اسپن 60

خرید اسپن 60 – سوربیتان مونو استئارات

خرید سوربیتان مونو استئارات یا اسپن 60 را با بهترین قیمت و کیفیت از مجموعه ما تجربه کنید. شرکت بازرگانی پیشگامان شیمی محصول اسپن 60 را از کشورهای مالزی و هند وارد می‌ کند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید اسپن 60 با ما تماس بگیرید. اسپن 60 (Span 60) به صورت کرم روشن تا قهوه‌اي رنگ و جامد مومی شکل و سخت با طعم و بوي ملایم وجود دارد. در آب سرد نا محلول است ولی در آب گرم پخش می‌ شود. Span 60 عمدتاً به عنوان ماده آنتی‌ استاتیک، امولسیفایر و استابلایزر در صنایع دارویی، آرایشی، غذایی، سموم دفع آفات، پوشش‌ ها، پلاستیک و منسوجات استفاده می‌ شود.

جهت دریافت نمونه و آنالیز

و استعلام قیمت سوربیتان مونو استئارات (اسپن 60)

و همچنین دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۷
۰۲۱۵۴۰۳۲۳۱۸
۰۹۱۲۹۰۰۸۸۶۲

 شنبه  تا چهارشنبه ۹ الی ۱۷ |  پنج شنبه ۹ الی ۱۳تماس با پیشگامان شیمی

ویژگی‌ها و خواص اسپن 60

موارد مقدار
✅شکل ظاهری اسپن 60 ظاهر پودر سفید
✅مقدار اسیدیته  ≤7mg KOH/g
✅عدد صابونی  135-155 mg KOH/g
✅مقدار هیدروکسیل  230-270 mg KOH/g
✅آب  ≤1.5%
✅نقطه ذوب اسپن 60 ℃52±3

قیمت اسپن 60

پیشگامان شیمی، وارد کننده، تأمین‌ کننده و عمده فروش سوربیتان مونو استئارات یا همان اسپن 60 در ایران است. شما می‌ توانید قیمت اسپن 60 گرید دارویی و غذایی را از طریق تماس با ما یا ارسال درخواست به ایمیل: info@irchem.ir یا درج پیغام در سایت irchem دریافت کنید. اطمینان داشته باشید که می‌ توانید خرید مواد اولیه غذایی را با قیمت خوب از این مجموعه داشته باشید.

خرید اسپن 60
خرید سوربیتان مونو استئارات اسپن 60

اسپن 60 چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سوربیتان مونو استئارات متعلق به گروه امولسیفایرها است. امولسیفایر ماده ای است که مخلوط روغن و آب را تثبیت می کند. این بدان معناست که اگر یک امولسیفایر را به مخلوطی از روغن و آب اضافه کنید قطرات روغن به ذرات کوچک تری شکسته می شوند، بنابراین به جای جدا شدن، در آب معلق می مانند.

امولسیفایرها معمولاً مولکول‌ های آمفی‌ فیلیک هستند زیرا دریک طرف خود، رابط‌ های روغن/آب را جذب می‌ کنند در حالی که طرف دیگر در فاز آب حجیم جذب می‌ شود. سوربیتان مونو استئارات در استفاده روزمره نام های مختلفی دارد، به عنوان مثال E433 یا Polysorbate 60.

سوربیتان مونو استئارات (SMS=Sorbitan monostearate) یک استر سوربیتان (یک مشتق سوربیتول) و اسید استئاریک است و بعضاً به عنوان موم مصنوعی از آن استفاده می‌ شود. از خصوصیات دوگانه آن هیدروفیلی و لیپوفیلی بودن آن است. در واقع مخلوطی از استرهای جزئی سوربیتول و مونو- و دی- انیدرید های آن‌ ها با اسید استئاریک خوراکی است.

این محصول به طور گسترده‌ ای در مواد غذایی و مواد شیمیایی و صنایع نساجی استفاده می‌ شود. سوربیتان مونو استئارات یک امولسیفایر غذایی، تثبیت‌ کننده، ماده ضد عفونی‌ کننده، طعم‌ د‌هنده و اصلاح‌ کننده طعم، عامل احیا کننده برای مخمر فعال، پوشش برای میوه‌ ها و سبزیجات و سایر مواد غذایی است.

خواص اسپن 60

 • ظاهری: پودر سفید یا گاهاً کریستالی
 • رنگ: جامد مومی شکل سفید تا قهوه‌ای مایل به زرد
 • بو: بوی ضعیف دارد.
 • مزه: شیرین و ملایم
 • نقطه ذوب: بین 65 – 49 درجه سانتی‌ گراد
 • حلالیت: در اتانول، ایزوپروپانول، بنزن، روغن معدنی و روغن گیاهی به صورت محلول، در اتر و پترولیوم اتر نسبتاً محلول و در آب و پروپیلن گلایکول نا محلول است.
 • چگالی: 1 در دمای 25 درجه سانتی‌ گراد
 • تجزیه: هنگام گرم شدن دود آکریدی و گاز آزار دهنده تولید می‌ کند.

اسپن 60 چگونه تولید می‌شود؟

 • سوربیتول نوعی الکل قندی است که از میوه‌ هایی مانند سیب و زردآلو تهیه می‌ شود.
 • سوربیتول می‌ تواند بیشتر رطوبت خود را از طریق دهیدراسیون از دست بدهد.
 • محصول جدید و دهیدراته شده سوربیتان نامیده می‌ شود.
 • سپس اسید چرب اشباع شده‌ی اسید استئاریک به سوربیتان اضافه می‌ شود تا استر تشکیل شود.
 • استر ماده‌ ای مومی یا مشابه چربی است که نهایتاً باعث ایجاد اسپن 60 می‌ شود.

کاربرد اسپن 60

در درجه اول به عنوان یک امولسیفایر عمل می‌ کند و مخلوط شدن آب و روغن را ممکن می‌ کند. این ماده در تولید مواد غذایی و محصولات بهداشتی کاربرد دارد. یک سورفکتانت غیر یونی است که دارای خواص امولسیون‌ کنندگی، پخش‌ کنندگی و مرطوب‌ کنندگی است. در مارگارین، پروتئین و مواد غذایی دیگر استفاده می‌ شود. به عنوان عامل براق‌ کننده در روکش‌ های شکلاتی عمل می‌ کند. برای افزایش حجم کیک و نان مناسب است. اسپن 60 توسط اتحادیه اروپا با کد E491 به عنوان یک افزودنی غذایی شناخته شده است.

خرید سوربیتان مونو استئارات اسپن 60
کاربرد سوربیتان مونو استئارات اسپن 60 در صنایع غذایی

سایر کاربردها

همچنین برای ایجاد الیاف مصنوعی، مایعات ماشین‌ کاری فلز، درخشان‌ کننده در صنعت چرم و همچنین به عنوان امولسیفایر در پوشش‌ ها، سموم دفع آفات و کاربرد های مختلف در صنایع پلاستیک، مواد غذایی و آرایشی استفاده می‌ شود. همچنین امروزه ماده اسپن 60 در خرید مواد اولیه ارایشی بهداشتی بسیاری از کارخانه‌ های تولیدات محصولات زیبایی رایج شده است و در تولید مرطوب‌ کننده‌ ها، کرم‌ ها، لوسیون‌ ها و سایر لوازم آرایشی به عنوان یک ماده رایج استفاده می‌ کنند.

کاربرد های پزشکی اسپن 60 شامل پماد های مخصوص خارش و بواسیر است. به عنوان عوامل سطح فعال نیز کاربرد دارند. به عنوان عامل پخش کننده رنگدانه‌ ها در کنسانتره‌ های رنگی PP و نیز ماده آنتی‌ استاتیک برای PVC  کاربرد دارد.

مخلوط های غذایی

استفاده گسترده از سوربیتان مونو استئارات به عنوان یک سورفکتانت/امولسیفایر در تولید مواد غذایی می تواند از جدا شدن مواد تشکیل دهنده جلوگیری کند و به تولید کنندگان اجازه می دهد مخلوط های غذایی پایداری ایجاد کنند که در غیر این صورت به راحتی جدا می شوند. سوربیتان مونو استئارات به عنوان یک امولسیفایر در بسیاری از محصولات مختلف مانند مارگارین، خامه شکلاتی و لبنیات مشابه استفاده می شود. مردم همچنین می توانند آن را در قنادی ها و شیرینی ها پیدا کنند. سوربیتان مونو استئارات دارای عملکرد هایی مانند چسباندن طعم ها، تنظیم ویسکوزیته و تثبیت در برابر تخریب حرارتی اجزای خاص است.

انواع روغن و آب را تثبیت می کند.

سوربیتان مونو استئارات یک مولکول آمفیفیل است که با تجزیه قطرات روغن به ذرات کوچکتر که به جای جدا شدن در آب معلق می مانند، مخلوط روغن و آب را تثبیت می کند. سوربیتان مونو استئارات به عنوان یک اتصال دهنده طعم دهنده ها، تنظیم ویسکوزیته و تثبیت کننده در برابر تخریب حرارتی اجزای خاص عمل می کند.

نحوه افزایش خاصیت امولسیفایری اسپن 60

گاهاً جهت افزایش ویژگی امولسیفایری اسپن 60 آن را همراه با پلی سوربات (توئین) استفاده می‌ کنند که این امر به تقویت ویژگی مذکور در هر دو ماده کمک می‌ کند.

عملکرد امولسیفایری اسپن 60

دوز مصرف اسپن 60 معمولاً بین 0.3 تا 0.7 درصد متغیر است. گرچه ممکن است دوزهای بالا تر و پایین‌ تر از این بازه هم در فرمولاسیون‌ های مختلف در نظر گرفته شود. برای حفظ پراکندگی آب و روغن، خوب و پایدار است. ثبات و انعطاف‌ پذیری را بهبود می‌ بخشد. پیشنهاد دوز: 0.35-1٪ روغن و چربی در کرم پودرها زمان شلاق‌ خوردن را کاهش می‌ دهد. فوم حجم و ساختار را بهبود می‌ بخشد و فوم‌ های خوب و سخت را ایجاد می‌ کند.

پیشنهاد دوز 0.4-0.8٪، معمولا با DMG و Span 60 است. در نوشیدنی‌ های پروتئینی از پاک‌ سازی و رسوب‌ گیری جلوگیری می‌ کند. احساس راحتی دهان را فراهم می‌ کند. پیشنهاد دوز: 0.5-1٪ اسپن 60 در کیک حجم کیک را افزایش می‌ دهد. بافت کیک را تقویت می‌ کند و پایداری را تحمل می‌ کند. طول عمر مفید را افزایش می‌ دهد.

پیشنهاد دوز: 0.5-1.5٪، معمولا با DMG، Span 60 و PGMS است. در نان و شیرینی بافت را بهبود می‌ بخشد و عمر مفید را افزایش می‌ دهد. پیشنهاد دوز: 0.5-1٪ آرد در شیرینی و شکلات روغن‌ ها و پراکندگی چربی را بهبود می‌ بخشد. ویسکوزیته شربت را کاهش می‌ دهد و تنظیم‌ کننده‌ی کریستالیزاسیون شیرینی‌ ها است. پیشنهاد دوز: 0.3-0.5٪

موارد استفاده از سوربیتان مونو استئارات چیست؟

سوربیتان مونو استئارات یک استر مصنوعی است که معمولاً در ساخت مواد غذایی و محصولات مراقبت بهداشتی به عنوان یک سورفکتانت با خواص امولسیون کنندگی، پخش کنندگی و مرطوب کنندگی استفاده می شود. در تولید مخمر برای محافظت از مخمر از خشک شدن بیش از حد استفاده می شود و همچنین به آبرسانی مجدد سلول های مخمر کمک می کند. بیشتر مخمر نانوایی موجود در بازار حاوی سوربیتان مونو استئارات است.

سوربیتان مونو استئارات به عنوان یک امولسیفایر، معمولاً همراه با پلی سوربات ها برای حفظ آب و روغن مخلوط در بسیاری از محصولات غذایی استفاده می شود.معمولاً در مخمر خشک فوری، امولسیون های چربی و روغن، دسرها، مکمل های غذایی، کیک، اسپرید، مارگارین، سفید کننده های قهوه وغیره استفاده می شود. موارد زیر کاربردها و عملکردهای اصلی آن در مواد غذایی است:

 • مخمر خشک: حفظ رطوبت، افزایش ماندگاری مخمر خشک و کمک به آبرسانی مجدد سلول های مخمر قبل از ترکیب با سایر مواد خمیر.
 • بستنی: امولسیون کردن چربی لبنیات را تقویت می کند، از تشکیل کریستال های یخ جلوگیری می کند و حس دهان را بهبود می بخشد.
 • مارگارین: بهبود پایداری امولسیون و کاهش شن و ماسه.
 • خامه فرم گرفته: حجم کف را بهبود می بخشد و به یک کف خوب و سفت کمک می کند.
 • نان و کیک: افزایش حجم نان و بهبود بافت نان و کیک.
 • شیرینی و شکلات: امولسیون روغن ها و چربی ها را تثبیت می کند.

در همین حال، می توان آن را با اکسید اتیلن تغلیظ کرد تا پلی اکسی اتیلن (20) سوربیتان مونو استئارات (پلی سوربات 60) را سنتز کند که یک امولسیفایر غذایی نیز می باشد.

اسپن 60 چیست و چه کاربردهایی دارد؟

سوربیتان مونو استئارات را با پودر محلول (مانند سقز، آرد و غیره)  به طور مستقیم مخلوط کنید، همچنین می‌ توانید این محصول را با مقدار مناسب آب یا روغن مخلوط کنید.

فروش سوربیتان مونو استئارات اسپن 60
کاربرد سوربیتان مونو استئارات اسپن 60 در صنایع غذایی

غالباً در چه محصولاتی یافت می‌شود؟

 • آب‌ نبات
 • بستنی
 • شیر طعم‌ دار
 • مواد نانوایی
 • مخلوط کیک
 • روکش شیرینی
 • خامه روکشی آماده
 • پودینگ ها
 • چاشنی‌ های روغنی گیاهی آماده
 • روکش‌ های کوکی
 • چربی گیاهی خوراکی با حالت جامد
 • جایگزین‌ های خامه
 • محصولات نارگیلی
 • نوشیدنی‌ ها
 • شیرینی‌ پزی
 • به عنوان یک پوشش محافظ روی میوه و سبزیجات
 • اثرات احتمالی بر سلامتی

هر فرد روزانه می‌ تواند تا 20 گرم از این ماده را دریافت نماید و عارضه‌ ای، شخص را تهدید نکند. اما مصرف بیش از اندازه محصولات حاوی اسپن 60 می‌ تواند باعث بزرگ شدن کبد شود. طی آزمایشات صورت گرفته هیچ دوزی از این ماده در حیوانات، کشنده نبوده است. در موارد نادر می‌ تواند باعث تحریک پوستی شود. به طور کلی این ماده در گروه مواد سرطان‌ زا دسته‌ بندی نمی‌ شود و لذا صرفاً باید از مصرف بیش از حد آن ممانعت شود.

بسته‌ بندی و نحوه نگهداری: این ماده در پک‌ های 25 کیلوگرمی بسته‌ بندی می‌ شود. اسپن 60 باید در جای خشک و خنک نگهداری شود. ماندگاری آن حدود 24 ماه است، اما پس از بررسی مجدد و تایید کیفیت، مدت کاربرد آن می‌ تواند مجدداً تمدید شود.

استفاده

سوربیتان مونوستئارات (Span 60) به طور کلی یک امولسیفایر چربی دوست است که یک استر اسید چرب سوربیتان است که یک آنالوگ مشتق شده از سوربیتول از گلیسرول مونو استئارات است. این یک عامل فعال سطحی غیر یونی و قابل پخش در روغن است. به عنوان تقویت کننده براقیت در پوشش های شکلات استفاده می شود. به عنوان یک کمک پراکنده در سفید کننده های قهوه؛ برای افزایش حجم در کیک و آیسینگ و اغلب در ترکیب با پلی سوربات ها است. سطح استفاده معمولی از 0.30 تا 0.70٪ متغیر است.

سوربیتان مونو استئارات چگونه ساخته می شود؟

به طور کلی، سوربیتان مونو استئارات را می توان از استری کردن مستقیم سوربیتول و اسید استئاریک تهیه کرد. اگر اسید استئاریک بیش از حد درگیر باشد، سوربیتان تری استئارات (E492) تولید می شود.

سوربیتول

سوربیتول یک الکل قند با طعم شیرین است و می تواند به عنوان جایگزین قند و مرطوب کننده در آدامس، نعناع، ​​کلوچه، نان و کیک استفاده شود. معمولاً از نشاسته ذرت و سیب زمینی تهیه می شود و فرآیند هیدروژنه شدن را دنبال می کند.

اسید استئاریک

این یک اسید چرب اشباع رایج است که در طبیعت در چربی ها، روغن های حیوانی و هم در روغن های گیاهی یافت می شود. همچنین می توان از آن در تولید صابون، لوازم آرایشی و شوینده استفاده کرد. اسید استئاریک درجه غذایی تجاری ممکن است حاوی 48.7-50.0٪ اسید پالمیتیک باشد.

از آنجایی که سوربیتول دارای شش گروه هیدروکسیل است، سوربیتان مونو استئارات ممکن است علاوه بر سوربیتول، سوربیتان و استر های ایزوسورباید اسید استئاریک حاوی استر های اسید پالمتیک سوربیتول، سوربیتان و ایزوسورباید نیز باشد.

توضیحات کلی

نمایه ایمنی: در اثر بلع بسیار خفیف سمی است. اثرات آزمایشی تولید مثل محرک پوست هنگامی که حرارت داده می شود تا تجزیه شود، دود تند و بخار های تحریک کننده منتشر می کند.

این بخشی از طیف گسترده ای از مواد استری از جمله استر های سوربیتان، مونو و دی گلیسیرید ها و استر های پلی اکسی اتیلن سوربیتول است. این سورفکتانت های غیر یونی می توانند به عنوان امولسیفایر، شوینده یا پخش کننده عمل کنند. به طور گسترده در مراقبت شخصی استفاده می شود و طبیعی توسط Ecocert تایید شده است.

کرودا سیستم توازن انبوه RSPO را گام مهمی در حمایت از زنجیره تامین فیزیکی روغن نخل و ایجاد حرکت به سوی جداسازی مواد روغن پالم پایدار و روغن هسته پالم می داند. برای این منظور، نمونه برداری از نوع نخل پایدار، Span 60 خواهد بود.

آیا سوربیتان مونو استئارات برای خوردن بی خطر است؟

بله، تقریباً هیچ عارضه جانبی ندارد و ایمنی آن توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) و سازمان ایمنی غذای اروپا (EFSA) و همچنین کمیته مشترک FAO/WHO در مورد افزودنی های غذایی (JECFA) تایید شده است.

فروش اسپن 60

شرکت پیشگامان شیمی آمادگی دارد ضمن دریافت سفارش‌ های مشتریان عزیز، محصول سوربیتان مونو استئارات مورد نیاز صنایع مختلف را با بهترین قیمت و بهترین کیفیت تأمین کند و در سریع‌ ترین زمان ممکن به وسیله سیستم حمل‌ و نقل مطمئن به شهرهای مختلف ارسال نماید. قیمت‌ های عرضه‌ شده توسط این شرکت همیشه پائین‌ ترین قیمت است. شما مشتریان عزیز می‌ توانید ضمن استعلام قیمت، مقایسه ای بین قیمت این محصول در پیشگامان شیمی و قیمت سایر اشخاص حقیقی و حقوقی دیگرداشته باشید.

اسپن 60 را از کجا بخریم

جهت خرید اسپن 60 هندی در گریدهای غذایی، دارویی و آرایشی با کارشناسان ما در واحد فروش تماس بگیرید. شرکت پیشگامان شیمی وارد کننده مواد اولیه صنایع ارایشی می‌ باشد.

طرحواره پیدا نشد.

سوربیتان مونو استئارات همان اسپن 60 (Span 60) است؟

بله ، سوربیتان مونو استئارات همان Span 60 میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

جستجو در پیشگامان شیمی
فهرست