فروش پلی اتیلن گلیکول 200

پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG 200) یک پلیمر مشتق شده از نفت و یک الیگومر از پلیمر اکسید اتیلن است. پلی اتیلن گلیکول یک مایع محلول در آب یا جامد مومی است که در لوازم آرایشی، دارویی، امولسیون سازی، روان کننده‌ها و عوامل مرطوب کننده استفاده می‌شود. به صورت مایعی بی‌رنگ و روغنی با بوی ضعیف و طعم مطبوع ظاهر می‌شود. در ادامه به بررسی خواص پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) و کاربردهای آن در صنایع مختلف می‌پردازیم، جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد خرید پلی اتیلن گلیکول 200 تا انتهای محتوا با ما همراه باشید.

جهت استعلام

قیمت peg 200

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

خواص فیزیکی و شیمیایی پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200)
فرمول شیمیایی
H (OCH2CH2) nOH
نقطه جوش >200 °C (1013 hPa)
چگالی 1.124 g/cm3 (20 °C)
ضریب شکست
1.4590
نقطه اشتعال 240 °C
دمای احتراق 350 °C DIN 51794
نقطه ذوب -50 °C
pH مقدار 5 – 7 (100 g/l, H₂O, 20 °C)
فشار بخار <0.01 hPa (20 °C)
انحلال‌پذیری محلول در آب و حلال‌های آلی. در هیدروکربن‌های آلیفاتیک نامحلول است.

 

[presto_player id=48960]

پلی اتیلن گلیکول‌ 200 چیست؟

پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) متعلق به گروه گسترده پلی اتیلن گلیکول‌ها (PEG) می‌باشد که یک ترکیب پلی اتر است که از نفت برای کاربردهای مختلف، از تولیدات صنعتی گرفته تا دارو، مشتق می‌شوند. PEG بسته به وزن مولکولی آن به عنوان اکسید پلی اتیلن (PEO) یا پلی اکسی اتیلن (POE) نیز شناخته می‌شود. ساختار PEG معمولاً به صورت H− (O − CH2 − CH2) n − OH بیان می‌شود.

پلی اتیلن گلیکول (PEG) از اتیلن گلیکول (اتان-1،2-دیول)، ماده اصلی ضد یخ ساخته می‌شود. هنگامی که اتیلن گلیکول (وزن مولکولی، 62.07) پلیمری می‌شود، با خود واکنش نشان می‌دهد (در آب)، این واکنش محصولات مختلفی را شامل می‌شود که دارای تعداد متفاوتی از واحدهای اتیلن گلیکول است.

این محصولات همه پلی اتیلن گلیکول PEG نامیده می‌شوند. فرمول عمومی مولکولی برای PEG به صورت H(OCH2CH2)nOH است، جایی که n نشان‌دهنده تعداد واحدهای اتیلن گلیکول موجود در پلیمر PEG است و مقدار n در پلی اتیلن گلیکول 200 برابر 200 می باشد. PEG‌ها کاربردهای صنعتی، غذایی و دارویی زیادی دارند.

قیمت peg 200
ساختار پلی اتیلن گلیکول 200

انواع PEG‌ها

وزن مولکولی PEG‌ها با توجه به تعداد واحدهای اتیلن گلیکول گنجانیده شده در هر پلیمر PEG تعیین می‌شود و از 300 گرم در هر مول تا 10،000،000 گرم در هر مول متغیر است. وزن مولکولی به نوبه خود خصوصیات هر نوع یا دسته PEG را تعیین می‌کند. PEG‌های با وزن مولکولی کم، حاوی دو تا چهار واحد اتیلن گلیکول در هر پلیمر، مایعات شفاف و آبکی هستند.

PEG‌های حاوی حداکثر 700 واحد اتیلن گلیکول در هر محصول پلیمری مایعات شفاف و غلیظی هستند. PEGS با داشتن 1000 واحد یا بیشتر اتیلن گلیکول در هر محصول پلیمری، جامدات مومی است. (برای مطالعه بیشتر در مورد PEGها به اینجا مراجعه کنید.)

فروش پلی اتیلن گلیکول 200
انواع peg

خصوصیات PEG‌ 200

PEG بی‌بو، بی‌رنگ و غیر تحریک‌کننده است و به راحتی تبخیر نمی‌شود. PEG ها بی‌اثر در نظر گرفته می‌شوند (با مواد دیگر هیچ واكنشی نشان نمی‌دهند) و غیر سمی هستند. PEG در آب، استون، الکل، بنزن و گلیکول محلول است. تمام PEG‌ها به راحتی در آب حل می‌شوند و رنگ، بو یا طعم آب را تغییر نمی‌دهند. ویسکوزیته پلی اتیلن گلیکول  4.0-4.2 در 99 درجه سانتیگراد، cSt است. در شرایط عادی، پایدار و غیر واکنشی است، اما باید دور از شعله های آتش، نور مستقیم خورشید و اکسید کننده‌های قوی نگهداری شود.

تولید پلی اتیلن گلیکول‌ 200

تولید پلی اتیلن گلیکول اولین بار در سال 1859 گزارش شد. پلی اتیلن گلیکول در اثر برهم کنش اتیلن اکسید با آب، اتیلن گلیکول یا الیگومرهای اتیلن گلیکول تولید می‌شود. واکنش توسط کاتالیزورهای اسیدی یا بازی کاتالیز می‌شود. اتیلن گلیکول و الیگومرهای آن به عنوان ماده اولیه به جای آب ترجیح داده می‌شوند، زیرا امکان ایجاد پلیمرهایی با پراکندگی پلی کم (توزیع وزن باریک مولکولی) را فراهم می‌کنند. طول زنجیره پلیمر به نسبت واکنش دهنده‌ها بستگی دارد.

HOCH2CH2OH + n(CH2CH2O) → HO(CH2CH2O)n+1H

بسته به نوع کاتالیست، مکانیسم پلیمریزاسیون می‌تواند کاتیونی یا آنیونی باشد. مکانیسم آنیونی بیشتر ترجیح داده می‌شود، زیرا به فرد اجازه می‌دهد PEG را با پراکندگی کم بدست آورد. پلیمریزاسیون اکسید اتیلن یک فرآیند گرمازا است. گرم شدن بیش از حد یا آلوده شدن اکسید اتیلن به کاتالیزورهایی مانند مواد قلیایی یا اکسیدهای فلزی می‌تواند منجر به پلیمریزاسیون ترکیبات فراری شود که پس از چند ساعت می‌تواند منجر به انفجار شود.

اکسید پلی اتیلن یا پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی بالا توسط پلیمریزاسیون سوسپانسیون سنتز می‌شود. در طی فرآیند پلی کندسانس، نگه داشتن زنجیره پلیمری در حال رشد در محلول ضروری است. این واکنش توسط ترکیبات عناصر منیزیم، آلومینیوم یا کلسیم کاتالیز می‌شود. برای جلوگیری از انعقاد زنجیرهای پلیمری از محلول، از مواد افزودنی کلات مانند دی متیل گلی اکسیم استفاده می‌شود. از کاتالیزورهای قلیایی مانند هیدروکسید سدیم (NaOH)، هیدروکسید پتاسیم (KOH) یا کربنات سدیم (Na2CO3) برای تهیه پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی کم استفاده می‌شود.

روش دیگر برای تولید پلی اتیلن گلیکول 200 از باگاس (محصول فرعی فیبری تولید نیشکر) است که معمولاً به عنوان سوخت زیستی استفاده می‌شود و ترکیب شیمیایی و وزن مولکولی مشابه پلی اتیلن گلیکول ساخته شده از نفت دارد و می‌تواند در همه کاربردهای مشابه بدون تفاوت قابل توجه استفاده شود. پلی اتیلن گلیکول 200 مبتنی بر اصول حفظ محیط زیست بهتر است و در نهایت، انتخابی مسئولانه‌تر برای سازمان‌ها است.

کاربردهای پلی اتیلن گلیکول‌ 200

 • در صنایع دارویی و آرایشی، به عنوان مثال، به عنوان پایه‌های پماد، در کرم‌ها، لوسیون‌ها، لوسیون‌های صورت، رژ لب‌ها و خمیردندان‌ها
 • در صنایع نساجی و چرم، به عنوان نرم‌کننده، عوامل ضد استاتیک، مواد امولسیون
 • در صنعت لاستیک، به عنوان روان‌کننده، مواد آزاد کننده قالب، شتاب‌دهنده‌های ولکانیزاسیون
 • در صنعت سرامیک، به عنوان نرم‌کننده‌ها و مواد اتصال‌دهنده
 • در صنعت کاغذ سازی، به عنوان مرطوب کننده کاغذ و مقوا
 • در صنایع غذایی، به عنوان حامل مواد معطر
 • به عنوان عوامل ضد کف در تولید پلی اورتان‌ها
 • پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) تا PEG 600 به عنوان اجزای مایعات فلز کاری استفاده می‌شوند.

 

نوع PEG کاربرد
PEG 400 حلال ، سنتز پلی اورتان
PEG 600 تمیز کردن فلز، سنتز شیمیایی
PEG 800 سنتز شیمیایی، کاربرد مبتنی بر آب
PEG-2000 مایع فرآوری فلز، کاغذ سازی
PEG-4000 تولید لاستیک و پلاستیک

پلی اتیلن گلیکول 200 دارای کاربردهای بالقوه است. این ماده  یک عامل ضد کف، روان کننده و اصلاح کننده ویسکوزیته در بسیاری از محصولات مختلف است. PEG-200 همچنین به عنوان پوششی برای میوه‌های تازه، به عنوان حلال در سیالات فلزکاری، به عنوان یک چسب و اصلاح کننده در رنگ‌های لاتکس و به عنوان یک مرطوب کننده در جوهرها و ساینده‌ها استفاده می‌شود.

صنایع خاصی که به PEG-200 متکی هستند شامل لوازم آرایشی، بهداشت و پزشکی، منسوجات و موارد دیگر است. برای فهرست دقیق کاربردهای بالقوه، یا برای کمک به تعیین اینکه آیا پلی اتیلن گلیکول ما می‌تواند برای محصول شما استفاده شود یا خیر، همین امروز با پیشگامان شیمی تماس بگیرید.

 ذخیره و نگهداری پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200)

پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) به راحتی ذخیره و نگهداری می‌شود. می‌توان آن را به صورت فله در مخازن استیل ذخیره کرد که می‌تواند با نیتروژن یا هر گاز بی‌اثر دیگری پر شود تا از ورود هوا به مخزن جلوگیری کند. اگر تغییر رنگ در آهن قابل تحمل نباشد، مخزن ذخیره باید از فولاد ضد زنگ ساخته شود. به همین ترتیب، مخازن نگهداری باید تحت پوشش یا ترجیحاً داخل انبار نگهداری شوند تا دمای پلی گلیکول در سطحی حفظ شود که تخلیه آسان را فراهم کند. ماندگاری درام‌های فله‌ای و باز نشده‌ای که به درستی ذخیره شده‌اند، حداقل 36 ماه است.

قیمت عمده peg 200

اقدامات و کمک‌های اولیه در صورت قرار گرفتن در معرض پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200)

 • در صورت استنشاق

بلافاصله محل آلوده را ترک کنید. فرد را در هوای تازه و در موقعیتی راحت برای تنفس قرار دهید. نفس عمیق بکشید در صورت بروز علائم (مانند خس خس سینه، سرفه، تنگی نفس، یا سوزش در دهان، گلو یا سینه) با پزشک تماس بگیرید و آماده انتقال فرد به بیمارستان باشید. از امدادگران تنفسی مناسب برای نجاتگران وارد جو ناشناخته استفاده کنید.

 • در صورت تماس با پوست

بلافاصله باعث از بین بردن و جدا کردن کلیه لباس‌های آلوده، پوست را با آب فراوان شستشو دهید. به آرامی تمام مناطق پوست آسیب دیده را با آب و صابون بشویید. در صورت بروز علائمی مانند قرمزی یا تحریک، بلافاصله با یک پزشک تماس بگیرید و آماده انتقال قربانی به بیمارستان برای درمان باشد.

 • در صورت تماس چشمی

بلافاصله چشم‌ها را با آب فراوان شستشو دهید، و گاهی اوقات پلک‌های بالا و پایین را بلند کنید. لنزهای تماسی را بررسی و حذف کنید. در صورت تحریک، به مراقبت‌های پزشکی بپردازید.

 • در صورت بلعیده شدن

دهان را با آب بشویید. فرد را در هوای تازه خارج کرده و در موقعیتی راحت برای تنفس در حالت استراحت قرار دهید. اگر ماده‌ای بلعیده شده و فرد در معرض هوشیاری است، مقدار کمی آب برای نوشیدن بدهید. فرد مصدوم را وادار به استفراغ نکنید، مگر اینکه توسط پرسنل پزشکی به شما دستور داده شود. درصورت بروز علائم باید مراقبت پزشکی صورت پذیرد.

فروش پلی اتیلن گلیکول 200

شرکت پیشگامان شیمی با بهره‌گیری از چندین دهه تجربه در واردات حلال‌های شیمیایی، انواع گریدهای پلی اتیلن گلیکول را با کاربردهای مختلف از جمله پلی اتیلن گلیکول 200 را از کشورهای هند و آلمان وارد می‌کند. شما مشتریان عزیز می‌توانید جهت استعلام قیمت پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) و خرید پلی اتیلن گلیکول 200 و دریافت اطلاعات درباره فروش PEG 200 با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

همین حالا برای خرید مواد اولیه از ما مشاوره بگیرید فرم زیر را تکمیل کنید تا کارشناسان ما جهت مشاوره با شما تماس گیرند.
جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست