خرید پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200)

خرید پلی اتیلن گلیکول 200

شرکت پیشگامان شیمی واردکننده انواع حلال‌های شیمیایی، پلی اتیلن گلیکول 200 را از کشورهای هند و آلمان وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید PEG 200 با کارشناسان ما تماس بگیرید. در ادامه به بررسی این حلال می‌پردازیم:پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) متعلق به گروه گسترده پلی اتیلن گلیکول‌ها (PEG) می‌باشد که یک ترکیب پلی اتر است که از نفت برای کاربردهای مختلف، از تولیدات صنعتی گرفته تا دارو، مشتق می‌شوند.

پلی اتیلن گلیکول‌ 200 چیست

PEG بسته به وزن مولکولی آن به عنوان اکسید پلی اتیلن (PEO) یا پلی اکسی اتیلن (POE) نیز شناخته می‌شود.ساختار PEG معمولاً به صورت H− (O − CH2 − CH2) n − OH بیان می‌شود.پلی اتیلن گلیکول (PEG) از اتیلن گلیکول (اتان-1،2-دیول)، ماده اصلی ضد یخ ساخته می‌شود. هنگامی که اتیلن گلیکول (وزن مولکولی، 62.07) پلیمری می‌شود، با خود واکنش نشان می‌دهد (در آب)، این واکنش محصولات مختلفی را شامل می‌شود که دارای تعداد متفاوتی از واحدهای اتیلن گلیکول است.

این محصولات همه پلی اتیلن گلیکول PEG نامیده می‌شوند. فرمول عمومی مولکولی برای PEG H(OCH2CH2)nOH است، جایی که n نشان‌دهنده تعداد واحدهای اتیلن گلیکول موجود در پلیمر PEG است. PEG‌ها کاربردهای صنعتی، غذایی و دارویی زیادی دارند.

فروش پلی اتیلن گلیکول 200
فروش پلی اتیلن گلیکول 200

انواع PEG‌ها

وزن مولکولی PEG‌ها با توجه به تعداد واحدهای اتیلن گلیکول گنجانیده شده در هر پلیمر PEG تعیین می‌شود و از 300 گرم در هر مول تا 10،000،000 گرم در هر مول متغیر است. وزن مولکولی به نوبه خود خصوصیات هر نوع یا دسته PEG را تعیین می‌کند. PEG‌های با وزن مولکولی کم، حاوی دو تا چهار واحد اتیلن گلیکول در هر پلیمر، مایعات شفاف و آبکی هستند.PEG‌های حاوی حداکثر 700 واحد اتیلن گلیکول در هر محصول پلیمری مایعات شفاف و غلیظی هستند. PEGS با داشتن 1000 واحد یا بیشتر اتیلن گلیکول در هر محصول پلیمری، جامدات مومی است.

فروش پلی اتیلن گلیکول 200
فروش پلی اتیلن گلیکول 200

خصوصیات PEG‌ 200

PEGها غیر سمی، بی‌بو، بی‌رنگ، غیر تحریک‌کننده است و به راحتی تبخیر نمی‌شود. PEG ها بی‌اثر در نظر گرفته می‌شوند (با مواد دیگر هیچ واكنشی نشان نمی‌دهند) و غیر سمی هستند.PEG ها در بسیاری از حلال های آلی محلول هستند. تمام PEG‌ها به راحتی در آب حل می‌شوند و رنگ، بو یا طعم آب را تغییر نمی‌دهند.

پلی اتیلن گلیکول (PEG) از اتیلن گلیکول (اتان-1،2-دیول)، ماده اصلی ضد یخ ساخته می شود. هنگامی که اتیلن گلیکول (وزن مولکولی، 62.07) پلیمری می‌شود، با خودش واکنش نشان می دهد (در آب)، این واکنش محصولات مختلفی را شامل می شود که دارای تعداد متفاوتی از واحدهای اتیلن گلیکول است. این محصولات همه PEG نامیده می‌شوند. فرمول عمومی مولکولی PEG H (OCH2CH2) nOH است، جایی که n نشان دهنده تعداد واحدهای اتیلن گلیکول موجود در پلیمر PEG است. PEG‌ها کاربردهای صنعتی، غذایی و دارویی زیادی دارند.

تولید پلی اتیلن گلیکول‌ 200

تولید پلی اتیلن گلیکول اولین بار در سال 1859 گزارش شد. پلی اتیلن گلیکول در اثر برهم کنش اتیلن اکسید با آب، اتیلن گلیکول یا الیگومرهای اتیلن گلیکول تولید می‌شود. واکنش توسط کاتالیزورهای اسیدی یا بازی کاتالیز می‌شود. اتیلن گلیکول و الیگومرهای آن به عنوان ماده اولیه به جای آب ترجیح داده می‌شوند، زیرا امکان ایجاد پلیمرهایی با پراکندگی پلی کم (توزیع وزن باریک مولکولی) را فراهم می‌کنند. طول زنجیره پلیمر به نسبت واکنش دهنده‌ها بستگی دارد.

HOCH2CH2OH + n(CH2CH2O) → HO(CH2CH2O)n+1H

بسته به نوع کاتالیست، مکانیسم پلیمریزاسیون می‌تواند کاتیونی یا آنیونی باشد. مکانیسم آنیونی بیشتر ترجیح داده می‌شود، زیرا به فرد اجازه می‌دهد PEG را با پراکندگی کم بدست آورد. پلیمریزاسیون اکسید اتیلن یک فرآیند گرمازا است. گرم شدن بیش از حد یا آلوده شدن اکسید اتیلن به کاتالیزورهایی مانند مواد قلیایی یا اکسیدهای فلزی می‌تواند منجر به پلیمریزاسیون ترکیبات فراری شود که پس از چند ساعت می‌تواند منجر به انفجار شود.

اکسید پلی اتیلن یا پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی بالا توسط پلیمریزاسیون سوسپانسیون سنتز می‌شود. در طی فرآیند پلی کندسانس، نگه داشتن زنجیره پلیمری در حال رشد در محلول ضروری است. این واکنش توسط ترکیبات عناصر منیزیم، آلومینیوم یا کلسیم کاتالیز می‌شود. برای جلوگیری از انعقاد زنجیرهای پلیمری از محلول، از مواد افزودنی کلات مانند دی متیل گلی اکسیم استفاده می‌شود.

از کاتالیزورهای قلیایی مانند هیدروکسید سدیم (NaOH)، هیدروکسید پتاسیم (KOH) یا کربنات سدیم (Na2CO3) برای تهیه پلی اتیلن گلیکول با وزن مولکولی کم استفاده می‌شود.PEG 200 (پلی اتیلن گلیکول 200) مایعی بدون رنگ، غیر فرار و نمناک است. در آب، استون، الکل، بنزن و گلیکول محلول است.

کاربردهای پلی اتیلن گلیکول‌ها
کاربردهای پلی اتیلن گلیکول‌ها

کاربردهای پلی اتیلن گلیکول‌ 200

 • در صنایع دارویی و آرایشی، به عنوان مثال، به عنوان پایه‌های پماد، در کرم‌ها، لوسیون‌ها، لوسیون‌های صورت، رژ لب‌ها و خمیردندان‌ها
 • در صنایع نساجی و چرم، به عنوان نرم‌کننده، عوامل ضد استاتیک، مواد امولسیون
 • در صنعت لاستیک، به عنوان روان‌کننده، مواد آزاد کننده قالب، شتاب‌دهنده‌های ولکانیزاسیون
 • در صنعت سرامیک، به عنوان نرم‌کننده‌ها و مواد اتصال‌دهنده
 • در صنعت کاغذ سازی، به عنوان مرطوب کننده کاغذ و مقوا
 • در صنایع غذایی، به عنوان حامل مواد معطر
 • به عنوان عوامل ضد کف در تولید پلی اورتان‌ها
 • پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) تا PEG 600 به عنوان اجزای مایعات فلز کار استفاده می‌شوند.

به طور کلی

شرحکاربرد
PEG 400حلال ، سنتز پلی اورتان
PEG 600تمیز کردن فلز، سنتز شیمیایی
PEG 800سنتز شیمیایی، کاربرد مبتنی بر آب
PEG-2000مایع فرآوری فلز، کاغذ سازی
PEG-4000تولید لاستیک و پلاستیک

قیمت پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200)

قیمت پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) در صنایع مختلف از جمله رزین، کشاورزی، شوینده‌ها، مواد آرایشی و بهداشتی، کار با چوب، مایعات انتقال حرارت، روان‌کننده‌ها، مواد رهاساز، کاغذها، پلاستیک‌ها، چسب‌ها و منسوجات کاربردهای فراوانی دارد. همچنین معمولاً برای ساختن مواد امولسیون استفاده می‌شود.

خواص فیزیکی و شیمیایی پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200)
فرمولH (OCH2CH2) nOH
نقطه جوش

>200 °C (1013 hPa)

چگالی

1.124 g/cm3 (20 °C)

ضریب شکست1.4590
نقطه اشتعال240 °C
دمای احتراق

350 °C DIN 51794

نقطه ذوب-50 °C
pH مقدار5 – 7 (100 g/l, H₂O, 20 °C)
فشار بخار

<0.01 hPa (20 °C)

انحلال‌پذیریمحلول در آب و حلال‌های آلی. در هیدروکربن‌های آلیفاتیک نامحلول است.

 ذخیره و نگهداری پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200)

پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200) به راحتی ذخیره و نگهداری می‌شود. می‌توان آن  را به صورت فله در مخازن استیل ذخیره کرد که می‌تواند با نیتروژن یا هر گاز بی‌اثر دیگری پر شود تا از ورود هوا به مخزن جلوگیری کند. اگر تغییر رنگ در آهن قابل تحمل نباشد، مخزن ذخیره باید از فولاد ضد زنگ ساخته شود.

به همین ترتیب، مخازن نگهداری باید تحت پوشش یا ترجیحاً داخل انبار نگهداری شوند تا دمای پلی گلیکول در سطحی حفظ شود که تخلیه آسان را فراهم کند. ماندگاری درام‌های فله‌ای و باز نشده‌ای که به درستی ذخیره شده‌اند، حداقل 36 ماه است.

فروش PEG200
فروش PEG200

اقدامات و کمک‌های اولیه در صورت قرار گرفتن در معرض پلی اتیلن گلیکول 200 (PEG200)

 • در صورت استنشاق

بلافاصله محل آلوده را ترک کنید. قربانی را در هوای تازه و در موقعیتی راحت برای تنفس قرار دهید. نفس عمیق بکشید در صورت بروز علائم (مانند خس خس سینه، سرفه، تنگی نفس، یا سوزش در دهان، گلو یا سینه)، با پزشک تماس بگیرید و آماده انتقال قربانی به بیمارستان باشید. از امدادگران تنفسی مناسب برای نجاتگران وارد جو ناشناخته استفاده کنید.

 • در صورت تماس با پوست

بلافاصله باعث از بین بردن و جدا کردن کلیه لباس‌های آلوده، پوست را با آب فراوان شستشو دهید. به آرامی تمام مناطق پوست آسیب دیده را با آب و صابون کاملاً بشویید. در صورت بروز علائمی مانند قرمزی یا تحریک، بلافاصله با یک پزشک تماس بگیرید و آماده انتقال قربانی به بیمارستان برای درمان باشد.

 • در صورت تماس چشمی

بلافاصله چشم‌ها را با آب فراوان شستشو دهید، و گاهی اوقات پلک‌های بالا و پایین را بلند کنید. لنزهای تماسی را بررسی و حذف کنید. در صورت تحریک، به مراقبت‌های پزشکی بپردازید.

 • در صورت بلعیده شدن

دهان را با آب بشویید. قربانی را در هوای تازه خارج کرده و در موقعیتی راحت برای تنفس در حالت استراحت قرار دهید. اگر ماده‌ای بلعیده شده و فرد در معرض هوشیاری است، مقدار کمی آب برای نوشیدن بدهید. فرد مصدوم را وادار به استفراغ نکنید، مگر اینکه توسط پرسنل پزشکی به شما دستور داده شود. درصورت بروز علائم باید مراقبت پزشکی صورت پذیرد.

فروش پلی اتیلن گلیکول 200

شرکت پیشگامان شیمی با بهره گیری از چندین دهه تجربه در واردات حلال‌های شیمیایی، انواع گریدهای پلی اتیلن گلیکول را با کاربردهای مختلف وارد می‌کند. جهت دریافت اطلاعات درباره فروش peg 200 با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

این مقاله از ۰ رای ۰ امتیاز گرفت
spinner در حال ثبت رای
فرمولاسیون مایع ظرفشویی

نام و نام خانوادگی(Required)

مواد اولیه شیمیایی
اسانس های خوراکی
فهرست