توانایی PEGها برای تشکیل کمپلکس‌هایی با مواد فعال است که وظیفه قدرت حلال عالی آن‌ها را بر عهده دارد.

PEG 400 در آب، استون، الکل‌ها، بنزن، گلیسیرین، گلیکول‌ها، کلروفرم، تولوئن، متیلن کلراید و هیدروکربن‌های آروماتیک محلول است و در هیدروکربن‌های آلیفاتیک دارای حلالیت کمی است. همچنین در دی اتیل اتر و هگزان نامحلول می‌باشد. عدد 400 به میانگین وزن مولکولی PEG اشاره دارد. در مورد PEG 400، وزن مولکولی 400 واحد جرم اتمی میانگین (یا “دالتون”) است که اجازه می‌دهد این ترکیب شناخته شود. وزن 400 دالتون معادل زنجیره‌ای در حدود 9 تکرار اتر در داخل مولکول است.

کاربرد پلی اتیلن گلیکول 400

در لوازم آرایشی و بهداشتی به عنوان یک ماده محلول در آب، بی‌بو، بی‌اثر، غیر‌فرار، بدون خواص تحریک کننده در محصولاتی مانند کرم‌ها، لوسیون‌ها، صابون‌ها، مواد شوینده و پاک کننده استفاده می‌شود. در صنعت کاشی و سرامیک به عنوان یک روان کننده و گیرنده حامل به کار می‌رود. در روان کننده‌ها، نرم کننده‌ها، عوامل ضد انفجار و همچنین در چسب و نساجی استفاده می‌شوند.

در صنعت داروسازی، از PEG 400 به عنوان حلال و سورفاکتانت برای کاهش کشش سطحی آب استفاده می‌شود. همچنین از این روغن به عنوان یک پایه پماد و شیاف استفاده می‌شود. همچنین به عنوان روان کننده قرص‌ها و کپسول‌ها، باعث راحتی بیشتر بلع در بیماران می‌شود. PEG 400 همچنین در خمیر دندان و به عنوان حلال جوهر در چاپگرهای رومیزی خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خرید پلی اتیلن گلیکول 400 (PEG 400)
خرید پلی اتیلن گلیکول 400 (PEG 400)

این دارو برای تسکین چشم‌های خشک و تحریک پذیر استفاده می‌شود. علل شایع خشکی چشم شامل باد، آفتاب، عوامل گرمایشی، استفاده از کامپیوتر، مطالعه کردن و برخی داروهای خاص است. این دارو ممکن است حاوی 1 یا بیشتر از مواد تشکیل دهنده زیر باشد:

روان کننده‌های چشم، چشم را مرطوب نگه می‌دارند، به محافظت چشم در برابر آسیب و عفونت کمک می‌کنند و علائم خشکی چشم مانند سوزش، خارش و احساس شبیه به زمانی که چیزی در چشم وجود دارد کاهش می‌دهد.

پلی اتیلن گلیکول‌ PEG 400 از کجا بخریم؟

شرکت پیشگامان شیمی یکی از واردکنندگان مواد شیمیایی است که می‌تواند شما را در تهیه‌ی مواد شیمیایی مختلف با گرید‌های گوناگون یاری نماید. گرید‌های پلی اتیلن گلیکول‌ها 200، 300، 400، 600، 1000 به صورت مایع است و در بشکه‌های 200 کیلویی بسته بندی می‌شوند. شرکت پیشگامان شیمی آماده ارائه خدمات در حوزه فروش پلی اتیلن گلیکول 400 با مناسب ترین قیمت به مشتریان می باشد. شما مشتریان عزیز می‌توانید برای اطلاع از قیمت پلی اتیلن گلیکول 400 و نحوه ی سفارش این ترکیب با شماره های موجود در صفحه تماس با ما ارتباط حاصل نمایید.

خرید پلی اتیلن گلیکول 400 (PEG 400)
قیمت پلی اتیلن گلیکول 400 (فروش PEG 400)

فروش پلی اتیلن گلیکول 400

با خرید پلی اتیلن گلیکول 400 باید به این نکته توجه کرد که با نگهداری در ظروف مهر و موم شده اصلی در جای خشک و خنک، به مدت 2 سال پایدار است. علاوه بر این ظروف نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار گیرند. دمای محیط برای نگهداری طولانی مدت ترجیحاً بین 10 تا 25 درجه سانتیگراد و حداکثر بین 0 تا 30 درجه سانتیگراد است. نگهداری در دماهای بالاتر فقط برای مدت کوتاهی امکان پذیر است و باید زیر نقطه انجماد محصولات نگهداری شود.

اطمینان از نگهداری در مکان خشک ضروری است زیرا PEG مایع جاذب رطوبت است. هر بار که ظروف باز می شوند، باید آن ها را مجدداً ببندید تا راه ورود هوا برای آن ها مسدود شود. حتی با ظروف آزمایشگاهی مهر و موم شده نیز به دلیل باز شدن مکرر، نمی‌توان از ورود اکسیژن و رطوبت اتمسفر بر روی PEG 400 جلوگیری کرد. بنابراین توصیه می کنیم که نمونه های آزمایشگاهی نیز نباید بیش از 2 سال نگهداری شوند.

شرکت پیشگامان شیمی با فروش پلی اتیلن گلیکول 400 در مناسب ترین مخازن ذخیره سازی مانند فولاد ضد زنگ، آلومینیوم خالص، ظروف لاستیکی یا پلی اتیلن و مخازن ذخیره سازی ساخته شده از پلی استر تقویت شده با الیاف شیشه (GRP) میزان پایداری محصول را بهبود می‌بخشد. مخازن فولادی معمولی کمتر مناسب این کار هستند زیرا پس از نگهداری طولانی مدت ممکن است محصول به دلیل وجود آثار آهن، تغییر رنگ دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست