قیمت پلی اتیلن گلیکول 6000

خرید پلی اتیلن گلیکول 6000 (PEG 6000)

PEG 6000 استری است که از واکنش اسید استئاریک فشرده و پلی اتیلن گلیکول ساخته می شود. این ماده معمولاً برای ضخیم شدن سیستم های سورفاکتانت ملایم و حاوی آمفوتریک مانند شامپو بچه، لوسیون، شامپوی حیوانات خانگی، حمام حباب دار، محصولات پاک کننده و نرم کننده های مو استفاده می شود. PEG-6000 (پلی اتیلن گلیکول 6000) جامد مومی محلول در آب است که در صنایع آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد. PEG با مسمومیت کمتر و تحریک پوست کمتر مشخص می شود.

قیمت peg 6000
قیمت پلی اتیلن گلیکول 6000

پلی اتیلن گلیکول 6000 (PEG 6000)

 (پلی اتیلن گلیکول 6000) درجه‌ای مولکولی از پلی اتیلن گلیکول است. PEG 6000 جامدی واکسی شکل با نقطه ذوبی تقریباً 60 درجه سانتی‌گراد است. به دلیل داشتن بخشی از سمیت کم، PEG 6000 (Polyethylene glycol 6000) به طور گسترده‌ای در انواع فرمولاسیون محصولات دارویی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

پلی اتیلن گلایکول‌ها از اکسید اتیلن مایع و آب تولید می‌شوند و دارای مشتقات مختلف می‌باشند. پی‌ای‌جی همراه با بسیاری از مشتقات غیر فعال آن‌ها به صورت گسترده‌ای در صنایع دارویی و آرایشی بهداشتی به عنوان سورفکتانت‌ها، امولسیفایرها، مواد پاک‌کننده، روان‌کننده‌ها و تهویه‌دهندگان پوست استفاده می‌شود.

PEG 4000 یا پلی‌اتیلن‌گلیکول 6000 به طور گسترده‌ای به عنوان مواد آزاد کننده قالب و روان‌کننده‌های صنعت لاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجا که محلول در آب هستند، به راحتی قابل استفاده و حذف هستند. همچنین از آن‌ها به عنوان چربی و روان‌کننده خشک برای تولید قرص و برای برخی محصولات دارویی استفاده می‌شود. پلی‌اتیلن‌گلایکول‌ها با جرم مولکولی متفاوت دارای خواص فیزیکی متفاوت هستند و کاربردهای گسترده‌ای دارند و دارای حلالیت بالایی در آب هستند.

کاربرد PEG 6000

PEG 6000 دارای فرمول شیمیایی H (OCH2CH2) nOH یک استر از واکنش اسید استئاریک فشرده و یک پلی‌اتیلن‌گلایکول با وزن مولکولی تعریف شده می‌باشد. معمولا برای ضخیم‌شدن سیستم‌های سورفکتانت خفیف آمفوتریک مانند شامپوی بچه، کرم اسکراپ صورت، لوسیون پاک‌کننده‌های صورت، شامپو بدن، اسکراپ بدن و فوم‌های اصلاح استفاده می‌شود.

کاربرد PEG 6000 در محصولات آرایشی رنگی به عنوان یک امولسیفایر کمکی (HLB ~ 18.4) نقش بسزایی دارد. سطح معمول استفاده آن در این محصولات بین 1 تا 3 درصد می‌باشد. این ماده همچنین ترکیب کاربردی جهت تغییر پروتئین‌های درمانی و پپتیدها برای بالا بردن حلالیت آن‌ها استفاده می‌شود.

پلی اتیلن گلیکول 6000 یک ماده تضعیف‌کننده جهت شامپو، شامپو بدن و یا فوم اصلاح است. این عمل آسان بوده و اثر اصلاح ویسکوزیته آن متمایز است. حتی در سطوح پایین‌تر، باعث اصلاح‌کننده ویسکوزیته می‌گردد.

خرید peg 6000
قیمت پلی اتیلن گلیکول 6000

PEG 6000 همچنین برای تنظیم pH بلور کریستالیزاسیون جهت ماکرومولکول‌های بیولوژیکی کاربرد دارد. این ماده یک کیت آماده‌سازی از پیش ساخته شده بوده که برای ارائه روش غربال‌گری سریع برای کریستالیزاسیون ماکرومولکول‌های بیولوژیکی تولید شده است.

در صنعت داروسازی، از PEG 6000 سورفاکتانت برای کاهش کشش سطحی آب و همچنین به عنوان یک پایه پماد و شیاف استفاده می‌شود. همچنین به عنوان روان‌کننده قرص‌ها و کپسول‌ها به منظور بلع آسان کاربرد دارد.

PEG 6000 ترکیبی است که برای اصلاح پروتئین های درمانی و افزایش حلالیت پپتیدها استفاده می شود. همچنین برای حفظ اشیایی که از اقیانوس بازیابی شده اند نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد..

خواص پلی اتیلن گلیکول 6000

PEG 6000 در آب، استون، اتانول، متانول، متیلن‌ کلراید، بنزن، گلیسیرین، گلیکول‌ها و هیدروکربن‌های معطر محلول بوده و در هیدروکربن‌های آلیفاتیک به میزان کم‌تری محلول است. همچنین در دی‌اتیل‌اتر و ان‌ هگزان نامحلول می‌باشند. از پلی اتیلن گلیکول که به آن PEG گفته می‌شود، به عنوان یک ماده مؤثر در صنعت داروسازی به عنوان:

 • حلال
 • پلاستیک‌ساز
 • سورفاکتانت
 • پماد
 • پایه شیاف

استفاده می‌شود.

مشخصات فنی پلی اتیلن گلیکول 6000

 • ظاهر (رنگ) سفید
 • ظاهر (فرم) پوسته (فلکسی) / پودر
 • حلالیت (کدورت) 10٪ آب.
 • حلالیت (رنگ) 10٪ آب. راه حل بی رنگ
 • pH (5٪ محلول در آب) 4.5 – 7.5
 • نقطه ذوب 60 – 63 درجه سانتی‌گراد
 • ویسکوزیته (25٪ آب، 20 درجه سانتی‌گراد) 20 سی‌سی
 • وزن متوسط مولکولی 5000 – 7000

مترادف

 • پلی‌گلیکول‌
 • پلی‌اتیلن‌اکسید
 • پلی‌اکسی‌اتیلن
 • PEG 6000

کاربرد پلی اتیلن گلیکول 6000

استرهای اسید چرب پلی اتیلن گلیکول و پلی اتیلن گلیکول به طور گسترده ای در صنایع آرایشی، بهداشتی و صنایع دارویی مورد استفاده قرار می گیرند و علت این محبوبیت داشتن ویژگی های ممتازی از قبیل محلول در آب، غیر فرار، از نظر فیزیولوژیکی بی اثر، ملایم، روان کننده و مرطوب کننده می‌باشد.

پلی اتیلن گلیکول (Mr. <2000) با وزن مولکولی کم به عنوان یک ماده مرطوب کننده و تنظیم کننده قوام برای کرم ها، لوسیون ها، خمیردندان ها و کرم های اصلاح و همچنین محصولات تمیز کننده مراقبت از مو مناسب است. این ماده درخشندگی و بافت ابریشمی به مو می بخشد.

پلی اتیلن گلیکول (Mr> 2000) با وزن مولکولی بالا برای رژ لب، چوب های خوشبو کننده، صابون ها، صابون های اصلاح، مواد پایه و مواد آرایشی مناسب است. در میان عوامل پاک کننده، از پلی اتیلن گلیکول به عنوان ماده معلق و غلیظ کننده استفاده می شود. در صنعت داروسازی به عنوان پایه پماد، کرم، لوسیون و شیاف کاربرد دارد.

پلی اتیلن گلیکول های موجود در بازار (به عنوان مثال ، پلی اتیلن گلیکول NF، شرکت شیمیایی داو) که با مواد غذایی و دارویی سازگارند، بیشتر مناسب کاربردهای های آرایشی هستند. استفاده از متوکسی پی پلی اتیلن گلیکول و پلی پروپیلن گلیکول مشابه پلی اتیلن گلیکول است.

فروش پلی اتیلن گلیکول 6000

شرکت پیشگامان شیمی محصول PEG 6000 را در دو گرید دارویی و صنعتی از کشورهای آلمان و کره وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

قیمت پلی اتیلن گلیکول 6000

قیمت پلی اتیلن گلیکول 6000 به عواملی مانند حجم سفارش، نوع ورودی و خروجی، شرایط بازار و  … بستگی دارد. به طور کلی قیمت پلی اتیلن گلیکول 6000 در مقایسه با پلیمرهای دیگر، قیمت مناسبی دارد و به دلیل خواص مکانیکی و شیمیایی، محبوبیت زیادی در صنایع مختلف دارد.

سایر محصولات پلی اتیلن گلیکول

پلی اتیلن گلیکول 4000 یا PEG-4000

پلی دی متیل سیلوکسان PEG 12

پلی اتیلن گلیکول‌  PEG 400

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • بهنام طباطبایی

  آیا peg ها همان ضد یخ هستند؟

  پاسخ
  • 09124850508

   سلام
   خیر ، PEG ها ضد یخ نیستند. ضد یخ در درجه اول از اتیلن گلیکول ساخته شده است ، نه از پلی اتیلن گلیکول. هرگونه سردرگمی ممکن است بوجود آید زیرا این دو از نظر شیمیایی با هم مرتبط هستند (همانطور که با نام های مشابه آنها مشاهده می کنید) ، اما آنها دارای خواص و عملکردهای شیمیایی بسیار بسیار متفاوتی هستند. اتیلن گلیکول ، یک مولکول بسیار کوچکتر از بیشتر PEG ها ، بسیار سمی است و در صورت بلع بسیار خطرناک است. نوشیدن اتیلن گلیکول بر روی انواع سیستم های اندام در بدن تأثیر می گذارد و می تواند باعث بیماری جدی یا مرگ شود. PEG ها خطرناک نیستند در حالی که اتیلن گلیکول بسیار خطرناک است.

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست